Brókercsődtől tart? Banki hátterű brókercég a biztos választás!
Brókercsődök borzolják a piacot - mit tegyünk? Az idei év elég viharosra sikeredett eddig a hazai befektetők és egyben a befektetési szolgáltatók számára is. A Svájci Jegybank január 15-i döntése meglepte a piacokat és a svájci frank „árfolyam-horror” jelentős veszteségbe sodorta a befektetőket, és számos befektetési szolgáltató/brókercég is komoly bajba került. A magyar piacon eddig 2 brókercéget is felfüggeszteni volt kénytelen az MNB, hogy ezzel mentse a menthetőt. Az eddig nyilvánosságra hozott adatok alapján 100 milliárd forintos nagyságrendű veszteség is lehet a háttérben. Ez a múlt. De tekintsünk a jövőbe. Hogyan óvhatjuk meg pénzünket, mit tehetünk, hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe többet? A válasz egyszerű: válasszunk megbízható, banki hátterű befektetési szolgáltatót.
A BEVA kártalanít – de meddig?
A befektető szerződéssel alátámasztott követelésének és a Beva tagja által vezetett nyilvántartás adatainak megegyezése esetén, az egyezőség erejéig a Beva kártalanítást fizet. A kártalanítási feltételek fennállása esetén a Beva - befektetőnként és összevontan - legfeljebb 20.000 euró összeghatárig fizet kártalanítást. Az euróban meghatározott összeghatárnak forintra történő átszámítása a felszámolás kezdő időpontjának napján érvényes MNB devizaárfolyamon történik. A kártalanítás mértéke egymillió forint összeghatárig száz százalék, egymillió forint összeghatár felett egymillió forint és az egymillió forint felett rész kilencven százaléka.
A BEVA által a közelmúltban tett nyilatkozatok szerint az Alap vagyona várhatóan nem fedezi a közelmúltban történt brókercégek okozta tetemes károkat, így a BEVA kénytelen lehet az MNB-től hitelt felvenni, vagy felszólítani tagjait pótbefizetésre. Ez nem jó hír, hiszen ha a BEVA forrásai elapadnak, az nagyban nehezítheti egy esetleges jövőbeni káreseménykor a befektetők kártalanítását (hiszen a Bevá-nak is külső forrásra lehet szüksége).
Mit tehet egy befektető a jelen helyzetben?
A befektetők számára az elmúlt időszak eseményei intő jelként kell, hogy szolgáljanak. A legfontosabb teendő ilyen esetben, hogy alapos gondossággal válasszuk ki azt a befektetési szolgáltatót, amelyre bátran rábízhatjuk befektetéseinket.
Miért az ERSTE Befektetési Zrt. a legjobb választás?
- 3 szintű biztonság! Az ERSTE Befektetési Zrt. tulajdonosa 100%-ban az ERSTE Bank Hungary Zrt. (melynek tulajdonosa az osztrák ERSTE Group Bank AG)
- az ERSTE Befektetési Zrt. a Budapesti Értéktőzsde alapító tagjaként 1990-től a hazai piac meghatározó szereplője
- az ERSTE Befektetési Zrt. 2014-ben a legnagyobb forgalmú hazai befektetési szolgáltató az azonnali piacon
- az ERSTE Befektetési Zrt. 2013-ban az „Az év befektetési szolgáltatója” (forrás: BÉT)
Hogyan nyithat számlát?
Amennyiben Ön már rendelkezik értékpapír számlával (vagy Tartós Befektetési Számlával, TBSZ) egy másik szolgáltatónál, az nem jelenti akadályát annak, hogy számláját megnyissa az ERSTE Befektetési Zrt-nél. Az értékpapírok transzferálására is lehetőség van, így a legtöbb esetben nem szükséges az értékpapírok értékesítése sem, mert azok transzferálhatók/átutalhatók egyik számláról a másikra.
Új ügyfelek esetén a számlanyitás még egyszerűbb feladat, kb. fél óra alatt elintézhető.
Az alábbi gombra kattintva – személyes adatai megadásával – az ERSTE Befektetési Zrt. kiemelt szakértői 24 órán belül megkeresik Önt, és tájékoztatják a részletekről.