Mire kerestek a Google-ben a legtöbben?

A Google minden év végén közzéteszi a "Year in Search" listáit, amelyek megmutatják, mik voltak a legfelkapottabb keresések az országban. A 2024-es rangsor ismét izgalmas betekintést nyújt a magyarok érdeklődési körébe, és rávilágít arra, hogy mik voltak az év legfontosabb és legnépszerűbb témái!

Mire kerestek a Google-ben a legtöbben?

A Google Kereső több mint két évtizede segíti a felhasználókat abban, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjenek az információkhoz. A keresések az idei évben is tükrözik a társadalmi, kulturális és sportélet aktuális trendjeit, valamint a változó érdeklődési köröket. A Google "Year in Search" oldalán a magyar és globális toplisták mellett a világ számos országának keresési adatain keresztül betekintést nyerhetünk 2024 legnépszerűbb témáiba és a legfontosabb változásokba.

2024 legfelkapottabb keresései Magyarországon

Idén is változatos és érdekes témák kerültek fel a Google Kereső magyarországi toplistáira. A filmek között a nemzetközi kasszasikerek és hazai alkotások egyaránt érdekelték a magyar közönséget, hisz a Deadpool&Rozsomák és a Most vagy soha mellett a Semmelweis is figyelemre méltó helyezést ért el. Érdekesség, hogy tavalyi kedvenc, az Oppenheimer idén sem maradt el, és továbbra is a legkeresettebb filmek között szerepelt. A sorozatok között Az aranyifjú továbbra is nagy népszerűségnek örvendett, de a Fallout és a Maxton Hall – A világ, ami elválaszt is erős versenytársak voltak. A TV-műsorok listáját a Házasság első látásra, az Ázsia Expressz és a Sztárbox vezették, míg a zenei kategóriában az olyan fellépők, mint a Coldplay, Ricky Martin és Ed Sheeran, a hazai koncertek iránti érdeklődést tükrözik. 2024-ben több ismert személyiség távozott, akiknek életműve jelentős hatást gyakorolt a közönségre. A legtöbben Tompos Kátya, Hadas Kriszta és Alain Delon nevére kerestek rá, akik mind különleges helyet foglaltak el a magyar és nemzetközi közéletben. A sportesemények közül a Labdarúgó EB és az Olimpia vonzották a legnagyobb figyelmet, míg sportolók közül Varga Barnabás és Szalai Ádám neve szerepelt a legtöbbször a kereső mezőjében. Az olvasmányok terén Frank Herbert Dűne című műve és Erin Doom Fabbricante de lacrime (A könnymester legendája) szerepelt a legnépszerűbb könyvek között. A 2024-es évben a Google Kereső legnagyobb rejtélyei között szerepeltek olyan kérdések, mint: Miért dagasztanak a macskák?, Miért dörög az ég? és Miért csuklik az ember? A magyarok kíváncsisága idén sem ismert határokat, és a természet rejtelmei, valamint a mindennapi élet furcsaságai is elgondolkodtatták őket.

Egy biztos, a Google Kereső tükröt tart a világ elé, hisz a keresési trendek nem csupán a szórakozási szokásokat mutatják, hanem rávilágítanak azokra a témákra is, amelyek leginkább foglalkoztatták a magyar közönséget.  A teljes magyar és globális listák a Year in Search oldalán érhetők el.

A Google Kereső magyarországi toplistái 2024-ben:

Filmek 
Deadpool & Rozsomák
Most vagy soha
Semmelweis
Agymanók 2
Saltburn
Alien: Romulus
Bad Boys - Mindent vagy többet
Oppenheimer
Beetlejuice Beetlejuice
Imádlak utálni

Sorozatok

Fallout
Maxton Hall - A világ, ami elválaszt
Sárkányok háza
Napsugár
True Detective - A törvény nevében
Az aranyifjú
Fool Me Once - Nem versz át
Baby Reindeer - Szarvasbébi
Szörnyetegek: A Lyle és Erik Menendez-sztori
Tell Me Lies - Hazudj!

TV-műsorok

Házasság első látásra
Ázsia Expressz
Sztárbox
X-Faktor
Next Top Model Hungary
Dancing With The Stars
A Kísértés
Sztárban sztár All Stars
Nyerő Páros
Fort Boyard - Az erőd

Zene

Sziget 
Coldplay
Mihályfi Luca
Ricky Martin
Eurovíziós Dalfesztivál
Ed Sheeran 
One Direction
Balaton Sound
Linkin Park
Hundred Sins

Elhunytak
Tompos Kátya
Hadas Kriszta
Liam Payne
Alain Delon
Boros Lajos
Karsai Dániel
Donald Sutherland
Shannen Doherty
Benedek Miklós
Jakab Ferenc

Sportesemények

Labdarúgó EB
Olimpia
Paralimpia
Copa América
UEFA Nemzetek Ligája
Magyarország - Skócia
Magyarország - Svájc
Kézilabda EB
Mike Tyson-Jake Paul
Super Bowl 

Sportolók

Varga Barnabás
Szalai Ádám
Milák Kristóf
Csoboth Kevin
Hámori Luca
Gulyás Michelle
Csipes Tamara
Lamine Yamal
Simone Biles
Kós Hubert

Könyvek

Frank Herbert: Dűne
Erin Doom: Fabbricante de lacrime (A könnymester legendája)
Alan Connor: Az Árulók
Colleen Hoover: It Ends with Us - Velünk véget ér
Mona Kasten: Save Me - Ments meg (Maxton Hall)
Julia Quinn: A herceg és én (Bridgerton)
Álmoskönyv
Bartos Erika: Bogyó és Babóca
Kőváry Anett: Meztelen lélekkel
David Goggins: Nincs hatalmad felettem

Miért…

Georgia?
nincs Facebook?
dörög az ég?
sárgul a leander levele?
piros a Hold?
dagasztanak a macskák?
állítanak májusfát?
nem alszik a baba napközben?
kék az ég?
csuklik az ember?

Hogyan készül a lista?

A "Year in Search" listái a Google Trends anonim, statisztikailag összesített adatai alapján készültek, melyekből a duplikációkat, spam-eket kiszűrtük. A 2024-es keresések az év trendjeit követve készültek több kategóriában, figyelembe véve a „trending” kereséseket, amelyek 2023-hoz képest jelentős növekedést mutattak. A „trending” keresések eltérnek a legkeresettebb kifejezésektől, ezek az abszolút keresési volumeneket tükrözik, és nem változnak olyan gyakran. A trendek elemzésével reális képet kapunk a valós érdeklődési területekről. 


A bevándorlás akadályozta meg a népességfogyást Romániában

A nemzetközi vándorlás pozitív mérlege akadályozta meg Romániában tavaly a jelentősebb népességfogyást, amelyet a negatív természetes szaporulat okozhatott volna - derült ki a statisztikai intézet pénteken közzétett éves demográfiai összegzéséből.
2026. 08. 29. 12:00
Megosztás:

Visa és Dunamu: stabilcoinok és AI alakíthatják át a fizetések jövőjét

A Visa és a dél-koreai Dunamu, az Upbit kriptotőzsde mögött álló vállalat stratégiai együttműködésbe kezdett, hogy megvizsgálják a stabilcoinalapú fizetések és az AI-vezérelt kereskedelem lehetőségeit. A két cég elsősorban a határokon átnyúló fizetések, átutalások és elszámolások új modelljeit kutatja, miközben azt is vizsgálják, hogyan kapcsolhatók össze az úgynevezett AI-agentek a digitális pénzügyi infrastruktúrával.
2026. 08. 29. 11:00
Megosztás:

12 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény a Gránit Banknál

Rekordszámú lakossági számlanyitás, digitális és AI fejlesztések: a Gránit Bank 2026 első félévét egyedi szinten stabil tőkével, likviditással, bővülő lakossági és KKV szolgáltatásokkal zárta.
2026. 08. 29. 10:00
Megosztás:

Az OTP Bank támogatja az agrárvállalkozások likviditását segítő kezdeményezés végrehajtását

Az Agrár és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium átmeneti pénzügyi könnyítést jelentő kezdeményezésének hátterében az idei év rendkívüli kihívásai állnak: az aszály, a tavaszi fagykárok, a járványhelyzetek, az egyes ágazatokban tapasztalható alacsony felvásárlási árak, valamint a költségnövekedés és a nemzetközi piaci bizonytalanságok. A nehézségek számos termelő likviditási helyzetét megnehezítették.
2026. 08. 29. 09:00
Megosztás:

Nemcsak fogyasztóként, befektetőként is tehetünk a vízhiány ellen

A vízhiány Magyarország egyik legégetőbb problémája, és egyre többen keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel hozzájárulhatnak a helyzet javításához. Cselekedni pedig nemcsak önkéntes munkával vagy adományokkal tudunk, de a megtakarításainkat is a jó cél szolgálatába állíthatjuk. Gyura Gábor, a Magyar Fenntartható Befektetési és Pénzügyi Egyesület igazgatója szerint befektetéseink is szerepet játszhatnak abban, hogy több forrás jusson a fenntarthatóbb vízgazdálkodási megoldásokhoz, és elősegíthetik a hosszú távon hatékony vízhasználatot.
2026. 08. 29. 08:00
Megosztás:

Szerdán találkozik Magyar Péterrel az Európai Tanács elnöke Budapesten

Uniós körútja során szeptember 2-án, szerdán találkozik Magyar Péter miniszterelnökkel António Costa, az uniós tagországok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke Budapesten.
2026. 08. 29. 07:00
Megosztás:

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Fradiváros-projekt ügyében

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Ferencvárosi Torna Club Fradiváros-projektjéhez kapcsolódó, csaknem 25 milliárd forint állami támogatás felhasználása miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán - közölte a tárca sportért felelős államtitkársága az MTI-vel pénteken. Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke tudatta: nyugodt szívvel állnak minden, jogállami keretek között lefolytatott vizsgálat elé.
2026. 08. 29. 06:00
Megosztás:

Létrejött a megállapodás a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról

A Mol Nyrt. és a Mol Investment Kft. megállapodott az állammal a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról – közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 29. 05:00
Megosztás:

Újabb NAV-tutorial: webes nyugtaadat-szolgáltatás lépésről lépésre

Újabb videóval segíti a NAV a vállalkozások felkészülését a szeptember 1-jén induló nyugtaadat-szolgáltatásra. A most megjelent tutorial azoknak mutatja be lépésről lépésre az adatok kézi rögzítését, akik továbbra is klasszikus, kézzel kitöltött nyugtatömbös papírnyugtát szeretnék használni. A videó a belépéstől egészen az adatok beküldéséig, képernyőről képernyőre vezeti végig a felhasználót a Pénztárgép Portálon szeptember 1-jén élesedő nyugtaadatok rögzítése menüponton.
2026. 08. 29. 04:00
Megosztás:

Hatmilliárd forintból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét

Hatmilliárd forint uniós támogatásból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét - közölte a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 03:00
Megosztás:

Lakossági villamos energia áremelés - mennyire emelkedhet az ár a tőzsdei árak miatt?

A magyar áramtőzsde idei drágulása valóban növeli a lakossági áremelés kockázatát, de a magasabb HUPX-ár nem jelenik meg automatikusan a villanyszámlákban.
2026. 08. 29. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A nyugdíjak emelése nem lehet több, mint...

Sokan csak az év elején automatikusan érkező nyugdíjemelésről hallanak, pedig létezik egy másik lehetőség is azok számára, akik különösen nehéz anyagi helyzetbe kerültek. Ez az emelés azonban nem jár automatikusan, kérelmet kell benyújtani érte, és a megítélhető összegnek szigorú felső határa van.
2026. 08. 29. 01:00
Megosztás:

Tovább terjeszkedik a Kifli.hu

Tovább terjeszkedik az online kereskedelmi szolgáltatást kínáló Kifli.hu, mostantól a Bakony és Külső-Somogy 94 településén is elérhető a szolgáltatásuk - közölte a cég pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 00:05
Megosztás:

Javult a balatoni vonatok menetrendszerűsége nyáron

A MÁV intézkedéseinek köszönhetően a nyári főszezonban 7 százalékkal javult a Balaton északi partján a vonatok menetrendszerűsége - írta a közösségi oldalán pénteken a vasúttársaság vezérigazgatója.
2026. 08. 28. 23:00
Megosztás:

Öt százalékkal nőtt a szlovén GDP a második negyedévben

Szlovénia hazai összterméke (GDP) 5,0 százalékkal nőtt éves összevetésben az idei második negyedévben az első negyedévi, felülvizsgált 3,2 százalékos bővülés után - közölte a szlovén statisztikai hivatal pénteken.
2026. 08. 28. 22:00
Megosztás:

Tovább erősítette refinanszírozási és tőkepiaci szerepét az MBH Jelzálogbank az első fél évben

Jelentős mérlegfőösszeg-növekedés és erősödő refinanszírozási aktivitás a hitelintézetnél Jelentősen növelte refinanszírozási aktivitását az MBH Jelzálogbank 2026 első fél évében: a refinanszírozott hitelállomány június végére 603,2 milliárd forintra emelkedett, ami éves összevetésben 48,6 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 28. 20:00
Megosztás:

Vegyes képet mutat a munkaerőpiac

Vegyes kép bontakozott ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint a munkaerőpiac júliusi mutatóiból: a népességfogyással szemben aktivizálódott a munkaképes lakosság, és egyszerre nőtt a foglalkoztatottak és munkanélküliek száma. Az adatokat szezonális tényezők is befolyásolták és a jövőt illetően semmiféle trendre nem lehet következtetni belőlük.
2026. 08. 28. 19:00
Megosztás:

Az S&P megerősítette Kína adósi besorolását

Az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő intézet megerősítette Kína hosszú lejáratú "A plusz" és rövid lejáratú "A-1" deviza- és helyi valutában kibocsátott szuverén adósságának minősítését. A hosszú lejáratú minősítési kilátások "stabilak" maradtak a pénteken ismertetett jelentés szerint.
2026. 08. 28. 18:00
Megosztás:

Csaknem megduplázták a lakáshitel-törlesztésre fordított pénzt az egészségpénztárak tagjai

Az első félévben 3,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitelek törlesztésére a tagok, ami közel a duplája az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Nagyot nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák vagyona, a pénztáraknak pedig összesen 77 ezerrel több tagja van, mint tavaly ilyenkor.
2026. 08. 28. 17:00
Megosztás:

Tovább mélyül a demográfiai gödör: több mint 8 százalékkal esett vissza a születésszám júliusban

Az előzetes adatok szerint 2026 júliusában 6197 gyermek született, és 8896 ember halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 8,2, a halálozásoké 2,9 százalékkal csökkent, a házasságkötéseké pedig 3,6 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 28. 16:00
Megosztás: