Több mint 7 ezer milliomost és 4 milliárdost is hozott 2024

A tavalyi év számtalan meglepetést és igazán kiemelkedő nyereményeket hozott. Kétszer is megdőlt az Ötöslottó jackpotja, kihúzták minden idők legnagyobb Skandináv lottó főnyereményét és a Kenó játékon is rekord született.

Több mint 7 ezer milliomost és 4 milliárdost is hozott 2024

Emellett közel húsz esztendővel a legutóbbi magyar fejlesztésű lottó bevezetése után egy új számsorsjáték érkezett a hazai piacra Napi Mázli néven. És, hogy az év vége se teljen esemény nélkül, december 13-án, pénteken megérkezett e-sorsjegyek legújabb generációját képviselő „e-sorsjegy Extra” is. A Szerencsejáték Zrt. játékosai közül tavaly összesen 7196 szerencsés játékos vihetett haza milliós, illetve milliárdos nyereményt.

A hagyományoknak megfelelően milliárdos nyereményt 2024-ben is az Ötöslottón és a Hatoslottón ért el egy-egy játékos. Magyarország legismertebb és legrégebbi lottójátékán, az Ötöslottón tavaly hárman nyerték meg a főnyereményt, közülük ketten az éppen aktuális rekordot megdöntve értek el 6,5, illetve 6,6 milliárd forint feletti nyereményt. Az Ötöslottón most is milliárdos nyeremény várja a játékosokat, ugyanis 11 hete nincs telitalálatos szelvény, így a jackpot mostanra 2,5 milliárd forintra duzzadt.

A kiugró milliárdos nyereményeken túl a hagyományos lottójátékokon több mint 2 ezer milliós nyeremény született. Az európai lottójátékon5+1 találatos szelvénnyel 5 szerencsés nyert százmilliós összeget. A Hatoslottón az év folyamán 7-en örülhettek telitalálatosuknak, míg a Skandináv lottón 19 nagynyertes lett gazdagabb a jackpottal, sőt az 52. játékhéten egy szerencsés játékos elvitte a negyed évszázados számsorsjáték eddigi legnagyobb főnyereményét, 795.691.425 forintot. A Luxor játékon 127-en, Jokeren pedig 269-en örülhettek milliós vagy éppen több tízmilliós nyereményüknek. A napi játékok közül a Kenón és a Puttón összesen 313 nagynyertes született 2024-ben, előbbi játék esetében egy szerencsés játékos az elvihető legmagasabb összeggel, 2,625 milliárd forinttal lett gazdagabb. A tavaly bevezetett új számsorsjáték, a Napi Mázli 10 hónap alatt 57 játékosnak hozott legalább egymilliós nyereményt.

Rekord évet zárhattak a sportfogadók is, a Tippmixen és a TippmixPro-n összesen 2677 milliomos született, köztük 74-en a v-sport offline, 26-an pedig a V-sport online játékkal. Tippmixen a földi hálózat esetében 20 olyan legalább milliós nyertes szelvény is született, amelyeket 300 Forintos alaptéttel játszottak meg. Köztük kiemelkedő egy 300 Ft alaptéttel kétszer megjátszott 2/2-es kötésű szelvény, amivel a 6 300-as szorzójának köszönhetően decemberben 1.890.000 Ft-ot nyert a gazdája. TippmixPro-n a legfeljebb 200 Ft-os szelvények között egy 100 Ft alaptéttel rendelkező fogadás rendelkezett a legmagasabb nyertes oddsszal, a 15 714,51-es szorzónak köszönhetően 1.571.451 Ft-ot nyertek vele idén novemberben.

A Góltotóval hatan csatlakozhattak tavaly a milliomosok klubjához, míg az immáron közel 80 éves Totóban 368 darab 13+1-es szelvény volt 2024-ben, ötödük (72-en) ért milliós nyereményt.

A lóverseny szerelmeseinek sem lehetett oka panaszra tavaly. A Kincsem+ TUTI és Kincsem+ játékkal összesen 379 363 180 forintot vihettek haza. A tavalyi év legnagyobb nyertese az a szerencsés fogadó volt, aki a május 17-én feladott tippekkel több mint 66 millió forint tulajdonosa lett. 

Volt oka örömre 2024-ben a papíralapú sorsjegyek kedvelőinek is. A játék szerelmesei összesen több mint 5,5 milliárd forintnyi nyereménnyel gazdagodtak. A támogató funkcióval is rendelkező karácsonyi sorsjegypárosnál - a jó ügy szolgálata mellett - közel ötven játékos örülhetett nagynyereménynek. 

2024-ben is bővült a Szerencsejáték Zrt. e-sorsjegy kínálata is, ezek közül is kiemelkedik a december 13-án, pénteken megérkezett, az e-sorsjegyek legújabb generációját képviselő „e-sorsjegy Extra”, amely modern animációs megoldásokat és úgynevezett „in game”, vagyis játékon belüli bónuszjátékokat is tartalmaz. Tavaly összesen 87-en csatlakozhattak e-sorsjegy kaparásával a milliomosok klubjához – hárman már az e-sorsjegy extrával.

A Szerencsejáték Zrt. 2024 során többször is szervezett különsorsolásos akciókat, illetve nyereményjátékokat, amelyeken akár nyeretlen szelvénnyel, vagy sorsjeggyel is lehetett játszani. Ezeknek köszönhetően többek között 28 szerencsés tízmilliós nagyságrendű nyereménnyel lett gazdagabb. A Játékoskártya hűségprogram keretében 1 szerencsés játékos egy 110 millió forint értékű fővárosi álomotthont nyert, illetve 4 prémium kategóriás autót is hazavihettek játékosok.

Az egyes játékokban megszerzett milliós és milliárdos nyereményeket az alábbi táblázat tartalmazza:

A MET Csoport átadta olaszországi agrovoltaikus naperőművét

A svájci központú MET Csoport sikeresen üzembe helyezte Ferrera Erbognone-i napelemparkját, amely megkezdte a kereskedelmi működést. Az olaszországi projekt a térség első agrovoltaikus naperőműve (Agri-PV).
2025. 10. 15. 19:00
Megosztás:

Így foglalja el a magyar boltok kasszáit az Apple és a Google

Folyamatosan gyorsul az okoseszközös fizetések térnyerése a K&H ügyfelei körében. A pénzintézet legfrissebb adatai szerint 2025 szeptemberében már több mint 8,4 millió digitális tranzakciót hajtottak végre az ügyfelek összesen 84,6 milliárd forint értékben, ami 28 százalékkal több fizetést és 55 százalékkal nagyobb forgalmat jelent, mint 2024 azonos hónapjában. A kilenchavi adat szerint a fizetések száma szintén 28 százalékos növekedése mellett a forgalom több mint 60 százalékkal nőtt.
2025. 10. 15. 18:30
Megosztás:

Újra szárnyalhat a Solana? Profi kereskedő szerint közel a korrekció vége – ETF-csúszás ellenére is jöhet a rali

Bár az Egyesült Államok kormányzati leállása lefékezte a kriptós ETF-engedélyezéseket, köztük a Solana spot termékek bevezetését is, egy veterán kereskedő szerint a SOL csak átmeneti korrekción megy keresztül. A következő időszakban akár a 200 dolláros szint is elérhető lehet – de nem mindegy, mikor szállunk be.
2025. 10. 15. 18:00
Megosztás:

A kriptobefektetők 66%-a növelni tervezi befektetéseit – ez hajtja a globális növekedést

A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange (UEX) platformja közzétette 2025 harmadik negyedéves Kriptovaluta Piaci Bizalom és BTC Befektetési Trendjelentését, amely a makrogazdasági bizonytalanság ellenére is tartós optimizmust mutat a globális piacokon.
2025. 10. 15. 17:30
Megosztás:

Energiahatékonysági kötelezettségi rendszer: új szabályok, új dilemmák, új lehetőségek

2025 júniusában lényegesen módosult az energiahatékonyságról szóló törvény (Ehat. tv.), amely az energiakereskedők és közvetve a felhasználók számára is új helyzetet teremtett.
2025. 10. 15. 17:00
Megosztás:

Zöld utat kaptak a fontos közlekedési projektek

Az építési és közlekedési miniszter által benyújtott előterjesztések alapján a kormány több jelentős közlekedési és infrastrukturális fejlesztés megvalósítását támogatja - jelentette be hivatalos Facebook-oldalán az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) .
2025. 10. 15. 16:30
Megosztás:

A BlackRock vezérigazgatója, Larry Fink: Az eszközök tokenizációja még csak most kezdődik, a Bitcoin új mérföldkövet ért el

Egy exkluzív <a href="https://youtu.be/-LPit2bEWAo?si=IADp9HZkZDsC6dhr" target="_blank">interjúban</a> Larry Fink, a BlackRock vezérigazgatója optimista véleményét osztotta meg a digitális eszközökről és az eszközök tokenizációjáról, kiemelve, hogy a pénzügyi óriásvállalat ennek az átalakulásnak az élvonalában jár. Azt is elárulta, hogy a Bitcoin növekedése felülmúlta a várakozásokat, és ma már központi szerepet tölt be a vállalat hozzájárulási stratégiáiban.
2025. 10. 15. 16:00
Megosztás:

Rekordszinten az első lakásvásárlók aránya

A Duna House adatai szerint szeptemberben országos szinten rekordmagas, közel 40%-os arányt értek el az első lakásvásárlók. A mutató Budapesten 39%, vidéken pedig 40% volt, ami nemcsak az év korábbi hónapjaihoz képest jelentős növekedés – amikor a fővárosban 12-36%, vidéken pedig 27-32% között mozgott a mutató –, hanem az 1 évvel korábbi adatokhoz viszonyítva is figyelemre méltó, hiszen 2024 szeptemberében Budapesten 24%, vidéken 30% volt ez az arány.
2025. 10. 15. 15:30
Megosztás:

Rail Cargo Hungaria: magyar-kínai megállapodás a logisztikai kapcsolatok erősítéséről

Erősíti együttműködését a nemzetközi értéknövelt logisztikai szolgáltatások területén a Rail Cargo Operator - Hungaria, a Rail Cargo Group vállalatcsoport tagja, az Acemil Holding Zrt. és a kínai Taitong International Transport Co., Ltd. - közölte a magyar vasútlogisztikai vállalat az MTI-vel szerdán.
2025. 10. 15. 14:30
Megosztás:

MÁV-csoport: egységesen ennyi lesz a pótdíj összege, ha valakit bliccelésen érnek

A MÁV-csoport járatain a budapesti, helyi közlekedéshez és a HÉV-hez hasonlóan csütörtöktől egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is - közölte a MÁV-csoport a honlapján szerdán.
2025. 10. 15. 14:00
Megosztás:

Gyorsít az AutoWallis: Közel tíz százalékkal nőtt a gépjármű-értékesítés a harmadik negyedévben

Számottevő mértékben, 8,4 százalékkal nőtt az AutoWallis Csoport gépjármű-értékesítése az év első kilenc hónapjában. A bővülést elsősorban a Kiskereskedelmi üzletág hajtotta 21 százalékot meghaladó mértékben, ugyanakkor a korábbi negyedévek elmaradását ledolgozva a Nagykereskedelmi üzletág eladásai is 2,5 százalékkal meghaladják az egy évvel korábbi értéket. A régió meghatározó integrált autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójának erős értékesítési számait az organikus és akvizíciós tevékenység is támogatta.
2025. 10. 15. 13:30
Megosztás:

AutoWallis: közel tíz százalékkal nőtt a gépjármű-értékesítés

Tovább erősödött az AutoWallis csoport teljesítménye a gépjármű-értékesítésben az első kilenc hónapban: 39 406 járművet adtak el, 8,4 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában, ami jelentősen meghaladta az első fél évben elért 3,4 százalékos bővülést.
2025. 10. 15. 12:30
Megosztás:

Így lesz a görgetésből bevétel - TikTok hirdetések

Míg néhány éve még a statikus képek uralták a közösségi médiát, mára egyértelműen a rövid, álló formátumú (short-form) videók vették át a vezető szerepet a digitális marketingben. Magyarország egyik vezető short-form specialista ügynökségének szakértői szerint a TikTok és a hasonló platformok jelenleg a legfontosabb marketingcsatornák, amelyek megfelelő stratégiával a brandépítés mellett a bevételszerzés motorjává is válhatnak.
2025. 10. 15. 12:00
Megosztás:

A kormány új korszakot nyit a magyar lakáspiacon

A kormány az Országgyűlés elé terjesztette a társasházi építményi jog bevezetését célzó törvényjavaslatot, amely új korszakot nyit a magyar lakáspiacon - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2025. 10. 15. 11:30
Megosztás:

Jelentősen csökkent az ipari termelés Romániában

Júliushoz képest a nyers adatok szerint 17,7 százalékkal esett vissza a román ipar teljesítménye augusztusban, a naptárhatástól és szezonalitástól megtisztított adatok szerint pedig 2 százalékkal mérséklődött - közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2025. 10. 15. 10:30
Megosztás:

Estek az európai kötvényhozamok

Tegnap a francia kormány bejelentette, hogy a nyugdíjreformot a 2027-es elnökválasztásig elhalasztják.
2025. 10. 15. 10:05
Megosztás:

Vegyesen zártak az amerikai indexek kedden

Vegyesen zártak az amerikai indexek kedden, miközben a befektetők feldolgozták az amerikai nagybankok többnyire pozitív negyedéves eredményeit, Jerome Powell Fed-elnök nyilatkozatait, valamint az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi háború folytatódását.
2025. 10. 15. 09:30
Megosztás:

Kedden gyengültek a fontosabb nyugat-európai indexek

Kedden gyengültek a fontosabb nyugat-európai indexek. A páneurópai Stoxx600 0,4%-kal, a DAX 0,6%-kal került lejjebb.
2025. 10. 15. 09:00
Megosztás:

Már igényelhetők a kedvező kamatozású hitelek a turisztikai ágazat szolgáltatóinak

Két, kedvező kamatozású hiteltermék lesz elérhető a turisztikai ágazat szolgáltatóinak szerdától, már az első héten több száz hiteligénylés elbírálására készül a Kisfaludy Turisztikai Hitelközpont (KTH).
2025. 10. 15. 08:35
Megosztás:

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 10. 15. 08:15
Megosztás: