Megemelte éves eredmény-célkitűzését a Mol

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) elérte az 1335,1 milliárd forintot (3,627 milliárd dollár) az idei első három negyedévben, így a társaság a 4,1-4,4 milliárd dollár közötti tartományba emelte az éves EBITDA-iránymutatást.

Megemelte éves eredmény-célkitűzését a Mol

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett jelentés szerint az idei harmadik negyedévi EBITDA 580,6 milliárd forint (1,449 milliárd dollár) volt az előző év hasonló időszakában elért 286,1 milliárd forint (953 millió dollár) után, az eredményt a kutatás és termelés, valamint a finomítás és kereskedelem üzletág jó teljesítménye kedvezően befolyásolta, az üzemanyagár-szabályozás és a különadók pedig negatívan érintették.

A társaság közleménye idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki közölte: a makrokörülmények kedvezően alakultak az olaj- és gázipar számára az év első háromnegyedében, ugyanakkor a bizonytalan külső környezet, a kibontakozó recesszió, az állami beavatkozások, a különadók bizonytalanságot okoznak az iparágban.

Az elnök-vezérigazgató szerint az uniós szankciók meghatározzák Európa gazdasági jövőjét, a harmadik negyedév ugyanis nagyon szűkösnek bizonyult ellátásbiztonsági szempontból Kelet-Közép-Európában. "Mindeddig képesek voltunk fenntartani az üzemanyagellátást a régió számos országában, ezt tartom a harmadik negyedév legnagyobb eredményének" - hangsúlyozta Hernádi Zsolt.

Kiemelte, hogy a jövőben is szükség lesz munkatársaik elkötelezettségére és a pénzügyi fegyelemre ahhoz, hogy végrehajtsák a transzformációs beruházásokat, amelyekkel egyszerre garantálják az energiabiztonságot és az orosz energiaforrásokról való leválást, miközben nem tévesztik szem elől a zöld átmenetet sem.

A harmadik negyedévben a Mol jelentős lépést tett 2030+ stratégiájának megvalósításában, elnyerte a magyarországi települési és kommunális hulladékkezelési koncessziót 35 évre, amely lehetővé teszi, hogy terjeszkedjen egy új, alacsony szén-dioxid-kibocsátású, a körforgásos gazdaság megteremtését szolgáló üzletágban - fejtette ki az elnök-vezérigazgató.

A kutatás-termelés (upstream) EBITDA-ja megduplázódott az egy évvel korábbihoz képest, 256,4 milliárd forintot (640 millió dollár) ért el a harmadik negyedévben. Az év első kilenc hónapjának eredménye 627,3 milliárd forint (1,72 milliárd dollár) lett, ami a Mol-csoport teljes EBITDA-jának csaknem fele. A társaság tájékoztatása szerint az erős eredmény legfőbb hajtóereje a makrokörnyezet volt.

A feldolgozás és kereskedelem (downstream) EBITDA-ja nőtt az előző év azonos időszakának eredményéhez viszonyítva, 297,5 milliárd forint (741 millió dollár) volt a harmadik negyedévben, de 14 százalékkal csökkent az előző negyedévi eredményhez képest. Az üzletág eredményét a régióbeli árszabályozás és különadók rontották. A százhalombattai finomító tervezett karbantartása sikeresen lezajlott a harmadik negyedévben.

A fogyasztói szolgáltatások EBITDA-ja 43 százalékkal csökkent a tavalyi harmadik negyedévhez képest, és az első három negyedévben kevesebb mint fele lett az előző év hasonló időszakában elért eredménynek.

Ennek okaként említették, hogy az árszabályozási intézkedések több országban is negatív hatással voltak az üzletág eredményére. Az eredmény mintegy 34 milliárd forinttal (85 millió dollárral) csökkent a régióban az üzemanyag-ársapka miatt. A növekvő üzemanyag-értékesítés és a nem-üzemanyag típusú termékek eladásának növekedése csak részben ellensúlyozta a negatív hatást.

Az üzemanyagár-szabályozás és a különadók Kelet-Közép-Európa több országában mintegy 423 milliárd forinttal (1,18 milliárd dollár) sújtották a működést 2022 első három negyedévében - jelezte a vállalat. A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír záróára csütörtökön 2582 forint volt. Az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 3170, a legalacsonyabb 2300 forint volt.


Milyen használt autót hoznak be most legtöbbet külföldről?

Idén májusban a DataHouse adatai szerint 12 382 import használt személyautó kapott hazai rendszámot. Immár negyedik hónapja stabilan 12 ezer felett alakul az országba áramló használt autók havi mennyisége, amire utoljára 7 éve volt példa. Május végéig összesen 61 092 külföldről származó autót regisztráltak, ez az érték 18,5 százalékkal haladja meg a tavalyi hasonló időszak 51 542-es darabszámát.
2026. 06. 04. 03:00
Megosztás:

Várod a villanyszámlát a postán? Nem fog jönni most...

Csaknem egy éve már, hogy az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztótársaságok a nem lakossági ügyfelek részére kizárólag elektronikus formában állíthatnak ki energiaszámlát.
2026. 06. 04. 02:30
Megosztás:

Bitcoin-zuhanás söpört végig a piacon, milliárdok tűntek el a kriptoszektorban

A digitális eszközök piaca, amely az elmúlt hónapokban is jelentős nyomás alatt állt, újabb súlyos eladási hullámmal szembesült, miután a Bitcoin-tartalékairól ismert Strategy (Nasdaq: MSTR) bejelentette, hogy 32 darab Bitcoint értékesített.
2026. 06. 04. 02:00
Megosztás:

30-59 éves vagy? Akkor pénzügyileg most örülhetsz

A középkorúak több mint felének nőtt a bevétele az elmúlt egy évben. A válaszadók 52 százaléka számolt be jövedelemnövekedésről, miközben 15 százalékuknál csökkentek a bevételek a K&H biztos jövő kutatása szerint, amely a 30-59 évesek bevételeinek és kiadásainak változását is vizsgálta.
2026. 06. 04. 01:30
Megosztás:

Az elhagyott horgászzsinórok kockázata

Az elhagyott, elveszített, vagy eldobott halász és horgászeszközök (angol betűszóval ALDFG, „abandoned, lost or other discarded fishing gear”) világszerte jelentős szennyezői a vizes ökoszisztémáknak, az elveszített vagy használatban lévő horgászeszközök által okozott járulékos fogás (angolul „bycatch”) pedig a biodiverzitás csökkenésének egyik lehetséges oka a glóbuszon. Bár a horgászfelszerelések élővilágra gyakorolt hatását világszerte kutatják az elmúlt években, a nemzetközi szakirodalom tanulsága alapján a tengeri ökoszisztémákkal szemben az édesvízi élőhelyekre kisebb fókusz összpontosul.
2026. 06. 04. 01:00
Megosztás:

Továbbra is hevesen támadja egymást Izrael és a Hezbollah

A Libanon és Izrael között névleg fennálló tűzszünet ellenére az izraeli hadsereg szerdán is hevesen támadott libanoni célpontokat, amelyeket a Hezbollahnak tulajdonított, és a libanoni síita milícia is támadta az izraeli hadsereg hadállásait, valamint észak-izraeli településeket - jelentette az izraeli média és hivatalos libanoni források.
2026. 06. 04. 00:30
Megosztás:

Online szórakozás ingyen pénzzel – Hogyan működnek a no deposit bónuszok?

A no deposit bónusz elsőre nagyon egyszerűnek tűnik: regisztrálsz egy kaszinóba, majd kapsz egy kisebb összeget vagy néhány ingyenes pörgetést anélkül, hogy előtte befizetnél. Sokan itt meg is állnak, pedig a lényeg általában a feltételekben van. Nem arról van szó, hogy ezek az ajánlatok eleve megtévesztők lennének, hanem arról, hogy a részletek ismerete nélkül könnyű rosszul értelmezni vagy rosszul felhasználni őket.
2026. 06. 03. 23:59
Megosztás:

Több mint egy éve először visszaesést jeleznek a brit gazdaság aktivitási mérőszámai

Több mint egy éve először a visszaesést jelző sávba süllyedtek a brit gazdaság aktivitásának mérőszámai májusban, elsősorban a közel-keleti konfliktus egyre erőteljesebben jelentkező hatásai miatt.
2026. 06. 03. 23:30
Megosztás:

Az Európai Bizottság az óceánmegfigyelés élvonalába juttatná az EU-t

Az Európai Bizottság OceanEye néven kezdeményezést mutatott be szerdán azzal a céllal, hogy az Európai Unió az óceánok megfigyelésének élvonalába kerüljön az által, hogy 2035-re a globális óceánmegfigyelő rendszerek és a vonatkozó technológia piacának 35 százalékát biztosítja.
2026. 06. 03. 23:00
Megosztás:

Erősödött a vállalkozások pályázati aktivitása az év elején

Erősödött a vállalkozások pályázati aktivitása az első negyedévben, egyre több cég keresi a fejlődéshez szükséges forrásokat - közölte a K&H szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 03. 22:30
Megosztás:

A Yettel hálózatán 3000 GB adatot használtak a külföldi szurkolók a meccs ideje alatt

A szombati PSG-Arsenal BL-döntő helyszínén, a Puskás Arénában 83 különböző országból érkezett szurkoló használta a Yettel hálózatát, akik a meccs ideje alatt több mint 3000 gigabájt (GB) adatot forgalmaztak - közölte a szolgáltató az MTI-vel.
2026. 06. 03. 22:00
Megosztás:

Stabilcoin-szuperciklus: mely blokkláncok és natív tokenek lehetnek a következő évek nyertesei?

A stabilcoinok várható növekedése nem egyszerűen „több USDT/USDC”-t jelent, hanem egy új, többdevizás on-chain pénzpiaci infrastruktúra kialakulását: USD mellett euró-, font-, jen-, esetleg regionális vagy kisebb devizás stabilcoinok is megjelenhetnek. A Citi 2025-ös becslése szerint a stabilcoin-piac 2030-ra alapforgatókönyvben 1,6 billió dollárra, optimista esetben 3,7 billió dollárra nőhet. A jelenlegi piac már nagyjából 300–320 milliárd dolláros nagyságrendben van, a DeFiLlama és RWA.xyz adatai szerint.
2026. 06. 03. 21:30
Megosztás:

Széles körű párbeszéd indult a Velencei-tó megmentéséért

Széles körű párbeszéd indult a Velencei-tó megmentéséért, a közös munka alapja egy átfogó Velencei-tó törvény előkészítése lehet, amely megteremti ehhez a szükséges jogi kereteket- közölte az élő környezetért felelős miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 06. 03. 21:00
Megosztás:

Új környezetkímélő, klímasemleges buszokkal bővült Miskolc autóbuszflottája

Hat új, környezetkímélő és klímasemleges BYD elektromos busszal bővült a Miskolci Városi Közlekedési Zrt. (MVK Zrt.) autóbuszflottája - az új járműveket szerdán sajtótájékoztató keretében adták át.
2026. 06. 03. 20:30
Megosztás:

NATO-főtitkár: Oroszország semmi jelét nem adja annak, hogy le akarná állítani a háborút

Oroszország semmilyen jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is - jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel közös sajtótájékoztatóján.
2026. 06. 03. 20:00
Megosztás:

XLM új esélye a stabilcoin elszámolásban: profitálhat a Stellar a jen és a font digitális versenyéből?

A globális devizaelszámolás új korszakhatárhoz érkezett: miközben a szabályozott stabilcoinok (angolul: stablecoinok) egyre közelebb kerülnek a nagy devizákban való éles felhasználáshoz, a fizetési és átutalási hálózatok továbbra is gyorsabb, olcsóbb és folyamatosan működő elszámolási síneket keresnek. Ha a következő nagy stabilcoin-hullámot a japán jen és az angol font hozza, a Stellar akár az egyik legérdekesebb blokkláncos infrastruktúrává válhat ebben a versenyben.
2026. 06. 03. 19:30
Megosztás:

Spanyolországban megugrott a gyűlöletbűncselekmények száma 2025-ben

Spanyolországban megugrott a gyűlöletbűncselekmények száma 2025-ben - ismertette éves jelentését a spanyol belügyminisztérium szerdán Madridban.
2026. 06. 03. 19:00
Megosztás:

Mol: megkezdődött a gáztermelés az azerbajdzsáni ACG mezőn

A Mol-csoport és vegyesvállalati partnerei megkezdték a földgáztermelést Azerbajdzsánban az ACG mezőn, ahol korábban a jelenlegi olajkészletekhez nem kapcsolódó gázkészleteket azonosítottak a kőolajtermelő rétegek alatt és felett - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 03. 18:30
Megosztás:

Donald Trump: akár szeptemberig fennmaradhat a blokád

Donald Trump amerikai elnök szerint akár szeptember elejéig fennmaradhat az Irán elleni kikötői blokád.
2026. 06. 03. 18:00
Megosztás:

A miskolctapolcai Barlangfürdő szeptemberben már fogadhat vendégeket

Akár már szeptembertől fogadhat vendégeket a miskolctapolcai Barlangfürdő, ha a munkálatok kivitelezésének augusztus végi határidejét követő vizes próbaüzem eredménye megfelelő lesz - mondta el Horváth Tamás, a fürdő helyreállítását magában foglaló projekt műszaki vezetője, aki sajtóbejárást tartott szerdán a komplexumban.
2026. 06. 03. 17:30
Megosztás: