Történetének legnagyobb beruházását valósítja meg a BioTechUSA

Történetének legnagyobb beruházását valósítja meg 9 milliárd forintból a tisztán magyar tulajdonú BioTechUSA cégcsoport, a fejlesztésekből eddig 5,5 milliárd forintnyi beruházás valósult meg - mondta az MTI-nek a cégcsoport vezérigazgatója, társtulajdonosa szerdán, Szadán.

Történetének legnagyobb beruházását valósítja meg a BioTechUSA

Az étrend-kiegészítőket és speciális élelmiszereket gyártó cég vezérigazgatója, Lévai Bálint a gyárlátogatással egybekötött sajtótájékoztatón elmondta, hogy a szadai gyártó- és logisztikai központjukban egy olyan komplex, többrétegű fehérjeszelet előállítására alkalmas gyártósort adtak át, amellyel megháromszorozzák éves szeletgyártási kapacitásukat.

Hozzátette, hogy emellett a vállalat egy új prémium szelettel és egy új prémium vitamincsaláddal is piacra lép. Új feliratozó üzemet is építettek, továbbá folytatták a munkavállalóik jólétét érintő szociális fejlesztéseket és gyártókomplexumaik energetikai modernizációját.

Lévai Bálint elmondta, hogy a cég telephelyein napelemes energiatermelő rendszert építettek ki, amely az áramfelhasználás 30 százalékát biztosítja a jövőben, így jelentősen csökkenti a vállalat környezeti terhelését.

Hozzátette, hogy a saját tulajdonban lévő gyártóüzemeit és logisztikai központját Szadán és Dunakeszin alakította ki a vállalat 45 000 négyzetméter hasznos összterületen, 24 000 raklap tárolási kapacitással. Itt gyártja és csomagolja termékei túlnyomó részét, most már évi 75 millió szelet, 20 ezer tonna por és egymilliárd kapszula és tabletta gyártási kapacitással.

A vezérigazgató ismertette, hogy a fejlesztési projekt tervezési és kivitelezési szakasza összességében 3 évig tartott, most a tesztgyártásokat végzi a cég, az éles gyártás indulása 2025 második felében várható.

Közölte, hogy 2024-ben a vállalat története legjobb évét zárta 93,7 milliárd forintos árbevétellel, aminek több mint 5 százalékát fordította üzemfejlesztésre. A cégcsoport 25 új terméket vitt piacra, 20 új üzletet nyitott, 5 új állammal 103-ra növelte az általa lefedett országok számát, és a régióban egyedülálló globális együttműködési megállapodást írt alá a világ egyik legpatinásabb futballklubjával, az FC Barcelonával - fűzte hozzá a vezérigazgató.

A magyar tulajdonban lévő BioTechUSA-cégcsoport Európa egyik legnagyobb és legdinamikusabban növekvő étrend-kiegészítő és speciális élelmiszer gyártójaként és forgalmazójaként jelenleg több mint 100 országban van jelen, 49 webshoppal, 327 franchise üzlettel, 1900 munkavállalóval és 4500 partnerrel.

A nyilvános adatok szerint a cégcsoport a 2023-as üzleti évet 84 milliárd forint nettó árbevétellel és 4,3 milliárd forint adózott eredménnyel zárta.

Újabb körzetekben engedélyezik a háztartási napelemek betáplálását

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) április 1-jétől újabb körzetekben engedélyezi a háztartási méretű kiserőművek (HMKE) hálózati betáplálását, és frissítette a betáplálási lehetőség ellenőrzésére szolgáló adatbázisát - jelentette be szerdán a hivatal.
2025. 03. 26. 21:00
Megosztás:

Árréscsökkentést vizsgál a fogyasztóvédelem

A cél, hogy tartósan olcsók legyenek az élelmiszerek, ezért a fogyasztóvédelmi ellenőrök folyamatosan ellenőrzik az árréscsökkentés betartását - mondta Budapest Főváros Kormányhivatalának vezetője a Facebook-oldalán szerdán közzétett videóban.
2025. 03. 26. 20:30
Megosztás:

Már elérhető a vidéki nyugdíjasok számára a 3 millió forintos otthonfelújítási támogatás

Elérhető a vidéki nyugdíjasok számára a 3 millió forintos otthonfelújítási támogatás - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerdán az MTI-vel.
2025. 03. 26. 19:30
Megosztás:

A magyar államadósság idén és a következő években is csökkenni fog, az Európai Bizottság állításaival szemben nincs kockázat a magyar államadósságban!

Az Európai Bizottság ma megjelent jelentésével szemben Magyarország államadósságát tekintve semmilyen rövid vagy hosszú távú kockázat nincs. A kormány elkötelezett a fiskális fegyelem, így az államadósság csökkentése mellett is.
2025. 03. 26. 19:00
Megosztás:

Felére csökkentette idei növekedési előrejelzését a brit kormány

A korábbi prognózisban szereplő ütem felére csökkentette szerdán a brit gazdaság idei egész évi növekedési ütemére szóló előrejelzését a brit kormány.
2025. 03. 26. 18:30
Megosztás:

Telefonos csalókra figyelmeztet az OTP

Az OTP Bank egyes vezetőinek nevével visszaélve, magántelefonszámaik lemásolásával hívnak ügyfeleket telefonos csalók, hogy pénzt szerezzenek tőlük - tájékoztatta a pénzintézet szerdán az MTI-t.
2025. 03. 26. 18:00
Megosztás:

Csúcson a vállalati e-autó program

Jelentősen megélénkítette a flottazöldítési támogatás iránti érdeklődést a március végén lejáró benyújtási határidő. Keddről szerdára több mérföldkövet is túllépett: az igényelt járművek száma 7000 fölé nőtt, a személyautók száma meghaladta az 5500-at, a kisteherautókból pedig már 1500-nál többet vásárolnának a cégek - közölte a Facebookon szerdán kiadott összefoglalójában az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2025. 03. 26. 17:30
Megosztás:

Az öntapadós címkék szerepe a modern vállalkozások működésében

Az üzleti világ folyamatosan változó és fejlődő környezetében a cégeknek minden eszközt meg kell ragadniuk, hogy termékeik kiemelkedjenek a piacon. Napjaink egyik legnépszerűbb módszere az öntapadós címkék használata a termékek jelölésére és azonosítására.
2025. 03. 26. 16:30
Megosztás:

Felmérés - Már a magyar cégeket is mesterséges intelligenciával támadják

Idehaza is a vállalati visszaélések mindennapos eszközévé vált a mesterséges intelligencia (MI) – mutat rá az EY 50 magyar compliance- és biztonsági vezetővel készített kutatása. A szakemberek szerint a korábban bevált biztonsági rutinok már nem elegendők az egyre kifinomultabb módszerekkel szemben. A szervezeteknek is intelligens megoldásokra van szükségük, ha el akarják kerülni, hogy áldozattá váljanak.
2025. 03. 26. 16:00
Megosztás:

Huzamosabb ideig szinten maradhat az alapkamat

A Monetáris Tanács a márciusi kamatmeghatározó ülésén sem változtatott az irányadó kamatokon. A jegybanki alapkamat továbbra is 6,50 százalékon áll. A kamatfolyosó két széle szintén változatlan maradt – 5,50, illetve 7,50 százalékon. A döntés nem okozott semmilyen meglepetést, megfelelt a széles körű elemzői konszenzusnak.
2025. 03. 26. 15:30
Megosztás:

Megemelte a MOL célárát az Erste - de mennyire?

Az Erste elemzője Csökkentésről Felhalmozásra minősítette fel a MOL részvényeket, a célárat pedig 2.800 forintról 3.360 forintra emelte.
2025. 03. 26. 15:00
Megosztás:

Miért érdemes héj nélküli tökmagot fogyasztani?

Egyre többen vagyunk úgy az étkezéssel, hogy jó lenne elkezdeni egy egészséges életmódot, támogatni a saját szervezetünket, de ez nem mindig egyszerű. Azonban azt elfelejtjük, hogy akik odafigyelnek a táplálkozásukra, azok akár pénzt is spórolhatnak vele…
2025. 03. 26. 14:30
Megosztás:

Olajba vagy aranyba érdemesebb most befektetni?

A kőolaj ára emelkedett a nemzetközi piacokon, miután a tegnap napvilágot látott API adatok szerint 4,6 millió hordóval csökkent az USA nyersolaj tartaléka az elmúlt héten. Ez november óta a legnagyobb heti csökkenést jelenti.
2025. 03. 26. 14:00
Megosztás:

Romlott az USA fogyasztói bizalma

Az Egyesült Államok fogyasztói bizalma az elmúlt négy év legalacsonyabb szintjére esett márciusban, amit az emelkedő árakkal kapcsolatos aggodalmak és a Trump-adminisztráció vámjai miatti gazdasági bizonytalanság befolyásolt.
2025. 03. 26. 13:30
Megosztás:

Érkezik a kárenyhítő támogatás, segíti a tavaszi munkákat

Március végéig több mint 10 ezer mezőgazdasági termelő részesül a tavaly keletkezett káresemények után mintegy 30 milliárd forint mezőgazdasági kárenyhítő juttatásban. A kifizetéssel érintett terület meghaladja a 260 ezer hektárt - ismertette szerdai közleményében az Agrárminisztérium (AM).
2025. 03. 26. 13:00
Megosztás:

Hogyan harcolhatsz a narancsbőr ellen az ajurvéda segítségével?

Irdatlan sok pénzt hajlandóak vagyunk kifizetni a szépségünk érdekében, ami nem kérdés. Nemcsak a különböző kozmetikumokra érvényes ez, hanem a bőrünk kinézetére is. Gondolj csak bele... 
2025. 03. 26. 12:30
Megosztás:

Már 100 termékkategória érhető el az online Árfigyelőben

Újabb 22 termékkategóriával bővült a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett online Árfigyelő rendszer. Így már 100 termékkategóriában, összesen mintegy 3000 különböző élelmiszertermék naponta frissülő ára követhető nyomon a rendszerben, hat kiskereskedelmi lánc országszerte 1231 boltjában - közölte a GVH az MTI-vel szerdán.
2025. 03. 26. 12:00
Megosztás:

A legjobb fül-orr-gégész szakorvosok Németországban: Szakértői ellátás nemzetközi páciensek számára

Németország világszerte ismert fejlett egészségügyi rendszeréről, amely magában foglalja a világ vezető fül-orr-gégész (F.O.G.) szakorvosait is.
2025. 03. 26. 11:46
Megosztás:

Megjelent az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj idei felhívása

Megjelent az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj idei felhívása, melyre a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) május 30-ig várja azon kreatív, innovatív és egyedi vállalkozásfejlesztési programok nevezését, melyek segítik a vállalkozóvá válást és megkönnyítik a vállalkozások mindennapjait - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a minisztérium.
2025. 03. 26. 11:30
Megosztás:

Lakásbiztosítása van? Siessen, már nincs sok idő váltani!

Néhány nap van már csak hátra a lakásbiztosítási kampányból. Addig még mindenki megtalálhatja a neki legmegfelelőbb konstrukciót, akár alacsonyabb díjút, akár magasabb biztosítási összegűt keres. A Bank360.hu összegyűjtötte mire kell figyelni, hogy valóban jól járjunk a váltással.
2025. 03. 26. 11:00
Megosztás: