Új partnerrel erősödik a Baker McKenzie budapesti csapata

A Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda partnerré nevezte ki Szkiba Tamást, tovább erősítve ezzel a budapesti iroda Magyarországra és Közép- és Kelet-Európára kiterjedő vezető tranzakciós tanácsadási praxisát.

Új partnerrel erősödik a Baker McKenzie budapesti csapata

A DLA Piper ügyvédi irodától érkező Szkiba Tamás több mint egy évtizedes szakmai múlttal rendelkezik a komplex hazai és határokon átnyúló M&A tranzakciók területén. Tamás széles körű tapasztalatra tett szert az energiaszektorban megvalósuló M&A ügyletekben, beleértve a megújuló és a hagyományos energiaforrásokkal kapcsolatos tranzakciókat.

Emellett erős tranzakciós háttérrel rendelkezik a pénzügyi szektorban és a védelmi iparban is, ahol jelentős vállalati átszervezésekhez és stratégiai kezdeményezésekhez nyújtott tanácsadást. Korábbi irodájában Tamás kulcsszerepet játszott a tranzakciós biztosítási praxis fejlesztésében is, szoros kapcsolatokat építve ki a piaci szereplőkkel a közép-kelet-európai régióban.

„Tamás érkezése jelentős lépés tranzakciós praxisunk folyamatos növekedésében Magyarországon és a közép- és kelet-európai régióban ­– mondta Fehérváry Ákos, a Baker McKenzie budapesti irodájának vezető partnere és az M&A praxis vezetője.

Ágazati ismeretei, különösen az energiaszektor és a védelmi iparág területén, valamint komplex M&A tranzakciókban szerzett komoly tapasztalata nagy hozzáadott értéket jelent majd ügyfeleink számára, és tovább erősíti a piacon eddig is vezető szerepet betöltő tranzakciós praxisunkat."

David Allen, a Baker McKenzie EMEA tranzakciós csoportjának vezetője elmondta: „Tamás tapasztalata egyedülállóan ötvözi a regionális szemléletet és az ágazati szakismeretet. Ez a ritka kombináció hozzájárul ahhoz, hogy ügyfeleinket hatékonyan támogassuk legösszetettebb és leginkább stratégiai tranzakcióikban. Tamás érkezése jól tükrözi, hogy továbbra is a helyi és határokon átnyúló szakértelmet egyszerre nyújtó piacvezető M&A praxisunk növekedésére összpontosítunk."

„Nagy örömmel csatlakozom a Baker McKenzie-hez, mint a helyi piacon vezető szerepet betöltő, ugyanakkor globális lefedettségéggel rendelkező irodához, amely az előbbiek mellett az ügyfelei számára nyújtott kiemelkedően magas színvonalú tanácsadásáról, valamint egyedülálló együttműködési kultúrájáról is méltán ismert és elismert – tette hozzá Szkiba Tamás. Alig várom, hogy hozzájáruljak az iroda dinamikus tranzakciós praxisához, és támogathassam ügyfeleinket a leginkább meghatározó, stratégiai ügyleteikben.”

Tamás kinevezése is megerősíti, hogy a Baker McKenzie elkötelezett a legkiválóbb tehetségek megszerzésében, és kulcsfontosságú növekedési ágazatokban bővíti kapacitásait. Tamás érkezése előtt egy sor stratégiai jelentőségű partner – köztük Helen Johnson, Mark Thompson, Nick Benson, Michal Berkner és James Wyatt (London), Todd Beauchamp és Charles Weinstein (Washington, DC), Jan Schubert (Frankfurt), Alexander Stathopoulos (Szingapúr) és Miju Damodar (New York) – csatlakozott a cég globális tranzakciós praxisához.

A több mint 40 országban több mint 2500 szakemberével dolgozó Baker McKenzie a tranzakciós terület kiemelkedő szereplője, amely az ügyvédi irodák közül a legszélesebb körű globális M&A jelenléttel rendelkezik. Az iroda kiválóan teljesít az összetett, határokon átnyúló tranzakciókban, a helyi erősségeket felhasználva a globális kiválóság elérése érdekében. Globális multidiszciplináris energiacsapata az egyre összetettebb szabályozási környezetben támogatja az energiatermelőket, -befektetőket és -felhasználókat a hatékony energiaátmenet folyamatában.

A magyar-román kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett Magyar Péterrel a román miniszterelnök

Ilie Bolojan román miniszterelnök a román-magyar kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett telefonon Magyar Péterrel, akinek személyesen és a bukaresti kormány nevében is gratulált a választási eredményhez - közölte szerdán a román kormány sajtóirodája.
2026. 04. 16. 06:00
Megosztás:

470 ezerből 160 ezer cég kockázatos: gyorsabban romlik, mint javul a vállalkozások helyzete

A vállalkozások kockázati besorolása nemcsak saját működésüket jellemzi: közvetlenül jelzi azt is, hogy az adott céggel üzletelő partnerek milyen kockázatnak vannak kitéve. Tovább romlott a hazai vállalkozások kockázati szerkezete: csökkent a stabil működésű cégek aránya, miközben érdemben nőtt azoknak a vállalkozásoknak a súlya, amelyek pénzügyi helyzete sérülékenyebb.
2026. 04. 16. 05:30
Megosztás:

Egy közismert gyógyszertárhálózat nevével éltek vissza

A Pest Vármegyei Főügyészség a fogyasztók védelmében azért intézkedett, mert ismeretlenek egy országos gyógyszertárhálózat online áruháza nevében hirdettek testsúlycsökkentő terméket egy ismert közösségi oldalon.
2026. 04. 16. 05:00
Megosztás:

Újraválasztotta elnökét a Magyar Országos Közjegyzői Kamara

Hatodszorra szavazott bizalmat a magyar közjegyzőség Tóth Ádámnak, aki újabb négy évre a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elnöke lett. 2007 óta tartó elnöksége alatt erősödött a közjegyzőség permegelőző szerepe és bővült a hatásköre. A közjegyzők évről évre több mint egymillió ügyben tehermentesítik a bíróságokat. A MOKK elnöke a következő időszak legfontosabb feladatának a szerződéses biztonság erősítését, valamint a közjegyzői eljárások egyszerűsítését és könnyítését tartja.
2026. 04. 16. 04:00
Megosztás:

Fehér Ház: aktív egyeztetések zajlanak Iránnal az újabb tárgyalási fordulóról

Az Egyesült Államok aktív egyeztetéseket folytat Iránnal egy újabb tárgyalási fordulóról, ugyanakkor nem kezdeményezte a kéthetes tűzszünet meghosszabbítását - közölte Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője szerdán.
2026. 04. 16. 03:30
Megosztás:

Das WeltAuto: a használtautó-importot élénkítheti a forint erősödése a következő hetekben

A magyarországi használtautó-importot a következő hetekben nagyban befolyásolhatja a forint erősödése, azonban szakértői vélemény szerint a használt autók árára ez nem lesz azonnali hatással.
2026. 04. 16. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj: nagy változás jöhet, amivel a férfiak járnának jól

A TISZA Párt nyugdíjasokat érintő vállalásai között szerepel, hogy megvizsgálnák a „Férfiak40” program bevezetésének lehetőségét, a „Nők40” tapasztalataira alapozva, miközben a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságát is szem előtt tartják – hívja fel a figyelmet Farkas András.
2026. 04. 16. 02:00
Megosztás:

Hogyan határozd meg 1 kWh árát otthon?

Az elektromos autók térnyerésével egyre többen gondolkodnak el azon, vajon mennyibe kerül otthon tölteni a járművet. Az energia árának helyes megválasztásával pedig csökkenthetők a költségek.
2026. 04. 16. 01:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata

Az Egyesült Államokban sorban a második héten csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az április 10-én végződött héten, miután két héttel korábban tavaly augusztus óta a legmagasabbra emelkedett - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) adataiból.
2026. 04. 16. 00:05
Megosztás:

A gazdasági növekedés ösztönzését sürgette az orosz elnök

A kormányzat pénzügyi szektorának munkáját az orosz gazdasági növekedés ösztönzésére kell összpontosítani, mivel a makrogazdasági mutatók alakulása elmarad a várakozásoktól és az előrejelzésektől - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán egy Moszkvában megtartott kormányzati szaktanácskozáson.
2026. 04. 15. 23:00
Megosztás:

Az MNB elnökével találkozott a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője, akinek közleményét a Tisza Sajtó juttatta el szerdán az MTI-hez.
2026. 04. 15. 22:30
Megosztás:

Az EU és tagállamai több mint 810 millió eurót ajánlottak fel a Szudánnak

A szudáni válságra válaszul az Európai Unió és a tagállamok több mint 810 millió eurót ajánlottak fel a polgárháború sújtotta afrikai országnak szerdán a Szudánt támogató berlini konferencián.
2026. 04. 15. 21:30
Megosztás:

A Tron már most lép: kvantumbiztonsági verseny indul a kriptopiacon

A kvantumszámítógépek jelentette fenyegetés még távolinak tűnhet, de a kriptoipar már most elkezdett felkészülni. A Tron az elsők között indított konkrét védelmi programot – miközben a piac többi része még csak elemzi a kockázatokat.
2026. 04. 15. 20:38
Megosztás:

Hogyan működik a modern munkaerő-közvetítés?

A modern munkaerőpiac gyorsan változó környezete új kihívások elé állítja mind a munkáltatókat, mind az álláskeresőket. Ebben a dinamikus közegben a munkaerő-közvetítés kulcsszerepet játszik abban, hogy a megfelelő szakemberek és a megfelelő pozíciók egymásra találjanak. A hagyományos módszerekhez képest ma már jóval összetettebb, technológiailag támogatott folyamatról beszélünk.
2026. 04. 15. 20:11
Megosztás:

Együttműködést kezdeményez az új kormánnyal a Liga Szakszervezetek vezetése

Levélben kereste meg Magyar Pétert a Liga Szakszervezetek elnöke, a vezetőség együttműködést kezdeményez az új kormánnyal - közölte az érdekképviselet szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 15. 19:30
Megosztás:

Gyengült kissé a forint szerdán

Gyengült kissé szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 04. 15. 18:30
Megosztás:

Fordul a trend? Az ETH/BTC arány erősödése új kriptopiaci ciklust jelezhet

Az Ethereum ismét erőre kapott a Bitcoinhoz képest, ami sokak szerint a szélesebb kriptopiac élénkülésének első jele lehet. Az ETH/BTC arány háromhavi csúcsra emelkedett, miközben az Ethereum hálózat aktivitása robbanásszerű növekedést mutat. De vajon tartós trendfordulóról van szó, vagy csak egy átmeneti felpattanásról?
2026. 04. 15. 17:30
Megosztás:

Az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. közgyűlése jóváhagyta az osztalékfizetési javaslatot

A nyomda részvényesei elfogadták a 71,9 milliárd forint konszolidált nettó árbevételt és 8,521 milliárd forint mérleg szerinti eredményt tartalmazó üzleti beszámolót.
2026. 04. 15. 17:05
Megosztás:

Vegyes képet mutatott az AutoWallis Csoport értékesítése az első negyedévben: a Kiskereskedelmi Üzletág új gépjármű értékesítése 10 százalékkal növekedett

10 százalékkal több új gépjárművet értékesített az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi Üzletága 2026 első negyedévében, ugyanakkor a csoport összesített adatai 2 százalékos átmeneti megtorpanást mutatnak ebben az időszakban a Nagykereskedelmi Üzletág 6 százalékkal csökkenő értékesítési darabszámainak köszönhetően. A régió meghatározó integrált autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójának Mobilitási Szolgáltatások Üzletága erős negyedévet zárt és a szerviztevékenység is növekedést mutatott.
2026. 04. 15. 16:00
Megosztás:

A gazdasági nehézségek ellenére is növekszik a Dachser

A Dachser logisztikai szolgáltató a 2025-ös pénzügyi évben mintegy 8,3 milliárd euróra növelte bevételét. Ez 3,1 százalékkal magasabb az előző évhez képest, és új rekordot jelent a vállalat számára. A szállított mennyiség 46,7 millió tonnára emelkedett (+5,8 százalék), míg a szállítmányok száma 86,2 millióra (+3,6 százalék).
2026. 04. 15. 15:30
Megosztás: