Nagy könnyítés a kisvállalkozásoknak: Részletfizetési lehetőség irodai nyomtatókra

A vállalkozások folyamatosan keresik az olyan fizetési lehetőségeket, amelyek mellett tőkeerősek tudnak maradni. Az egyik legújabb fizetési modell a BNPL, amely már olyan termékcsoportokban is megoldást nyújt, mint az irodai nyomtatók. Akár már 50 ezer forint tőkével új eszközhöz juthatnak a legkisebb cégek is. A TechOffice konstrukciója abban is újdonságot jelent, hogy a részletfizetési lehetőséget a társaság önerőből biztosítja.

Nagy könnyítés a kisvállalkozásoknak: Részletfizetési lehetőség irodai nyomtatókra

A legtöbb vállalkozás folyamatos kihívásokkal, nem várt kiadásokkal szembesül a mindennapi munka során. A cégek számára viszont jellemzően drágán és bonyolultan érhetőek el a hitelkonstrukciók, pedig gyakran nem is banki hiteltermékre, hanem a cash-flow-t segítő, fizetési határidőt bővítő, fizetési rugalmasságot adó konstrukcióra lenne szükség. A BNPL (vásárolj most, fizesd később) konstrukció Magyarországon még újdonságnak számít és általában magánszemélyek élhetnek vele – legalábbis eddig így volt. A TechOffice az irodai eszközök közül a nyomtatókra BNPL konstrukciót indított kifejezetten magyar kkv-k számára.

Egy irodai nyomtató vásárlása is azok közé a beruházások közé tartozik, amelyre már nem kell, hogy egyszerre nagyobb összeget áldozzanak a cégek. A TechOffice az elsők között reagált a piaci igényekre és vezette be szeptember elsejétől a „vásárolj most, fizess később” lehetőséget ennél a termékcsoportnál.

„Általában a hozzánk forduló cégeknek, amikor ajánlatot kérnek, gyors megoldásra van szükségük, olcsón szeretnének nyomtatni, viszont azt az összeget nem minden esetben szeretnék rászánni egy összegben” – fogalmazott Tál Dávid, a TechOffice.hu alapítója. „Egy egyedi technológiájú EPSON üzleti nyomtató hosszú távon költségtakarékos, strapabíró, gyors, hatékony és a környezetet sem terheli. A Buy Now Pay Later (BNPL) lehetőség bevezetésével pedig most kedvező feltételekkel hozzáférhető. A vállalkozások díjmentesen tudnak 3 egyenlő részletben vásárolni” – tette hozzá.

Külső partner nélküli finanszírozás

„Szerettünk volna a piaci igényekre reagálni és könnyíteni partnereink mindennapi pénzügyi helyzetét oly módon, hogy megtakarítható az a díj is, amit egy külső finanszírozó felszámítana, így a konstrukció költségei sem kerülnek áthárításra az ügyfelek felé, a részletfizetési lehetőséget a társaságunk önerőből biztosítja” – hangsúlyozta Tál Dávid.

A TechOffice mindig élen járt az innovációk területén.

„Amióta a piacon vagyunk, 2017 óta, rengeteg újdonságot vezettünk be az egyébként is kedvezményes árú irodai nyomtatók világában. Az elsők között tettük elérhetővé a környezetbarát nyomtatást, az általunk kínált készülékek karbantartásmentesen, fenntartható módon működnek. Arra számítunk, hogy az új konstrukcióval a vevőink számát is növelni tudjuk, azt látjuk, hogy a piacnak erre szüksége van, különösen a mostani, nehéz gazdasági helyzetben.”

A cég teljeskörű segítséget nyújt a hozzá forduló vállalkozásoknak, a nyomtatóválasztó kalkulátornak köszönhetően megtudhatják, melyik az optimális készülék a számukra, a BNPL igénylése pedig egy könnyített előminősítést követően, nem jelent bonyolult banki procedúrát azt ezt választó cégeknek.

Zöld irodai megoldások

A nyomtatási technológia fejlődésének köszönhetően már az irodai tevékenységek ökológiai lábnyoma is minimalizálható. Egy minőségi irodai nyomtató használata segít csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását és az energiafogyasztást. A hő nélküli technológia előnye, hogy kontaktmentes, nincsenek cserélendő alkatrészek, ami tetemes mennyiségű veszélyes hulladéktól kíméli meg a Földet. Emellett a régebbi modellek ózont bocsáthatnak ki, ami a bőrön keresztül a szervezetbe jut, így hosszú távon bőr-, illetve légúti irritációt okozhatnak.

„Abban is segítünk, hogy megkönnyítsük az átállást a környezetbarát nyomtatásra partnereink irodáiban” – emelte ki Tál Dávid. „2025-re szeretnénk elérni, hogy a magyar társas vállalkozások legalább 10%-a könnyen üzemeltethető, költséghatékony és környezetbarát irodai nyomtatókat használjon.”

A TechOffice.hu a Buy Now Pay Later (BNPL) konstrukció bevezetése mellett díjmentesen vállalja a telephelyére eljuttatott, feleslegessé vált irodai készülékek megsemmisítését, a régi nyomtatót pedig beszámítják az új árába. A cég visszagyűjti az üres kellékcsomagolásokat is. A két konstrukció ráadásul összevonható, ami tovább csökkenti az egyszeri beruházási költséget, ezzel is javítva a vállalatok cash-flow-egyensúlyát.

Minimálisan csökkent 2025-ben a bruttó villamosenergia-forgalom, nőtt a belföldi termelés

A magyarországi bruttó villamosenergia-forgalom 2025-ben 44,613 terawattóra (TWh) volt, 0,3 százalékkal elmaradt a 2024. évi 44,740 terawattórától, ugyanakkor nőtt a belföldi termelés, amely a forgalomban is nagyobb arányt képvisel - derül ki a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. honlapján közzétett adatokból.
2026. 01. 21. 03:30
Megosztás:

Önálló márkaként, stratégiai szövetségesekkel lép szintet Magyarország két meghatározó Pénztára

Új korszak kezdődik a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár életében. A Pénztárak arculatukban és működésükben is megújulnak, miközben stratégiai együttműködések révén erősítik pozíciójukat az öngondoskodási piacon.
2026. 01. 21. 03:00
Megosztás:

Új EU-s vámok érkezhetnek 2026-ban – így alakíthatják át a piacot

A Reuters decemberi beszámolója szerint 2026 júliusától 3 eurós vám terhelheti az alacsony értékű, Európába érkező csomagokat, amivel megszűnhet a korábbi vámmentesség a főként kínai platformokról érkező rendelések esetében. A lépés jelentősen átformálhatja a piaci dinamikát: drágulhatnak az importtermékek, miközben felértékelődhet a hazai logisztika, a fulfillment-szolgáltatások és a gyors kiszállítás szerepe.
2026. 01. 21. 02:30
Megosztás:

Az UniCredit Bank 58,9 millió euró értékű projektfinanszírozást nyújtott a Greenvoltnak Magyarország legnagyobb akkumulátoros energiatároló projektjéhez

A Greenvolt és az UniCredit Bank Hungary Zrt. projektfinanszírozási megállapodást írt alá 58,9 millió euró értékben, több mint tízéves futamidővel. A finanszírozás a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Buj településen építendő, 99 MW/288 MWh kapacitású, önálló akkumulátoros energiatároló rendszer (Battery Energy Storage System: BESS) építését, üzemeltetését és karbantartását támogatja, amely az ország legnagyobb ilyen létesítménye lesz.
2026. 01. 21. 02:00
Megosztás:

Hatmilliárd forint kormányzati támogatást kap Miskolc

Hatmilliárd forint vissza nem térítendő kormányzati támogatást kap Miskolc, hogy visszaszerezze a Diósgyőri Acélművek (DAM) teljes területét - közölte kedden az MTI-vel a vármegyeszékhely sajtóosztálya.
2026. 01. 21. 01:30
Megosztás:

Jó sok gázt fogyasztanak Romániában

Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában - írja a profit.ro a Transgaz adatai alapján.
2026. 01. 21. 01:00
Megosztás:

A kormány újabb százmilliárd forintos programot jelentett be

Hat lépésből álló intézkedéscsomagot fogadott el a kormány a hazai vendéglátás megsegítésére, a nemzetgazdasági miniszter bejelentése szerint mintegy százmilliárd forint rendkívüli támogatással segítik az éttermeket - írta a Magyar Nemzet kedden Nagy Márton Facebook-oldalára hivatkozva.
2026. 01. 21. 00:30
Megosztás:

Két körözött magyar bűnözőt fogtak el külföldön

Hollandiában, illetve Ausztriában fogtak el kábítószer-kereskedelem, és más bűncselekmények miatt körözött magyar bűnözőket - közölte a rendőrség honlapján kedden.
2026. 01. 21. 00:05
Megosztás:

5,5 millió XTZ vásárlásával lépett szintet a TenX – Stakelési bevételekre hajt a Tezos blokkláncon

A blokklánc-infrastruktúrára specializálódott TenX Protocols újabb lépést tett a stakingalapú bevételszerzés irányába: a vállalat 5,5 millió Tezos (XTZ) tokent vásárolt stratégiai partnerség keretében. A cél nem más, mint stabil, visszatérő bevétel generálása saját validátori tevékenységgel – miközben a decentralizáció, megbízhatóság és transzparencia a fő értékei maradnak. De miért pont Tezos, és mit jelent ez az iparág számára?
2026. 01. 20. 23:30
Megosztás:

Ismét több ezer gazda tüntetett Strasbourgban

Ismét több ezer gazda tüntetett az Európai Parlament előtt az uniós agrártámogatások elvonása, az elhibázott kereskedelempolitikai lépések és a jogbiztonság hiánya miatt - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 20. 23:00
Megosztás:

Top 5 passzív jövedelmet kínáló lehetőség: Miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptó 2026-ra?

A passzív jövedelmi lehetőségek a kriptovilágban soha nem voltak ennyire elérhetők. A piac ma már olyan staking hozamokat kínál, amelyek messze meghaladják a hagyományos megtakarítási számlák kamatait. Ez az összeállítás olyan projekteket emel ki, amelyek erős fundamentumokat ötvöznek valós hozamtermelő potenciállal.
2026. 01. 20. 22:00
Megosztás:

Románia lakosságának hetven százaléka nem bízik az igazságszolgáltatásban

Romániában a lakosság 70 százaléka kevéssé, nagyon kevéssé vagy egyáltalán nem bízik az igazságszolgáltatásban, ugyanakkor 92 százalékuk fontosnak tartja az igazságszolgáltatás függetlenségét - derül ki az INSCOP Research kedden ismertetett felméréséből.
2026. 01. 20. 21:30
Megosztás:

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
2026. 01. 20. 21:00
Megosztás:

Németországban és az euróövezetben is javultak a gazdasági várakozások januárban

Januárban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
2026. 01. 20. 20:30
Megosztás:

Legjobb kriptós előértékesítés 2026-ban? Miért teljesít jobban a Digitap ($TAP) 4 millió dolláros tőkebevonása, mint a 1,76 dolláros SUI?

Vegyesen indult az új év a kriptopiac számára, számos altcoin küzd a lendület megtartásáért. Például a Sui (SUI) az év első két hetében erősödni tudott, azonban második jelentős hálózati leállását követően a token értéke erőteljesen visszaesett.
2026. 01. 20. 20:00
Megosztás:

Négyszáz új munkavállaló felvételére toborzást indít Debrecenben az EVE Power Hungary

Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója - jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
2026. 01. 20. 19:00
Megosztás:

OTP Bank: a világban nincs recessziós helyzet az amerikai vámháború ellenére

A makrogazdaság helyzete kedvező, a világban nincs recesszió, az amerikai vámháború ellenére; az európai gazdaság pedig ebben az óriási ellenszélben "becsületesen teljesít" - mondta Tardos Gergely, az OTP Bank Elemzési Központjának vezetője háttérbeszélgetésen kedden Budapesten.
2026. 01. 20. 18:30
Megosztás:

12 év után „felébredt” egy Bitcoin-bálna – 84 millió dollár mozdult meg a blokkláncon

Képzeld el, hogy egy régi matrac alól előkerül egy 2013-as lottószelvény, amely ma 84 millió dollárt ér. A legtöbben azonnal cselekednének – vagy legalábbis biztonságosabb helyre tennék. Valami nagyon hasonló történt most a Bitcoin hálózatán.
2026. 01. 20. 18:00
Megosztás:

Kiváló minőségű lemezgarázsok – tartós megoldások átgondolt kivitelben

A lemezgarázs választása már tudatos döntés. Nem pusztán tárolási kérdésről van szó, hanem olyan szerkezetről, amely hosszú éveken át szolgálja a mindennapi használatot, miközben illeszkedik az ingatlan környezetéhez és funkciójához. A kiváló minőségű lemezgarázsok egyik legfontosabb ismérve a megbízhatóság: stabil szerkezet, időtálló alapanyagok és következetes gyártási szemlélet. Ezek együttese határozza meg, hogy a garázs mennyire marad értékálló és problémamentes a használat során.
2026. 01. 20. 17:30
Megosztás:

Eltérő pályán a panelpiac: Budapesten még nőnek, országosan már csökkennek az árak

A Duna House ingatlantranzakciós adatai alapján 2025 végére országos szinten korrekció indult a lakásárakban. A nominális lakásárindex 13 pontos csökkenéssel 387 pontra esett vissza 2025 utolsó negyedévében, miközben a panel- és téglaárindexek többségében is lefelé mozdulás volt tapasztalható. Egyetlen markáns kivételt a budapesti panellakások jelentettek, ahol az árnövekedés 2025 végén is fennmaradt.
2026. 01. 20. 17:00
Megosztás: