Mire számíthatnak ma a befektetők?

Az ÁKK ma 30 milliárd forint értékű hat hónapos DKJ-t kínál, emellett a csereaukción 10-10 milliárd forint értékben lehet 2025-ös és 2026-os papírokért hozzájutni 2031 és 2034-es kötvényekhez.
Ma beszerzésimenedzser-indexeket publikálnak Európában és a tengerentúlon egyaránt. A várakozások szerint az Atlanti-óceán mindkét partján az előző havinál kedvezőtlenebbül alakul majd mind a feldolgozóipari, mind a szolgáltatószektori BMI a vámháború okozta bizonytalanság közepette, de az Egyesült Államokban lesz nagyobb az esés. Utóbbi esetében ez egyben azt is jelenti a feldolgozóipari indexnél, hogy az 50 pont alatti, zsugorodást jelentő tartományba csúszik, tovább erősítve ezzel a recessziós aggodalmakat.
A gyorsjelentési szezon többek között a Philip Morris és az IBM számaival folytatódik.
Ma újra előtérbe kerülhetnek az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatos hírek, miután Volodimir Zelenszkij tegnap elutasította az USA béketervét.
(Forrás: OTP Ébresztő)