Júniusban nőtt a vendégéjszakák és vendégek száma az egy évvel korábbihoz képest

2024 júniusában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,8 millió vendég közel 4,2 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 11, a vendégéjszakáké 3,1 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál - közölte kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Júniusban nőtt a vendégéjszakák és vendégek száma az egy évvel korábbihoz képest

A belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma -az idén egy héttel tovább tartó iskolai tanév hatására is - 2,2 százalékkal csökkent, a külföldivendég-éjszakáké 9,4 százalékkal nőtt.

Júniusban a vendégéjszakák 69 százalékát a kereskedelmi szálláshelyek adták, ahol a forgalom 1,6 százalékkal haladta meg az előző évit. A magán- és egyéb szálláshelyeken 6,5 százalékkal több vendégéjszakát regisztráltak, mint egy évvel korábban.

A belföldi vendégek száma 4,8 százalékkal magasabb, a vendégéjszakáké 2,2 százalékkal alacsonyabb volt az előző év azonos havinál. A belföldi vendégek száma 972 ezer, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 2,1 millió volt a turisztikai szálláshelyeken, ezen belül a kereskedelmi szálláshelyeken 679 ezer vendéget és 1,5 millió vendégéjszakát regisztráltak. Utóbbiak 64 százalékát szállodákban töltötték el, ahol a vendégéjszakák száma 2,3 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. A magán- és egyéb szálláshelyeken eltöltött belföldi vendégéjszakák száma 2,9 százalékkal elmaradt a 2023. júniusitól.

A belföldi vendégéjszakák száma az összes turisztikai térségben csökkent az előző év azonos időszakához képest, a legnagyobb mértékben Tokaj és Nyíregyháza (13 százalékkal), illetve Győr-Pannonhalma térségében (12 százalékkal). Budapesten 5,7 százalékkal több, a Balatonnál 1,8 százalékkal kevesebb volt a turisztikai szálláshelyeken eltöltött belföldivendég-éjszakák száma.

A külföldi vendégek száma 19, a vendégéjszakáké 9,4 százalékkal bővült az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A turisztikai szálláshelyekre érkezett 825 ezer külföldi vendég 2,0 millió vendégéjszakát töltött el, közülük 584 ezer vendéget és 1,4 millió vendégéjszakát a kereskedelmi szálláshelyeken regisztráltak. Utóbbiak 79 százalékát szállodákban töltötték el, ahol a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 10 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál.

A magán- és egyéb szálláshelyeken eltöltött külföldi vendégéjszakák száma 19 százalékkal nőtt 2023. júniusához mérten. A külföldi vendégéjszakák száma a legerőteljesebben a Sopron-Fertő turisztikai térségben bővült (4,7 százalékkal), a leginkább Gyula és térségében esett vissza (14 százalékkal) az előző év azonos időszakához viszonyítva. Budapesten 17, Balatonnál 3,7 százalékkal nőtt a turisztikai szálláshelyeken külföldiek által eltöltött vendégéjszakák száma.

Összesen 30 794 turisztikai szálláshely, ezen belül 2899 kereskedelmi, illetve 27 895 magán- és egyéb szálláshely fogadott vendégeket júniusban.

A kereskedelmi szálláshelyek közül 1004 szálloda és 1165 panzió volt nyitva június egy részében vagy egészében.

A turisztikai szálláshelyeken az összes bruttó árbevétel 95 milliárd forint volt, 14 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál.

Széchenyi Pihenőkártyával 4,0 százalékkal többet, 3,8 milliárd forintot költöttek a kártyatulajdonosok a turisztikai szálláshelyeken az előző év azonos hónapjához viszonyítva.

Január-júniusban az előző év azonos időszakához képest 7,6 százalékkal több, összesen 17,8 millió vendégéjszakát regisztráltak a turisztikai szálláshelyeken.

A belföldi vendégek 3,0, a külföldiek 12 százalékkal több (8,5 millió, illetve 9,3 millió) vendégéjszakát töltöttek el a turisztikai szálláshelyeken - közölte a KSH.

Döntött Németország, indulhat a költekezés - hurráoptimizmus?

A német parlament alsóháza kedden megszavazta azt a jelentős költségvetési csomagot, amely a régóta fennálló adósságpolitika módosítását tartalmazza, hogy lehetővé tegye a magasabb védelmi kiadásokat, valamint egy 500 milliárd eurós infrastrukturális és éghajlatvédelmi alapot.
2025. 03. 19. 11:30
Megosztás:

Rövid távon nincs esély, hogy a falvakban is megoldható legyen a készpénzhez-jutás

Egyelőre még a városokban lévő ATM-megjelenést is meg tudják kerülni a bankok a megengedő jegybanki szabályozás miatt, így az a terv futurisztikusnak hat, hogy minden településen legyen ATM-készülék – hívta fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
2025. 03. 19. 11:00
Megosztás:

Nem volt jelentős mozgás a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Nem volt jelentős mozgás a fejlett gazdaságok kötvénypiacain, noha a német és az euróövezeti ZEW üzleti bizalmi index is jelentősen emelkedett az európai infrastrukturális és védelmi kiadások emelésére vonatkozó tervek hatására, sőt az amerikai konjunktúraadatok mellett az importárak is gyorsabban emelkedtek a vártnál.
2025. 03. 19. 10:30
Megosztás:

Fed döntésére várva estek az amerikai részvényindexek

A Fed kétnapos kamatdöntő ülésére, valamint a Trump és Putyin elnök közötti megbeszélésre várva eséssel indult a kereskedés az amerikai tőzsdéken.
2025. 03. 19. 10:00
Megosztás:

Kedvező piaci hangulatban kereskedtek Európában, az adósságfék-szabály lazítása utat nyit a német fiskális expanziónak

A német adósságfék-szabály lazítására készülve kedvező hangulatban zajlott kedden az európai kereskedés. A Stoxx600 0,61%-kal került feljebb. Legjobban az energetikai és a nyersanyag szektor teljesített, de a bankszektor is 1% felett tudott erősödni. A DAX csaknem 1%-ot, a CAC40 0,5%-ot, az FTSE 100 mintegy 0,3%-ot erősödött.
2025. 03. 19. 09:30
Megosztás:

A Chainlink és a TRON befektetői felfedezik a következő DeFi sztárt, miközben az előértékesítés vásárlói életreszóló hozamokat remélnek a bevezetéskor

Jelenleg a befektetők olyan DeFi altcoinokat keresnek, amelyek nagyobb profitpotenciált kínálnak. Bár a Chainlink (LINK) és a TRON (TRX) hosszú távú növekedési lehetőségekkel rendelkeznek, egy új DeFi érme akár 100-szoros megtérülést is ígér még ebben az évben.
2025. 03. 19. 09:00
Megosztás:

A fogyasztói benyomás kulcsszerepet játszik az üzleti sikerben

A fogyasztói benyomás kulcsszerepet játszik az üzleti sikerben, a legtöbb cég azonban mégsem rendelkezik erre vonatkozó átfogó stratégiával; az adathiány jelenti a legnagyobb akadályt abban, hogy a magyar vállalatok személyre szabott ajánlatokat nyújtsanak ügyfeleiknek – állapítja meg az EY 50 hazai marketing és értékesítési vezető megkérdezésével készült tanulmányában, amelyről közleményben tájékoztatta az MTI-t.
2025. 03. 19. 08:00
Megosztás:

Minimálisan gyengült a forint reggel

Minimálisan gyengült a forint árfolyama szerda reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
2025. 03. 19. 07:30
Megosztás:

Jelentősen lassítják az amerikai és a globális növekedést a vámok

A korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az amerikai gazdaságban és a világgazdaságban egyaránt a Washington által bejelentett átfogó importvámok miatt - áll a Fitch Ratings kedden Londonban bemutatott negyedéves globális előrejelzésében.
2025. 03. 19. 06:30
Megosztás:

Az űrszektor fejlesztéséért írtak alá megállapodást

Az űrszektor közös fejlesztése érdekében együttműködési megállapodást írt alá Újdelhiben az Infotér (Informatika a Társadalomért Egyesület) és a KickSky Space Lab (India) - közölte az Infotér kedden az MTI-vel.
2025. 03. 19. 06:00
Megosztás:

Kínából érkezik az import áruk 90 százaléka

Az Airmax Cargo Budapest Zrt. adatai szerint a Magyarországra légi úton érkező importáruk 80-90 százaléka Ázsiából, főként Kínából származik, és ez a tendencia a jövőben is folytatódhat.
2025. 03. 19. 05:30
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és nyereséggel zárta a tavalyi évet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 57,74 milliárd forint árbevételt ért el 2024-ben, ami 20,7 százalékkal marad el a 2023-ban elért árbevételtől. Nyeresége 42,98 millió forint lett, 96,4 százalékkal kevesebb, mint az előző évben - tudatta a győri székhelyű járműgyártó vállalat kedden a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2025. 03. 19. 05:00
Megosztás:

Új olajmezőt fedezett fel a Mol a Dunántúlon

A Mol új kőolajmezőt talált a Dunántúlon, Somogysámson határában. A múlt év decemberében elvégzett kutatófúrás során 1250 méteres mélységben találtak az olajkincsre. A vizsgálatok alapján a Somogysámson-kőolajmezőn lévő kút napi 1200 hordó termelésre képes - jelentette be az olajcég kedden.
2025. 03. 19. 03:00
Megosztás:

8 óra helyett 9 órakor kezdődő iskolai tanítás Magyarországon

A sajtó megkereste a minisztériumot annak tisztázása érdekében, hogy van-e valóságalapja a - főleg a közösségi médiában terjedő - szóbeszédeknek az iskolai kezdési időpontról, valamint történt-e egyeztetés a szakmai szervezetekkel az elmúlt hónapok során.
2025. 03. 19. 02:00
Megosztás:

Zárlatot rendeltek el fél Magyarországon!

A rókák veszettség elleni tavaszi vakcinázása 2025. március 29-én kezdődik Magyarország déli és keleti vármegyéiben. Az immunizálással egyidőben ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben az érintett térségekben.
2025. 03. 19. 01:00
Megosztás:

Csaló duguláselhárítók verik át a gyanútlan magyarokat: repkednek a többszázezres számlák

Az utóbbi időben sajnos megszaporodtak a tisztességtelen, duguláselhárítást kínáló szolgáltatók hazánkban, akik ugyan a munkát elvégzik, de az ügyfelek tájékozatlanságát kihasználva irreálisan magas összegeket számláznak ki. Ez esetenként akár több százezres munkadíjat jelent, a jellemző 25-40 ezer forintos átlagárral szemben. A csalókkal egyelőre a hatóságok is tehetetlenek.
2025. 03. 19. 00:30
Megosztás:

Kriptolemző a Solana csökkenő trendjét jósolja; az Ethereum és egy új AI-alapú kriptovaluta komoly ralira készülhet

A CryptoBullet nevű kriptoelemző nemrég az X platformon osztotta meg véleményét, miszerint a Solana árfolyama „kifulladt.” Szerinte az altcoin értéke a következő hetekben akár 31 dollárra is csökkenhet. Ezzel szemben két másik vezető altcoin, az Ethereum és az IntelMarkets (INTL) epikus rali előtt állhat.
2025. 03. 19. 00:01
Megosztás:

Az arany ára stabilan 3000 dollár felett

Az arany árfolyama tovább szárnyal. A közel-keleti események ismét lendületet adtak a nemesfém jegyzésének.
2025. 03. 18. 23:30
Megosztás:

Miért éri meg hosszú távon befektetni a tőzsdén?

A tőzsdei befektetés az egyik legjobb módja annak, hogy hosszú távon növeljük megtakarításainkat és kiaknázzuk a gazdasági növekedés előnyeit. Bár sokan rövid távú kereskedéssel próbálnak gyors nyereséghez jutni, a statisztikák azt mutatják, hogy a hosszú távú, fegyelmezett befektetési stratégia hozza a legjobb eredményeket. A sikeres hosszú távú befektetéshez azonban elengedhetetlen a megfelelő kockázatkezelés és a piac működésének ismerete.
2025. 03. 18. 23:00
Megosztás:

Az építészeti törvény alapvető építészeti változásokat kíván bevezetni

Alapvető építészeti változásokat kíván bevezetni a 2024-ben hatályba lépett, építészetről szóló törvény, amely egyebek mellett a zöldterületek védelmét, a használaton kívüli épületek funkcióval való felruházását és a barnamezős beruházások ösztönzését célozza - hangsúlyozta az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára kedden az építészeti fórum negyedik, veszprémi állomásán.
2025. 03. 18. 22:30
Megosztás: