Félelmetes! 10%-hoz közelít a lakáshitelek kamata

Nincs megállás a hitelkamatok emelkedésében. A személyi kölcsönöknél lassan el kell búcsúznunk az egyszámjegyű ajánlatoktól, s már a standard lakáshitel kamatok is a 10 százalékos szint közelébe jutottak – hívják fel a figyelmet a money.hu szakértői.

Félelmetes! 10%-hoz közelít a lakáshitelek kamata

A folyamatos jegybanki kamatemeléseknek köszönhetően üzenetértékű, hogy az OTP Banknál már megközelítette a kis összegű, standard lakáshitelek kamata a 10 százalékot és az is, hogy eközben már a legjobb ügyfeleknek sincs egyszámjegyű kamat a személyi hiteleknél a legnagyobb magyar banknál – derül ki a money.hu kamattükréből.

Közel a bűvös 10-es

Az OTP Banknál a 2022. március 15-től befogadott lakáshitelek kamata 5 éves kamatperiódusra 15, 10 éves kamatperiódusra 50 bázisponttal drágult, így utóbbinál a 10 évre fixált törlesztővel igényelt hitelek kamata már legalább 8,09 százalékos, s a 7 millió alatti kölcsönt igénylők már közel 10 százalékos (9,49 százalékos) kamatot kénytelenek fizetni.

A Fix20 lakáshitelek esetében az emelés mértéke csak 0,3 százalékpont volt, ennek köszönhetően sikerült 5 bázisponttal a bűvös 10 százalékos kamatszint alatt, 9,95 százalékon tartani az ajánlott kamatot.

A Fix5 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelnél 0,15 százalékpontos emelés után a 31 millió forintot meghaladó hitelek esetében már 7,45 százalék a legkedvezőbb kamatszint. Ennél a terméktípusnál a 10 és 20 éves konstrukcióban ugyanakkor egységesen 50 bázispontos volt az emelés és így 7,9 és 8,0 százalékos a maximális kamatszint.

Nincs egyszámjegyű személyi kölcsön ajánlat

A lakáshiteleknél még a határon van az OTP, a személyi hiteleknél viszont már minden soron átlépte a kétszámjegyű kamat rubiconát a bank – hívják fel a figyelmet a money.hu szakértői. Március 16-tól az OTP személyi Kölcsönök kamata egyes hitelösszegsávokban 1 százalékponttal, a máshol 2 százalékponttal emelkedett. A legalacsonyabb kamat a decemberi 9,99 százalék helyett 11,99 százalék lett, a Minősített fogyasztóbarát Személyi Hitelnél (MFSZ) 8,99-ről 10,99 százalékra drágult, azaz a minimum 7,1 millió forintos hitelösszeget igénylő ügyfelek sem ússzák meg egyszámjegyű kamattal a jövőben a személyi kölcsön felvételkét a legnagyobb banknál.

A piaci személyi kölcsön esetében kivezetésre került az 1,1 és 2 milliós hitelösszeg közötti sáv, így az ilyen hitelt igénylő ügyfelek is azt a maximális (s egyedül nem változó) 19,99 százalékos kamatot kell, hogy fizessék majd, mint korábban az 1,1 millió alatti hitelt igénylők. Ez esetükben 100 bázispontos drágulást jelent.

Már társa is van az OTP-nek

Nagyot emelt lakáshitel kamatain, s így ugyancsak a 10 százalékos kamat közelébe jutott az Oberbank. Az 5 éves kamatperiódusú jelzáloghitelek kamata 1,05 százalékponttal, a 10 éveseké 0,95 százalékponttal emelkedett. Így az akciós 5 éves kamatperiódusú lakáshitel kamata 7,10 százalékról 8,15-ra, a nem akciós konstrukcióban 8,70-ről 9,75 százalékra ugrott, míg hasonló kamatperiódusú szabad felhasználású jelzáloghitelt 10,25 százalékos kamat mellett lehet igényelni a banknál, vagyis a nem lakáscélú hitelek kamata itt már most is kétszámjegyű.

A 10 éves kamatperidusú hiteleknél akciósan 7,65, anélkül 9,25 százalékos kamat alakult ki a 95 bázispontos emelés után, a szabad felhasználású jelzáloghitel kamata ennél 50 bázisponttal magasabb, 9,75 százalékos szinten lett meghúzva.

Mától drágít az Erste is

Március 21-én, hétfőtől egységesen minden 5 éves kamatperiódusú hitelének kamatánál 30, a 10 éves kamatperiódusú és a fix 15 éves futamidejű ügyleteknél pedig 20 bázispontos emelést hajtott végre az Erste Bank.  Ennek nyomán 5 éves fixálás mellett – az összegtől és a kedvezménykategóriától függően – 5,59-7,01 százalékos, 10 éves fixáláskor 5,79-7,66, míg 15 évig azonos törlesztőrészletet választva 5,99-7,52 százalékos kamaton juthatunk hitelhez. Azaz a standard ajánlat esetében a 15 éves (a futamidő egészére vonatkozó) fixálás kamata, már olcsóbb, mintha 10 éves kamatperiódust választanánk.


Monero árfolyamrobbanás: 120 millió dolláros USDT-nyom rázta meg az XMR piacát

A Monero látványos emelkedése (ami azóta komolyabb korrekciót is maga után hozott) ismét ráirányította a figyelmet a privacy coinokra, a stablecoin-mozgások nyomon követhetőségére és a kriptopiaci likviditás törékenységére. Egy 120 millió dolláros USDT-tranzakciósorozat nemcsak a blokklánc-elemzők radarján jelent meg, hanem az XMR árfolyamában is azonnal nyomot hagyott.
2026. 06. 13. 22:00
Megosztás:

Stabilcoinok, betéti tokenek és tokenizált pénzpiaci alapok: összeolvad az on-chain készpénzkezelés

A kriptopiacon a stabilcoinok adták meg először a gyors, programozható digitális dollár élményét. Most azonban a banki betétek és a pénzpiaci alapok is blokkláncra kerülnek, ami teljesen új korszakot nyithat az intézményi treasury-kezelésben. A Sygnum multi-cash rail tézise szerint a jövő nem egyetlen fizetési sínről szól, hanem a stabilcoinok, betéti tokenek és tokenizált pénzpiaci alapok összehangolt használatáról.
2026. 06. 13. 21:00
Megosztás:

Drónnal dolgozik a vállalkozása? Egyetlen baleset milliós kárt is okozhat

A drónok már nem a jövőt jelentik – a jelen gazdaságának fontos eszközei.
2026. 06. 13. 20:00
Megosztás:

K&H: már több mint 30 milliárd forint munkáshitel került kihelyezésre, az átlagos hitelösszeg eléri a 3,9 millió forintot

Több mint 30 milliárd forint értékben helyezett ki munkáshitelt a K&H a konstrukció 2025-ös indulása óta. A pénzintézet tapasztalatai szerint a fiatalok elsősorban autóvásárlásra fordítják a legfeljebb 4 millió forintos, kamatmentes forrást, míg a második leggyakoribb felhasználási cél az ingatlancélú költés. Az egy szerződésre jutó átlagos hitelösszeg megközelíti a 3,9 millió forintot, ami arra utal, hogy az ügyfelek többsége közel a maximálisan elérhető összeget veszi igénybe.
2026. 06. 13. 19:00
Megosztás:

Kamatstop vége: ennyivel nőhet a lakáshitelesek törlesztőrészlete októbertől

Csaknem öt év után megszűnhet a több százezer lakáshiteles törlesztőrészletének meredek emelkedését megakadályozó kamatstop. A BiztosDöntés.hu kiszámolta, milyen havi többletkiadás jelent ez egy átlagos adós számára szeptember 30-át követően. Az érintett adósok számára jó hír, hogy a legdurvább időknél már sokkal alacsonyabban vannak a szerződések alapján alkalmazható kamatok, és a fizetések emelkedése miatt sem lesz akkora ez a tehernövekedés, mintha három-négy éve szüntették volna meg a kamatstopot.
2026. 06. 13. 18:00
Megosztás:

Több száz átadott honlap után is fizetésre várnak a Demján-program szállítói

A Demján Sándor Program „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” konstrukciójában szállítóként részt vevő vállalkozások szerint a kifizetések elmaradása mára a programban dolgozó hazai kis- és középvállalkozások működését is veszélyeztetheti. Több száz, közel ezer átadott projekt után sem érkezett meg az elvégzett munkák ellenértéke, miközben a szállítók jelentős része saját forrásból finanszírozta a teljesítést.
2026. 06. 13. 17:00
Megosztás:

Hétfőn kezdődik a G7-országok csúcstalálkozója a franciaországi Evianban

A globális gazdasági egyenlőtlenségekre és a digitális szabályozásra kívánja helyezni a hangsúlyt a vendéglátó Franciaország a G7-országok (Franciaország mellett az Egyesült Államok, Németország, Kanada, Olaszország, Japán és az Egyesült Királyság) hétfőn kezdődő háromnapos csúcstalálkozóján a francia Alapokban található Evianban - tudatta egy háttérbeszélgetésen a francia elnöki hivatal, kiemelve, hogy a napirenden lévő témákban nincs egyetértés az amerikaiak és a többi nagyhatalom között.
2026. 06. 13. 16:00
Megosztás:

Nőtt a mezőgazdasági gépek és eszközök forgalma az első negyedévben

Mezőgazdasági gépeket és eszközöket 44 százalékkal nagyobb összértékben forgalmaztak Magyarországon az idén az első negyedévben 2025 azonos időszakához képest, az alkatrészforgalmazás 6 százalékkal nőtt - derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összesítéséből.
2026. 06. 13. 15:00
Megosztás:

A tejtermelésnek szüksége van a külföldi munkaerőre a terméktanács szerint

Az állattenyésztésben, azon belül is főképp a tejtermelésben a munkaerőpiaci helyzet feszült, külföldi alkalmazottak nélkül nincs elég munkavállaló – hangsúlyozza a Tej Terméktanács az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2026. 06. 13. 14:00
Megosztás:

Parazitaellenes vakcinát fejlesztenek magyar kutatók

Trópusi parazita elleni vakcinát fejleszt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Alap támogatásával a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a konzorciumvezető Neo-Antigén Biotech Kft. - közölte a immunizációs technológiák fejlesztésével foglalkozó társaság az MTI-vel.
2026. 06. 13. 13:00
Megosztás:

Megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. 06. 13. 12:00
Megosztás:

Tavaly 428,5 ezer tonna biológiai termésnövelőt használtak fel a termelők

A magyarországi termelők 24,4 milliárd forint értékben 428,5 ezer tonna biológiai termésnövelőt használtak fel tavaly a növénytermesztéshez és talajélet-regeneráláshoz – ismerteti az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) a honlapján közzétett összefoglalóban.
2026. 06. 13. 11:00
Megosztás:

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét, megszüntetné a jelenlegi közalapítványi-MTVA-s modellt, különválasztaná a rádió-televíziós közszolgálati médiaszolgáltatást és a hírügynökségi tevékenységet, új felügyeleti testületet és új finanszírozási rendszert hozna létre.
2026. 06. 13. 10:00
Megosztás:

Ne edd meg a LIDL Dulano szalámit, coli baktérium lehet benne!

A LIDL Magyarország Bt. Dulano Artländer szelet 240g megnevezésű termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, mivel a termékben nem zárható ki Verotoxint és Shigatoxin-termelő Escherichia coli (STEC) baktérium jelenléte.
2026. 06. 13. 08:48
Megosztás:

Van élet a vendégmunka után?

Ma az a magyar munkaerőpiac egyik legfontosabb kérdése, hogy milyen lehetőségei vannak a vállalatoknak a munkaerőhiány kezelésére egy folyamatosan változó gazdasági és demográfiai környezetben. Az új szabályozások miatt bár egyre gyakrabban merül fel a külföldi munkaerő kiváltásának lehetősége, a szakértők szerint a valóság jóval összetettebb: a hazai munkaerő-tartalékok jelentős lehetőségeket rejtenek, ugyanakkor önmagukban nem képesek teljes mértékben pótolni a vendégmunkások szerepét.
2026. 06. 13. 08:00
Megosztás:

Ingyenes tüdőrákszűrésre hívja az aktív dohányosokat a Korányi

Az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet (OKPI) egész nyáron várja ingyenes tüdőrákszűrésre az aktív dohányosokat, akiknél fokozott lehet a tüdőrák kialakulásának kockázata - tájékoztatta az intézmény pénteken az MTI-t.
2026. 06. 13. 07:00
Megosztás:

A kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele. A következő pénzügyminiszteri tanácskozáson már a magyar terv lesz a terítéken – közölte a pénzügyminiszter a Facebookon pénteken.
2026. 06. 13. 06:00
Megosztás:

Magyar Péter ma reggel rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Az Orbán-kormány "egyik legnagyobb hazugságáról" tart rendkívüli sajtótájékoztatót a miniszterelnök szombat reggel 9 órakor.
2026. 06. 13. 05:00
Megosztás:

Ingatlanpiaci fordulat a tavaszi mélypont után: visszatértek a vevők

A Duna House ma publikált Ingatlanpiaci Barométere szerint az utolsó tavaszi hónap sem hozott látványos áttörést a hazai ingatlanpiacon, de a kereslet a tavaszi mélypont után fordulni látszik: az index a márciusi–áprilisi visszaesésből 5 ponttal, 74-re kapaszkodott vissza. A tartósan magas árszint ugyanakkor még mindig visszafogja a vásárlókat.
2026. 06. 13. 04:00
Megosztás:

Airfryert vettél? Itt a hatósági álláspont!

Átfogó, laboratóriumi méréseken alapuló országos ellenőrzést indít a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a forrólevegős sütők energiafogyasztásának és jogszabályi megfelelőségének vizsgálatára. A program célja annak feltárása, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható airfryer készülékek megfelelnek-e az európai uniós környezettudatos tervezési (ecodesign) előírásoknak, különös tekintettel a készenléti és kikapcsolt állapotban jelentkező energiafogyasztásra.
2026. 06. 13. 03:00
Megosztás: