Partnereséget kötött a Duna House és a Lehel cégcsoport
2024. 07. 29. 15:00
Stratégiai partnerséget kötött a Duna House csoport új energetikai üzletága, a DH Energy és a Lehel cégcsoport az ügyfelek egyablakos kiszolgálására, az együttműködésnek köszönhetően a DH Energy lakossági és kisvállalati ügyfeleinek kínált energiahatékonysági megoldásait kivitelezői oldalról az Aluradiátor Projekt Kft. biztosítja majd - közölték az érintettek közös közleményben hétfőn.
Kiemelték, az együttműködés révén a két vállalat szakértői csapata teljes körű támogatást nyújt az Otthonfelújítási Programban részt vevő ingatlantulajdonosoknak a kezdeti lépésektől, a kivitelezésen át, egészen az utó tanúsítvány elkészítéséig, valamint a pályázat lezárásáig.
A közleményben felidézték, a DH Energy célul tűzte ki, hogy a Duna House ingatlanközvetítői hálózatának mintegy 150 irodájában teljes körű, személyre szabott energiahatékonysági megoldásokat nyújt lakossági és kisvállalati ügyfeleknek.
A tájékoztatás szerint az országos lefedettségű Lehel cégcsoport az Otthon Melege Programban mintegy 4000 távfűtéses lakás komplett épületgépészeti felújítását végezte el, ezzel átlagosan 20-27 százalékos rezsicsökkenést értek el.
Íme, megvan ki jön Sulyok Tamás távozása után
Sulyok Tamás pár perce aláírta az alaptörvény 17. módosítását, így július 20-án 0 órától megszűnik a köztársasági elnöki mandátuma. Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania - ismertette Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán, miután Sulyok Tamás bejelentette, hogy aláírja az alaptörvény 17. módosítását.
Megjelent az aszálykárt szenvedett gazdák rendkívüli támogatásáról szóló rendelet
Agrárminiszteri rendelet alapján rendkívüli, vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek azok a mezőgazdasági termelők, akiknek a 2025-ös aszály miatt, elsősorban a kukoricatermésben jelentkező, 30 százalékot meghaladó hozamcsökkenést állapítottak meg a támogatással érintett területeiken – jelent meg a pénteki Magyar Közlönyben.
A szakszervezet egy hét türelmi idő után várja az IKEA válaszát béremelési igényére
Egy hét türelmi időt kap a szakszervezettől az IKEA, hogy érdemben reagáljon a munkavállalók 6 százalékos alapbéremelési igényére; az érdekképviselet vállalta, hogy ez idő alatt, július 20-26. között nem szerveznek és nem hirdetnek újabb sztrájkot - mondta el a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke pénteken az MTI-nek.
„Majd eladom az ingatlanomat” – miért csapda ez a hozzáállás kockázati életbiztosítás helyett?
Zoltán ötvenes éveiben jár, két felnőtt gyermeke van, és büszke arra, hogy az évek alatt sikerült egy szép, tehermentes családi házat felépítenie Budapest környékén. Amikor a felesége egy biztosítási tanácsadóval beszélgetve szóba hozta a kockázati életbiztosítást, Zoltán legyintett: „Minek az nekünk? Ha velem történik valami, a gyerekek eladják a házat, és abból megoldják a saját életüket.” Logikusnak tűnt – papíron. A valóság azonban ennél sokkal bonyolultabb, és épp ez a fajta magabiztosság az, ami sok családot hagy pénzügyi bizonytalanságban a legrosszabb pillanatban.
Újabb szakaszába lépett Komló belvárosának megújítása
Újabb szakaszába lépett Komló egyik központi terének, a 48-as térnek a felújítása, amelynek során több mint egy hektárnyi területen végeznek közterületfejlesztési munkálatokat több mint félmilliárd forint európai uniós támogatás segítségével - közölte a baranyai település polgármestere az MTI-vel.
4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete
Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint - olvasható a fataj.hu oldalon közzétett összesítőben.
Az ukrán kormány kinevezte a megbízott védelmi és külügyminisztert
Az ukrán kormány Volodimir Zelenszkij elnökkel egyeztetve Jevhenyij Hmarát ideiglenesen a védelmi miniszteri, Andrij Szibihát pedig ideiglenesen a külügyminiszteri feladatok ellátásával bízta meg - közölte Szerhij Koreckij miniszterelnök pénteken a Facebookon.
Hiába drágultak tovább a lakások, öt nagyvárosban mégis könnyebb lett a vásárlás
A lakások 2026-ban sem lettek olcsóbbak, az országos nettó átlagkereset azonban olyan ütemben emelkedett, hogy a vizsgált hat nagyvárosból ötben kevesebbet kell dolgozni, hogy lehessen megvásárolni egy 50 négyzetméteres lakást, mint egy évvel korábban. Budapesten egy 50 négyzetméteres lakás becsült kínálati ára közel hat havi nettó átlagkeresettel kevesebbnek felelt meg, mint egy évvel korábban.