Kiderült, hová utazunk a május 1-jei hosszú hétvégén

Tovább tombol a tavaszi üdülési hullám, tömegek kelnek útra a május 1-jével kezdődő négynapos hosszú hétvégén a Szallas.hu adatai szerint. A magyar vendégek fele legfeljebb 70 ezer forint értékben foglal szállást belföldön erre az időszakra. Áprilisban az online fizetések összértékének csaknem 30 százalékát fizették SZÉP-kártyával a Szallas.hu oldalán. Tarolnak a két-három éjszakás pihenések, a legvonzóbb úti cél Eger mellett Budapest, Pécs és Nyíregyháza.

Kiderült, hová utazunk a május 1-jei hosszú hétvégén

A Szallas.hu adatai szerint a május elsejei hosszú hétvégére a belföldi foglalások 55 százaléka maximum 70 ezer forint értékű. A 70 ezer és 170 ezer forint közötti foglalási értékkategóriába a foglalások 34 százaléka tartozik, míg a 170 ezer forint felettiek 11 százalékot képviselnek. Az online fizetések között továbbra is meghatározó szerepet játszik a SZÉP-kártya: áprilisban az online fizetések összértékének csaknem 30 százalékát fizették SZÉP-kártyával a Szallas.hu oldalán.

Többségben a két-három éjszakás foglalások

A tervek szerint a legtöbben két-három éjszakát töltenek majd el a hazai szálláshelyeken: a foglalások 37 százaléka két, 31 százaléka pedig három éjszakára szól. „Az egynapos kiruccanások is népszerűek (27%) az április 27-éig megtett foglalások alapján" – mondta Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője.

A magyarok többsége párosan kel útra a munka ünnepén: minden második belföldi foglalás két főre szól. „A három- és négyfős társaságok egyaránt 15-15 százalékos arányban képviseltetik magukat, míg az egyedül utazók és az öt főnél nagyobb csoportok részaránya jóval kisebb" – magyarázta a sajtószóvivő.

A szállástípusok közül az apartmanok (29%) és a vendégházak (26%) lesznek a legkeresettebbek. De a hotelek (25%) is kiemelkedő érdeklődésre számíthatnak, míg a panziók a foglalások 14 százalékát teszik ki. Az egyéb szállástípusok a foglalások 6 százalékán osztoznak.

Eger vezeti a toplistát, erős a Balaton is

A Szallas.hu előfoglalási adatai alapján Eger lesz a legkedveltebb belföldi úti cél az idei május elsejei hosszú hétvégén. A toplistán jelenleg Budapest és Pécs követi a hevesi megyeszékhelyet, de a tíz legnépszerűbb város közé került Nyíregyháza, Gyula, Miskolc, Siófok, Szeged, Hévíz és Balatonfüred is.

Régiós bontásban a foglalási számok megoszlása szerint az Észak-Alföld és a Balaton térsége bonyolítja majd le a legnagyobb forgalmat, a foglalások 17-17 százalékával a négynapos hosszú hétvégén. Ezt Észak-Magyarország, Nyugat-Dunántúl, Budapest–Közép-Dunavidék és a Dél-Alföld régiói követik szorosan, egyenként 11-12 százalékos részesedéssel. A Dél-Dunántúl (9%) és a Közép-Dunántúl (7%) szintén számottevő érdeklődésre számíthat, a sort a Tisza-tó környéke (3%) zárja a Szallas.hu adatai alapján.

A hosszú hétvége előtt a last minute foglalásoknak igen jelentős szerepe van: sokan csak 1-2 nappal az indulás előtt választanak szállást. Április 30-án a Szallas.hu belföldi kínálatának már csak 12 százaléka foglalható.

Mit csinálunk a munka ünnepén? Állatkertek, fürdők és történelmi helyszínek a toplistán

„Az elmúlt évek szezonális tapasztalatai alapján a május elsejei hosszú hétvégén a belföldi utazók körében kiemelt szerepet kapnak a családbarát kikapcsolódási lehetőségek, a fürdőlátogatások és a történelmi látnivalók" – tájékoztatott Szabó Zsolt, a Szallas.hu Programok és Attrakciók Üzletágának vezetője. A családi programok közül továbbra is kiemelkedik a Nyíregyházi Állatpark, a Fővárosi Állat- és Növénykert, valamint a Tisza-tavi Ökocentrum. A fürdőzés kedvelői szívesen választják a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőt, a Zalakarosi Fürdőt és a Hajdúszoboszlói Gyógyfürdőt. A kulturális kikapcsolódás iránt érdeklődők körében az egri vár, a visegrádi Fellegvár és a keszthelyi Festetics-kastély számít a legnépszerűbb látványosságnak. Ezek az attrakciók nemcsak a szállóvendégek, hanem az egynapos kirándulók körében is rendkívül népszerűek lesznek a május elsejei hosszú hétvége alatt.

A legnépszerűbb hazai települések a május elsejei hosszú hétvégén a Szallas.hu foglalásai alapján a belföldi utazók körében:
1.      Eger
2.      Budapest
3.      Pécs
4.      Nyíregyháza
5.      Gyula
6.      Miskolc
7.      Siófok
8.      Szeged
9.      Hévíz
10.   Balatonfüred

Népszerű hazai turisztikai attrakciók a május elsejei hosszú hétvégén a Szallas.hu Programok Csapatának tapasztalatai szerint (sorrend nélkül):
●       Nyíregyházi Állatpark
●       Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő
●       Egri vár
●       Fővárosi Állat- és Növénykert
●       Zalakarosi Fürdő
●       Hajdúszoboszlói Gyógyfürdő
●       Visegrádi Fellegvár
●       Tisza-tavi Ökocentrum
●       Festetics-kastély


A Mediaworks felmondta szerződését a Népszavával

Azonnali hatállyal felmondta a Népszavával fennálló szerződését a Mediaworks, amely jelezte: nem nyomtatja ki és nem terjeszti tovább a lapot. A Népszava pénteki száma sem jelenhet már meg - közölte honlapján az újság csütörtökön.
2026. 05. 28. 20:00
Megosztás:

Ki fogja leszedni a gyümölcsöt idén nyáron? Kritikus ponthoz ért az agrár-munkaerőpiac

Miközben a hazai gazdálkodók már a nyári betakarításra készülnek, egyre élesebben rajzolódik ki a mezőgazdaság egyik legnagyobb kihívása: ki fogja elvégezni a szezonális munkákat. A WHC Csoport idei körképe szerint a gyümölcsszedéstől a konzervipari válogatásig továbbra is jelentős az igény az időszakos munkaerőre, ugyanakkor a munkáltatók előtt továbbra sem ismeretes, hogy a harmadik országbeli munkavállalókra milyen szabályozás fog vonatkozni június 1-től.
2026. 05. 28. 19:30
Megosztás:

Az MKIK új etikai kódexet fogadott el

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) ötvenegyedik küldöttgyűlésén elfogadták az új kamarai etikai kódexet, jóváhagyták a szervezet 2025-ös beszámolóját 20,5 milliárd forintos árbevétellel, és megszavazták a 2026-os költségvetési tervet - közölte a köztestület csütörtökön az MTI-vel.
2026. 05. 28. 19:00
Megosztás:

További csapadékra lenne szüksége a szántóföldi növényeknek

További csapadékra lenne szüksége a szántóföldi növényeknek, az Alföldön egyre többfelé tapasztalható közepes mértékű mezőgazdasági aszály - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 05. 28. 18:30
Megosztás:

Országos ellenőrzést indított az NKFH az építési termékek piacán

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok bevonásával országos piacfelügyeleti ellenőrzést indított az építési termékek körében. A vizsgálatok középpontjában a termékek jelölései és a gyártó által kiállított magyar nyelvű teljesítménynyilatkozatok állnak, amelyek ellenőrzése hozzájárul a vállalkozások jogszerű működéséhez, valamint a nem megfelelő termékek kiszűréséhez.
2026. 05. 28. 18:00
Megosztás:

A fogadás húzta legjobban a bevételt 2025-ben

Elkészült a Szerencsejáték Zrt. 2025. évi éves beszámolója. Emelkedett a Szerencsejáték Zrt. árbevétele és ezzel együtt a nyeremények összege is 2025-ben. A költségvetési befizetései és hozzájárulásai – rekordot jelentő - 247,8 milliárd forintot értek el, ami köszönhető az egyszeri, 100 milliárd Ft-os osztalékfizetésnek is. A társaság 2025-ös évi adózott eredménye 49,1 milliárd forint volt, az EBITDA mutatója pedig 58,8 milliárd forintra növekedett.
2026. 05. 28. 17:30
Megosztás:

Rendkívüli kamionstop lesz a hétvégén

A hétvégén rendkívüli kamionstop lesz szombaton hajnali 5 órától 17 óráig, illetve szombaton 22 órától vasárnap 22 óráig a szombati budapesti UEFA Bajnokok Ligája döntő miatt - közölte a Közlekedési és Beruházási Minisztérium (KBM) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 05. 28. 17:00
Megosztás:

Akár 45%-os adókedvezményt hagynak kihasználatlanul a kkv-k

A hazai kkv-k jelentős része nem használja ki az energiahatékonysági és energiatárolási beruházásokhoz kapcsolódó adókedvezményeket, pedig ezeknél az elszámolható költségek akár 30–45 százaléka is leírható, és a kedvezmények a fizetendő társasági adó akár 70 százalékáig érvényesíthetők, miközben 2026-tól új, környezetvédelmi célú kedvezmények is elérhetők.
2026. 05. 28. 16:30
Megosztás:

Gyengült a munkaerőpiac áprilisban

2026. áprilisban 4 millió 619 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében. Egy hónap alatt 27,3 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottak száma, amivel ismét a februári szint közelébe esett vissza a mutató, továbbá a tavaly áprilisi adattól is közel 48 ezerrel elmarad.
2026. 05. 28. 16:00
Megosztás:

Átrendeződött a Costa del Sol: új kedvencek törnek fel Marbella mellett

A Costa del Sol ingatlanpiacán az elmúlt időszak egyik látványos változása, hogy a kereslet már nem csak Marbella köré koncentrálódik, hanem a korábban kevésbé reflektorfényben lévő településeken is egyre erősebben jelenik meg. Bár a térséget sokan továbbra is elsősorban Marbellával azonosítják, a Duna House tapasztalatai szerint a vásárlók érdeklődése ma már jóval nagyobb partszakaszon oszlik meg.
2026. 05. 28. 15:30
Megosztás:

A viharkárok minimalizálása mára egész éves feladat

A viharkárok megelőzése igényli a biztosítottaktól a legkörültekintőbb felkészülést, a biztosítók számára pedig ezek az esetek adják a legösszetettebb kárszakmai munkát. Az UNIQA Biztosító tavaly mintegy nyolcezer lakossági viharkár-bejelentést kezelt, és összesen 1 milliárd forint összegű biztosítást fizetett ki a károsultaknak. Az elmúlt esztendők tanulsága, hogy mára megszűnt a viharok szezonalitása, ugyanakkor évről évre jelentősen változik a bejelentett kártípusok aránya is. Általános szabály, hogy már nem csak a nyári hónapokban kell fokozottan ügyelni az ingatlanok és ingóságok biztonságára, a felkészülés egész éves feladat – figyelmeztet a biztosító.
2026. 05. 28. 15:00
Megosztás:

Kiegyensúlyozott évet zárt a Magyar Suzuki 2025-ben

A Magyar Suzuki Zrt. kiegyensúlyozott, stabil évet tud maga mögött, 2025-ben sikerült megőriznie pozícióját a magyarországi autópiacon - értékelte az elmúlt évet Sakai Fumito, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója csütörtökön, Budapesten, sajtótájékoztatón.
2026. 05. 28. 14:30
Megosztás:

Lengyel kitüntetéseket adtak át ma Budapesten

A Köztársaság Emlékének Érdemrendje kitüntetéseket adott át Karol Polejowski, a lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete alelnöke Budapesten, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának Hivatalában 2026. május 28-án.
2026. 05. 28. 14:00
Megosztás:

Közel 300 ezren hagyták az utolsó két napra az szja-bevallásukat

Közel 300 ezren hagyták az utolsó két napra az szja-bevallásukat és a május 20-i határidőig 2,7 millióan nyújtották be a dokumentumokat elektronikusan, ami 40 ezerrel haladja meg a 2025-ös szintet - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-t csütörtökön.
2026. 05. 28. 13:00
Megosztás:

Népességfogyással és a társadalom öregedésével küzd Lengyelország

Népességfogyással és a társadalom öregedésével küzd Lengyelország. A születési ráta folyamatosan csökken: 1990-ben 1,99-et, tavaly pedig 1,068-at tett ki - írta a money.pl lengyel gazdasági szakportál a lengyel statisztikai hivatal (GUS) legfrissebb adataira hivatkozva.
2026. 05. 28. 12:30
Megosztás:

A Balaton lett Európa legjobb családbarát desztinációja

A balatoni régió nyerte el az International Travel Awards "Best Family Destination in Europe" díját, amely nemzetközi visszaigazolása annak, hogy a Balaton ma már Európa egyik legkomplexebb és legélhetőbb családbarát turisztikai desztinációja - tájékoztatta a Visit Hungary csütörtökön az MTI-t.
2026. 05. 28. 12:00
Megosztás:

A munkaerőpiaci fordulat tovább várat magára

A demográfiai feltételek mellett a gazdasági kilátások bizonytalanságai késleltetik a munkaerőpiacon várt kedvező fordulatot az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint.
2026. 05. 28. 11:30
Megosztás:

Alig mozdultak a fejlett piaci hosszú hozamok, miközben a magyar hozamok estek

Az Irán és USA közötti béketárgyalásokról szóló ellentmondásos hírek ellenére tovább erősödött a bizalom a világ tőkepiacain a gyors megegyezéssel kapcsolatban.
2026. 05. 28. 11:00
Megosztás:

Többnyire emelkedtek a tengerentúli indexek

Némileg alábbhagyott a félvezető részvények keddi lendületen emelkedett a Meta árfolyama.
2026. 05. 28. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a nyugat-európai indexek

Vegyesen zártak a nyugat-európai részvénypiacok szerdán, miközben a befektetők a Közel-Keleten zajló katonai eseményeket és az olajárak csökkenését értékelték.
2026. 05. 28. 09:30
Megosztás: