Nemzetközi konferenciát tart az MCC

Az oktatás legégetőbb kérdéseiről, jövőjének tendenciáiról rendez nemzetközi konferenciát a Mathias Corvinus Collegium (MCC) február végén.

Nemzetközi konferenciát tart az MCC

Az MCC hétfői, az MTI-hez eljuttatott tájékoztatója szerint a február 27-28-án tartandó budapesti tanácskozásra a világ minden tájáról érkeznek elismert szakemberek, köztük Nicholas Tate brit történész, író, Angela Gandra, Brazília korábbi családügyi államtitkára, valamint Fernando Griffith volt paraguayi kulturális miniszter.

Az oktatás céljának az MCC azt nevezte, hogy az elmúlt nemzedékek felhalmozta tudást átadja a következő generációknak. Ma azonban a nyugati országokat nézve egyértelműen látszik - írták -, hogy az oktatási rendszer, amely a 19. század közepe óta más civilizációkkal szemben előnyt biztosított a Nyugatnak, egyre csak romlik. A jövő generációi - évszázadok óta először - kevésbé lesznek képzettek, mint a korábbiak - tették hozzá.

Jelezték, hogy az MCC Budapest Summit on Education című nemzetközi konferencia ennek a hanyatlásnak az okára, valamint az oktatás legégetőbb kérdéseire keresi a választ, közös platformot biztosítva a szakembereknek tapasztalataik megosztására.

A tanácskozáson Nicholas Tate a klasszikus oktatás újjáélesztését veszi górcső alá. A szakember legújabb, Konzervatív iskola című könyvét a konferencia előestéjén a magyar közönségnek is bemutatják. A kiadvány kitér a kreativitásra, a kulturális műveltségre, a tudatos jelenlétre, valamint a vallás iskolában betöltött szerepére - ismertették.

Barry S. Strauss, a Cornell Egyetem professzora a filozófia helyét vizsgálja az oktatásban, míg Sefika Sule Ercetin, az ankarai Hacettepe Egyetem tanszékvezetője arról beszél majd, miként lehet mérni az oktatásban a diákok sikerességét. A család oktatásban betöltött szerepéről a brazil előadó, Angela Gandra beszél. A paraguayi meghívott, Fernando Griffith "az oktatást egyre inkább fenyegető politikai aktivizmus témakörét járja körül" - tudatta az MCC. A konferencia érinti a test és lélek, a mesterséges intelligencia oktatásra gyakorolt hatását, a nyomtatott könyvek fontosságának témakörét is - tették hozzá.

Megemlítették, hogy a kétnapos rendezvény után a panelbeszélgetéseken részt vevő szakemberek az MCC több mint 10 vidéki képzési központjában is tartanak előadást.

Erős március, megújuló ingatlanpiac: 11 500 feletti tranzakció és 74%-os hitelezési növekedés

Kettős kép rajzolódik ki a hazai ingatlanpiacon a 2026 első negyedévére vonatkozó tranzakciós adatok alapján. A Duna House friss elemzése szerint bár a kereslet visszafogott maradt, a tranzakciószámok és az árak újbóli emelkedése már élénkülést jelez. A piac ezzel maga mögött hagyta a 2025 végén látott korrekciót, ugyanakkor az új egyensúly még nem alakult ki teljesen.
2026. 04. 15. 03:30
Megosztás:

Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért

A pásztorok állatokat tartanak és terelnek; sokszínű kulturális örökség, helyi és őshonos tudás őrzői, világszerte hozzájárulnak az ökoszisztémák fenntartásához, és kulcsszerepet játszanak abban, hogy emberek millióit lássák el élelemmel. De vajon a tavaszt is ők hozzák el? Egy tradicionális magyar esemény, a Böszörményi csergetés szerint igen.
2026. 04. 15. 03:00
Megosztás:

A Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát - jelentette ki Alekszandr Lihacsov, az orosz nukleáris energetikai állami vállalat vezérigazgatója keddi kairói sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 15. 02:30
Megosztás:

NAV közleménye - Ingatlan után fizetendő adó 2026, a bútor is adózik!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában egy olyan, lakásértékesítéshez kapcsolódó szabályra hívta fel a figyelmet, amely sok esetben elkerüli az érintettek figyelmét. Ingatlan eladásakor ugyanis nem csupán a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha a tulajdonos külön megállapodás keretében adja el a bútorokat vagy egyéb berendezési tárgyakat. A hivatal szerint sokan nincsenek tisztában ezzel, így könnyen hibázhatnak az adóbevallás elkészítésekor.
2026. 04. 15. 02:00
Megosztás:

9 órás iskolakezdés Magyarországon - erre senki sem számított!

Az utóbbi években újra és újra felbukkan egy kérdés, ami heves vitákat vált ki szülők, pedagógusok és szakértők között: mi lenne, ha nem reggel 8-kor, hanem csak 9 órakor kezdődne a tanítás? A téma különösen 2025–2026 körül került ismét reflektorfénybe – de vajon van-e esély valódi változásra?
2026. 04. 15. 01:30
Megosztás:

Így lehet biztosan 3 találatod az ötöslottón

Az ötöslottó kapcsán nagyon sokan keresnek rá arra, hogy létezik-e olyan lottó kalkulátor, nyerő lottó számok kalkulátor vagy ötöslottó szám kalkulátor, amely megmutatja, hány szelvényt kell feladni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább egy 3 találatos mező.
2026. 04. 15. 01:00
Megosztás:

Rendkívüli közgyűlést kell összehívnia a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek

Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek (MNASZ) az alapszabály szerint ezért rendkívüli közgyűlést kell összehívnia.
2026. 04. 15. 00:30
Megosztás:

MagyarBrands 2025: az Absolute Live sportital három kategóriában is nyert

Újabb rangos elismeréseket gyűjtött be a magyar sportital, az Absolute Live: a MagyarBrands 2025-ös programjában a márka egyszerre három kategóriában is díjat nyert, megerősítve pozícióját a hazai innovatív és egészségtudatos italpiacon.
2026. 04. 14. 23:30
Megosztás:

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt Budapesten

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
2026. 04. 14. 23:00
Megosztás:

Moszkva kész a párbeszédre Budapesttel

Oroszország kölcsönösen hajlandó a Magyarországgal folytatandó párbeszédre - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára kedden Moszkvában.
2026. 04. 14. 22:30
Megosztás:

Kiválóan vizsgázott Keszthely első elektromos autóbusza

Sikeresen teljesítette első évét Keszthely helyi közlekedésében az első, tisztán elektromos meghajtású autóbusz, a MÁV-csoport 2025 márciusában állította forgalomba az Ikarus 120e típusú járművet a Zöld Busz Program támogatásával, a jármű azóta 55 ezer kilométert teljesített a városban - közölte a MÁV-csoport kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 22:00
Megosztás:

A kínai és az orosz külügyminiszter a kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről tárgyalt Pekingben

A kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről és aktuális nemzetközi kérdésekről tárgyalt Vang Ji kínai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden Pekingben.
2026. 04. 14. 21:30
Megosztás:

Trump ismét bírálta XIV. Leó pápát és az olasz miniszterelnököt is

Sokkol, hogy Giorgia Meloni nem akar segíteni nekünk a háborúban, XIV. Leó pápának pedig fogalma sincsen, mi történik Iránban - idézte a Coriere della Sera Donald Trump szavait, aki az olasz napilapnak exkluzív telefoninterjút adott kedden.
2026. 04. 14. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a svájci frank ellenében a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollárral szemben viszont stagnált az árfolyama.
2026. 04. 14. 20:30
Megosztás:

Agrárminisztérium: indul a 2026. évi egységes kérelmek benyújtása

A korábbi években megszokottak szerint hamarosan megkezdődik az agrártámogatások tavaszi igénylési időszaka - közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 19:30
Megosztás:

Profitrealizálás volt a budapesti tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 568,52 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 138 891,07 ponton zárt kedden.
2026. 04. 14. 19:00
Megosztás:

Mi áll a mai nagy kriptó áremelkedés hátterében?

Kriptópiaci robbanás: az Ethereum 2400 dollár felé tart, a Bitcoin 75 000-et céloz – mi áll a háttérben?
2026. 04. 14. 18:30
Megosztás:

Emelkedéssel indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
2026. 04. 14. 18:00
Megosztás:

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
2026. 04. 14. 17:30
Megosztás:

A BlackRock beszállt az XRP-be: új korszak kezdődhet az intézményi kriptobefektetésekben

A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock stratégiai lépésre szánta el magát: portfóliójába emelte az XRP-t. A döntés nemcsak a token számára jelenthet fordulópontot, hanem jól mutatja a kriptopiac átalakulását is, ahol a spekuláció helyét egyre inkább az infrastruktúra-alapú befektetések veszik át.
2026. 04. 14. 17:00
Megosztás: