Még mindig nem kapkodnak a hitelkártyákért a magyarok

Bár az utolsó negyedévben emelkedett kissé, 2025. egészében közel 7 százalékkal – nagyjából 80 ezerrel – csökkent az itthon forgalomban lévő hitelkártyák száma – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. A hitelkártyák iránti érdeklődés annak ellenére mozog alacsony szinten, hogy a vásárlásaik után akár évi több tízezer forint visszatérítést is szerezhetnek a kártyabirtokosok.

Még mindig nem kapkodnak a hitelkártyákért a magyarok

Ahogy a korábbi években, tavaly sem kapkodtak a hitelkártyákért a magyarok: a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint az év végén 1,084 millió, hitelkerettel ellátott plasztik volt forgalomban, 6,8 százalékkal – hozzávetőleg 80 ezerrel – kevesebb, mint egy évvel korábban – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója.

Az utolsó negyedévben kicsit javult a helyzet 

Az egyetlen biztató körülmény a hazai hitelkártya-piac szempontjából, hogy még ha alig több mint 9 000 darabbal is, 2025. utolsó negyedévében már nőtt a nyilvántartott plasztikok száma. „Miután a Magyarországon forgalomban lévő fizetési kártyák száma viszonylag lassú ütemben, de folyamatosan emelkedik, a hitelkártyák súlya fokozatosan olvad a piacon: december végén már csak alig több mint minden tizedik, itthon kibocsátott bankkártyához kapcsolódott hitelkeret” – emlékeztet Barát Mihály.

A hitelkártyákkal generált forgalomnál viszont már vegyesebb a kép: miközben itthon nem egészen 4 százalékkal – 370,2 milliárd forintra – bővült éves összevetésben az utolsó negyedévi hitelkártyás vásárlások összértéke, a külföldi vásárlási műveleteké közel a harmadával, 86,3 milliárd forintra ugrott.

Egyre többen használják jól a hitelkártyát

A hitelkártya-követelések állománya ugyan növekedett az idén január végéig számolt egy év alatt, itt is igen visszafogott mértékű volt a bővülés: 2026. év első hónapjában 153,1 milliárd forintos volument mért a jegybank, ami mindössze 2,2 milliárd forinttal haladta meg az egy évvel korábbit. A szinte láthatatlan mértékű növekedés pedig úgy következett be, hogy közben száguld a lakossági hitelpiac: a teljes hitelportfólió több mint 15 százalékkal gyarapodott a januárig számolt egy év alatt.

A BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója szerint viszont mindenképpen örvendetes fejlemény, hogy az év elején a teljes állománynak nagyjából a fele után fizettek kamatot az ügyfelek, ami arra utal, hogy a kártyabirtokosok egyre jelentősebb hányada tölti fel teljesen még a kamatmentes időszakban a hitelkeretét.

Az ajánlatokon semmi nem múlik 

A BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint a hitelkártyák iráni érdeklődés annak ellenére mozog alacsony szinten, hogy a vásárlások utáni visszatérítések éves összege a sztenderd változatoknál is elérheti a több tízezer forintot, miközben több akciós ajánlattal is lehet találkozni a piacon.

Ami az utóbbiakat illeti, az OTP Bank Bonus hitelkártyájánál most 10 százalékos, de legfeljebb 10 000 forintos belépési bónusz járhat az első két hónapban történt vásárlások után. A hitelkártyánál egyébként évi akár 30 ezer forint visszatérítés érhető el a vásárlások és csoportos beszedések után: a visszatérítés mértéke alapesetben 1 százalék, az évszaknak megfelelő kategóriánál pedig 2 százalék. Emellett a kártyabirtokosok részesülhetnek az OTP kedvezményprogramjának előnyeiből is.

Szintén fut akció a Gránit Bank Gránit Gold Mastercard hitelkártyájához kapcsolódóan, ahol március 31-ig minden, az ebben a hónapban kibocsátott kártyával végrehajtott vásárlás után 3 százalékot térítenek vissza. A kártya kibocsátási díja akciósan 0 forint március végéig, miközben az első évben az éves kártyadíjat is elengedik – utóbbi a második évtől 9600 forint. A Gránit Bank hitelkártyájához több választható kiegészítő szolgáltatás is kapcsolódik.

Az Erste Erste Max hitelkártyájánál június végéig fut akció: ennek keretében a kibocsátást követő első két hónapban 10 százalékos – de legfeljebb 10 000, levásárolható Erste forintos – visszatérítés jár az élelmiszerbolti vásárlások után. Ezen kívül a kártya digitalizálásáért, és az online igénylésért 5 000-5 000 forint Erste forint jár, miközben a főkártyánál és a társkártyánál is levásárolható a kibocsátási díj. Az Erste Max Hitelkártyánál a vásárlások utáni visszatérítés összege legfeljebb évi 90 000 forint lehet.

Az MBH Bank GO! hitelkártyájánál 5000 forint visszatérítés járhat, ha az ügyfél a kibocsátástól számított két hónapban legalább öt alkalommal, minimum 50 000 forint összértékben vásárol a kártyájával, és a kártyával végrehajtott, legalább öt mobilfizetéses tranzakció szintén 5 000 forint visszatérítést ér. Ha a kártyabirtokos csak a mobilfizetéses opciót választja, és legalább öt alkalommal, minimum 50 000 forint értékben vásárol, 10 000 forint visszatérítést kaphat.

A Raiffeisen Bank e hónap végéig tartó akciójában 10 százalékos, de legfeljebb 10 000 forint jóváírás járhat az élelmiszerboltokban, hipermarketekben végzett vásárlások után, az aktiválástól számított három hónapban: tehát összesen akár 30 000 forint visszatérítés is elérhető. 

Az Egyesült Államok ötezer katonát von ki Németországból

Az Egyesült Államok ötezer katonát von ki Németországból – jelentette be a Sean Parnell, az amerikai hadügyminisztérium szóvivője pénteken.
2026. 05. 02. 18:00
Megosztás:

Új határidőt jelölt ki a Pi Network a következő PI tokenfrissítés előtt

A Pi Network újabb fontos határidőt jelenthetett be a következő PI tokenfrissítés előtt, ám a pontos részletek egyelőre nem teljesen tisztázottak. A projekt felhasználóinak ezért érdemes fokozottan figyelniük a hivatalos csatornákat, különösen akkor, ha még vannak függőben lévő ellenőrzési vagy migrációs lépéseik.
2026. 05. 02. 17:00
Megosztás:

Közel 200 ezres futással is kapósak a japán modellek

A Használtautó.hu 2026 első negyedéves adatai alapján a japán autók továbbra is stabilan a hazai használtautó-piac legkeresettebb szereplői közé tartoznak. A toplista élén toronymagasan a Suzuki Swift áll, de a Toyota és a Honda modelljei is szép számban képviseltetik magukat. Az adatok alapján egyértelmű trend rajzolódik ki: a magyar vásárlók jelentős része továbbra is a megbízható, kiszámítható fenntartású modelleket keresi, még akkor is, ha ezek általában idősebbek a piaci átlagnál.
2026. 05. 02. 16:00
Megosztás:

A Parkl megoldásával és a Schneider Electric technológiájával megvalósított elektromos autó töltőinfrastruktúra jött létre a BMW debreceni gyáránál

A Parkl Digital Technologies a saját megoldásait és a Schneider Electric technológiáját használva építette ki Magyarország egyik legnagyobb, vállalati elektromos autó töltőinfrastruktúráját a BMW Group debreceni gyárában.
2026. 05. 02. 15:00
Megosztás:

Charles Hoskinson szerint a Cardano és a Midnight hozhatja el a Web 2.5 korszakát

Charles Hoskinson, a Cardano alapítója és az Ethereum egyik társalapítója ismét nagyívű jövőképet vázolt fel a kriptoszektor következő fejlődési szakaszáról. A beszélgetés középpontjában a Midnight projekt, az ADA ökoszisztéma jövője, az AI-alapú blokklánc-megoldások, az önrendelkező vagyonkezelés, valamint a kvantumszámítógépek jelentette fenyegetés állt.
2026. 05. 02. 14:00
Megosztás:

Repkednek az árcédulákon a százmilliók – Eladói vágyálom vagy új realitás?

A budapesti ingatlanpiacon mára egészen új jelentést kapott a „drága” szó. Ami néhány éve még lélektani határnak számított, az mostanra sok esetben az átlagár. A fővárosban és környékén például az eladó ingatlanok több mint 40 százalékát 100 millió forint felett hirdetik. A kínálati ár tehát egyértelműen feljebb tolódott, a kereslet azonban ezt nem követte ugyanilyen tempóban – derül ki a zenga.hu felméréséből.
2026. 05. 02. 13:00
Megosztás:

Erősödő Bitcoin ETF-lendület, közelgő amerikai kriptotörvény és újabb hackerveszélyek rázzák a piacot

A kriptovaluta piac ezen a héten nem elsősorban az árfolyammozgásokról szólt, hanem azokról a mélyebb folyamatokról, amelyek hosszabb távon is meghatározhatják az iparág jövőjét. A Bitcoin ETF-ek látványos tőkebeáramlása, az Egyesült Államokban előrehaladó kriptoszabályozás, valamint az észak-koreai hackercsoportok növekvő aktivitása egyszerre formálja a befektetői hangulatot és a piaci infrastruktúrát.
2026. 05. 02. 12:00
Megosztás:

JPMorgan: a stabilcoin-tranzakciók robbanása nem jelent automatikusan óriási piaci kapitalizációt

Bár a stabilcoinok éves tranzakciós volumene 2026-ban már 17,2 billió dollár körül alakulhat, a JPMorgan szerint ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a piac kapitalizációja is arányosan megugrik. A bank elemzői szerint a kulcs a stabilcoinok növekvő forgási sebességében rejlik, amely lehetővé teszi, hogy ugyanaz a tokenkínálat egyre több fizetési műveletet szolgáljon ki.
2026. 05. 02. 11:00
Megosztás:

Kevesebb vegyszer került a földekre - meglepő adatokat közölt az AK

Mérséklődött a növényvédőszerek értékesített volumene 2025-ben az előző évhez képest, a biológiai szerek nélkül számítva 5,3 százalékkal zsugorodott, az összérték pedig elérte a 126,2 milliárd forintot - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) honlapján közzétett összesítésben.
2026. 05. 02. 10:00
Megosztás:

Magyar Péter húga felfüggeszti bírói tevékenységét

Felfüggeszti bírói tevékenységét Magyar Péter leendő miniszterelnök húga testvére és férje kormányzati megbízatásának idejére. Ezt a Tisza Párt elnöke jelentette be a Facebook-oldalán közzétett pénteki ünnepi köszöntőjében.
2026. 05. 02. 09:00
Megosztás:

Magyar vállalat fejleszthet Hold körüli pályára szánt műholdat

A REMRED Technológia Fejlesztő Zrt.-t kérte fel az Európai Űrügynökség (ESA) arra, hogy egy konzorcium vezetőjeként irányítsa a MoonRAD nevű kutatási projektet az ügynökség holdprogramjában – közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 02. 08:00
Megosztás:

Energiatároló beruházás valósult meg Baracskán

Lezárult a RackaLit Kft. baracskai energiatároló projektje (RRF-6.5.1-23-2024-00072), amely a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv keretében valósult meg. Az elkészült rendszer a napenergia-termelés időbeli kiegyensúlyozását szolgálja: a megtermelt, de azonnal fel nem használt villamos energiát tárolja, és későbbi felhasználásra teszi elérhetővé.
2026. 05. 02. 07:00
Megosztás:

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. 05. 02. 06:00
Megosztás:

Rekordárbevétel után osztalékfizetésről döntöttek a Pensum Group közgyűlésén

Megtartotta éves rendes közgyűlését a munkaerő-kölcsönzői piacon meghatározó szerepet betöltő Pensum Group Nyrt., melyen a tulajdonosok részvényenként 8 forintos osztalék kifizetéséről döntöttek a 2025-ös év eredménye alapján. A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett társaság tavaly 8,9 milliárd forintra növelte árbevételét, adózott eredménye 68 millió forint volt.
2026. 05. 02. 05:00
Megosztás:

Drágulhat a nyaralás idén, de nincs ok pánikra: így alakul a nyári szezon a kerozinválság miatt

Az elmúlt hetekben látványosan nőtt a bizonytalanság az utazók körében, miután a kerozinválság hírei elárasztották a médiát és a közösségi felületeket. Sokan attól tartanak, hogy idén ellehetetlenül a nyaralás, vagy akár tömeges járattörlések jöhetnek. A valóság azonban jóval árnyaltabb: a helyzet komoly, de korántsem indokolja a pánikot. Aki jó áron, jó minőségű nyaralást szeretne, annak idén különösen fontos az előre foglalás, mert a last minute egyre inkább csak a maradék lehetőségekről szól.
2026. 05. 02. 04:00
Megosztás:

390 milliós osztalék jön az Amixa Holdingnál

Nagyvonalú osztalékkal kedvez részvényeseinek az Amixa Holding: a BÉT Standard kategóriájában jegyzett társaság közgyűlése közel 390,2 millió forint osztalék kifizetéséről döntött. A részvényenkénti 30 forintos osztalék önmagáért beszél: a Foodnet-akvizíció rövid idő alatt termőre fordult, az Amixa pedig ennek eredményét most közvetlenül is megosztja a részvényeseivel.
2026. 05. 02. 03:00
Megosztás:

NAV közlemény: a bútor adóköteles ha eladjuk a lakást!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) legutóbbi tájékoztatójában egy olyan lakásértékesítési szabályra irányította rá a figyelmet, amelyről sokan megfeledkeznek. Ingatlan eladásakor ugyanis nem kizárólag a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha az eladó külön megállapodás alapján értékesíti a bútorokat, háztartási gépeket vagy egyéb berendezési tárgyakat. A NAV szerint ez a szabály sokak számára nem ismert, ezért az adóbevallás elkészítésekor könnyen előfordulhatnak hibák.
2026. 05. 02. 02:00
Megosztás:

Megszűnik a Messenger üzenetküldő - a Facebook döntése végleges

A különálló Messenger asztali alkalmazás Windowsra és macOS-re már nem elérhető. A Meta saját súgóoldala jelenleg is azt írja, hogy a Messenger desktop app Macre és Windowsra „no longer available”, számítógépen pedig a Facebook üzenetek oldalát kell használni.
2026. 05. 02. 01:00
Megosztás:

A szakszervezetek dolgozóbarát törvényeket fognak követelni az új kormánytól

Dolgozóbarát törvényeket fognak követelni a szakszervezetek az új kormánytól - mondta a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöke a munkásmozgalom budapesti emlékkövénél tartott rendezvényen pénteken.
2026. 05. 02. 00:05
Megosztás:

Csökkenti az olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése az OPEC-ből

Londoni iparági elemzők szerint középtávon csökkenti a világpiaci olajárakat az Egyesült Arab Emírségek kilépése a Kőolajexportáló Országok Szervezetéből (OPEC) és a bővebb OPEC+ szerveződésből.
2026. 05. 01. 23:00
Megosztás: