Méltatlanul kevés nyúlhúst eszünk

Méltatlanul mellőzik az egyik legegészségesebb fehérjeforrást a magyarok, holott a nyúlhús kiváló táplálkozás-élettani tulajdonságokkal bír; a hazai nyúlágazat dinamikusan fejlődő trendje ugyan az idén megtört, a nyugat-európai piacokon jelentkező nyúlhiány lehetőséget teremthet az ágazat hazai szereplőinek a piacszerzésre - derült ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Nyúl Terméktanács (NTT) hétfőn publikált körképéből.

Méltatlanul kevés nyúlhúst eszünk

Az elmúlt években folyamatosan nőtt a hazai nyúlhústermelés, a pozitív trendet csak az orosz-ukrán háború nyomán kialakult nehéz gazdasági helyzet törte meg. A NAK és a Nyúl Terméktanács piaci körképe szerint az ágazat 2022-ben figyelemre méltó eredményt ért le, 2023-ban azonban a vártnál is jelentősebb volt a visszaesés. A nyúlágazat Nyugat-Európában is válságba került - tették hozzá.

Az első fél évben a magyarok 20 százalékos, a francia, a spanyol és az olasz nyúltenyésztők 30 százalékos visszaesésről számoltak be. A nyugat-európai termelés csökkenésével keletkező vágónyúlhiányt - a szükséges fejlesztéseket követően - a magyar nyúlágazat pótolhatja - vélekedik a NAK és az NYTT.

Magyarországon hat tenyésztőszervezet biztosítja a genetikai alapot, és több mint ötven nagyüzemi nyúltelep foglalkozik nyúltenyésztéssel, 2022-ben összesen 10 335 tonna élőnyulat állítottak elő.

A vágóüzemek szinte teljes egészében hazai előállítású, magyar nyulat dolgoznak fel, a két nagy vágóhíd az összes magyarországi termelés 99 százalékát adja.

A nyúlhús könnyen emészthető, zsírszegény, egészséges és ízletes fehér hús, semmilyen allergén anyagot nem tartalmaz. A húsfélék közül a nyúlhús rendelkezik a legmagasabb fehérjetartalommal - hangsúlyozta a körkép összefoglalója.

A nyúlhúsfogyasztás hazai népszerűsítése érdekében a Nyúl Terméktanács, valamint az Agrármarketing Centrum évek óta közösen folytatja országos kampányát, és célja, hogy minél több magyar fogyasztó megismerje a nyúlhús előnyeit és elkészítésének változatos módjait - emelte ki a közlemény.


A nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások felülvizsgálatáról

A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások körüli legújabb szabályozói változások és felülvizsgálatok érdemben átrendezhetik a hazai újépítésű lakáspiacot. Az OTP Ingatlanpont elemzése szerint a kiemelt státuszok felülvizsgálata nem csupán a kínálati szerkezetre lehet hatással, hanem fenntarthatóbb várostervezési környezetet és új lehetőségeket is teremt.
2026. 08. 28. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a vezető amerikai indexek; az Nvidia kedvező számai támogatták a technológiai szektor jó teljesítményét

A befektetői hangulatra az Egyesült Államokban is a megoldatlan közel-keleti konfliktus és annak inflációra és kamatpályákra gyakorolt hatása nyomták rá a bélyegét, miközben a piacok már tegnap is tűkön ülve várták Kevin Warsh mai beszédét a Jackson Hole-i gazdasági szimpóziumon.
2026. 08. 28. 11:00
Megosztás:

Európai piacokon az eladók domináltak; a technológiai szektor jól teljesített

Eladói nyomás alatt zajlott a kereskedés a mértékadó európai tőzsdéken csütörtökön, amikor a tartósan magasan ragadó olajárak és ezek kamatpályákra gyakorolt hatása alapozta ugyan meg a kedvezőtlen hangulatot, de országspecifikus hírek is rontották a befektetői kedvet.
2026. 08. 28. 10:00
Megosztás:

OFFICIAL TRUMP token az élen: ez hajtja a 10 legjobban teljesítő kriptovalutát

A kriptopiac legnagyobb nyerteseinek listája ezúttal szokatlanul sokféle történetet mesél egyszerre. A politikai mémcoin OFFICIAL TRUMP több mint 22%-os ugrással vezeti a mezőnyt, az Ethena mögött konkrét tokenomikai fordulat áll, a Solana intézményi szempontból kapott erős megerősítést, miközben a VeChain egy fontos hálózati frissítésre készül.
2026. 08. 28. 09:00
Megosztás:

Így lehet hosszú pereskedés helyett lezárni egy jogi vitát

Tízmilliárdok mennek el pereskedésre, pedig sok vita bíróság nélkül is lezárható. Közjegyző előtti egyezséggel akár egy nap alatt jogerős megállapodás köthető.
2026. 08. 28. 08:00
Megosztás:

Fizetési haladékot kapott a Bayer Construct

A csütörtökön kiadott bírósági végzés ideiglenes fizetési haladékot biztosít a Bayer Construct számára a csődeljárás lefolytatása iránti kérelmet érdemben elbíráló bírósági döntésig - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett kibocsátói tájékoztatóban.
2026. 08. 28. 07:00
Megosztás:

Ezért érzed úgy, hogy egyre többet takarítasz meg, mégis egyre elérhetetlenebb a saját lakás

Miért tűnik elérhetetlennek a saját lakás, ha papíron csak 9 évnyi fizetésbe kerül? Magyarországon bő 9 évnyi nettó átlagkereset szükséges egy 60 négyzetméteres lakás vagy ház megvásárlásához, az átlag lakáskereső azonban ennél jóval távolabbi célnak érzi a saját otthon megszerzését. Hogy mi áll a nagy különbség mögött, és hol kell a legtöbbet, illetve a legkevesebbet dolgozni egy saját lakásért Magyarországon, azt a zenga.hu legfrissebb elemzése mutatja be.
2026. 08. 28. 06:00
Megosztás:

Megjelentek a legújabb fizetési adatok: kiderült, mekkora hitelre elég a béred

Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, keresetekre vonatkozó gyorstájékoztatója, mely szerint 2026 júniusában bruttó 754 700 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban álló magyarok átlagkeresete. Ugyanezen időszakban a nettó átlagkereset 529 700 forint volt a hivatal szerint, míg a bruttó mediánérték 617 900, a nettó mediánérték pedig 438 000 forint. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételében gondolkodhatnak azok a lakossági ügyfelek, akik az átlag- és mediánösszegeket keresik meg havonta.
2026. 08. 28. 05:00
Megosztás:

Nemcsak a kamat vágás alakítja a forint árfolyamát az elkövetkező időszakban

A Magyar Nemzeti Bank 25 bázisponttal, 5,50 százalékra csökkentette az alapkamatot, miközben a Pénzügyminisztérium a GDP 7,5 százalékára emelte a 2026-os hiánycélt és az államadósság átmeneti növekedésével számol. A forint mégis erősödött a kamatdöntést követően. Az AKCENTA szerint ez arra utal, hogy a piac jelenleg nem egyetlen mutatóra reagál. A következő hónapokban a költségvetési konszolidáció hitelessége, a kamatpálya és a külső kockázatok együtt alakíthatják a magyar deviza árfolyamát. A bizonytalanabb környezetben a devizában kereskedő vállalatok számára felértékelődik az árfolyamkockázatok előzetes kezelése.
2026. 08. 28. 04:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első fél évet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 24,8 milliárd forint árbevétellel zárta az idei év első hat hónapját, ami 13,9 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 97,6 millió forint lett, ami 104 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi év első félében volt - közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 28. 03:00
Megosztás:

Vállalkozók figyelem! A NAV minden nyugtát lát szeptember 1-től

Szeptember 1-jétől már nemcsak az online pénztárgéppel és e-pénztárgéppel kibocsátott nyugták adatai jutnak el a NAV-hoz, hanem a kézzel, illetve számítógéppel készített nyugtákról is adatot kell szolgáltatni.
2026. 08. 28. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így lehet kerítést építeni a házunk köré

Egy rossz helyre került oszlop, egy túl magas tömör fal vagy egy kifelé nyíló kapu is elég ahhoz, hogy az álomkerítésből hatósági ügy és évekig tartó szomszédháború legyen. A kerítésépítés többnyire nem engedélyköteles, ez azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy bármit, bárhová és bármilyen magasságban fel lehet húzni.
2026. 08. 28. 01:00
Megosztás:

Az agrártárca kezdeményezte a haltelepítések átütemezésének támogatását

Az agrártárca az aszály miatt arra kérte a területi halgazdálkodási hatóságokat, hogy támogassák a tervezett haltelepítések átütemezését, szükség esetén a halmentések egyszerűsített engedélyezését is - olvasható az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) közösségi oldalának csütörtöki bejegyzésében.
2026. 08. 28. 00:05
Megosztás:

Óriásbankok közös globális stabilcoinon dolgozhatnak

A világ legnagyobb pénzügyi szereplői közül több is egy közös, globális stabilcoin létrehozásának lehetőségét vizsgálja. A JPMorgan, a Bank of America, a Wells Fargo és a Santander együttműködése alapjaiban változtathatná meg a bankok blokklánc-technológiához való viszonyát, és új versenytársat teremthetne a ma domináns stabilcoinok számára. Ha a projekt megvalósul, különösen a nemzetközi fizetések és az intézményi elszámolások területén hozhat jelentős változásokat.
2026. 08. 27. 23:00
Megosztás:

Csökkent a Gránit Bank adózott eredménye az első fél évben

A Gránit Bank konszolidált számviteli adózott erdménye az első fél évben elérte a 6,8 milliárd forintot, a tavalyi azonos időszakhoz képest 0,9 milliárd forinttal csökkent – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett beszámolóban.
2026. 08. 27. 22:00
Megosztás:

Energetikai üzletágat hoz létre a 4iG Csoport

A 4iG új energetikai üzletágat hoz létre, amely a távközlés, a digitális infrastruktúra, az űr és védelmi ipar mellett újabb kritikus infrastruktúra-területen teremt növekedési lehetőséget, és tovább erősíti a vállalatcsoport nemzetközi terjeszkedését.
2026. 08. 27. 21:00
Megosztás:

Közel 90 milliárd forintos korrigált átfogó eredményt ért el az MBH Bank az idei első félévben

Stabil tőkepozícióval és kiegyensúlyozott pénzügyi eredményekkel zárta az év első hat hónapját az MBH Bank. A bankcsoport korrigált átfogó eredménye az idei első félévben több mint 88 milliárd forintot tett ki, amely 780 millió forinttal haladja meg a tavalyi azonos időszakban elkönyvelt korrigált eredményt. Mindez 12,2%-os korrigált tőkearányos megtérülési mutatót eredményezett a félév végén. A bankcsoport hitelállománya több mint 132 milliárd forinttal nőtt éves összehasonlításban, tőkemegfelelése pedig 20,9%-ra emelkedett az időszak végére. A bankcsoport eredményességét nagymértékben befolyásolta, hogy a félév során több mint 150 milliárd forintot tettek ki a különböző kormányzati elvonások.
2026. 08. 27. 20:00
Megosztás:

Örülhet most, akinek Miskolcon van lakása - jó nagyot kaszált!

Idén eddig Miskolcon volt az egyik legnagyobb a lakáspiaci drágulás.
2026. 08. 27. 19:00
Megosztás:

Üzleti sikerek és gasztronómiai élmények: hogyan kapcsolódik a kettő?

Az üzleti életben a döntések meglepően nagy része sokszor nem is a tárgyalótermek steril falai között születik meg, hiszen a közös étkezések vagy a hasonló, kötetlenebb gasztronómiai programok olyan hangulatot teremtenek, ahol a partnerek könnyebben megnyílnak egymás felé. Egy kellemes helyszínen eltöltött reggeli vagy akár csak egy közös kávészünet is átlendítheti a feleket a holtponton, és alapjaiban határozhatja meg a jövőbeli együttműködés sikerességét.
2026. 08. 27. 18:00
Megosztás:

A fenntartható megoldások jelentik a logisztika növekedésének motorját

A logisztikai piac versenyképességében a költséghatékonyság és a szolgáltatás minősége mellett az is meghatározó szerepet játszik, hogy a vállalatok milyen fenntartható megoldásokat tudnak kínálni ügyfeleiknek. A Waberer's ezért a következő években a zöld logisztikai szolgáltatások fejlesztésére, fenntartható logisztikai ingatlanok létesítésére, a digitalizáció felgyorsítására, az alternatív járműpark növelésére és a kibocsátáscsökkentésre helyezi a hangsúlyt a fenntarthatóság fejlesztése érdekében. A logisztikai üzletág árbevételre vetített, helyi alapú ÜHG-intenzitása 2025-ben 6%-kal csökkent 2024-hez képest, miközben 2030-ig olyan fejlesztéseket indít, amelyek a teljes logisztikai szolgáltatási portfólióban bekövetkező zöld átállást segítik elő.
2026. 08. 27. 17:00
Megosztás: