Nagy Péter megemelkedett önbizalommal készül rijádi szereplésére

Nagy Péter Európa-bajnoki bronzérmes súlyemelőnek nem volt zavartalan a felkészülése, mégis bízik a jó szereplésben a rijádi világbajnokságon, amely kiemelt állomása a párizsi olimpiára kvalifikáló versenysorozatnak.

A 37 éves magyar sportoló az M1 aktuális csatorna megkeresésére elárulta, hogy megkapott minden lehetőséget a felkészülésre, amelyet a Magyar Olimpiai Bizottság biztosított számára. Ebből három hét edzőtáborozást tudott vállalni, mivel egy hónappal ezelőtt megszületett kisfia, így gondolatai inkább a családja körül forogtak.  

A háromszoros Eb-bronzérmes súlyemelő kiemelte, hogy ezzel együtt pályafutása során először - a családja mellett - csak a sportra koncentrálhat, ugyanis március óta tagja a Magyar Honvédség Sportszázadának, ami hatalmas segítség számára.

"Nem a legjobb formámban várom a világbajnokságot, de rutinos versenyzőként bízom abban, hogy a versenyen ki tudom hozni magamból a maximumot" - hangsúlyozta a tokiói olimpián hetedikként záró egyetlen magyar súlyemelő. "A szövetségi kapitánnyal rendbe raktuk a mozgásomat az edzőtáborban, és azóta jobban mennek az edzések. Az utóbbi két hétben már jól jöttek a súlyok, ezért bízom abban, hogy a világbajnokságon összejön egy jobb eredmény."

A szegedi sportoló szerint az új kvalifikációs rendszer előnye lehet, hogy csak egyszer kell nagyot emelni, és nem egy adott időszak eredményeit veszik alapul.

"Ha most nem jön össze egy nagyobb súly vagy helyezés, akkor sem történik tragédia, mivel lesz még három versenyem, amin lehet javítani" - hangsúlyozta Nagy, aki háromszáznyolcvan-háromszázkilencven kilogramm fölötti eredménnyel lenne elégedett a szaúdi fővárosban, azonban a jövő évi, párizsi olimpiára négyszáz fölötti teljesítménnyel számol.

"Teljesen megvan a realitása egy ilyen eredménynek, annyi kell hozzá, hogy végig tudjak csinálni sérülésmentesen egy komplett felkészülést, és akkor szerintem meg lehet a négyszáz fölötti kiló. Úgy számoltam, hogy jövő áprilisban, az utolsó kvalifikációs versenyen jöhet ki a csúcsforma, és ott kell megmutatnom, mire vagyok képes" - zárta gondolatait Nagy Péter.

Rijádban a magyar színeket ketten képviselik. A nyolcvanhét kilós békéscsabai Mitykó Veronika pénteken, a plusz százkilenc kilogrammos Nagy Péter pedig jövő kedden, a vb utolsó napján lép versenypódiumra. Mitykó súlycsoportjában tizennyolc, Nagyéban negyvenhárom emelőt neveztek.

Biztosítási kalkulátorok: Tudatos döntés egyszerűen

A biztosítások világában könnyű elveszni: eltérő díjak, különböző feltételek és rengeteg ajánlat várja az ügyfeleket. Ebben nyújtanak segítséget az online biztosítási kalkulátorok, amelyek gyorsan és átláthatóan mutatják meg a lehetőségeket.
2026. 01. 28. 12:30
Megosztás:

A Hervis nevével visszaélő csaló webáruházat blokkolt a fogyasztóvédelmi hatóság

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) irányítása alatt álló Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) Budapest Főváros Kormányhivatala közreműködésével egy hazánkban is népszerű sportszer-kereskedelmi lánc arculatával és nevével visszaélő webáruházat tett elérhetetlenné a fogyasztók védelme érdekében - jelentette be az MTI-nek szerdán megküldött közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 01. 28. 12:00
Megosztás:

Az olasz nemzetbiztonság hatezer embere felügyeli Milánót a téli olimpia alatt

Az olaszországi nemzetbiztonság hatezer embere felügyeli Milánót a téli olimpiai játékok ideje alatt, és jelen lesznek amerikai és katari biztonsági egységek is - jelentette be Matteo Piantedosi olasz belügyminiszter a RAI1 közmédia kedd esti adásában.
2026. 01. 28. 11:30
Megosztás:

Már év elején érdemes elkezdeniük hajtani az adóvisszatérítésre az egészségpénztári tagoknak

Jellemzően év végén történik a legtöbb egészségpénztári befizetés, sokan ugyanis ilyenkor maximalizálják az igénybe vehető szja-visszatérítést. Aki nem akarja ezt idén is az utolsó pillanatra hagyni, annak érdemes lehet már az év elején elkezdi a keret feltöltését a BiztosDöntés.hu szakértője szerint. Már csak azért is, mert a téli hónapokban lényegesen többet költünk gyógyszerekre és vitaminokra, így az egészségpénztárba befizetett pénz hamar felhasználható, nem parkol hosszú ideig a számlán.
2026. 01. 28. 11:00
Megosztás:

Tovább gyengült a dollár

További szabadesésben volt a dollár tegnap és több fontos szintet is áttört. Az elmúlt napok folyamatos gyors gyengülése után tegnap az EUR/USD 1,4%-os emelkedéssel 1,2 fölé emelkedett, ami 4,5 éves csúcs. A dollár elmúlt időszaki zuhanása mögött az áll, hogy az USA gopolitikai súlyát csökkenti, a zöldhasú globális tartalékdeviza szerepét pedig gyengíti a múlt héten az európai országoknak ígért, most Dél-Koreára kivetett büntetővám, ami szétzilálja az USA szövetségi rendszerét, miközben erősödnek Fed függetlenségével kapcsolatos aggodalmak. A gyenge dollár miatt az arany ára újabb 3,5%-kal, 5200 dollár közelébe emelkedett. A növekvő befektetői bizonytalanságot jelzi az is, hogy a fejlett kötvénypiacokon a hozamgörbe rövid és középső részén a hozamok inkább lefelé mozdultak, a tízéves lejáraton és attól fölfelé viszont tovább emelkedtek. A tízéves dollár hozam továbbra is 4,2% felett, a német pedig 2,9% alatt mozgott.
2026. 01. 28. 10:30
Megosztás:

A Dow kivételével emelkedni tudtak kedden a vezető Wall Street-i indexek

A Dow kivételével feljebb kapaszkodtak tegnap a Wall Street vezető indexei. Az S&P 500 új csúcson zárt, megközelítve a 7000 pontos szintet kedden, amikor a vegyes vállalati eredmények és az egészségbiztosítók meredek esése ellensúlyozta a technológiai óriások várható jelentései körüli optimizmust.
2026. 01. 28. 10:00
Megosztás:

Többségében emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék

Jelentős szabadkereskedelmi megállapodás tárgyalásai zárultak le az Európai Unió és India között, ami erősíti a két gazdasági nagyhatalom közötti kapcsolatokat és jelentős vámcsökkentéseket hoz. Az EU várakozásai szerint 2032-re megduplázódhat az uniós áruexport Indiába, mivel az indiai vámok 96,6%-át eltörlik vagy csökkentik, ami évente mintegy 4 milliárd euró megtakarítást jelent az európai vállalatoknak. India történetének legambiciózusabb piaci nyitását vállalta: a gépjárművekre kivetett vámok például 110%-ról 10%-ra csökkennek majd, az alkatrészekre vonatkozó vámok pedig 5–10 év alatt megszűnnek. Jelentős vámcsökkentés várható a gépek, vegyipari termékek és gyógyszerek esetében is. A kis- és középvállalkozások külön támogatást kapnak az EU-ban, hogy könnyebben ki tudják használni az új exportlehetőségeket.
2026. 01. 28. 09:30
Megosztás:

A Bitcoin érettebb korszakba léphet – stabilabb piacot látnak a szakértők 2026 elején

A Bitcoin egy nyugodtabb, ellenállóbb piaci szakaszba léphet 2026 elején – erre jutott a Coinbase Institutional és a Glassnode friss negyedéves jelentése. Az elemzés szerint a tavalyi év végi eladási hullám „kitisztította” a piacról a túlzott tőkeáttételt, ami csökkenti a láncreakciós likvidálások kockázatát, és ellenállóbbá teszi a kriptopiacot a makrogazdasági sokkokkal szemben.
2026. 01. 28. 09:00
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint szerda reggel

Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 28. 08:30
Megosztás:

Hatalmas barlangrendszert fedeztek fel Szlovéniában

Nagyméretű barlangrendszert fedeztek fel szlovén barlangkutatók Alsó-Krajna térségében - közölte a Delo című szlovén napilap az internetes oldalán kedden.
2026. 01. 28. 08:00
Megosztás:

Nem változott a jegybanki kommunikáció

Változatlan maradt a hazai kamatszint. A várakozásoknak megfelelően nem módosított a kamatkondíciókon a Magyar Nemzeti Bank, az alapkamat 6,5 százalékon, az overnight jegybanki betét kamata 5,5 százalékon, míg az overnight fedezett hitel kamata 7,5 százalékon maradt.
2026. 01. 28. 07:30
Megosztás:

Trump szerint nagyon jó dolgok történnek Ukrajnával és Oroszországgal

Donald Trump szerint előrelépés van az orosz-ukrán háború megoldása felé vezető folyamatban - az amerikai elnök kedden a washingtoni Fehér Házat elhagyva újságírók előtt hangoztatta optimizmusát.
2026. 01. 28. 07:05
Megosztás:

Rekord költségvetési hiánnyal zárta Románia 2025-öt

146,03 milliárd lejes (mintegy 10 948 milliárd forint) deficittel zárta a 2025-ös évet a központi költségvetés - közölte kedden a bukaresti pénzügyminisztérium.
2026. 01. 28. 06:00
Megosztás:

Jelenleg az új lakás vásárlók dominálják a piacot, de 2026 újra a befektetők éve lehet

A befektetési célú ingatlantranzakciók 2025-ben kettős irányt mutattak: a befektetők vevőként visszafogottabbá váltak, eladóként viszont kifejezetten aktívak maradtak. A Duna House adatai szerint sokan inkább a korábban megszerzett ingatlanokon realizáltak nyereséget, mintsem újabb vásárlásokba kezdtek.
2026. 01. 28. 05:30
Megosztás:

Magyar mérnöki teljesítmény a világ élvonalában: rekord évet zárt a Ganz Electric

Rekord évet zárt 2025-ben a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Zrt.: a vállalat egyetlen év alatt több mint 130 új transzformátor- és forgógéprendelést nyert el közel 200 millió euró értékben, és több tucatnyi berendezést szállított le a világ számos országába. A közel 150 éves Ganz Electric nagy teljesítményű transzformátorai és forgógépei Németországtól Dánián és az Egyesült Királyságon át egészen a Fülöp-szigetekig kerültek be kritikus energetikai infrastruktúrákba, miközben a hazai piacon is csúcsteljesítményű berendezéseket szállítottak le és helyeztek üzembe sikeresen.
2026. 01. 28. 05:00
Megosztás:

4 elemzőház 200 forint konszenzusos célárral javasolja vételre az AutoWallis részvényeit

200 forint konszenzusos 12 havi célárral ajánlja vételre az AutoWallis részvényeit 4 elemzőház – derül ki a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett vállalat által készített, a honlapján mostantól folyamatosan elérhető dokumentumból.
2026. 01. 28. 04:30
Megosztás:

Duguláselhárítás 1,4 millióért? 3 kérdést tegyen fel, hogy ne verje át a csőgörény maffia

Az utóbbi hónapokban megszaporodtak a brutális túlszámlázásokról és az agresszív fellépésről szóló duguláselhárítással összefüggő rémtörténtek. A „csőgörényes maffiaként” elhíresült módszer lényege az olcsó hirdetési ár, amely a helyszínen váratlan felárakkal, méterdíjakkal és fenyegetéssel duzzad akár milliós végösszegre. A csatornavizsgáló specialista valós eseteken keresztül mutatja be a csalók módszereit, és ad tanácsot a védekezéshez.
2026. 01. 28. 04:00
Megosztás:

Jelentős gyógyszerfejlesztési program zárult a Pécsi Tudományegyetemen

Szabadalmi bejelentések és publikációk mellett új terápiás eljárások kifejlesztését szolgáló eredményeket is hozott a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vezetésével négy éven át zajló gyógyszerfejlesztési program - tájékoztatta a baranyai felsőoktatási intézmény kedden az MTI-t. Az 1,2 milliárd forintból végrehajtott programban több mint száz kutató vett részt.
2026. 01. 28. 03:30
Megosztás:

Új csúcsot ért el a panellakások népszerűsége - mi történt a panelek piacán az elmúlt hónapokban?

Habár az elmúlt években általánosan jellemző volt a panellakások iránti masszív kereslet, azonban ez az elmúlt hónapokban talán még inkább fokozódott méreteik és áraik miatt. Olyannyira megnőtt irántuk az igény, hogy egyre inkább megközelítették a téglaépítésű lakások árát.
2026. 01. 28. 03:00
Megosztás:

A magyar és a szerb nyugdíjrendszer összehasonlítása

Magyar vs. szerb nyugdíjrendszer: szabályok, jogosultságok és a „matek” a háttérben. Az alábbi összehasonlítás kifejezetten megbízható, elsődleges forrásokra (jogszabályok, hivatalos intézményi tájékoztatók, nemzetközi szervezetek elemzései) támaszkodik. A cél az, hogy érthetően, mégis szakmailag pontosan lásd: milyen feltételekkel lehet nyugdíjat szerezni Magyarországon és Szerbiában, és miben más a két rendszer logikája.
2026. 01. 28. 02:00
Megosztás: