Trendszetterré vált a digitalizációban a bankszektor

A bankszektor hosszú évszázadokon keresztül a stabilitás, a hagyományok és a formális ügyintézés terepe volt: szakzsargonba burkolt tájékoztatás, és a legtöbb ügyfélnek ismeretlen pénzügyi megoldások jellemezték. Ma azonban teljesen más világban élünk. Az ügyfelek már nem egy szolgáltatást akarnak, hanem egyre inkább élményt. Nem időt akarnak tölteni a pénzügyeikkel, hanem azt szeretnék, hogy a bank oldja meg helyettük – gyorsan, egyszerűen, biztonságosan és lehetőleg előre gondolkodva.

Trendszetterré vált a digitalizációban a bankszektor

„A K&H innovációs stratégiája pontosan ezt az elvárást állítja középpontba. A cél nem más, mint a lehető legmagasabb szintű kiszolgálást biztosítani – minél kevesebb ügyfélidő ráfordításával, de annál nagyobb élménnyel és hatékonysággal a lehető legnagyobb ügyfélkörnek. A digitalizáció és az innováció ebben nem cél, hanem eszköz. Egy olyan eszköz, amelynek segítségével a bank képes hiperperszonalizált, ügyfélre szabott szolgáltatásokat nyújtani – a nap bármely szakában, akár egy mobilalkalmazásban, akár hangalapú interakción keresztül a lehető legtöbb ügyfélnek” – erről beszélt a K&H Csoport 2. Finfluenszer Klub rendezvényén Németh Balázs, a bank innovációs vezetője meghívott pénzügyi influenszerekkel folytatott beszélgetésen.

Kate, a digitális pénzügyi asszisztens: egy ökoszisztéma ébredése

2022-ben indult útjára a K&H digitális pénzügyi asszisztense, Kate, amely mára Magyarország első hangalapú pénzügyi ügyintézőjeként vált ismertté. Az ügyfelek visszajelzései egyértelműek: akár mobilbank értékeléseit, akár az elnyert UX, és digitális banki díjakat nézzük.

Kate nem egy humanoid robot, és nem is akar az lenni. Nem cél, hogy egy mesterséges személyiséget építsünk – a cél az, hogy a technológia ténylegesen segítse az ügyfelet. Épp ezért Kate nemcsak informál, de konkrét ügyeket is képes megoldani – például átutalásokat hajt végre, devizát vált, vagy egy nagyobb beérkező összeg esetén felajánl befektetési lehetőségeket.

Ahhoz, hogy Kate a megfelelő válaszokat adja, és megértse az ügyfeleket, rengeteg adatra van szüksége: kérdések, információk tesztelésére, elemzésére, amiben a mesterséges intelligencia használata elengedhetetlen.

Digitális innováció a bankolásban – kontrollált módon

A mesterséges intelligencia térnyerése természetesen a bankszektort is alapjaiban formálja át. A K&H jelenleg több mint százféle robotizált megoldást alkalmaz a belső folyamataiban – legyen szó tranzakciók valós idejű ellenőrzéséről, mintázatok felismeréséről és elemzésről, portfóliókezelésről vagy éppen rutinfeladatok automatizálásáról. Mindez hozzájárul a gyorsasághoz, a pontossághoz, és nem utolsósorban az erőforrások optimalizálásához. A gépi intelligencia ma már képes olyan döntéseket hozni, amelyek felérnek egy tapasztalt szakember választásaival – de minden esetben megmarad a humán kontroll, hiszen a banki biztonság és az ügyfélbizalom nem enged kompromisszumot.

A nagy nyelvi modellek és generatív AI megoldások megjelenése ugyan látványos, de a pénzügyi szektor számára komoly kockázatokat is hordozhat. Egy bank nem engedheti meg magának, hogy tévedjen vagy „kitaláljon” információkat. Éppen ezért Kate kontrollált környezetben tanul, folyamatos emberi ellenőrzés mellett – így garantálva, hogy az ügyfelek kizárólag megbízható, pontos és releváns támogatást kapjanak.

A jövő: egyszerűsítés, élmény, személyre szabható megoldások, ökoszisztéma

Az elmúlt évtizedben a bankszektor kiváló teljesítményt nyújtott, a digitalizáció terén pedig egyenesen trendszetter szerepben van. Az innováció iránya világos: az egyszerűsítés. A túl sokféle számlacsomag helyett egyetlen, személyre szabható konstrukció; az ügyféladatok alapján időben felkínált ajánlatok; az utazási élmények, közlekedési szolgáltatások, vagy akár a pontgyűjtés és fizetés együttes integrációja – ezek már nem távoli víziók, hanem kézzelfogható valóság.

Az ügyfelek ma már nem külön termékeket vagy szolgáltatásokat akarnak, hanem helyzetekre szabott megoldásokat. Ha például valaki a nem túl távoli jövőben Győrből Budapestre utazik, Kate, a digitális pénzügyi asszisztens nemcsak fizet, hanem megszervezi az utat, jegyet vesz, javaslatokat tesz, sőt, informál akár a taxi rendszámáról is. Ez az ökoszisztéma-gondolkodás, ez a jövő, amely felé tartunk, ahol a digitális asszisztensek nemcsak pénzügyi tranzakciókat végeznek, hanem teljes körű szolgáltatást nyújtanak az ügyfelek számára, túllépve a hagyományos banki kereteken, más iparágakat becsatornázva az ügyfélélmény javítása érdekében.

Bizalom és biztonság: az ügyfélélmény két pillére

Minden innovációs erőfeszítés mögött ott van két változatlan érték: a bizalom és a biztonság. Ezek azok a dimenziók, amelyekben a bankok kiemelkedően teljesítenek. A digitális élmény csak akkor válik elfogadottá, ha mögötte ezek a pillérek szilárdan állnak. A bizalom pedig nemcsak az IT-rendszerekben épül, hanem a személyes kapcsolatokban is. Épp ezért a K&H-nál a banki ügyintézők nemcsak elmagyarázzák a digitális megoldásokat, hanem meg is mutatják azokat, ha kell, segítenek begyakorolni – így támogatva minden ügyfelet, kortól és attitűdtől függetlenül.

A K&H víziója: segíteni, amikor kell – láthatatlanul, amikor lehet

A jövő bankolása nem az ügyintézésről, hanem a megoldásokról szól. A K&H olyan digitális és személyes támogatást kínál, amely akkor van jelen, amikor kell, és láthatatlanul működik, amikor nem szükséges. Ez a fajta „proaktív láthatatlanság” teszi lehetővé, hogy az ügyfelek valóban a saját életükre koncentrálhassanak – a pénzügyeiket pedig egyszerűen, biztonságosan és élményszerűen intézhessék.

A magyar munkaerőpiac stabil és erős, továbbra is magas a foglalkoztatás, miközben az álláskeresők száma mélyponton van

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai alapján a regisztrált álláskeresők száma 2025 novemberében 220.688 fő volt, ami tavalyhoz képest több mint 4 ezer, 2010-hez képest pedig mintegy 335 ezer fős csökkenést jelent. Nemzetközi összevetésben Magyarország változatlanul az Európai Unió élmezőnyéhez tartozik a magas foglalkoztatást és az alacsony munkanélküliséget tekintve.
2025. 12. 03. 12:30
Megosztás:

Új kriptórali indul? – A BTC, Solana és XRP árfolyama kilőtt a Vanguard áttörése után

A kriptopiac ismét forrósodik: a Bitcoin átlépte a 93 000 dolláros szintet, a Solana 12%-ot emelkedett egyetlen nap alatt, az XRP pedig közel 10%-os pluszban zárt – miközben soha nem látott mértékű tőke áramlik az új generációs kripto ETF-ekbe.
2025. 12. 03. 12:00
Megosztás:

Rekord a magyar műtárgypiacon – 150 millióért kelt el a briliáns fülbevalópár a BÁV ART aukción!

Sikerrel zárult a BÁV ART 86. Művészeti Aukciójának első napja – több kiemelt ékszer és óra is gazdára talált. Szerdán és csütörtökön további tételek kerülnek kalapács alá.
2025. 12. 03. 11:30
Megosztás:

Növekedési pályán az ökológiai gazdálkodás, már stabilan 300 ezer hektár fölött az ökoterület nagysága

Tovább nőtt a hazai ökológiai gazdálkodásba bevont területek mérete, amely így stabilan meghaladja a 300 ezer hektárt. A Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács Öko Vetőmag Munkacsoportja szerint a hazai Öko Cselekvési Terv (hivatalosan Nemzeti Cselekvési Terv az Ökológiai Gazdálkodás Fejlesztéséért 2022-2027) megfelelő ösztönző erőt képvisel ahhoz, hogy az évtized végére kétszeresére növekedjen az öko területek részaránya, amely magával húzná az öko vetőmagok iránti keresletet is.
2025. 12. 03. 11:00
Megosztás:

Újra lehet SZÉP-kártyával hideg élelmiszert vásárolni

A SZÉP-kártya az egyik legnépszerűbb béren kívüli juttatási forma Magyarországon, amely a belföldi turizmus motorjaként kiemelten támogatja a magyar családok gondtalan pihenését. A Kormány a családok anyagi mozgásterének további bővítése és a rendelkezésre álló összegek hasznosítása érdekében a SZÉP-kártya felhasználási lehetőségeinek átmeneti bővítéséről döntött.
2025. 12. 03. 10:30
Megosztás:

Az autósok fele évente biztosítót vált - az Allianz vezeti a bizalmi rangsort

A magyar autós társadalom jelentős része rendkívül árérzékeny és mobilis, ha a kötelező biztosításról van szó: tízből közel öten minden évben újraosztják a lapokat a biztosítók között – derül ki a Kovács Autóalkatrész Kft. legfrissebb, több mint 2000 fő bevonásával készült piaci felméréséből. A kutatás rámutatott, hogy bár az árdominancia megkérdőjelezhetetlen, a bizalmi indexet magasan az Allianz vezeti, míg a digitális csatornák szerepe mára szinte egyeduralkodóvá vált az ügyfélszerzésben.
2025. 12. 03. 10:00
Megosztás:

Stagnáltak a fejlett piaci hozamok, érdemben nem változott a dollár euróval szembeni, és a forint árfolyama sem

A hétfői jelentős fejlett piaci hozamemelkedés után tegnap alig volt mozgás az amerikai és az európai kötvénypiacon, noha az euróövezeti infláció a váratlanul 2,2%-ra emelkedett, és bár a maginfláció 2,4%-on stagnált, a szolgáltatásinfláció is gyorsult, 3,5%-ra.
2025. 12. 03. 09:30
Megosztás:

Erősödéssel zártak a Wall Street vezető indexei, az emelkedést a technológiai cégek drágulása támogatta, a Boeing részvényei kétszámjegyű emelkedést mutattak

Emelkedtek kedden az amerikai indexek, amit a technológiai szektor és a bitcoin erősödése támogatott. A Dow Jones 0,4%-kal, az S&P 500 0,3%- kal, míg a Nasdaq 0,6%-kal zárt magasabban.
2025. 12. 03. 09:00
Megosztás:

Vegyesen zártak tegnap az európai indexek

Jelentősen emelkedtek a Bayer részvényei, az euróövezet novemberi inflációja kissé meghaladta a piaci várakozásokat, az előzetes közléssel megegyezően éves alapon 0,6%-kal nőtt a magyar GDP a harmadik negyedévben
2025. 12. 03. 08:30
Megosztás:

Újabb ipari vállalat a tőzsdén - a MetMax Europe a BÉT XTend friss kibocsátója

Megkezdődött a kereskedés a MetMax Europe Nyrt. részvényeivel a kis- és középvállalatok tőzsdei megjelenését segítő BÉT Xtend piacon. A több évtizedes múltra visszatekintő, fémmegmunkálásra specializálódott cég számára a tőkepiac nem ismeretlen terep, kötvénykibocsátóként már 2021 óta jelen van a BÉT Xbond platformján. A mostani lépés a MetMax Europe hosszú távú növekedési stratégiájának újabb állomása.
2025. 12. 03. 08:00
Megosztás:

Rippl-Rónai brilliáns Kunffy portréja, Scheiber futurista táncosnői és id. Markó Károly egyik főműve - a Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Ikonikus magyar festők csúcsművei - köztük Rippl Rónai József kukoricás portréja - kerülnek kalapács alá a Virág Judit Galéria karácsonyi aukcióján. Rippl-Rónai jó barátját, Kunffy Lajost örökítette meg a festményén. Az aukción szerepel majd id. Markó Károly életének egyik főműve, a Rhodopis cipője is. Szőnyi István a Dunakanyart, Kmetty János a Városligetet festette meg, míg Scheiber Hugó a fülledt pesti éjszakába enged betekintést. A galéria ingyenes kiállításon mutatja be a festményeket - a hazai közönségnek már csak néhány napja maradt arra, hogy élőbe is láthassa a kivételes magyar remekműveket, mielőtt azok a december 8-i árverésen új tulajdonoshoz kerülnek.
2025. 12. 03. 07:30
Megosztás:

Amikor a magyar tapasztalat találkozik az ázsiai piaccal

Egyre több magyar vállalkozó és szakember figyel Ázsiára, ahol a gazdasági növekedés tempója és a piac mérete lenyűgöző lehetőségeket kínál.
2025. 12. 03. 07:18
Megosztás:

Idén érkezett hazánkba a harmadik legtöbb beruházás

Minden idők harmadik legtöbb beruházása érkezett idén Magyarországra, annak ellenére, hogy immár negyedik éve tombol a háború a szomszédos Ukrajnában - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint kedden Vásárosnaményban.
2025. 12. 03. 07:00
Megosztás:

Stratégiai együttműködéssel erősíti piaci pozícióját a Pensum és az Őrmester

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a munkaerő-kölcsönzés terén meghatározó pozíciójú Pensum Group Nyrt. és a komplex vagyonvédelmi szolgáltatásokat nyújtó Őrmester Vagyonvédelmi Nyrt. A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett két vállalat a szakmai együttműködés elmélyítésével hosszú távon olyan szinergiák kialakítására törekszik, amelyek erősítik piaci pozíciójukat. A tervek szerint megosztják üzleti, fejlesztési, innovációs és tőkepiaci tapasztalataikat, valamint támogatják egymást növekedési stratégiájuk megvalósításában, ügyfélkörük bővítésében.
2025. 12. 03. 06:30
Megosztás:

Milliárdos támogatás + adókedvezmény

A nemrég meghirdetett Jedlik Ányos Program akár 1 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatást kínál energiatárolók telepítésére, amelyet – a Niveus szerint – társasági adókedvezménnyel is kombinálhatnak a cégek. Ez a kettős lehetőség jelentősen lerövidítheti a beruházások megtérülési idejét, és akár tízmilliókat bukhatnak azok a vállalkozások, amelyek nem vizsgálják meg az adókedvezmény igénybevételét is.
2025. 12. 03. 06:00
Megosztás:

Magasabb fizetésért érteni és használni is tudni kell az AI-t, de nem mindenki fér hozzá

A napi szinten generatív mesterséges intelligenciát használó munkavállalók magasabb fizetést, nagyobb munkahelyi biztonságot és termelékenységet tapasztalnak – miközben a globális munkaerő egyharmada rendszeresen túlterheltnek érzi magát. A PwC idei Global Workforce Hopes and Fears kutatása nemcsak az AI nyújtotta kézzelfogható munkaerőpiaci előnyökre, de a technológia alkalmazásához szükséges eszközök és erőforrások egyenlőtlen hozzáférhetőségére is felhívja a figyelmet.
2025. 12. 03. 05:30
Megosztás:

Az uniós intézmények weboldalainak meg kell felelniük bizonyos szabványoknak

A siket és siketvak személyek befogadása érdekében kiemelt figyelmet kell fordítani arra, hogy az uniós intézmények weboldalai megfeleljenek az akadálymentesítésre vonatkozó szabványoknak - jelentette ki Szekeres Pál, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
2025. 12. 03. 05:00
Megosztás:

Ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll - mondta Lázár János építési és közlekedési miniszter meghallgatásán kedden az Országgyűlés Gazdasági Bizottságában.
2025. 12. 03. 04:30
Megosztás:

Idén is korábban jön a decemberi nyugdíj

Jó hír: idén is korábban jön a decemberi nyugdíj - írta a Magyar Posta Zrt. az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
2025. 12. 03. 04:00
Megosztás:

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
2025. 12. 03. 03:30
Megosztás: