Több évig ingyenesen bankolnál? Válts most!

A tranzakciós illeték emelést a legtöbb bank jövőre áthárítja az ügyfelekre. Épp ezért lesz kiváltképp fontos átnézni a januárban megkapott banki díjkimutatást és kiszámolni, nem járunk-e jobban, ha bankot váltunk – hívja fel a figyelmet Gergely Péter. A BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint elérhetőek ingyenes számlavezetéssel bíró, rendkívül alacsony költségű konstrukciók, ráadásul most a bankok akár több évnyi bankolás költségét is odaadják nekünk jóváírásban, ha náluk nyitunk számlát.

Több évig ingyenesen bankolnál? Válts most!

Jövőre még drágábbak lesznek a bankszámlák

Mivel a bankok zöme januártól áthárítja a megemelt tranzakciós illetéket ügyfeleire, különös jelentőséggel bír majd a bankok által jövő év január végéig megküldött díjkimutatás - hívta fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügy szakértője. A szakember emlékeztetett: a bankoknak európai jogszabály alapján forintra pontosan ki kell mutatniuk milyen költséget vontak el ügyfeleiktől a 2024-es év során. 

Miután szintén jogszabály ad lehetőséget arra, hogy a pénzintézetek minden évben maximum az előző évi infláció (a fogyasztói árak emelkedésének) mértékével emeljék díjaikat, az idei év során a legtöbb bank élt a lehetőséggel és 17,6 százalékkal növelte banki díjait. 

A fentiek nyomán a korábban a versenytársakhoz képest drága számlaszolgáltatások még drágábbak lettek, épp ezért Gergely Péter szerint legkésőbb jövő januárban minden ügyfélnek érdemes körülnéznie a bankszámlákat összehasonlító kalkulátorokban, hogy talál-e az ajánlatok között olcsóbbat. 

A megküldött díjkimutatásból könnyen kiszámítható, hogy az adott ügyfél egy hónapban átlagosan hányszor és milyen összegben utal pénzt, hányszor szednek le közüzemi szolgáltatók pénzt a számlájáról csoportos beszedéssel, hány alkalommal, milyen összegben fizet a kártyájával és mekkora összeget vesz fel készpénzben banki automatákból. 

Elérhetőek ingyenes bankszámlák

Gergely Péter szerint a kondíciós listák változása alapján látható, hogy a tranzakciós illeték emelésének „benyelése” nem úszható meg jövőre a legtöbb banknál, ám a szakember szerint a számítgatásoknak van értelme, hiszen számos banknál továbbra is elérhetőek olyan konstrukciók, ahol ingyenes a számlavezetés. Ez pedig bőven kompenzálhatja az esetleges tranzakciós díj emelést néhány számla esetében. 

A BiztosDöntés.hu szakértői az ingyenes számlavezetést kínáló bankokat összegyűjtötték:

A CIB Bank ECO bankszámlája abban az esetben ingyenes, ha minden hónapban legalább a mindenkori nettó minimálbér összege megérkezik a számlára.

Az OTP Bank Smart számlacsomagjánál szintén alapból a nettó minimálbér beérkezése az ingyenesség feltétele, azonban most akciósan elég 150 000 forintnak a számlára érkeznie (az idei 177 422 forint és – ha marad az akció – a 2025-ös 193 400 forint helyett). További előírás, hogy az ügyfélnek elektronikus számlakivonatot kell igényelnie, csak ekkor kaphatja meg a kedvezményt. A Smart számla egyéb kondíciói is kedvezőek a bank többi ajánlatához képest.

A Gránit Bank Bajnok számlacsomagjánál ingyenes a számlavezetés, ha havonta legalább 280 000 forint jövedelem érkezik rá. Ennél a számlánál olyan alacsonyak az utalási költségek, hogy még a tranzakciós illeték mértékét sem érik el. 

Az UniCredit Bank Ikon Plusz számlacsomagja inkább a privátbanki ügyfeleket célozza, hiszen az ingyenes számlavezetéshez minimum 30 millió forintos számlaegyenleg szükséges.

A Raiffeisen Bank legújabb számlacsomagjáról, a múlt héten debütált Aktív számláról a tranzakciós illeték emelés miatt adtunk hírt – a bank több régi számlacsomagot már nem tesz elérhetővé az új ügyfeleknek, az Aktív esetében az utalási díjaknál már beépül a díjba a megemelt tranzakciós illeték.

Ugyanakkor ingyenes lehet az Aktív számla, ha a nettó minimálbérnek megfelelő jóváírás érkezik a számlára vagy az ügyfél legalább havi 10 banki tranzakciót hajt végre, amelyek értéke eléri a bruttó minimálbér felét (akciósan jövő májusig ez elegendő ha csak 50 000 forint).  

Pár száz forintból megúszható a bankolás

Gergely Péter szerint persze, az ingyenes számlavezetés mellett is lehetnek költségek, ezért fontos, hogy az ügyfelek annak is utánanézzenek, hogy a havi banki tranzakciós gyakorlatukkal összességében milyen költségekkel érdemes kalkulálni. 

A BiztosDöntés.hu szakértője szerint az az ügyfél, aki havonta 2 alkalommal összesen 50 000 forint értékben utal, 2 közüzemi számlát fizet ki csoportos beszedéssel 40 000 forint értékben és a gyerekének havi 15 000 forintot utal rendszeres átutalással zsebpénzként és emellett 20 alkalommal fizet a bankkártyájával a boltokban – és nem lépi át a havi kétszeri ingyenes készpénzfelvétel 150 000 forintos limit szintjét:

    • jelenleg akár havi 325 forintból is megúszhatja ennyi tranzakció költségét, ha a Gránit Bank Bajnok bankszámláját választja (a díj a jelenlegi kondíciók szerint a kezdeti időszak után is csak 388 forintra emelkedik majd). 
    • Az OTP Bank Smart Számlacsomagja Alap csomaggal kezdetben havi 342 forintba kerül (később 488 forintra emelkedik), ha a fenti feltételek alapján bankol az ügyfél
    • Az UniCredit Bank Mobil Aktív Plusz számlacsomagja kezdetben havi 693 (később 1206) forintért tudja a fenti számú és értékű tranzakciót nyújtani.

Gergely Péter a fentiek kapcsán arra hívja fel a figyelmet, hogy a fenti díjak a jelenleg érvényes kondíciók alapján lettek számolva.

Több évnyi bankköltség spórolható számlanyitással

A BiztosDöntés.hu szakértője emellett arra hívja fel a figyelmet, hogy az ügyfelek akár több éves teljes banki költségnek megfelelő összeget nyerhetnek, ha időben váltanak. A bankok közül jelenleg az UniCredit Bank 35 000, a Gránit Bank és a K&H Bank 40-40 000, a Raiffeisen Bank 50 000 forintot ír jóvá az új ügyfeleknek a számlanyitásért. 

Azzal akár még nagyobbat lehet szakítani, ha az új ügyfél a banknál már meglévő ügyfél ajánlására érkezik: ekkor a legtöbb esetben az ajánló és az ajánlott is jóváírást kap a banktól és azt akár az előző számlanyitási jóváírással is lehet kombinálni. Ügyfélajánlási program jelenleg a CIB Banknál, az ErsteBanknál, a Gránit Banknál, a K&H Banknál, a MagNet Banknál és a Raiffeisen Banknál fut. 

Emelkedtek pénteken, de így is negatív hónapot könyveltek el a vezető amerikai indexek

A Wall Street a – hálaadás miatti – csütörtöki szünnapot követően rövidített, de kirobbanó pénteki kereskedési nappal tért vissza: a Nasdaq Composite 0,7%-os emelkedéssel zsinórban ötödik napja zárt pluszban, míg az S&P 500 0,5%-kal emelkedett, a Dow Jones pedig 0,61%-kal nőtt.
2025. 12. 01. 09:00
Megosztás:

Erősen pozitív hetet követően kis pluszban zárta a hónapot a Stoxx 600

A két héttel ezelőtt látott – részben a technológiai szektor túlértékeltsége miatti, részben a kedvezőtlen amerikai béketerv miatti – pesszimizmus a múlt hét folyamán némiképp enyhült, mivel erősödtek a Fed-kamatvágást övező a piaci várakozások.
2025. 12. 01. 08:30
Megosztás:

Alig változott hétfő reggelre a forint árfolyama

Alig változott, vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szembe a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 01. 08:00
Megosztás:

Mit ígér a történelem a Bitcoin számára decemberben?

A Bitcoin árfolyama 2025-ben eddig hullámvasúton haladt: miközben október elején új történelmi csúcsot ért el, az év egészét tekintve mégis kb. 5%-os mínuszban jár. A gyenge november után sok befektetőben felmerül a kérdés: vajon mit hoz a december? A történelem ugyanis – bármilyen meglepő – nem feltétlenül támogatja az év végi optimizmust.
2025. 12. 01. 06:00
Megosztás:

Floridában tárgyaltak az Egyesült Államok és Ukrajna kormányának tagjai

Floridában tárgyaltak a háború lezárásának módjairól és az amerikai békejavaslatról az Egyesült Államok és Ukrajna kormányának tagjai vasárnap.
2025. 12. 01. 05:00
Megosztás:

ZKP token aukció: Hogyan működik, mitől különleges, és hogyan vehetsz részt benne?

A Zero Knowledge Proof (ZKP) token nem egy hagyományos értelemben vett kripto előértékesítés. A projekt egy napi frissítésű, arányos elosztású, on-chain transzparens aukciós rendszert vezetett be, amelyben bárki részt vehet, aki rendelkezik kriptovalutával és pénztárcával. Itt nincs „privát kör” vagy korai befektetői előny — mindenki ugyanazon feltételekkel csatlakozik, és a részesedés kizárólag a hozzájárulás mértékétől függ.
2025. 12. 01. 04:00
Megosztás:

Ezrek tüntettek több horvát városban

Ezrek vonultak utcára vasárnap Horvátország több nagyvárosában - Zágrábban, Fiuméban (Rijeka), Zárában (Zadar) és Pulában -, ahol az Egyesülve a fasizmus ellen nevű kezdeményezés szervezett demonstrációt a félelemkeltés és a társadalmi megosztottság elleni tiltakozásul. A megmozdulások során a rendőrségnek több helyszínen is be kellett avatkoznia.
2025. 12. 01. 03:00
Megosztás:

ZKP presale aukciója berobbant: decentralizált számítás, napi passzív bevétel és globális érdeklődés

A kriptopiacon egyre több figyelem irányul a Zero Knowledge Proof (ZKP) projektjére, amely nemcsak egy új coinnal, hanem valódi infrastruktúrával, élő aukcióval és fizikai eszközökkel tör előre. A ZKP előértékesítési aukciója naponta frissül, miközben a Proof Pod eszközök már világszerte úton vannak a vásárlókhoz – és minden egyes eszköz azonnali bevételtermelésre képes, amint bekapcsolják. De mi történik a piacon más frontokon? Miközben a Binance Coin (BNB) stabilan tartja magát, a Hyperliquid egy több százmillió dolláros token-unlock előtt áll, ami beláthatatlan ármozgásokat is okozhat. Nézzük meg részletesen, mi mozgatja most a kriptovilágot.
2025. 12. 01. 02:00
Megosztás:

A fiatalok kriptóba menekülnek: az elérhetetlen lakhatás hajtja a kockázatos befektetések felé a Z generációt

Ahogy az ingatlanárak egyre jobban elszakadnak a fizetőképes kereslettől, a fiatal amerikaiak – és velük együtt a britek is – újfajta pénzügyi stratégiák után néznek. A kriptovaluták és NFT-k nem csupán trendek számukra, hanem egyfajta „utolsó esély” arra, hogy vagyont építsenek egy olyan gazdaságban, ahol a saját otthonhoz jutás reménye már-már elérhetetlen álom. Egy friss tanulmány és a Financial Times elemzése most rávilágít arra, hogy a kriptobefektetések mögött sokkal több van, mint puszta YOLO-hangulat – ezek a döntések valójában egy racionális, ám kétségbeesett válaszreakciók a gazdasági valóságra.
2025. 12. 01. 01:00
Megosztás:

Óvatos optimizmus a kriptopiacon: fokozatos visszapattanást mutat a hangulat

A múlt heti erőteljes eladási hullám után a kriptopiac lassan, de biztosan kezd magához térni. Bár a hangulat továbbra is óvatos, a Bitcoin és az altcoinok árfolyama fokozatos emelkedésnek indult, és a derivatív piac is mutatja a stabilizáció jeleit. A Bybit tőzsde és a Block Scholes elemzőplatform közös jelentésben foglalta össze a legfrissebb trendeket, melyek alapján úgy tűnik: a piac a legrosszabbtól egyelőre nem tart.
2025. 11. 30. 23:59
Megosztás:

96 órányi egyedi bónusz és jutalom, több mint 1 millió dolláros nyereményalappal a reflektorfénybe helyezi a $TAP-et – XRP és SOL trendforduló

A befektetők nem csak hátradőlnek – aktívan részt vesznek abban, ami a kriptoszektor eddigi legnagyobb Black Friday eseményének ígérkezik.
2025. 11. 30. 23:00
Megosztás:

Kína újra lecsap a kriptóra: a stabilcoinokat pénzügyi fenyegetésnek tekintik

Kína ismételten megerősítette a digitális eszközökkel szembeni szigorú álláspontját, és most különösen a stabilcoinok ellen szólalt fel. A Kínai Népi Bank (PBoC) egy több hatóságot felölelő találkozó után kemény hangvételű nyilatkozatban hívta fel a figyelmet az újraéledő kriptospekuláció veszélyeire, miközben a digitális jüan programot egyre erőteljesebben támogatja. A cikkből kiderül, miért száműzi Peking továbbra is a magánkézben lévő digitális valutákat, miközben saját, állami megoldását népszerűsíti.
2025. 11. 30. 21:00
Megosztás:

A legjobb választás az utolsó Black Friday hozamokra: Digitap ($TAP) lekörözi az ETH-t (3 000 USD) és a BTC-t (92 000 USD)

Miközben a kriptopiac küzd, hogy kilábaljon a jelenlegi medvetrendből, az okos befektetők egyre inkább hátat fordítanak a vezető érméknek, mint az Ethereum (ETH) és a Bitcoin (BTC). Az év végi nagy hozam reményében felerősödött az alternatív altcoinok iránti kereslet, és a befektetők figyelme a Digitap ($TAP) felé fordult – ez egy új kripto előértékesítés, amely jelentős növekedési potenciállal rendelkezik.
2025. 11. 30. 20:00
Megosztás:

BME: pályára állt a Hunity kisműhold

Pályára állt a Hunity kisműhold, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hatodik diákműholdja számos tudományos műszert és kísérletet vitt a világűrbe - tájékoztatta az egyetem vasárnap az MTI-t.
2025. 11. 30. 19:00
Megosztás:

Rekordjövedelmek és javuló biztonságérzet a középkorúaknál a K&H felmérése szerint

Rekordszintre, 625 ezer forintra emelkedett a 30–59 évesek átlagos nettó háztartási jövedelme a harmadik negyedévben, ez az összeg a K&H biztos jövő felmérésének eddigi legmagasabb értéke, a becsült mediánérték pedig 518 ezer forint volt. A megkérdezettek 26 százaléka alacsony, 35 százaléka közepes, 39 százaléka pedig magas jövedelmi kategóriába tartozik, miközben a 2015-ös indulás óta többször is felfelé kellett igazítani a jövedelmi sávok határait az emelkedő jövedelmek és az infláció miatt. A K&H biztos jövő felmérésén alapuló kutatás, amely a 30–59 évesek jövedelmi helyzetét és anyagi biztonságérzetét is vizsgálta, azt mutatja, hogy az átlagjövedelem tartósan magas szinten áll, és ezzel párhuzamosan a magukat kifejezetten anyagi biztonságban érzők aránya 30 százalékra nőtt.
2025. 11. 30. 18:00
Megosztás:

Már az idén 500 milliárd forintnyi új lakáshitel-szerződést hozhat az Otthon Start

Az eddig nyilvánosságra hozott adatok alapján már az idén elérheti az 500 milliárd forintot az Otthon Start hitel új szerződéseinek összege a BiztosDöntés.hu számításai szerint. Ezzel az idei új lakáshitel-kihelyezések összege messze meghaladja majd a 2024-es rekordot is, miközben a támogatott hitelek részesedése is megugrik a piacon.
2025. 11. 30. 17:00
Megosztás:

Nyit a 21. MikulásGyár

Joulupukki nyitja meg a 21. MikulásGyárat.
2025. 11. 30. 16:00
Megosztás:

Teltházra készülnek a reptéri szállodák

Jelentős keresletre számítanak a reptérközeli szállodák az ünnepi időszakban – közölte Palotai Csaba, a TRIBE & ibis Styles Budapest Airport igazgatója.
2025. 11. 30. 15:00
Megosztás:

Kazahsztán akár 300 millió dollárt is fektethet kriptoeszközökbe

A kazah jegybank egyre aktívabban pozicionálja magát a globális digitális eszközpiacban. Bár a kriptopiac novemberben komoly korrekciót élt át, a központi bank mégis azt tervezi, hogy akár 300 millió dollárnyi kriptoeszközt is bevon a tartalékaiba. A döntéshozók azonban óvatosságra intenek: az időzítés a bizonytalan piaci környezetben kulcskérdés.
2025. 11. 30. 14:00
Megosztás:

Rekordérdeklődés mellett adták át az Év Fiatal Vállalkozója 2025 díjat

A Fiatal Vállalkozók Hete ismét megmutatta: ez az a rendezvény, ahol ott kell lenni, ha valaki a jövő vállalkozói közösségéhez akar tartozni.
2025. 11. 30. 13:00
Megosztás: