Korrigáltak pénteken a Wall Street-i indexek

A kezdeti gyengülés ellenére mérsékelt emelkedéssel zárták a pénteki napot az irányadó amerikai részvényindexek, azonban heti összevetésben masszív visszaesést mutattak.

Korrigáltak pénteken a Wall Street-i indexek

A nyitás előtt közzétett februári munkapiaci jelentés a várakozásoknak nagyjából megfelelő volt, a januárinál gyorsabb foglalkoztatás-bővülést mutatott, ugyanakkor az adat még nem tartalmazta az új kormányzat által elbocsátott szövetségi alkalmazottak ezreit. A munkanélküliségi ráta váratlanul 4,1%-re emelkedett, ami ismét előtérbe helyezte a gazdasági növekedéssel kapcsolatos aggodalmakat. A Morgan Stanley és a Goldman Sachs mérsékelte az amerikai gazdaságra adott növekedési előrejelzését. Jerome Powell Fed-elnök beszéde azonban kedvezően hatott a tőzsdékre, beszédében a Fed kamatcsökkentésekkel kapcsolatos óvatos megközelítését hangsúlyozta, továbbá, hogy a gazdaság továbbra is jó helyzetben van.

A nap végére a Dow 0,5, az S&P500 0,6, a Nasdaq Composite 0,7%-kal került feljebb. Az S&P szektorindexei közül a közművek, az energiaszektor és a technológia erősödött a legnagyobb mértékben, miközben csak a pénzügyi szolgáltatók és a ciklikus fogyasztási szektor indexe zárt a pirosban. A Costco 6%-ot esett magával rántva a Walmartot is (-3%), miután a piaci várakozásoknál gyengébb negyedéves eredményről számolt be.

A Hewlett-Packard 12%-ot zuhant azt követően, hogy közölte, éves eredményprognózisát kedvezőtlenül érintik az USA vámintézkedései. A Broadcom lett a nap nagy nyertese közel 9%-os rallival, a társaság erős második negyedéves profit-előrejelzést tett közzé, mellyel megnyugtatta az AI-infrastruktúrák iránti kereslet miatt aggódó befektetőket. A Philadelphia Semiconductor Index 3%-ot ugrott.

A hét egészét tekintve az S&P 3, a Nasdaq Composite 3,5%-ot esett, a Dow 2,4%-kal morzsolódott le, míg a Russell 2000 közel 4%-ot veszített értékéből. Az amerikai kormányzat vámok kivetésével, illetve visszavonásukkal kapcsolatos bejelentései mozgatták a részvénypiacokat az elmúlt héten. A vámfenyegetések erősítették a növekedési és inflációs félelmeket, az intézkedések körüli bizonytalanság pedig rontotta a befektetői hangulatot, a befektetőket a kevésbé kockázatos eszközök felé terelve.

A nyersolaj ára pénteken több mint 1%-kal emelkedett, miután Donald Trump amerikai elnök Oroszországgal szemben további szankciókat helyezett kilátásba. A nap korábbi részében estek az olajárak azt követően, hogy az orosz miniszterelnök-helyettes, Alexander Novak úgy nyilatkozott, hogy az OPEC+ fenntarthatja áprilisban a kitermelés tervezett bővítését, és csak később igazít újra a kitermelési szinteken. A hét egészét tekintve a túlkínálattal kapcsolatos aggodalmak tartották nyomás alatt a nyersolaj árát: az OPEC+ áprilisra tervezett kitermelés- növelése, a Kirkuk-Ceyhan csővezeték esetleges újraindítása és a kazahsztáni Tengiz-mező növekvő kitermelése.

A hét egészét tekintve a WTI 3,9, a Brent ára 3,4%-ot esett.

(Forrás: OTP Ébresztő)


David Beckham az első brit sportmilliárdos

David Beckham is csatlakozott a brit milliárdosok klubjához, mégpedig az egykori sportsztárok közül elsőként.
2026. 05. 15. 20:00
Megosztás:

Kína és az Egyesült Államok kereskedelmi és befektetési tanácsot hoz létre

Kína és az Egyesült Államok kereskedelmi és befektetési tanács létrehozásáról állapodott meg - közölte Vang Ji kínai külügyminiszter pénteken Pekingben, ismertetve a kínai és az amerikai elnök találkozójának eredményeit.
2026. 05. 15. 19:00
Megosztás:

SoFi stabilcoin érkezhet a Solanára: banki hátterű dollártoken készülhet

A SoFi Technologies állítólag saját, amerikai dollárhoz kötött stabilcoin bevezetésére készül a Solana blokkláncon. Ha a terv megvalósul, a tőzsdén jegyzett fintech vállalatok között a SoFi az elsők között lehet, amely banki leányvállalatán keresztül bocsát ki saját márkás digitális dollárt. A lépés nemcsak a Solana intézményi szerepét erősítheti, hanem új szintre emelheti a banki stablecoinok körüli piaci versenyt is.
2026. 05. 15. 18:30
Megosztás:

Az EUB Zrt. sajtóközleménye a Travel Teachers Kft. utazási szolgáltatóval kapcsolatban

A Travel Teachers Kft. utazási szolgáltató az Európai Utazási Biztosító Zártkörűen Működő Részvénytársaságnál (”Biztosító”) rendelkezik kezesi biztosítással, azonban a Biztosítónak jelenleg nincs szolgáltatási kötelezettsége.
2026. 05. 15. 18:00
Megosztás:

MBH Bank: már júniusban megkezdheti a kamatcsökkentést a jegybank

Az MBH Bank legfrissebb jelentésében úgy véli, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) már júniusra előrehozhatja a kamatcsökkentések megkezdését, de az 5,5 százalékos jegybanki alapkamatszint elérése után lassítani fog a tempón, mivel az infláció várhatóan folyamatosan emelkedik majd idén - közölték az MTI-vel pénteken.
2026. 05. 15. 17:00
Megosztás:

Vir, Crikvenica és Starigrad a magyarok kedvenc horvát úti célja 2026 nyarán

Így nyaral a magyar vendég Horvátországban idén nyáron: jellemzően 5-7 éjszakára foglal, apartmant választ, és leggyakrabban 2-4 fős társaság vakációzik együtt. A foglalások területi megoszlása alapján a legtöbb magyar vendéggel a Kvarner-öböl, a Dalmácia - Zadar és az Isztria régiókban találkozhatunk.
2026. 05. 15. 16:30
Megosztás:

Törvényi szinten a veszélyhelyzeti szabályok – itt vannak a legfontosabb adózási rendelkezések

Az új Országgyűlés 2026. május 9-én elfogadta a 2026. évi XIV. törvényt, amely több, az ukrajnai fegyveres konfliktus miatt kihirdetett veszélyhelyzet során megalkotott kormányrendeletet törvényi szintre emel. A jogszabály kifejezetten érinti a gazdasági és adózási környezetet, mivel számos, eddig átmeneti jelleggel alkalmazott intézkedés továbbra is hatályban marad, illetve új, törvényi szintű szabályozást kap. A Grant Thornton szakemberei a következőkben a törvény legfontosabb, adózást érintő rendelkezéseit emelik ki, a teljesség igénye nélkül.
2026. 05. 15. 16:00
Megosztás:

Átlépte az 1 milliárd dollárt a Hyperliquid staking értéke

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Hyperliquid ökoszisztéma: a hálózaton stake-elt HYPE tokenek összértéke meghaladta az 1 milliárd dollárt. A látványos növekedés nemcsak a felhasználói bizalom erősödését jelzi, hanem azt is, hogy a Hyperliquid egyre komolyabb szereplővé válik a decentralizált pénzügyi, vagyis DeFi szektorban.
2026. 05. 15. 15:30
Megosztás:

Tarol a Toyota Magyarországon

A Toyota márka a piac bővülését jóval meghaladó növekedésről számolt be éves összevetésben a magyarországi újautó-piacon, ahol továbbra is vezeti a márkák sorrendjét - tájékoztatta a Toyota Central Europe Kft. (TCE) az MTI-t.
2026. 05. 15. 15:00
Megosztás:

Az Európai Unió konnektivitásra való törekvés

Az Európai Politikai Közösség legfontosabb témái a biztonsági, energiaügyi és digitális szektorban lehetséges együttműködések voltak.
2026. 05. 15. 14:30
Megosztás:

Független Benzinkutak Szövetsége: életben maradhatnak a kis benzinkutak

A Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnöke örömmel fogadta a gazdasági és energetikai miniszter rendeletét a biztonsági kőolajtermék-készlet egy részének felszabaditásáról. Gépész László az MTI-nek pénteken azt mondta, az intézkedésnek köszönhetően életben maradhatnak a kis benzinkutak.
2026. 05. 15. 14:00
Megosztás:

Byreal és WLFI: 1 millió dollárnyi WLFI-jutalommal pörgetnék fel az USD1 növekedését Solanán

A Byreal új együttműködést jelentett be a WLFI-vel, amelynek célja az USD1 stabilcoin ökoszisztémájának bővítése a Solana hálózatán. A kampány likviditási ösztönzőkkel és egy 1 millió WLFI összdíjazású kereskedési versennyel próbálja bevonzani a DeFi-felhasználókat, kereskedőket és likviditásszolgáltatókat.
2026. 05. 15. 13:30
Megosztás:

Fél év alatt annyi támogatott lakáshitelt szórtak ki a bankok, mint a megelőző négy évben összesen

Óriási ugrást hozott a támogatott lakáshiteleknél az Otthon Start szeptemberi bevezetése. Tavaly október és idén március között több mint 1270 milliárd forint értékben kötöttek ilyen szerződéseket a bankok, ami nagyjából a megelőző négy év együttes összegének felel meg – számolta ki a BiztosDöntés.hu. Közben folyamatosan emelkedik a lakáshitelek átlagos összege is, egy év alatt több mint 7 millió forinttal.
2026. 05. 15. 13:00
Megosztás:

Megunták - Vége a részegeskedésnek Horvátországban!

A turisták okozta éjszakai rendbontások visszaszorítása érdekében Horvátországban a helyi önkormányzatok korlátozhatják az alkoholos italok éjszakai árusítását - írta pénteken a Jutarnji List című horvát napilap.
2026. 05. 15. 12:30
Megosztás:

XRP: on-chain adatok jelezhetnek bikás fordulatot, de óvatosságra int a tőkeáttétel növekedése

Az XRP határidős piacán ismét élénkülni látszik a spekulatív aktivitás, miközben a nyitott pozíciók értéke közel félmilliárd dollárra emelkedett. Az on-chain és derivatív piaci adatok alapján a befektetői érdeklődés visszatérhet az XRP piacára, de a növekvő tőkeáttétel egyszerre lehet bikás jelzés és fokozott volatilitási kockázat is.
2026. 05. 15. 12:00
Megosztás:

Áprilisban megállt a fővárosi lakásdrágulás, de országosan is jelentősen fékeződött az áremelkedési tempó

Látványos tempóvesztés látható a lakáspiacon, legalábbis ami az árak emelkedését illeti. Országos szinten márciusban még 15,8 százalékos volt, áprilisban viszont 14,3 százalékra mérséklődött. A lassulás Budapesten még szembetűnőbb: a márciusi 13,7 százalékos éves drágulást áprilisban 10,9 százalékos emelkedés követte - derül ki az ingatlan.com lakásárindexéből, amely lényegében valós idejű információt ad az aktuális piaci helyzetről.
2026. 05. 15. 11:30
Megosztás:

Cardano-bálnák kezében az ADA-kínálat 67%-a: gyűjtik a tokent, miközben gyengül a hálózati aktivitás

A Cardano piacán látványos ellentmondás rajzolódik ki: miközben az ADA árfolyama és a DeFi-aktivitás jelentősen visszaesett, a legnagyobb befektetők továbbra is kitartóan halmozzák a tokent. A friss on-chain adatok szerint az egymillió ADA-nál nagyobb egyenleggel rendelkező tárcák már a teljes forgalomban lévő kínálat több mint kétharmadát birtokolják.
2026. 05. 15. 11:00
Megosztás:

Elképesztő kereslet a tegnapi aukción, 15-20 bázisponttal 5,5%-ig zuhantak a hazai kötvényhozamok

Az amerikai-kínai tárgyalásokról nem jött piacmozgató információ, az olajárak kissé, fél százalékkal emelkedtek, miközben az amerikai kiskereskedelmi forgalmi adatok pedig a vártnál is enyhén erősebbek lettek.
2026. 05. 15. 10:30
Megosztás:

Az USA-ban is a technológiai szektor vezette az emelkedést

A Wall Streeten is folytatódott a szerdai jó hangulat. Az S&P 500 és a Nasdaq újabb rekord záróértéket ért el. A vezető indexek egyaránt 0,8-0,9%-kal emelkedtek, amit leginkább a technológiai szektor húzott magával. Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója, valamint Jensen Huang, az Nvidia vezetője is tagja annak a delegációnak, ami Trump elnökkel Kínába látogatott. Az Nvidia részvényei 4,4%-kal emelkedtek, miután az Egyesült Államok jóváhagyta a vállalat H200-as chipjeinek kínai cégek számára történő értékesítését.
2026. 05. 15. 10:00
Megosztás:

Folytatódott az emelkedés a nyugat-európai részvénypiacokon

A szerdai emelkedés csütörtökön is folytatódott Nyugat-Európában. A STOXX 600 0,8%-kal, a DAX 1,3%-kal, a CAC 40 0,9%-kal, az FTSE 100 0,5%-kal zárt magasabban. A technológiai szektor 2,6%-ot ugrott, élén a félvezetőgyártókkal: az STMicroelectronics 5,4%-kal, a BE Semiconductor 3,3%-kal, az Infineon pedig 5,7%-kal erősödött. A SAP részvényei 3,6%-kal drágultak, miután a Bank of America kedvező értékelést adott ki a német szoftveróriás növekedési lehetőségeiről. A luxusipari Burberry 6,8%-ot esett, miután a negyedik negyedéves értékesítések a várakozásoknak megfelelően alakultak. A luxuscikkek kereskedőjeként ismert Watches of Switzerland 19,2%-kal ugrott meg, miután a teljes éves üzemi eredményt a vártnál magasabbra prognosztálta.
2026. 05. 15. 09:30
Megosztás: