Teljessé vált a Demján Sándor Program támogatási palettája

Az Új Gazdasági Akcióterv részeként meghirdetésre kerültek a kkv-k fejlesztését célzó Demján Sándor Program hitel-, tőke- és vissza nem térítendő támogatási termékei. A program keretében a Kormány 2025-ben összesen 1410 milliárd forint megmozgatásával segíti a hazai vállalkozások fejlesztéseit, elősegítve a versenyképességük növelését és méretugrásukat.

Teljessé vált a Demján Sándor Program támogatási palettája

A kis- és középvállalkozók exporttevékenységét támogató hitel- és kifektetést támogató tőkeprogram elemeinek meghirdetésével teljessé vált a 21+1 pontos Új Gazdasági Akcióterv részeként megvalósuló kkv-kat célzó Demján Sándor Program 8+1 pontos termékpalettája.

A vállalkozások 2024. novembere óta már a korábbi 5 százalék helyett évi 3,5 százalékos kamat mellett igényelhetik a Széchenyi Kártya Program beruházási hitel elemeit, amelyhez a Garantiqa az első évben kezességvállalási díjat sem számít fel. Ezzel a vállalkozások finanszírozási költségei negyedével csökkenhetnek. Az uniós programok egy része is rendelkezésre áll a cégek beruházásainak támogatására, az egész ország területén elérhető 0%- os hitel is ezt a célt szolgálja.

Az elmúlt egy hét bejelentéseit követően, a program főbb elemei és az általuk kínált lehetőségek ismeretében, a hazai kkv-k elkezdhették a felkészülést és az előregisztrációt az alábbi programokra:

-a Demján Sándor Tőkeprogram keretében a gyors növekedést tervező vállalkozások a piaci tőkebefektetések minimális hozamelvárásának felén, csak évi 5 százalékos kamaton juthatnak 6 éves időtartamra 100-200 millió forintos fejlesztési forráshoz

-az 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Programban a cégek 5-200 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphatnak a fejlesztéseikhez és eszközbeszerzéseikhez abban az esetben, ha a beruházás költségeinek legalább 50 százalékát saját forrásból (vagy hitelből) maguk biztosítják

-a „Minden vállalkozásnak legyen honlapja” programkeretében a mikro- és kisvállalkozások 2 éves időtartamban min. 400 ezer, max. 1,5 millió forintos

összegben kaphatnak támogatást digitális jelenlétük erősítésére - weboldal,

közösségi média oldal vagy webáruház létrehozására, működtetésére.

Az EXIM Magyarország exportáló vállalkozásoknak és beszállítóiknak kínált hiteltermékei (Jövő Exportőrei Beruházási és Zöld Beruházási Hitel, Exportélénkítő Beruházási Hitel és Exportélénkítő Lízing) forintalapon vagy devizában kedvező kamatozás mellett segítik a hazai vállalkozások exportjának felfutását.

A Kifektetési Tőkeprogram és az ezt akár kiegészítő EXIM Kifektetési Hitel a külföldi üzleti lehetőségek (cégfelvásárlást, új piacra lépés) gyors kiaknázását teszi lehetővé.

A fenti programokra a vállalkozások a következő év elején tudnak majd jelentkezni, a feltételek előzetes meghirdetésével azt biztosítják a programot bonyolító szervezetek (Nemzetgazdasági Minisztérium, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, Nemzeti Tőkeholding, Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, Neumann Technológiai Platform, EXIM Magyarország), hogy a vállalkozásoknak kellő ideje legyen a feltételek megismerésére és a szükséges dokumentumok beszerzésére. A programok részleteit és a pontos menetrendeket a Demján Sándor Program honlapján, valamint a közreműködő szervezetek, illetve a vállalkozásfejlesztési partnerek internetes oldalain találhatják meg a lehetőség iránt érdeklődő vállalkozások.

Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a Demján Sándor Program elemeinek fogadtatása minden várakozást felülmúlt. A programok meghirdetése után elindult előregisztráció során már az első napokban több mint 300 előregisztrációt fogadtak a tőkeprogramban, az 1+1 támogatási programra regisztrálók száma pedig már meghaladta az 500-at.

Az államtitkár hangsúlyozta: a jövő évtől elinduló beruházások révén a hazai kkv-szektor lehet az egyik hajtóereje a kormány és a nemzetközi elemzőházak által előrejelzett, 3 százalékot meghaladó gazdasági növekedésnek. A kormány a vállalkozások megerősítésével nemcsak a gazdaság fejlődéséhez, hanem a családok anyagi biztonságához is hozzájárul, hiszen a hazai vállalkozások 99 százalékát adó kkv-szektor a foglalkoztatottak 72 százalékának biztosít megélhetést. 


Magyarország úgy válik szárazabb éghajlatúvá, hogy közben alig csökken az éves csapadékösszeg

Magyarország az elmúlt fél évszázadban annyit melegedett, hogy az utóbbi években átlagosan az ország területének felén Spanyolország középső részének klímáját tapasztaljuk. Eközben, bár az éves csapadék mennyisége csak kisebb mértékben változott, a vízellátottság romlik: a melegebb éghajlat nagyobb párolgási igénnyel jár, ezért ugyanannyi csapadék mellett is több víz hiányozhat a rendszerből. Szabó Péter és Pongrácz Rita, az ELTE Meteorológiai Tanszékének kutatói azt vizsgálták, hogyan változott Magyarország éghajlata az elmúlt öt évtizedben, ha a hő- és vízellátottságot együtt nézzük, és milyen mai európai éghajlatok felé közelítünk a következő évtizedekben.
2026. 08. 21. 19:00
Megosztás:

Jelentősen nőtt a német elektrotechnikai ipar exportja az első fél évben

A német elektrotechnikai és digitális ipar exportja 9,3 százalékkal 138,5 milliárd euróra nőtt az idei első fél évben az egy évvel korábbihoz képest - közölte pénteken a német elektrotechnikai és elektronikai iparági szövetség, a ZVEI.
2026. 08. 21. 18:00
Megosztás:

Szakértők az eddig vártnál nagyobb GDP-növekedést várnak a harmadik negyedévben

A Bloomberg által megkérdezett elemzők véleményének az átlaga szerint 2,5 százalékkal nőhet az amerikai gazdaság teljesítménye a folyó harmadik negyedévben az eddig becsült 2 százalék helyett.
2026. 08. 21. 17:00
Megosztás:

Jelentős forgalmat hozhat az utasbiztosításoknál a hosszú hétvége

Jelentős forgalmat hozhat az utasbiztosítások piacán az augusztus 20-i négynapos hosszú hétvége a Netrisk Magyarország online biztosításközvetítő szerint.
2026. 08. 21. 16:00
Megosztás:

Szabálytalanságokat találtak az iváncsai akkumulátorgyárban

Kirívó munkavédelmi szabálytalanságokat találtak az iváncsai akkumulátorgyárban, amely ezért a jogszabályok által megengedett maximális, százmillió forintos bírságot kapott – közölte a Szociális és Családügyi Minisztérium pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 21. 15:00
Megosztás:

Ethereum árfolyam: mi hajtja az ETH látványos raliját?

Az Ethereum árfolyama néhány nap alatt több mint 20 százalékot emelkedett, és ismét 2300 dollár fölé került, miután augusztus közepén még az 1900 dolláros régióban oldalazott. A hirtelen kitörés mögött nem egyetlen hír áll: az amerikai kötvénypiaci fordulat, a több százmillió dolláros Ethereum ETF-beáramlás, egy brutális short squeeze, a kedvezőbb amerikai szabályozási környezet és az ETH szűkülő piaci kínálata egyszerre segítette a vásárlókat.
2026. 08. 21. 14:00
Megosztás:

Ethena és FalconX: 1 milliárd dolláros USDe-hitelkeret indul

Az Ethena és a FalconX 1 milliárd dolláros, fedezett intézményi hitelkeretet indított, amelynek finanszírozásába az USDe stabilcoin mögött álló tartalékeszközök egy részét is bevonják. A konstrukció célja, hogy túlfedezett hiteleket biztosítson intézményi ügyfeleknek, miközben az Ethena új hozamforrással bővíti az USDe fedezeti portfólióját. A megállapodás egyúttal azt is jelzi, hogy a kriptoszektorban egyre szorosabban kapcsolódik össze a stabilcoin-infrastruktúra, az intézményi hitelezés és a hagyományos tőkepiac.
2026. 08. 21. 13:00
Megosztás:

Tovább nőtt a szakemberhiánnyal küzdő német vállalatok aránya

Tovább nőtt a szakemberhiánnyal küzdő német vállalatok aránya júliusban az ifo gazdaságkutató intézet felmérése szerint.
2026. 08. 21. 12:00
Megosztás:

Erősödött péntek reggelre a forint

Erősödött a forint péntek reggelre az előző délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 21. 10:00
Megosztás:

A freemium konverziós arányok matematikai háttere

A digitális gazdaságban a freemium üzleti modell az egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb ügyfélszerzési stratégiává vált. A szoftverek, mobilalkalmazások és online szolgáltatások piacán szinte mindenki találkozott már olyan platformmal, amely ingyenes alapszolgáltatást kínál, miközben a prémium funkciókért fizetni kell. Ez a kettősség azonban komoly pénzügyi tervezést igényel, hiszen az ingyenes felhasználók fenntartási költségeit a fizetős ügyfelek bevételeinek kell fedezniük.
2026. 08. 21. 09:45
Megosztás:

Milyen lesz a jövő személyi igazolványa? Kártyából kulcs lesz

Egy apró műanyag lap, amely bizonyítja, hogy kik vagyunk. Ma ez annyira természetesnek tűnik, hogy ritkán gondolkodunk el rajta: a személyi igazolvány tulajdonképpen az állam hivatalos válasza arra a kérdésre, hogy valóban azok vagyunk-e, akiknek mondjuk magunkat. Rajta van a nevünk, a fényképünk, néhány személyes adatunk és egy azonosítószám. Megmutatjuk a bankban, a hivatalban, egy szálláshelyen vagy rendőri ellenőrzéskor, majd visszatesszük a pénztárcánkba.
2026. 08. 21. 09:00
Megosztás:

Zöldbe borult a kriptopiac: az Ethena kilőtt, az XRP felébredt – mi áll a tíz legnagyobb napi nyertes szárnyalása mögött?

Van az a pillanat a kriptopiacon, amikor a képernyő egyszer csak nem árfolyamokat, hanem történeteket mutat. A piros gyertyák eltűnnek, a shortosok kapkodni kezdenek, a közösségi csatornák felébrednek, és azok a befektetők is újra megnyitják a tőzsdei alkalmazást, akik néhány nappal korábban még hallani sem akartak az altcoinokról. Ilyenkor szokott a keresőmezőkben hirtelen megszaporodni a „legjobb kriptovaluta befektetés” kifejezés.
2026. 08. 21. 08:00
Megosztás:

Felmentették az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatóját

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke, Nagy Elek felmentette Bánfi Zoltánt az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatói és igazgatósági tisztségéből, egyúttal elrendelte a társaság teljes körű átvilágítását - tájékoztatta a köztestület csütörtökön az MTI-t.
2026. 08. 21. 07:00
Megosztás:

Az Alibaba negyedéves profitja csökkent, bevétele nőtt

Az Alibaba Group Holding profitja meredeken csökkent az első pénzügyi negyedévében a mesterséges intelligenciával kapcsolatos befektetések növekedésével, miközben a bevétele 9 százalékkal nőtt, összhangban a piaci előrejelzésekkel.
2026. 08. 21. 06:00
Megosztás:

Lengyelországban lassult az ipari termelés növekedése és gyorsult a termelői árak emelkedése júliusban

Lengyelországban az elemzői várakozásoknál kevésbé lassult az ipari termelés éves emelkedése júliusban, ugyanakkor a becsültnél jelentősebben gyorsult a termelői árak növekedése a statisztikai hivatal (GUS) csütörtökön közölt adatai szerint.
2026. 08. 21. 05:00
Megosztás:

Extra meleg lesz pénteken - tetőzik a hőség!

Pénteken tetőzik a hőség, a legmelegebb órákban akár 31-38 Celsius-fok és többfelé zápor, zivatar lehet, majd a hétvége további részében kissé csökken a nappali felmelegedés mértéke, vasárnap 25 és 32 Celsius-fok között alakulnak a maximumok, miközben a csapadék esélye is csökken - derült ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 21. 04:00
Megosztás:

Donald Tusk: Németország ne vonja felelősségre az Északi Áramlat megrongálóit

Németországnak nem kellene felelősségre vonnia az Északi Áramlat gázvezeték megrongálóit - jelentette ki Donald Tusk lengyel kormányfő csütörtöki sajtóértekezletén.
2026. 08. 21. 03:00
Megosztás:

Nyugdíjat így kérheted most már Revolut számlára

Új korszak kezdődött: már Revolut-számlára is érkezhet a magyar nyugdíj - számolt be RevB.hu blogportál.
2026. 08. 21. 02:00
Megosztás:

Táppénz 2027: szabályok, összeg, számítás, feltételek és igénylés

Betegség esetén nemcsak az egészségünk, hanem a családi költségvetés egyensúlya is veszélybe kerülhet. A munkából való kiesés ugyanis rendszerint alacsonyabb jövedelemmel jár: először betegszabadságot, majd meghatározott feltételekkel táppénzt kaphatunk.
2026. 08. 21. 01:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 34. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 08. 21. 00:05
Megosztás: