Több hullámban várható csapadék a jövő héten

Több hullámban érkezik csapadék a jövő héten. Az első napokban még jellemzően esőre kell számítani és csak a magasabb hegycsúcsokon lehet havas eső, hó, majd a hét második felében a nyugati és északi országrészben megnő a havas eső, hó esélye. Csütörtöktől csökken a nappali felmelegedés mértéke, és a hét végén a legmelegebb órákban mindössze 0 és plusz 7 Celsius-fok közötti csúcsérték valószínű - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Több hullámban várható csapadék a jövő héten

Hétfőn erősen felhős vagy borult lesz az ég, délután a Dunántúlon lehetnek vékonyodások a felhőzetben. A csapadékzóna északkelet, kelet felé terjeszkedik, a legtöbb helyen eső várható, de a Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében havas eső, a hegyekben hó valószínű. A délies szél nagy területen megélénkül, a Tiszántúlon és az Észak-Dunántúlon meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 10 fok között valószínű, délkeleten lesz enyhébb az idő.

Kedden többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, de átmenetileg akár nagyobb területen is szakadozhat, vékonyodhat a felhőzet. A délnyugat felől érkező csapadékhullámok között napközben akár hosszabb szünet is lehet. Általában esőre kell számítani, halmazállapot-váltás legfeljebb a magasabb hegycsúcsokon, esetleg az Alpokalja térségében lehet. A déli, délnyugati szél főként keleten megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és plusz 6, a legmagasabb nappali hőmérséklet 4 és 12 fok között várható, délkeleten lesz az enyhébb idő.

Szerdán napközben több helyen válhat átmenetileg szakadozottabbá a felhőzet. Több helyen kell számítani esőre, halmazállapot-váltás csak a legmagasabb hegycsúcsokon fordulhat elő. A déli, délnyugati szelet sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérik. Estétől a Dunántúlon északnyugatira fordul az áramlás. Hajnalban 0 és plusz 8, kora délután 5 és 14 fok között alakul a hőmérséklet, délkeleten lesz enyhébb az idő.

Csütörtökön átmeneti vékonyodások, szakadozások mellett erősen felhős vagy borult idő lesz a jellemző. Több helyen, nagyobb eséllyel az ország keleti felén valószínű csapadék. Általában eső várható, de nyugat és észak felől fokozatosan növekszik a havas eső, hó esélye. Több helyen megerősödik az északi szél. Hajnalban mínusz 3 és plusz 6 fok közötti értéket mérhetünk. Délután általában 1, 8 fok várható, de a délkeleti, keleti határvidéken pár fokkal enyhébb lehet az idő.

Pénteken általában erősen felhős vagy borult időre kell számítani. Több helyen - nagyobb eséllyel keleten - valószínű eső, halmazállapot-váltásra nyugat és észak felé haladva növekszik az esély. Sokfelé megerősödik az északi szél. A minimum-hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 4, a maximum 0 és plusz 7 fok között várható.

Szombaton többnyire erősen felhős, borult időre van kilátás. Többfelé valószínű eső, a halmazállapot-váltás esélye nyugat és észak felé növekszik. Sokfelé megerősödik az északias szél. A minimum-hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 3, a maximum 0 és plusz 7 fok között várható.

Vasárnap erősen felhős vagy borult időre van kilátás. Több helyen, de már kisebb mennyiségben valószínű vegyes halmazállapotú csapadék. Sokfelé megerősödik az északias szél. Hajnalban többnyire mínusz 3, plusz 3, délután 0, plusz 6 fok várható.


Csaknem megduplázták a lakáshitel-törlesztésre fordított pénzt az egészségpénztárak tagjai

Az első félévben 3,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitelek törlesztésére a tagok, ami közel a duplája az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Nagyot nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák vagyona, a pénztáraknak pedig összesen 77 ezerrel több tagja van, mint tavaly ilyenkor.
2026. 08. 28. 17:00
Megosztás:

Tovább mélyül a demográfiai gödör: több mint 8 százalékkal esett vissza a születésszám júliusban

Az előzetes adatok szerint 2026 júliusában 6197 gyermek született, és 8896 ember halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 8,2, a halálozásoké 2,9 százalékkal csökkent, a házasságkötéseké pedig 3,6 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 28. 16:00
Megosztás:

Júliusban 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet

Júliusban az export euróban mért értéke 11 százalékkal, az importé 15 százalékkal nőtt, 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet, az egyenleg 434 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz mérten - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 08. 28. 15:00
Megosztás:

Így változott a nyugdíj, és így változik januártól

Január 1-jétől 120 ezer forintra nő az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege - ismertette Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a kormány előző napi döntését a Facebook-oldalán.
2026. 08. 28. 14:00
Megosztás:

Minden tizedik középkorú magyarnak van befektetési célú ingatlana

A középkorú magyarok felének nem reális lehetőség a befektetési célú ingatlanvásárlás, miközben 12 százaléknak már van is ilyen ingatlana. A K&H biztos jövő kutatás második negyedéves eredményei szerint a megkérdezettek 49 százaléka eleve nem számol ezzel a lehetőséggel, közel harmaduk, 27 százalékuk viszont már gondolkodott rajta, hogy kiadásra vásároljon lakást. A kutatás alapján sokan nyitottak lennének erre a befektetési formára, de jóval kevesebben érzik úgy, hogy valóban megengedhetik maguknak. A szándék különösen a 30-as és 40-es korosztályban, valamint a magasabb jövedelműek körében jelenik meg, míg az 50-esek, a falvakban és a keleti országrészben élők jóval nagyobb arányban zárják ki ezt az opciót.
2026. 08. 28. 13:00
Megosztás:

A nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások felülvizsgálatáról

A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások körüli legújabb szabályozói változások és felülvizsgálatok érdemben átrendezhetik a hazai újépítésű lakáspiacot. Az OTP Ingatlanpont elemzése szerint a kiemelt státuszok felülvizsgálata nem csupán a kínálati szerkezetre lehet hatással, hanem fenntarthatóbb várostervezési környezetet és új lehetőségeket is teremt.
2026. 08. 28. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a vezető amerikai indexek; az Nvidia kedvező számai támogatták a technológiai szektor jó teljesítményét

A befektetői hangulatra az Egyesült Államokban is a megoldatlan közel-keleti konfliktus és annak inflációra és kamatpályákra gyakorolt hatása nyomták rá a bélyegét, miközben a piacok már tegnap is tűkön ülve várták Kevin Warsh mai beszédét a Jackson Hole-i gazdasági szimpóziumon.
2026. 08. 28. 11:00
Megosztás:

Európai piacokon az eladók domináltak; a technológiai szektor jól teljesített

Eladói nyomás alatt zajlott a kereskedés a mértékadó európai tőzsdéken csütörtökön, amikor a tartósan magasan ragadó olajárak és ezek kamatpályákra gyakorolt hatása alapozta ugyan meg a kedvezőtlen hangulatot, de országspecifikus hírek is rontották a befektetői kedvet.
2026. 08. 28. 10:00
Megosztás:

OFFICIAL TRUMP token az élen: ez hajtja a 10 legjobban teljesítő kriptovalutát

A kriptopiac legnagyobb nyerteseinek listája ezúttal szokatlanul sokféle történetet mesél egyszerre. A politikai mémcoin OFFICIAL TRUMP több mint 22%-os ugrással vezeti a mezőnyt, az Ethena mögött konkrét tokenomikai fordulat áll, a Solana intézményi szempontból kapott erős megerősítést, miközben a VeChain egy fontos hálózati frissítésre készül.
2026. 08. 28. 09:00
Megosztás:

Így lehet hosszú pereskedés helyett lezárni egy jogi vitát

Tízmilliárdok mennek el pereskedésre, pedig sok vita bíróság nélkül is lezárható. Közjegyző előtti egyezséggel akár egy nap alatt jogerős megállapodás köthető.
2026. 08. 28. 08:00
Megosztás:

Fizetési haladékot kapott a Bayer Construct

A csütörtökön kiadott bírósági végzés ideiglenes fizetési haladékot biztosít a Bayer Construct számára a csődeljárás lefolytatása iránti kérelmet érdemben elbíráló bírósági döntésig - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett kibocsátói tájékoztatóban.
2026. 08. 28. 07:00
Megosztás:

Ezért érzed úgy, hogy egyre többet takarítasz meg, mégis egyre elérhetetlenebb a saját lakás

Miért tűnik elérhetetlennek a saját lakás, ha papíron csak 9 évnyi fizetésbe kerül? Magyarországon bő 9 évnyi nettó átlagkereset szükséges egy 60 négyzetméteres lakás vagy ház megvásárlásához, az átlag lakáskereső azonban ennél jóval távolabbi célnak érzi a saját otthon megszerzését. Hogy mi áll a nagy különbség mögött, és hol kell a legtöbbet, illetve a legkevesebbet dolgozni egy saját lakásért Magyarországon, azt a zenga.hu legfrissebb elemzése mutatja be.
2026. 08. 28. 06:00
Megosztás:

Megjelentek a legújabb fizetési adatok: kiderült, mekkora hitelre elég a béred

Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, keresetekre vonatkozó gyorstájékoztatója, mely szerint 2026 júniusában bruttó 754 700 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban álló magyarok átlagkeresete. Ugyanezen időszakban a nettó átlagkereset 529 700 forint volt a hivatal szerint, míg a bruttó mediánérték 617 900, a nettó mediánérték pedig 438 000 forint. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételében gondolkodhatnak azok a lakossági ügyfelek, akik az átlag- és mediánösszegeket keresik meg havonta.
2026. 08. 28. 05:00
Megosztás:

Nemcsak a kamat vágás alakítja a forint árfolyamát az elkövetkező időszakban

A Magyar Nemzeti Bank 25 bázisponttal, 5,50 százalékra csökkentette az alapkamatot, miközben a Pénzügyminisztérium a GDP 7,5 százalékára emelte a 2026-os hiánycélt és az államadósság átmeneti növekedésével számol. A forint mégis erősödött a kamatdöntést követően. Az AKCENTA szerint ez arra utal, hogy a piac jelenleg nem egyetlen mutatóra reagál. A következő hónapokban a költségvetési konszolidáció hitelessége, a kamatpálya és a külső kockázatok együtt alakíthatják a magyar deviza árfolyamát. A bizonytalanabb környezetben a devizában kereskedő vállalatok számára felértékelődik az árfolyamkockázatok előzetes kezelése.
2026. 08. 28. 04:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első fél évet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 24,8 milliárd forint árbevétellel zárta az idei év első hat hónapját, ami 13,9 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 97,6 millió forint lett, ami 104 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi év első félében volt - közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 28. 03:00
Megosztás:

Vállalkozók figyelem! A NAV minden nyugtát lát szeptember 1-től

Szeptember 1-jétől már nemcsak az online pénztárgéppel és e-pénztárgéppel kibocsátott nyugták adatai jutnak el a NAV-hoz, hanem a kézzel, illetve számítógéppel készített nyugtákról is adatot kell szolgáltatni.
2026. 08. 28. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így lehet kerítést építeni a házunk köré

Egy rossz helyre került oszlop, egy túl magas tömör fal vagy egy kifelé nyíló kapu is elég ahhoz, hogy az álomkerítésből hatósági ügy és évekig tartó szomszédháború legyen. A kerítésépítés többnyire nem engedélyköteles, ez azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy bármit, bárhová és bármilyen magasságban fel lehet húzni.
2026. 08. 28. 01:00
Megosztás:

Az agrártárca kezdeményezte a haltelepítések átütemezésének támogatását

Az agrártárca az aszály miatt arra kérte a területi halgazdálkodási hatóságokat, hogy támogassák a tervezett haltelepítések átütemezését, szükség esetén a halmentések egyszerűsített engedélyezését is - olvasható az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) közösségi oldalának csütörtöki bejegyzésében.
2026. 08. 28. 00:05
Megosztás:

Óriásbankok közös globális stabilcoinon dolgozhatnak

A világ legnagyobb pénzügyi szereplői közül több is egy közös, globális stabilcoin létrehozásának lehetőségét vizsgálja. A JPMorgan, a Bank of America, a Wells Fargo és a Santander együttműködése alapjaiban változtathatná meg a bankok blokklánc-technológiához való viszonyát, és új versenytársat teremthetne a ma domináns stabilcoinok számára. Ha a projekt megvalósul, különösen a nemzetközi fizetések és az intézményi elszámolások területén hozhat jelentős változásokat.
2026. 08. 27. 23:00
Megosztás:

Csökkent a Gránit Bank adózott eredménye az első fél évben

A Gránit Bank konszolidált számviteli adózott erdménye az első fél évben elérte a 6,8 milliárd forintot, a tavalyi azonos időszakhoz képest 0,9 milliárd forinttal csökkent – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett beszámolóban.
2026. 08. 27. 22:00
Megosztás: