Mi történt márciusban a magyar tőzsdén?

Márciusban folytatódott az előző hónapban megkezdődött, csökkenő tendencia a hazai tőkepiacon – a Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója, a BUX index 5,5%-os visszaesést követően, 42 318 ponton zárta a hónapot. A részvénypiac összforgalma ezzel együtt jelentősen növekedett februárhoz képest, 206 milliárd forintot tett ki, amely napi lebontásban 9,4 milliárd forintot jelent. A legnépszerűbb részvényeknek az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, sorrendben 129,8, 36,6 és 32,2 milliárd forint értékű forgalommal. A befektetési szolgáltatók között a WOOD & Company zárt az élen, őket a Concorde, majd az ERSTE követte.

Mi történt márciusban a magyar tőzsdén?

Mozgalmas hónapon van túl a nemzetközi tőkepiac: míg a tengerentúli piacok befektetőinek kedélyeit többek között a Silicon Valley Bank csődje, a kötvényhozamok bezuhanása és a Fed ezekre adott reakciói borzolták, Európában a Credit Suisse felvásárlása szolgáltatta a fő témát. Továbbra is jelentős hatással volt emellett a piacokra az inflációs nyomás, az Egyesült Államokban, Európában és Ázsiában egyaránt.

A Budapesti Értéktőzsde első számú indexe, a BUX index alakulásában a hónap első felében lassú lecsorgás volt megfigyelhető, majd a hónap közepétől erőre kapott az index. Végül 42 318 ponton zárta a hónapot, ami 5,5%-os csökkenést jelent februárhoz képest. A legmagasabb napi záróértéket, 44 631 pontot, a hónap első napján érte el az index.

A blue chipek közül ebben a hónapban is az OTP Bank részvényeivel zajlott a legnagyobb értékben a kereskedés, 129,8 milliárd forinttal. A bankpapír ezzel a teljes részvénypiaci forgalom 63%-át tette ki. A dobogó második fokára a Richter Gedeon került 36,6 milliárd forintos forgalmával, amelyet a MOL 32,2 milliárd forint értékű forgalommal követett. A közepes kapitalizációjú kibocsátók közül a Duna House érte el a legnagyobb, mintegy 22,9%-os árfolyamnövekedést az előző hónaphoz képest, emellett a VIG kurzusa szintén jelentősen, 12,2%-kal emelkedett.

Az azonnali részvénypiac összesen 206 milliárd forintos összforgalommal zárta a márciust, amely egy kereskedési napra lebontva 9,4 milliárd forintot jelent.

A befektetési szolgáltatók versenyében a WOOD & Company diadalmaskodott, 109,6 milliárd forintos forgalmának köszönhetően. A Concorde 99,3 milliárd forintos forgalma a második helyre volt elegendő, míg az ERSTE 85 milliárd forint értékű forgalmat bonyolított, ezzel a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az árupiaci szekció csendes hónapot zárt, összesen 95,7 millió forint értékű forgalommal. Ennek több mint a felét, 53,3%-át a fenntartható takarmánykukorica, 46,7%-át a fenntartható takarmányárpa tette ki.


Kutatóintézetek programot dolgoztak ki az aranyszínű sárgaság nevű szőlőbetegség visszaszorítására

A szőlő aranyszínű sárgaságára nincs orvosság, de a járvány terjedése megfékezhető, erre a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat három intézete programot dolgozott ki, amely egy-két éven belül konkrét eredményt hozhat - közölte a hálózat kedden az MTI-vel.
2026. 08. 18. 23:00
Megosztás:

Tavaly mintegy 30 százalékkal nőtt az új elektromos autók száma az EU-ban

Tavaly csaknem 1,89 millió kizárólag akkumulátorral működő új elektromos személygépkocsik értékesítettek az Európai Unióban, 29,7 százalékkal többet a 2024. évinél.
2026. 08. 18. 22:00
Megosztás:

Változás az MBH Bank felsővezetésében

Az MBH Bank Igazgatósága Gózon Gergelyt nevezte ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének. Az új vezető – a kinevezéshez szükséges engedélyek birtokában – október 1-jén váltja Krizsanovich Pétert, aki 2023. január 1. óta töltötte be ezt a pozíciót.
2026. 08. 18. 21:00
Megosztás:

Bicikliút melletti fasor lesz a 10 millió Fa fellépéséből az Ördögkatlan Fesztiválon

A 10 millió Fa idén is önálló udvarral volt jelen az Ördögkatlan Fesztiválon. A beremendi Oroszlános Házban működő 10 millió Fa Udvar – Zöld Katlan néhány napra a természetvédelem, a közösségi cselekvés, a vízmegtartás és az árnyékteremtés találkozóhelyévé vált.
2026. 08. 18. 20:30
Megosztás:

Több új lakás kell, de nem mindegy, hogy hol és mennyi

Országosan továbbra is kevés új lakás épül Magyarországon, a kínálat bővítésére ezért egyértelműen szükség van. Ez azonban nem jelenti azt, hogy bármely térségben képes felszívni a piac a kínálatot. A Duna House szerint az Otthon Start Programhoz kapcsolódó kiemelt lakásberuházások felülvizsgálatánál ezért a lakásszám és a megfizethetőség mellett a helyi keresletet, a projektek méretét, ütemezését és az infrastruktúra teherbírását is érdemes figyelembe venni.
2026. 08. 18. 20:00
Megosztás:

Kié lesz a magyar vízhálózat megújítása? Külföld már figyel

Magyar kézben maradó, korszerű és biztonságosan működő vízhálózat – ez Magyarország elemi érdeke. A probléma súlyossága azonban már külföldön is téma, miközben itthon még mindig a felelősség kérdése a hangsúlyosabb.
2026. 08. 18. 18:00
Megosztás:

4 nap korlátlan mobilnet a Telekomtól az augusztus 20-i hétvégére

4 napos díjmentes, korlátlan belföldi mobilnetet ad a Magyar Telekom közel 4 millió előfizetője számára az augusztus 20-i hosszú hétvégére. A Telekom ezzel kívánja még emlékezetesebbé tenni az ünnepi hétvégét, hogy mindenki arra koncentrálhasson, ami igazán fontos a számára.
2026. 08. 18. 17:00
Megosztás:

Az íróeszközök kiválasztása: kis kezek nagy lehetőségei

Gyakran nem is gondolunk bele, hogy az egyszerű írószerek milyen különleges szerepet játszhatnak gyermekeink fejlődésében. Ezek az eszközök nem csupán az írás- és rajzoláskészséget alapozzák meg, hanem jelentős hatással lehetnek a tanulási folyamataikra is. Mire érdemes figyelni, amikor gyerekek számára választunk írószert?
2026. 08. 18. 16:00
Megosztás:

Milyen hatással van a SpaceX szárnyalása a Nasdaq-ra?

Befektetői szemszögből a SpaceX teljesítménye túlmutat önmagán. Mivel a vállalat mind a műholdas távközlési szektorban (Starlink), mind a kereskedelmi űrrepülésben és felhőszolgáltatási infrastruktúrában meghatározó szereplő, az eredményei közvetlenül formálják a piaci hangulatot:
2026. 08. 18. 15:00
Megosztás:

Az ingatlaneladás folyamata

Ingatlant eladni nem egyszerű feladat, különösen akkor nem, ha az eladni kívánt helyiség egyben az otthonod is. Ez a folyamat nem csupán néhány fotó és egy árcédula felhelyezését jelenti. A siker érdekében alapos tervezésre, precíz árazásra, valamint helyes marketingstratégiára van szükség. A felkészültség és a megfelelő kivitelezés növeli annak valószínűségét, hogy a lehető legjobb árat kapd érte, miközben elkerülheted a fölösleges stresszt.
2026. 08. 18. 14:00
Megosztás:

Nőtt a Vajda-Papír árbevétele és működési eredménye 2025-ben

A higiéniai papírtermékeket gyártó Vajda-Papír Kft. árbevétele több mint 12 százalékkal, 50,91 milliárd forintra emelkedett tavaly az előző évhez képest, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 7,2 százalékkal, 3,01 milliárd forintra nőtt - közölte a vállalat az MTI-vel.
2026. 08. 18. 13:00
Megosztás:

Kismértékben emelkedtek a fejlett piaci hozamok, a forint némileg gyengült az euróval szemben

Emelkedtek tegnap az amerikai államkötvény-hozamok, miközben az olajárak újra felfelé mozdultak az iráni-amerikai feszültségek erősödése miatt. A 30 éves amerikai kötvény hozama 5 bázisponttal, 5,31%-ra emelkedett, ami 19 éves csúcsot jelentett.
2026. 08. 18. 12:00
Megosztás:

AI, deepfake-ek és adatfüggőség: magyar fejlesztők is dolgoznak azon, hogy visszakapjuk az irányítást digitális életünk felett

Egy fénykép többé nem feltétlenül bizonyíték, egy hangfelvétel nem biztos, hogy valódi, személyes adataink jelentős része pedig olyan globális platformok kezében van, amelyek működésére alig van ráhatásunk.
2026. 08. 18. 11:40
Megosztás:

Enyhén gyengültek hétfőn a főbb amerikai indexek

Tegnap enyhe csökkenés bontakozott ki az amerikai részvénypiacokon, miközben a közel-keleti geopolitikai feszültségek erősödése miatt emelkedtek az olajárak.
2026. 08. 18. 11:00
Megosztás:

Könyvkötészeti alapanyagok és eszközök

A könyvkötészet olyan terület, ahol a kreativitás és a precizitás találkozik. Legyen szó hagyományos módszerekről vagy modern megoldásokról, a könyvkötés során használt alapanyagok és eszközök különleges figyelmet érdemelnek. Mi szükséges ahhoz, hogy a könyvek tartósak és esztétikusak legyenek?
2026. 08. 18. 10:30
Megosztás:

Csökkenéssel zártak kedden az európai indexek, miközben a továbbra is a geopolitikai feszültségek és a kamatemelési várakozások rontották a hangulatot

A nap eleji pluszokat követően végül mérsékelt csökkenéssel zártak tegnap az európai részvénypiacok, a STOXX 600 index 0,2%-kal került lejjebb. A befektetők figyelme a vállalati gyorsjelentési szezon lezárultával egyre inkább a makrogazdasági és geopolitikai fejleményekre, illetve a szeptemberi jegybanki döntésekre irányult.
2026. 08. 18. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 18. 09:00
Megosztás:

Bitcoin soha nem látott kamatkörnyezettel néz szembe – és egyelőre veszít az aranyhoz képest

A globális kötvényhozamok olyan magas szintre emelkedtek, amelyre 2008 óta nem volt példa. Bitcoin ekkor még nem is létezett, vagyis a kriptovaluta története során most először kell ilyen drága finanszírozási környezettel megküzdenie.
2026. 08. 18. 08:00
Megosztás:

Havi, teljesítésarányos elszámolásra térnek át a mohácsi Duna-híd projektnél

Havi, teljesítésarányos elszámolásra térnek át a Mohácsi Duna-híd projektnél a Közlekedési és Beruházási Minisztériummal (KBM) kötött megállapodásuk szerint, amely tartalmazza azt is, hogy visszafizetik a teljesítéssel még le nem fedett előleget, miközben a kivitelezés a felfüggesztéssel nem érintett területeken folyamatosan halad - közölte a kivitelező Duna Aszfalt Zrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 08. 18. 07:00
Megosztás:

Videóval is segíti a NAV a felkészülést a nyugtaadat-szolgáltatásra

Videóval is segíti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a felkészülést a nyugtaadat-szolgáltatásra - közölte az adóhatóság az MTI-vel.
2026. 08. 18. 06:00
Megosztás: