Ráugrottak a fiatalok az Otthon Startra

Az Ersténél az Otthon Start hitelt felvevők 64 százaléka 35 évesnél fiatalabb, az átlagos hitelösszeg több mint 35 millió forint. Tízből kilencen használt lakást vásárolnak a támogatott konstrukció segítségével, az átlagos futamidő 270 hónap.

Ráugrottak a fiatalok az Otthon Startra

Nagy arányban élnek az Otthon Start programban rejlő lehetőségekkel a fiatalok. Az Ersténél az első négy hónapban, 2025 szeptemberétől december végéig befogadott új, támogatott lakáshitelek esetében az ügyfelek 64 százaléka 35 évesnél fiatalabb. A bank ügyfelei 90 százalékban használt lakást vásárolnak az Otthon Start hitelből, a fennmaradó 10 százalék az új lakás vásárlása, illetve építése között oszlik meg.

Az adatok szerint az átlagos hitelösszeg meghaladja a 35 millió forintot. Az ügyletek 56 százalékánál nem vontak be adóstársat, a fiatalabb, 30 év alatti ügyfelek esetében ez az arány még magasabb, 71 százalék. A már folyósított otthon startos hitelek átlagos futamideje 270 hónap. Az ügyfelek 72 százaléka 20 évet meghaladó futamidőre veszi fel a kölcsönt.

„A program bevezetésének köszönhetően 2025-ben még gyorsabban bővült a lakáshitelezés, az új jelzáloghitelek 70 százaléka már otthon startos. A hitelek 17 százalékánál a kölcsön mellé CSOK Pluszt vagy piaci alapú hitelt is felvettek az ügyfelek. Az első négy hónapban az ügyletek 25 százalékában éltek a 10 százalékos önerő lehetőségével ügyfeleink” – mondta el Harmati László, az Erste lakossági területért felelős vezérigazgató-helyettese.

Az Ersténél 2025. szeptember 1-től érhető el az Otthon Start Lakáshitel, a minimum hitelösszeg 4 millió forint, a maximum 50 millió forint, a futamidő 5-25 év lehet. A kamat fix 3 százalék a futamidő végéig, az igénylőnek legalább 10 százalék önerővel kell rendelkeznie. A bank most több százezer forinttal járul hozzá az első otthon megszerzésének költségeihez.

Aki az Ersténél vesz fel Otthon Start Lakáshitelt – és megfelel az egyéb feltételeknek – 200 ezer forint egyszeri jóváírást kap a hitelhez kapcsolódó törlesztési számlájára. Továbbá, aki ugyanekkor lakásbiztosítást is köt az Ersténél, 40 ezer forint jóváírást is kap, valamint további 40 ezer forint jár, ha törlesztési biztosítást is igényel. Mindezeken túl, aki ugyanekkor új ügyfélként folyószámlát nyit az Ersténél, újabb 40 ezer forint jóváírásra jogosult – egy Otthon Start Lakáshitelt igénylő pár esetén ez összesen 80 ezer forint is lehet. Amennyiben a munkabérét is az új számlára érkezteti, további 40 ezer forintot kap. Tehát egy új, a banknál egyúttal folyószámlát is nyitó ügyfél esetében ez összesen 320-400 ezer forint induló összeget jelent.

A bank továbbá visszatérít egy sor úgynevezett indulási költséget is: ezek a hitel igénylése során felmerülő díjak, például a közjegyző és az ingatlanszakértő díja, vagy a folyósítási jutalék. Ez további, akár 150 ezer forint megtakarítást jelent azoknak, akik az Ersténél igénylik az Otthon Start Lakáshitelt.


A 2025-ös rekordév után pozitívan értékelte a WING-et a Scope Ratings

A Scope Ratings stabilra javította a WINGHOLDING Zrt. hitelminősítési kilátását, egyben megerősítette B+ besorolását. Ez a társaság pénzügyi és üzleti kilátásainak kedvező megítélését tükrözi. A nemzetközi minősítőcég döntését a WING Csoport 2025-ben rekordot döntő, 53 százalékkal megugró árbevétele, a még erőteljesebben, 80 százalékkal javuló EBITDA-ja, csökkenő adósságállománya és az erős nemzetközi növekedése indokolják.
2026. 07. 06. 12:30
Megosztás:

Női vezérigazgatóval erősít a KPMG: Rakó Ágnes az új CEO

2026. október 1-jével Rakó Ágnes tölti be a KPMG Magyarország vezérigazgatói pozícióját, aki a Tanácsadási Üzletág társvezetőjeként dolgozott eddig a cégnél. A társaság jelenlegi vezetője, Rózsai Rezső regionális pozícióba lép elő, a KPMG közép- és kelet-európai régiójának Könyvvizsgálati vezetőjeként folytatja pályafutását és így visszalép a magyarországi vállalat vezetésétől.
2026. 07. 06. 11:30
Megosztás:

Kedvező konjunktúra adatok érkeztek ma reggel

A májusi ipari termelési és kiskereskedelmi forgalmi adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Az ipari termelés volumene 5,4 százalékkal nőtt éves szinten a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint. Az adat jóval kedvezőbb lett az általunk vártnál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 07. 06. 11:00
Megosztás:

Ethereum maradt a stabilcoinok fővárosa: 153 milliárd dollár parkol a mainneten

Az Ethereum továbbra is megkerülhetetlen szereplője a blokkláncalapú dollárforgalomnak. A legfrissebb hálózati adatok szerint az Ethereum mainneten mintegy 153 milliárd dollár értékű stabilcoin található, vagyis a nyilvános blokkláncokon nyomon követett teljes kínálat közel fele ezen az egyetlen hálózaton koncentrálódik.
2026. 07. 06. 10:30
Megosztás:

Bankroll menedzsment: hogyan játssz okosan, ha már játszol?

A szerencsejátékról szóló cikkek többsége a nyerési stratégiákról szól.
2026. 07. 06. 10:25
Megosztás:

Mire számíthatnak hétfőn a befektetők?

Vegyes képet festenek ma reggel az ázsiai-csendes óceáni részvénypiacok: a japán indexek többsége ugyan zöldben áll, a Nikkei azonban mérsékelt, 0,3%-os csökkenést mutat. Kínában a Shanghai Composite 1 ponttal áll pénteki záró értéke alatt, míg a CSI300 csekély mértékben zéró felett áll a zöld tartományban. A dél-koreai indexek egyöntetűen érdemi csökkenést jeleznek a reggeli zárás előtt.
2026. 07. 06. 10:00
Megosztás:

Történelmi csúcson zárt a Stoxx600 és a DAX; előtérben a védelmi szektor

Újabb történelmi csúcsra ért pénteken a Stoxx600, az optimista piaci hangulatban 0,7%-os pluszban zárt a pán-európai részvényindex. A DAX 0,8%-os emelkedést követően új történelmi csúcsra futott; a CAC40 0,5%-ot drágult, míg az FTSE100 0,3%-ot erősödött. A Stoxx600 szektorindexei közül az ipar, az alapanyagszektor és a közművek szerepeltek a legjobban, miközben az utazási és szabadidős szektor gyengült leginkább. A Siemens 2,6%-ot ugrott, miután a Kepler Chevreux brókercég eladásról tartásra javította a cégre vonatkozó befektetési ajánlását. A chipgyártó Aixtron 6%-ot rallizott, a szektortárs Soitec 5, a BE Semiconductor bő 4%-ot ugrott.
2026. 07. 06. 09:00
Megosztás:

Gyengült a forint reggel hétfő reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn reggel a péntek késő délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 06. 08:30
Megosztás:

A Cardano előtt megnyílhat a kriptopiac legnagyobb stabilcoin-szövetsége

A Cardano Foundation vizsgálja annak lehetőségét, hogy a Cardano blokklánc bekapcsolódjon az OpenUSD stabilcoin-ökoszisztémájába. A Visa, a Mastercard, a BlackRock és a Stripe részvételével induló kezdeményezés új likviditást, nagyobb DeFi-aktivitást és szélesebb körű felhasználást hozhatna az ADA hálózatának.
2026. 07. 06. 08:00
Megosztás:

A Bitcoin árfolyam a 64 ezer dollár közelében: gyenge munkaerőpiaci adat indította be a ralit

A bitcoin árfolyama július 6-án megközelítette a 64 ezer dollárt, miután a vártnál gyengébb amerikai munkaerőpiaci adatok átrendezték a Federal Reserve kamatpolitikájával kapcsolatos várakozásokat. A gyors emelkedést több mint 450 millió dollárnyi short pozíció likvidálása is felerősítette, a piaci fordulat tartóssága azonban továbbra sem tekinthető biztosnak.
2026. 07. 06. 07:34
Megosztás:

A BME kutatói segítenek kideríteni, hogyan lehetne Budapestre vinni a paksi hőt

Az atomerőmű hulladékhőjének a fővárosi távfűtésben történő hasznosítása gazdasági és környezetvédelmi szempontból is ígéretes elképzelés.
2026. 07. 06. 07:00
Megosztás:

Melyik kriptovaluta csinálhat 10 ezer dollárból 1 milliót 2030-ra? Íme az öt legesélyesebb jelölt

Sok befektető álma, hogy egy viszonylag kis összegből vagyonra tegyen szert a kriptopiacon. Egy friss elemzés azt vizsgálta meg, hogy 10 000 dollárból lehet-e 1 millió dollár 2030-ig, és összehasonlította az öt legismertebb kriptovalutát: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Solana (SOL) és Hyperliquid (HYPE).
2026. 07. 06. 06:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: új vezetője van a Várkapitányságnak és a Steindl Imre Programirodának

Vitézy Dávid felmentette a Steindl Imre Programiroda eddigi vezetőjét, Szinay Attilát, a Várkapitányság pedig új vezetési struktúrában működik tovább, és mind a Várkapitányság, mind a Kossuth téri épületek beruházói feladatait ellátó Steindl programiroda vezetését Ambrus György építőmérnök veszi át - ezt a közlekedési és beruházási miniszter vasárnap délután jelentette be Facebook bejegyzésében.
2026. 07. 06. 05:00
Megosztás:

Berobbantak a rövid képzések Magyarországon – Egyre többen keresnek gyorsan elvégezhető tanfolyamokat

Látványosan nő az érdeklődés a rövid idő alatt elvégezhető, gyakorlatorientált képzések iránt Magyarországon. A TanfolyamGURU.hu tanfolyamkereső portál adatai szerint egyre többen választanak olyan tanfolyamokat, amelyek akár 3–4 hónap alatt új szakmát, mellékállási lehetőséget vagy gyorsabb elhelyezkedést biztosíthatnak.
2026. 07. 06. 04:00
Megosztás:

Kolozsváron is luxusingatlanokat épít a Trump család

Hivatalos amerikai kormányzati dokumentum erősítette meg a Trump család kolozsvári ingatlanberuházási tervét, miután a projekt bekerült Donald Trump amerikai elnök 2026-os vagyonnyilatkozatába - közölte vasárnap az erdélyi Transtelex hírportál.
2026. 07. 06. 03:00
Megosztás:

Tovább eshet az Ethereum? Több figyelmeztető jel is a medvéknek kedvez

Az Ethereum (ETH) árfolyama az elmúlt 30 napban mintegy 22%-kal csökkent, és elemzők szerint egyelőre kevés jel utal arra, hogy hamarosan tartós fordulat következne. A szezonális minták, a szigorú monetáris környezet, a biztonsági problémák és a továbbra is gyenge piaci hangulat egyaránt lefelé mutató kockázatokat hordoznak.
2026. 07. 06. 02:00
Megosztás:

Trump kriptóbirodalma milliárdokat hozott, miközben a befektetők súlyos veszteségeket szenvedtek

Donald Trump és családja 2025-ben több mint 1 milliárd dollárnyi bevételre tett szert kriptovalutás üzleteiből, miközben a Bitcoin árfolyama történelmi csúcsról több mint 50%-ot zuhant, és a kisbefektetők jelentős része komoly veszteségeket könyvelhetett el.
2026. 07. 06. 01:00
Megosztás:

Zöldenergia és precíziós mezőgazdaság egy helyen: agrárinnovációs fejlesztést mutatott be a Széchenyi István Egyetem

Újabb mérföldkőhöz érkezett az Oasis Technology Zrt., a Virtualitica Kft. és a Széchenyi István Egyetem közös fejlesztése, amely egyetlen, intelligens rendszerben kapcsolja össze a villamosenergia-termelést és a mezőgazdasági művelést. A különleges megoldást a GreenTech Plus európai uniós projekt keretében megtartott rendezvényen mutatták be az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar Smart Farm tangazdaságában.
2026. 07. 05. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter hétfőn a törökországi NATO-csúcsra utazik

Magyar Péter miniszterelnök hétfő hajnalban Törökországba utazik a NATO csúcstalálkozójára.
2026. 07. 05. 22:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával a Holdra szállásban

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával abban, hogy embert juttasson a Holdra - jelentette ki Jared Isaacman, az Egyesült Államok űrkutatási hivatalának (NASA) igazgatója vasárnap.
2026. 07. 05. 21:00
Megosztás: