Már működik az új szegedi PSP átrakóterminál

Már működik a szegedi PSP Terminál, amelyet az egykori kiskundorozsmai átrakó területén alakított ki a Petrolsped Szállítmányozási Kft., majdnem egymilliárd forintos beruházással - tájékoztatta a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) kedden az MTI-t.

Már működik az új szegedi PSP átrakóterminál

A közlemény szerint a fejlesztés részeként újjáépítették a rakodóterület burkolatát, kamera- és rendszám-felismerő rendszert építettek ki, felújították a kereskedelmi irodát, új szervizutat nyitottak a lakott övezetek elkerülése érdekében.

A terminál elsősorban az intermodális átrakásra fókuszál, főként a dél-alföldi régióból, valamint a Szerbia és Románia felől érkező közúti áruforgalmat terelnék vasútra, amivel csökkentik a nyugat felé haladó kamionforgalmat. Daruzható és nem daruzható félpótkocsikat, valamint konténereket tudnak vasúti kocsikra rakni, mobil emelőberendezéssel.

Ezen felül ömlesztett árut - elsősorban építőanyagot - is rakodnak és szállítanak ki kamionokkal a környéken zajló építkezésekhez. A közeli ipari parkban épül fel a német Rheinmetall és a kínai BYD gyára is, ahol elektromos és a hidrogénüzemű járművek számára gyártanak majd alkatrészeket, illetve a kínai e-autómárka első európai üzeme lesz.

Egy konténer- és pótkocsiemelő már dolgozik a terminálon, és rövidesen újabb emelő- és rakodógépek érkeznek. A terminál egyszerre több mint 1200 szabványkonténer (TEU) egységet képes kezelni.

A terminál beruházója az önkormányzattal és a Magyar Közúttal együttműködve egy külön bekötőutat épített, így a kamionok rövidebb úton és a lakott területet elkerülve jutnak el az ipari parkhoz.

Kovács Attila, a terminál ügyvezető igazgatója kifejtette, jelenleg heti három vonat ömlesztett áru kirakása folyik, de júniustól egyedi kocsicsoportos konténereket is várnak, majd júliustól heti rendszerességgel konténer-irányvonatokat kezelnek. Hozzátette: a terminált az igények figyelembevételével fejlesztik tovább.

Bíró Koppány Ajtony, az MLSZKSZ főtitkára hangsúlyozta, a környezetbarát intermodális fuvarozás egyre nagyobb szeletet tud kihasítani az áruszállításból, ehhez azonban sürgősen fejleszteni kell a vasúti infrastruktúrát.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Waberer's International Nyrt. többségi tulajdonában álló, 76 alkalmazottat foglalkoztató Petrolsped Szállítmányozási Kft. értékesítésből származó nettó árbevétele 2022-ben 13,112 milliárd forint volt, ami 46 százalékkal haladta meg az előző évit. A vállalkozás 2022-ben 1,348 milliárd forint adózott eredmény ért el, míg 2021-ben 421 millió forint nyeresége volt.


A vállalatok többsége még nem tudja kimutatni MI-beruházásainak üzleti értékét

A cégek jelentős része továbbra is pilotprojektekre és elszigetelt MI-alkalmazásokra épít – derül ki az EY és az Oxford Economics globális kutatásából. A felmérés keretében 2500 technológiai vezetőt kérdeztek meg 28 országban a piaci szereplők mesterségesintelligencia-stratégiájáról és annak üzleti hatásairól. A válaszadók többsége úgy véli, hogy az automatizált megoldások nagyobb értéket teremtenek annál, mint amennyit jelenleg mérni és kimutatni tudnak.
2026. 07. 17. 00:05
Megosztás:

Rekordösszegű adó-visszatérítés érkezett az OTP Pénztárak tagjaihoz

Lezárult az idei adóbevallási időszak, és megérkeztek a végleges számok: az OTP Egészségpénztár és az OTP Nyugdíjpénztár tagjainak egyéni számláira idén összesen több mint 13,6 milliárd forint adó-visszatérítés érkezett a 2025-ös évi befizetéseik után. Ez csaknem 19%-kal haladja meg a tavalyi összeget, ami azt mutatja, hogy egyre többen és egyre tudatosabban élnek az önkéntes pénztári tagság előnyeivel.
2026. 07. 16. 23:00
Megosztás:

Csak egy megyeszékhelyen elég az átlagbér, hogy házat vegyél

Egy átlagos keresetből már gyakorlatilag elérhetetlenné vált egy átlagos méretű családi ház megvásárlása a magyar megyeszékhelyeken. A Bankmonitor számítása alapján a vizsgált 19 nagyváros közül mindössze Salgótarjánban férhet bele a szükséges lakáshitel egyetlen helyi átlagkeresetből. Két hasonló fizetésből már mindenhol teljesíthető lehet a jövedelmi feltétel, de több városban így is a család nettó bevételének több mint 40 százalékát felemésztené a törlesztőrészlet.
2026. 07. 16. 22:00
Megosztás:

A Z generáció digitális tudását elismerik, a munkához való hozzáállásukat már eltérően látják az idősebbek

A különböző korcsoportba tartozó munkavállalók számos kérdésben hasonlóan látják saját generációjukat, mint ahogyan a többiek látják őket, bizonyos témákban azonban jelentős eltérések mutatkoznak. A legtöbb félreértés és véleménykülönbség a Z generáció megítélése körül van, viszont mégsem nekik adódik a legtöbb nézeteltérésük: a harmincas-negyvenes korosztály tagjai számoltak be a legtöbb munkahelyi konfliktusról – derül ki a Profession.hu reprezentatív kutatásából.
2026. 07. 16. 21:00
Megosztás:

Magyar kkv-k a globális hadiiparban: óriási lehetőség, komoly jogi kockázatokkal

Jelentős átalakulás előtt áll a magyar védelmi ipar, amiből a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) is profitálhatnak. A nagy nemzetközi hadiipari cégekkel való együttműködés ugyanakkor számos jogi kérdést felvet, amelyekre mindkét félnek kiemelten kell ügyelnie – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie.
2026. 07. 16. 20:00
Megosztás:

Üres vezetőfülkék, növekvő kockázatok: munkaerőhiány szorításában a logisztika

A logisztikai vállalatok előtt álló legnagyobb kihívás ma már nem az, hogy van-e elegendő fuvarfeladat vagy raktárkapacitás. A valódi kérdés: lesz-e, aki holnap elvégzi a munkát? Európában közel félmillió betöltetlen tehergépjárművezetői állás figyelmeztet arra, hogy a munkaerőhiány tartós strukturális problémává vált. A megoldás ezért nem egy újabb toborzási kampányban rejlik. Olyan szemléletre van szükség, amely az utánpótlás-építést, a munkavállalók megtartását, a digitalizációt és a sikeres integrációt nem különálló HR-feladatokként, hanem egyetlen stratégia egymásra épülő elemeiként kezeli. Hogy ez a gyakorlatban mit jelent, és milyen válaszokat adhatnak a vállalatok a munkaerőpiaci kihívásokra, arról Kőszegi Boglárkával, a Trans-Sped HR igazgatójával beszélgettünk.
2026. 07. 16. 19:00
Megosztás:

NAVIGATOR: Jelentősen nőtt a rendelésállomány a BÉT ipari-tech csoportjánál

A Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán jegyzett NAVIGATOR Investments Nyrt. csoportszintű nyitott rendelésállománya 2026 második negyedévének végére elérte a 2,29 milliárd forintot. Az előző negyedévben publikált 1 305 millió forintos értékhez képest ez 76 százalékos emelkedést jelent, és egyben a Csoport 2022-es tőzsdei bevezetése óta mért legmagasabb negyedéves érték.
2026. 07. 16. 18:00
Megosztás:

Visszatért a körbetartozás szelleme

Az Atradius legfrissebb, 2026-os Fizetési Szokások Barométer jelentésének adataiból kirajzolódik, hogy a magyarországi vállalati szférában (B2B) ismét megjelent a körbetartozás jelensége. „A tartósan magas kamatkörnyezet, a kulcsfontosságú állami támogatások (mint a Széchenyi Hitel program) kamatainak megduplázódása, valamint a makrogazdasági lassulás együtt olyan gazdasági környezetet eredményeztek, amely különösen érzékenyen érinti a leginkább kitett ágazatokat – köztük az építőipart, a logisztikát és a kiskereskedelmet” – mutat rá Vanek Balázs, az Atradius magyarországi országigazgatója.
2026. 07. 16. 17:00
Megosztás:

80 ezer kriptós tűnt el a magyar piacról

Látványosan átalakult a magyar kriptopiac az elmúlt egy évben: a PwC 2026 júniusában elvégzett felmérése szerint az aktív felhasználók száma mintegy 80 ezer fővel csökkent, ezzel az aktív felhasználói kör 38%-kal szűkült. A változások hátterében leginkább hazai sajátosságok állnak, köztük a szigorodó szabályozási környezet és a Revolut hazai kriptoszolgáltatásainak megszűnése. A megmaradó felhasználói kör tapasztaltabb és tőkeerősebb, de továbbra is óvatosan mozog.
2026. 07. 16. 16:00
Megosztás:

A megfelelő olajválasztás jelentősége a kerti gépek esetén

Amikor a kert karbantartásáról esik szó, az egyik legalapvetőbb tényező a gépeink megfelelő kenése. A motorolajok és különféle kenőanyagok kulcsszerepet játszanak abban, hogy a gépeink zökkenőmentesen működjenek, így biztosítva a hosszú távú teljesítőképességüket.
2026. 07. 16. 15:00
Megosztás:

Óriási gócpontok a tőzsdén, Magyarország bizonyíthat

A magyar részvények 2026 első fél évében 26,6 százalékos hozamot értek el, miközben a feltörekvő piaci részvények 23,8 százalékkal, a nyersanyagok pedig 11,8 százalékkal emelkedtek. Az olajpiaci kockázatok, a mesterséges intelligencia által hajtott technológiai rali és a befektetői tőkeáramlások átrendeződése továbbra is meghatározzák a globális piacok mozgását. Eközben Magyarországon a mérséklődő infláció, a csökkenő hozamkörnyezet és az eurózónához való közeledés adhat okot a befektetői optimizmusra – hangzott el az MBH Befektetési Bank Piaci Pulzus című sajtóreggelijén.
2026. 07. 16. 14:00
Megosztás:

Rekordszámú hibridautó került piacra júniusban

Fellendülést és minőségi javulást hozott a nyár első hónapja a hazai használtautó-piacon a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, júniusi közös statisztikái szerint. Éves összevetésben közel 19 ezerrel nőtt az érdeklődések* száma, miközben a kínálatban szereplő autók átlagos futásteljesítménye és átlagéletkora is csökkent. Az üzemanyagtípusok versenyében az alternatív hajtásláncok mellett a benzines modellek is kimagasló hónapot zártak, miközben a dízel fokozatosan veszít korábbi pozíciójából.
2026. 07. 16. 13:00
Megosztás:

Átalakul a hazai fagylaltpiac: megállt a drágulás, változnak a vásárlói szokások

A hazai fagylaltpiac az elmúlt években jelentős változásokon ment keresztül. A magas infláció különösen érzékenyen érintette az ágazatot: egyszerre drágultak az alapanyagok, az energia, a munkaerő, a csomagolás és a szállítás. Mindez tartósan magasabb költségszintet alakított ki, amelyhez a gyártóknak és a vendéglátóhelyeknek is alkalmazkodniuk kellett.
2026. 07. 16. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a mértékadó tengerentúli indexek; kedvező számokat hozott a gyorsjelentési szezon

A Wall Streeten az erős vállalati gyorsjelentések és a kedvező inflációs adatok elmosták a közel-keleti konfliktus miatti aggodalmat. A fogyasztói után a termelői árindex is a vártnál alacsonyabb lett júniusban, havi összevetésben 0,3%-kal mérséklődött.
2026. 07. 16. 10:00
Megosztás:

Kriptovaluta a mindennapi magyar fizetésben

Egyre több magyar felhasználó szokott hozzá ahhoz, hogy a mindennapi pénzügyeit ne csak a bankszámláján, hanem egy digitális tárcában is intézze.
2026. 07. 16. 09:25
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai indexek; esett a BUX és a hazai nagypapírok

Vegyesen zártak szerdán a mértékadó európai részvényindexek, amikor a pozitív vállalati hírek nem tudták teljesen ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus lezárásának kilátástalansága miatti aggodalmat.
2026. 07. 16. 09:00
Megosztás:

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 16. 08:00
Megosztás:

Közel 78%-kal nőtt a TBSZ-nyitások száma, a számlaadatok szerint egészen másként fektetnek be a magyarok

A Lightyear befektetési platform friss adatai szerint a TBSZ népszerűsége Magyarországon tovább növekszik. A számlaszintű adatok ugyanakkor ennél is érdekesebb képet mutatnak: a TBSZ-t használó befektetők egészen másképp építik fel portfóliójukat, mint a normál befektetési számlát használók.
2026. 07. 16. 07:00
Megosztás:

A kilométeróra-manipuláció súlyos összegekbe kerül a magyar autóvásárlóknak: több mint ötödével fizetnek többet az autó valós értékénél

Bár a kilométeróra-manipulációról gyakran esik szó a médiában, ez a csalási forma továbbra is elterjedt. Aki manipulált futásteljesítményű autót vásárol, nemcsak jelentősen többet fizethet a jármű valós értékénél, hanem később gyakoribb meghibásodásokkal és magasabb javítási költségekkel is számolhat.
2026. 07. 16. 06:00
Megosztás:

Főszervezőt vált, új korszakot nyit az Ecommerce Expo

A jövőben Káli György felel az Ecommerce Expo szervezési munkálataiért. Az új főszervező ambíciózus változásokat tervez.
2026. 07. 16. 05:00
Megosztás: