Leesett és eltört a mobiltelefonod? Mit tehetsz ilyenkor?

Bulizás közben kirepült a kezéből, kicsúszott a nadrágzsebből, vagy munka közben rálépett? - szinte mindenkinek van egy története arról, hogyan sérült már meg az okostelefonja. A MediaMarkt és a Cellect felmérése szerint tavaly minden második ember telefonja szerzett valamilyen kisebb-nagyobb sérülést. Minden 5. válaszadóé pedig annyira súlyosan, hogy üzemképtelenné vált, így az javítás nélkül a fiók, vagy a kuka mélyén végezte.

Leesett és eltört a mobiltelefonod? Mit tehetsz ilyenkor?

Közel 3000-en vettek részt abban az online felmérésben, melyből kiderült, a magyar lakosság 3 százaléka nem alkalmaz semmilyen védelmet okostelefonján, 19 százalék csak mobiltokot használ, több mint felük (57%) viszont telefontokkal és védőfóliával is védi eszközét. 10-ből csupán 1 ember nyújt teljes védelmet szeretett kütyüjének; tokkal, védőfóliával és készülékbiztosítással is óvja okostelefonját.

Márpedig van mitől védeni, merthogy a MediaMarkt és a Cellect friss felmérése szerint meglehetősen ügyetlenek vagyunk: kezdjük azzal, hogy nem éppen a legbiztonságosabb helyen tartjuk a telefonunkat. A férfiak, nem meglepő módon, többnyire csak zsebre vágják a telefont, 81 százaléknak ez a legkényelmesebb megoldás. A hölgyeknél inkább a táskában lapul a készülék, 41 százalék válaszolt így, de a körükben is elég gyakori a zsebben való tárolás, a nők egyharmada teszi ezt.

Az a fránya gravitáció

A magyar telefonhasználók túlnyomó többségnek a gravitáció a legnagyobb félelme: 10-ből 9 ember, nők és férfiak egyaránt, a leesés miatti kijelzőtöréstől tartanak a leginkább. Ezt követően a beázást (7%), ill. a táskában/zsebben történő kijelző karcolódást szeretnék elkerülni (5%). Érdekes módon a gyerekek által okozott esetleges sérülésektől nem félünk túlzottan, csupán a válaszadók 2 százaléka gondolja, hogy gyermeke kárt tehet a telefonjában.

Az okostelefonok, bár megjelenésükben egyre inkább alkalmazkodnak a felhasználók igényeihez, ezzel együtt meglehetősen csúszósakká is váltak, így könnyen kiejthetjük őket a kezeink közül. A válaszadók 13 százaléka megszámolni sem tudja, hányszor ejtette le tavaly készülékét. 24 százalék egy év alatt legalább négyszer, 41 százalékuk pedig legalább kétszer dobta le véletlenül a mobilt. A nők és férfiak között nincs számottevő különbség, hasonlóan vagyunk ügyetlenek, vagy éppen óvatosak. A legóvatosabbak (vagy legszerencsésebbek) kisebbségben vannak, az ‘Okostelefon balesetek’ felmérés válaszadóinak csupán 22 százaléka mondta azt, hogy tavaly egyszer sem ejtette le telefonját.

Az okos ember nem a saját kárából tanul, így nem árt észben tartani, hogy az okostelefonokat ért sérülések jelentős része fizikai munka (20%), nadrágzsebből kiesés (19%), illetve szórakozás (17%) közben következett be. A sérüléstípusok széles spektrumát mutatja, hogy a készülékek 42 százaléka egyéb helyzetben rongálódott.

Karc, amin nem segít a sebtapasz

Ha már a leejtésnél tartunk, a balesetek fele járt kijelző- vagy burkolatsérüléssel. A válaszadók ötöde pedig legalább két sérülést szerzett telefonján tavaly. A szerzett sérülések is színes képet mutatnak: a karcolódás volt a leggyakoribb sérüléstípus, az összes válaszadó közül 39 százalék szembesült ezzel az elmúlt évben. Az emberek 8 százaléka a karcolás mellett roppanást is hallott, ott bizony törtek is az elemek.

Ha szerencsés és előrelátó volt a felhasználó, akkor a karcolódás a védőfólián keletkezett. Amikor ez már tarthatatlan mennyiségben gyűlt össze, a felmérés szerint az emberek fele vett magán erőn, hogy egyedül kicserélje a sérült fóliát.  “Az adatokból kitűnik, hogy az emberek zöme vállalkozó szellemű, és előszeretettel rakja fel otthon magának a megvásárolt kijelzővédő fóliát, ám ez korántsem olyan egyszerű. Elég egy apró mozdulat, és máris ferdén kerül a telefonra, amit újból már nem lehet felhelyezni. Ez nem csak bosszúságot, de plusz költséget is jelenthet. A minél magasabb vásárlói élmény érdekében érdemes technikusaink segítségét kérni a szakszerű védőfólia felhelyezésében.  Áruházainkban újonnan vásárolt Cellect márkájú üvegfóliák esetében mindez díjmentes.” – mondta Oláh Gergő, a MediaMarkt szolgáltatásmenedzsere.

Javítható vagy kuka?

A felmérés rákérdezett arra is, hogy a sérült készülékével mit kezdett tulajdonosa: ha menthető lett volna, javíttatta-e. Lustaságból, vagy racionálisnak gondolt megfontolásból, de többségük (53%) nem így tett. A sérült telefont a tulajdonosok 32 százaléka sérülten használta tovább, míg 21 százalék inkább megvált a készülékétől és újat vásárolt. A javítható sérüléssel rendelkező tulajok csupán egyharmada fordult szervizhez. “100 megapixeles, ultramodern kijelzős telefonunk akkor nyújt maximális felhasználói élményt, ha nem pókhálósra törött kijelzővel kell használnunk. Óvatosabb készülékhasználat és tudatosabb védelem; a kosárba ezt is tegyük a mobil mellé.”- tette hozzá Biró Gyula, Cellect Hungary mobiltelefon kiegészítőket forgalmazó cég ügyvezetője.

Hatékonysággal igyekszik elodázni az áremelést a Foxpost

Amíg teheti nem emel árat a FOXPOST. A vállalat szerint az iráni háború hatására emelkedő energiaárak miatt a piacon jelenleg nem egy hirtelen, általános áremelés látszik, hanem egy fokozatos költségnyomás, amely elsősorban az üzemanyagárakon keresztül jelenik meg. A szolgáltatók egyelőre kivárnak, de ha a jelenlegi trendek tartósak maradnak, a következő hónapokban elkerülhetetlenné válhat a díjak korrekciója a házhozszállítás esetében.
2026. 04. 02. 13:30
Megosztás:

Újabb rekordév az AKKO Investnél: tovább növekvő árbevétel és EBITDA

Újabb rekordévet zárt a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miután konszolidált szinten árbevétele 46 milliárd forint fölé, míg az üzleti működés eredményét mutató EBITDA 4 milliárd forint közelébe emelkedett. A társaság adózott eredményét egyszeri tételek terhelték, ugyanakkor a társaság fő tulajdonosa, a WING Csoportba tartozó Mevinvest tavaly első félévi 10 milliárd forintos tőkeemelésének köszönhetően jelentősen csökkent az AKKO Invest kötelezettségállománya, így a működés során megtermelődött nyereség és forrás akvizíciókra, üzletfejlesztési lehetőségekre is fordítható.
2026. 04. 02. 13:00
Megosztás:

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította.
2026. 04. 02. 12:30
Megosztás:

67 ezer dollár alá bukott a Bitcoin Trump bejelentése miatt

A geopolitikai feszültségek ismét brutálisan rázták meg a kockázatos eszközöket. Donald Trump szerda esti, főműsoridős beszéde pillanatok alatt kifújta a levegőt a globális piacokból, és ezzel együtt a kriptoszektor kétnapos fellélegzésének is véget vetett. A Bitcoin 67 ezer dollár alá szakadt, az Ethereum is lefordult, a befektetők pedig újra a háborús eszkaláció lehetőségét árazzák.
2026. 04. 02. 12:00
Megosztás:

Trump vámjai valóban kiszorítják a német autóexportot

Az amerikai piac hosszú ideig a német autóipar egyik legstabilabb exportcélpontja volt. Azonban a 2025-ben Trump elnök által bevezetett újabb vámintézkedések látványos törést okoztak ebben a kapcsolatban. A friss adatok alapján ma már nem kérdés: a német autóexport ténylegesen visszaszorult az Egyesült Államokban.
2026. 04. 02. 11:30
Megosztás:

Erős negyedévet zárt a magyar tőzsde

Bár az eltelt időszakban mérséklődő tendencia rajzolódott ki, a BUX index – a Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója – mégis 9,3%-kal emelkedett az első negyedévben, míg március végén 121 380,56 ponton zárt. A részvénypiac összforgalma számottevően emelkedett februárhoz képest, napi átlagban 30,08 milliárd forintot tett ki. A három legnagyobb forgalmú részvény, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon sorrendben 452,4, 83,7 és 56,6 milliárd forintos értéket ért el a havi kereskedés során. A vezető brókercégeknél ismét szoros verseny alakult ki a WOOD & Company és a Concorde között, végül a WOOD & Company végzett az első helyen, míg a harmadik helyen az ERSTE szerepelt.
2026. 04. 02. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők nagypéntek előtt?

A közel-keleti háború gyors befejezésébe vetett remények csütörtök reggelre már halványultak, miután Donald Trump amerikai elnök egy régóta várt beszédében agresszívebb iráni csapásokat helyezett kilátásba. Az elnök szerint a katonai műveletek a következő két–három hétben fokozódni fognak. Az olajár ismételt emelkedése mellett csütörtök reggel esnek az ázsiai piacok. A záráshoz közeledve a Nikkei 2,3%-kal, a KOSPI 4,1%-kal, a SSEC 0,5%-kal, a Hang Seng 1,1%-kal esik.
2026. 04. 02. 10:30
Megosztás:

3% alatt a német, 6,9% alatt a magyar tízéves hozam

A közel-keleti feszültség csökkenése miatt estek az energiahordozók árai tegnap, enyhítve az inflációs és a kamatemelési aggodalmakat. A tíz éves amerikai kötvényhozam végül alig mozdult és a 4,3%-os szint felett ragadt, de az európai kötvényhozamok estek, a német tíz éves hozam 3% alá süllyedt. A kockázatvállalási hajlandóság erősödése miatt az euró felértékelődött a dollárral szemben, az EURUSD 1,16 környékére emelkedett.
2026. 04. 02. 10:00
Megosztás:

Tegnap is tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek

Bár a keddinél kisebb mértékben, de szerdán is tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek. Az S&P 500 0,7%-kal, Dow Jones 0,5%-kal, a Nasdaq Composite 1,2%-kal emelkedett. A technológiai szektor nagy szereplői raliztak: az Alphabet 3,4%-kal emelkedett, míg a Meta és az Amazon több mint 1%-kal került feljebb.
2026. 04. 02. 09:30
Megosztás:

Szerdán meredeken emelkedtek az európai tőzsdék

Szerdán is az iráni háborúval kapcsolatos hírek mozgatták leginkább a piacokat. Trump elnök arra utalt, hogy az USA megállapodás nélkül is lezárhatja a háborút, amire akár már heteken belül sor kerülhet. Kijelentette, hogy az USA elérte, hogy Iránnak ne legyen atomfegyvere, és ha szükséges, célzott csapásokat a jövőben is alkalmazhat. Kérdés persze, hogy egy megállapodás nélküli kivonulás, ami nem biztosítja a Hormuzi-szoroson a teljesen szabad és díjmentes átjárást, hogyan hatna az energiaárakra.
2026. 04. 02. 09:00
Megosztás:

Új elektromos mentőautókat állított szolgálatba az OMSZ

Hét új elektromos hajtásláncú, BYD Atto 3 típusú mentőautót állított szolgálatba szerdán az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) - tájékoztatta a szervezet az MTI-t.
2026. 04. 02. 08:30
Megosztás:

Többségi tulajdonrészt szerzett a 4iG leányvállalata a HeliControl Kft.-ben

A 4iG Nyrt. leányvállalata, a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) a szükséges hatósági jóváhagyások megszerzését követően lezárta a HeliControl Kft. 63 százalékos részesedésének megvásárlását - közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 04. 02. 08:00
Megosztás:

A magyarok mintegy négyötöde fontosnak tartja, hogy rendelkezzen biztosítással

A hazai lakosság jelentős többsége vonzónak és hasznosnak tartja az asszisztencia-biztosítást– derül ki az Europ Assistance friss Asszisztencia Biztosítás Index kutatásából. A reprezentatív felmérés szerint a magyarok közel háromnegyede véli úgy, hogy az asszisztencia-biztosítás keretében valós, megbízható segítséget kaphatnak autós vagy otthoni vészhelyzet esetén. A kutatás továbbá rámutat: a lakosság mintegy négyötöde fontosnak tartja, hogy rendelkezzen biztosítással.
2026. 04. 02. 07:30
Megosztás:

Jelentős eredménynövekedést ért el 2025-ben az MBH Jelzálogbank

A kihívásokkal teli nemzetközi környezet ellenére is stabil és növekvő teljesítményt nyújtott az MBH Jelzálogbank Nyrt. 2025-ben – derül ki a hitelintézet auditált pénzügyi jelentéséből. Az MBH Csoporthoz tartozó bank adózás előtti eredménye megközelíti a 9,4 milliárd forintot, ami 30,6 százalékkal magasabb az egy évvel ezelőtti szintnél, mérlegfőösszege pedig 775,7 milliárd forintot tett ki. A hitelintézet az év során összesen tizenhat tőkepiaci tranzakciót bonyolított le sikeresen, amellyel tovább erősítette pozícióját a hazai jelzálog- és tőkepiacon.
2026. 04. 02. 07:00
Megosztás:

Kilőttek a bérek, nőtt a hitelképesség: mit ér az átlag- és mediánfizetés?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma kiadott jelentése szerint 2026 januárjában bruttó 840 600 forint, illetve nettó 585 700 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete. Mindez azt jelenti, hogy a bruttó átlagkereset 26,3%-kal, a nettó átlagkereset 28%-kal, a reálkereset pedig 25,4%-kal múlta felül az egy évvel korábbit. Ugyanakkor a bruttó kereset mediánértéke 598 700 forint, míg a nettó kereset mediánértéke 420 200 forint volt a vizsgált időszakban, ami 11%-os, illetve 12,5%-os emelkedést jelent év/év alapon. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek vehetők fel az átlag- illetve a mediánkeresetből.
2026. 04. 02. 06:30
Megosztás:

Honnan van hirtelen ennyi pénze a magyar lakosságnak?

Bő 630 milliárd forinttal ugrott meg februárban a lakossági betétek állománya, ami az év eleji, egyszeri kormányzati juttatások hatásával magyarázható – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. A lakossági betétek túlnyomó részét ugyanakkor továbbra is lekötés nélkül tartják a folyószámlákon, miközben találni versenyképes lekötött betéti ajánlatokat is a bankok kínálatában.
2026. 04. 02. 06:00
Megosztás:

Putyin: Oroszország biztonságos olaj- és gázszállítási útvonalakat kínál

Oroszország biztonságos és megbízható szállítási és logisztikai útvonalakat kínál a világnak, miközben a közel-keleti helyzet eszkalációja közvetlenül befolyásolja az energiapiacokat, valamint a Hormuzi-szoroson keresztül történő kőolaj- és földgázszállítást - jelentette ki Vlagyimir Putyin szerdán egy szentpétervári nemzetközi szakkonferencia résztvevőihez intézett videóüzenetében.
2026. 04. 02. 05:30
Megosztás:

Duna House: 32%-os bővüléssel a tavalyi csúcsszintek közelébe erősödött az ingatlanpiac márciusban

A Duna House havi tranzakciószám-becslése (DH-TB) és jelzáloghitel-előrejelzése alapján 2026 márciusában országosan 11 554 lakóingatlan cserélt gazdát, miközben a lakáscélú jelzáloghitelek szerződéses összege elérhette a 240 milliárd forintot.
2026. 04. 02. 05:00
Megosztás:

Húsvéti boom: a családoknál, a kiskereskedelemben és a csokiiparban is robban a szezon

A húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó fogyasztási szokások – beleértve a locsolkodást, a tojásfestést és az édességfogyasztást – nem csupán kulturális hagyományként jellenek meg, hanem a szezonális kereslet markáns megnyilvánulásaként is. Hiszen ez az időszak nemcsak a családoknak, hanem a kereskedelemben dolgozóknak is egy kiemelt időszak. Vannak kijelölt szektorok, mint például az édességárusok, akik az éves forgalmuk jelentős részét ezekben a napokban bonyolíthatják. A kereslet hatékony kiszolgálása adatvezérelt tervezést, a fogyasztói magatartás folyamatos monitorozását, valamint precíz készletgazdálkodást igényel. Mindezek együttesen járulnak hozzá ahhoz, hogy az ünnepi időszak mind a háztartások, mind az ellátási lánc szereplői számára zökkenőmentesen működjön.
2026. 04. 02. 04:30
Megosztás:

Fenntarthatósági rangsor: ez a három épület vezeti a hazai mezőnyt a minősítések alapján

Az Etele Plaza bevásárlóközpont és a Budapest ONE irodakomplexum mindhárom üteme után a Corvin Innovation Campus irodaház is megszerezte a BREEAM Outstanding környezetbarát minősítést. Ez már a harmadik Futureal-fejlesztés, amely a gyakorlati működést vizsgálva kiérdemelte a fenntartható épületeknek járó legmagasabb elismerést. Az eredmények alapján a fenti beruházások jelenleg Magyarország legjobb épületeinek számítanak a BREEAM In-Use Commercial kategóriában.
2026. 04. 02. 04:00
Megosztás: