Növekedésre számít a Porsche Hungaria

Növekedésre számít a Posche Hungaria (PH) márkáinak értékesítésében jövőre a cég nemrégiben kinevezett ügyvezető igazgatója; Wachtler Tamás szerint az eladott autók mennyisége akár 10-20 százalékkal bővülhet, erősítve a Volkswagen konszern márkáit importáló cég 20 százalékot meghaladó részesedését az új autók magyarországi piacán.

Növekedésre számít a Porsche Hungaria

Wachtler Tamás csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: ezt részint megalapozza, hogy kezdenek megoldódni az ágazatban az utóbbi években kialakult fennakadások az ellátási láncban, emiatt sok megrendelés most érkezik be, több autót adnak át a vevőknek. Nagy reményeket fűz a modellpalettához is: a PH 2024-ben 23 új, illetve felfrissített modellel jelenik meg a piacon.

A Porsche Hungaria márkái kiemelkedő évet zárnak az idén, már az első 11 hónapban 27 661 járművet szállítottak ki, 12,9 százalékkal többet, mint az előző év hasonló időszakában. Az eladott járművekből 977 elektromos meghajtású volt, ez a szegmens 40,8 százalékkal bővült.

A magyarországi újautó-piaccal kapcsolatban nem ennyire bizakodó az ügyvezető. Miközben az európai piac az idén már nő, Magyarországon még enyhe csökkenés, mintegy 130 ezer új autó eladása várható az idei évre - mondta, és ez véleménye szerint megismétlődik jövőre is. Rámutatott: a magyar piac az európaihoz hasonlóan már kínálatira fordul, azonban változatlanul jelen van több, a csökkenés felé ható körülmény, így például a magas kamatkörnyezet.

A jövő évi piaci trendek között Wachtler Tamás jelentős fellendülésre számít az elektromos járművek értékesítésében az új támogatási program hatásaként. Elmondása szerint a belföldi piacon 2023-ban eladott autók 5 százaléka elektromos meghajtású, az elektromos autók értékesítésében a PH márkái 17 százalékkal részesednek. Középtávon Wachtler Tamás vezető pozíciót remél a PH márkáitól az elektromos járművek piacán, miután modellkínálatukban egyre nagyobb arányt foglalnak el az elektromos modellek.

Az ügyvezető kitért arra, hogy az alternatív meghajtású autók piacán egyre több szereplő jelenik meg, a vevői érdeklődés felpörgetéséből azonban valamennyi márka hasznot húzhat. A többségükben ázsiai gyártókkal nemcsak a minőségben kell versenyképesnek lenni, hanem a technológiához kapcsolódó szolgáltatásokkal is. Emlékeztetett arra, hogy Magyarországon már jelen van a cég MOON márkája, amely az elektromos járművekhez kínál hatékony töltési lehetőségeket magán- és céges vásárlók részére. A szolgáltatás már az első évét 2 millió euró forgalommal zárja - tette hozzá.

A Porsche Hungaria a német Volkswagen konszern márkáinak (Audi,SEAT, CUPRA, Skoda, Volkswagen, Volkswagen haszonjárművek, MOON elektromosautó-töltő rendszerek) magyarországi importőre, emellett használtautó-üzletága a Das WeltAuto. Az autókereskedelem támogatására az elmúlt több mint 30 év alatt vállalatcsoport épült ki, része egyebek között a Porsche Pénzügyi Csoport, a Porsche Ingatlankezelő, az Europcar autókölcsönző és egy alkatrészellátást végző logisztikai központ is.

Az Elektronikus beszámoló portál adatai szerint a Porsche Hungaria Kereskedelmi Kft. 2022-es üzleti évet 421 milliárd forint nettó árbevétellel és 3 milliárd forint adózott eredménnyel zárta. A 2021-es üzleti évben a cég 401 milliárd forint nettó árbevételt és 4,7 milliárd forint adózott eredményt ért el.


Tízből négy magyar autós került útközben vészhelyzetbe az elmúlt évben

A magyar autósok kétötöde került váratlan vészhelyzetbe tavaly az utakon, miközben a külföldi meghibásodások vagy balesetek költsége sok esetben több százezer forintra rúghat – derül ki a Redion (korábbi nevén Europ Assistance) Asszisztencia Biztosítás Index kutatásából. A reprezentatív felmérés szerint a magyar autósok többsége rendszeresen tesz meg nagyobb távot belföldön, míg közel minden második autós évente legalább egyszer hosszabb külföldi útra indul saját járművével. A hazai autópark jelentős része ugyanakkor elöregedett: az autók negyven százaléka 16 éves, vagy annál idősebb, ami növeli a műszaki meghibásodások kockázatát.
2026. 06. 24. 05:30
Megosztás:

Újabb siker a nemzetközi tőkepiacon: 500 millió euró értékben bocsátott ki nemzetközi jelzáloglevelet az MBH Jelzálogbank

Nagy sikerrel zárult az MBH Jelzálogbank első „benchmark” méretű nemzetközi jelzáloglevél-kibocsátása: az 500 millió euró (hozzávetőleg 177 milliárd forint) értékben meghirdetett tranzakción a felajánlott mennyiséget több mint másfélszeresen meghaladó, 856,3 millió eurós kereslet mutatkozott a külföldi és hazai befektetők részéről. A kibocsátás eredménye visszaigazolja az MBH Csoporthoz tartozó jelzáloghitelintézet azon törekvését, hogy a hazai mellett a külföldi piacokon is aktív kibocsátóként legyen jelen, és egyértelműen jelzi a bank jelzáloglevelei iránti tartós befektetői bizalmat.
2026. 06. 24. 05:00
Megosztás:

Nyári diákmunka órabérek - mennyivel kalkulálhatnak a fiatalok idén?

Egész évben hasonló intenzitással toboroznak a vállalatok diákokat, és kimagasló arányban tüntetnek fel bérinformációkat az őket megszólító álláshirdetésekben, ami a fiatalok számára a legfontosabb döntési szempont. Átlagosan közel bruttó 2 200 Ft-os órabérrel kalkulálhatnak a tanulók – derül ki a Profession.hu legfrissebb adataiból.
2026. 06. 24. 04:00
Megosztás:

A tudatos, takarékos vízhasználatra figyelmeztet a víziközmű szövetség

A tudatos, takarékos vízhasználat fontosságára figyelmeztet a Magyar Víziközmű Szövetség a következő napok extrém meleg időjárása miatt, és azt kérik, hogy locsolásra ne csapvizet használjanak, csökkentsék a locsolás gyakoriságát, valamint az utak, járdák locsolását ezeken a napokon ne csapvízzel oldják meg.
2026. 06. 24. 03:30
Megosztás:

Radikális változások a jegybanki kilátásokban

A mai napon a jegybanki alapkamatot 25 bázisponttal 6,00%-ra csökkentették, a konszenzusnak megfelelően. A kamatfolyosó is ugyanennyivel változott, az egynapos (O/N) betéti kamatláb 5,00%, az egynapos hitelkamat pedig 7,00% lesz holnaptól.
2026. 06. 24. 03:00
Megosztás:

Vízellátási gondok vannak több tucat zalai településen

Évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány alakult ki Zalaszentgrót térségében, ezért 29 településen másodfokú vízkorlátozást kellett elrendelni, elsősorban az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt - közölte a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója kedden az MTI megkeresésére.
2026. 06. 24. 02:30
Megosztás:

A magyar nyugdíjas ennyivel dolgozik többet, mint az osztrák

Első pillantásra megdöbbentő a különbség: 2026-ban egy magyar nő a normál öregségi nyugdíjkorhatár alapján akár 3 évvel és 6 hónappal, vagyis 42 hónappal később vonulhat nyugdíjba, mint egy azonos élethelyzetű osztrák nő.
2026. 06. 24. 02:00
Megosztás:

Újabb kormányalakítási egyeztetéseket kezdett a román államfő

Újabb kormányalakítási egyeztetések kezdődtek a román elnöki hivatalban kedden, miután a bukaresti parlament hétfő éjjel elutasította az Adrian Vestea miniszterelnök-jelölt által javasolt kormány beiktatását.
2026. 06. 24. 01:30
Megosztás:

Autósok, figyelem: szerdán lélektani határ alá zuhan a dízel ára

Az elmúlt hónapokban az autósok lassan hozzászokhattak ahhoz, hogy tankolás előtt már nem elegendő megkeresni a legközelebbi töltőállomást. Egyre fontosabb azt is figyelemmel követni, hogyan változnak napról napra az üzemanyagárak.
2026. 06. 24. 01:00
Megosztás:

Trump: rekordmennyiségű kőolaj jutott át a Hormuzi-szoroson

Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson - írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
2026. 06. 24. 00:30
Megosztás:

Forgalomkorlátozás lesz a hétvégén a főváros több pontján

Sportrendezvény miatt ideiglenes forgalomkorlátozásra kell számítani a hét végén Budapest VI. és XIV. kerületében - tudatta a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
2026. 06. 23. 23:30
Megosztás:

Új megállapodásokkal bővül az Európai Unió és Kazahsztán partnersége

Az Európai Unió és Kazahsztán stratégiai partnerségének további elmélyítéséről állapodott meg Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, António Costa, az Európai Tanács elnöke és Kaszim-Zsomart Tokajev kazah elnök keddi brüsszeli találkozóján.
2026. 06. 23. 23:00
Megosztás:

Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe

Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli - közölte kedden közös közleményében a katasztrófavédelem és Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
2026. 06. 23. 22:30
Megosztás:

A várt élénkülés helyett visszaesett a brit gazdaság

A várt élénkülés helyett még mélyebben a visszaesést jelző sávba süllyedtek a brit gazdaság júniusi aktivitásának mérőszámai, elsősorban a közel-keleti konfliktus és a belpolitikai bizonytalanság miatt.
2026. 06. 23. 22:00
Megosztás:

Megdőlhet a nyári áramfogyasztási rekord

Ezen a nyáron még nem dőlt meg a tavalyi áramfogyasztási rekord, de a továbbiakban lehet esetleges nyári csúcsdöntésekre számítani - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. kedden az MTI megkeresésére.
2026. 06. 23. 21:30
Megosztás:

További kamatvágások jöhetnek a nyáron idehaza

Várakozásunknak és a piaci konszenzusnak megfelelően júniusban 25 bázisponttal 6,00%-ra csökkentette az alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank. A döntés most sem volt egyhangú, ahogy már a májusi döntés során sem volt az, a jegybankárok döntő többsége szavazott a 25 bázispontos vágásra.
2026. 06. 23. 21:00
Megosztás:

Megszavazta a Parajdnak is szóló többmillió eurós támogatást az EP költségvetési bizottsága

Többmillió eurós támogatásban részesül az Európai Unió (EU) szolidaritási alapjából a bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi Parajd község, miután az Európai Parlament költségvetési szakbizottsága kedden 14,3 millió eurót szavazott meg Románia számára a tavalyi árvízkárok enyhítésére - tájékoztatta az MTI-t Vincze Loránt EP-képviselő.
2026. 06. 23. 20:30
Megosztás:

Erős a bizalom az európai szállodapiacon, Budapest is egyre vonzóbbá válik

Barcelona felzárkózott London mellé a szállodabefektetők európai rangsorában: a CBRE „European Hotel Investor Intentions Survey” felmérése szerint a befektetők továbbra is elsősorban a jól teljesítő, kínálati korlátokkal jellemezhető piacokra összpontosítanak. A kutatás szerint a befektetői bizalom továbbra is erős az európai szállodapiacon: a válaszadók több mint 90 százaléka tervezi jelenlegi kitettségének fenntartását vagy növelését. Az ingatlanszolgáltató vállalat hazai szakértője szerint Közép- és Kelet-Európában a befektetési aktivitás látványosan élénkül, Budapest pedig kedvező árazásának, erős turisztikai alapjainak és a jelentős szállodafejlesztéseknek köszönhetően egyre vonzóbb lehetőséget jelent a térségben befektetők számára.
2026. 06. 23. 20:00
Megosztás:

Gyengült kedden a forint

Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 06. 23. 19:30
Megosztás:

Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam

Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam, a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös szervezésű tőzsdejátékán több mint 3000 játékos vett részt - közölte az alapítvány kedden az MTI-vel.
2026. 06. 23. 19:00
Megosztás: