Új programmal támogatja hazánkban a női vállalkozókat az EY

Sikeres globális kezdeményezést vezet be Magyarországon az EY. Az EY Entrepreneurial Winning Women célja, hogy segítse a női vezetőket vállalkozásuk fejlesztésében és piaci pozíciójának megerősítésében. A program keretében idén első alkalommal adja át a vállalat az EY Női Vállalkozói Kiválóság Különdíjat annak az üzletasszonynak, aki nemcsak saját területén ért el jelentős sikereket, hanem mások számára is inspirációt jelent.

Új programmal támogatja hazánkban a női vállalkozókat az EY

Az EY Magyarországon is elindítja az EY Entrepreneurial Winning Women programot. A tanácsadó cég célja, hogy elősegítse a női vállalkozók sikereit, ösztönözve őket arra, hogy teljes potenciáljukat kiaknázva váljanak iparági vezetőkké és példaképekké a következő generációk számára.

"A női vállalkozói szerepvállalás kulcsfontosságú a gazdasági növekedés és az innováció szempontjából. Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy lebontsuk a hölgyek előtt álló akadályokat, és ezáltal is hozzájáruljunk az egyenlő lehetőségek megteremtéséhez az üzleti életben" – hangsúlyozta Vékási Tamás, az EY vezérigazgatója. „Ma megtettük az első lépést azáltal, hogy elindítottuk a programot és idén először átadjuk az EY Női Vállalkozói Kiválóság Különdíjat, amivel kiemeljük azokat a vezetőket, akik példája másokat is vállalkozásra inspirál. Ezt követően egy olyan klubot fogunk létrehozni, amiben a sikeres női vállalkozók az EY kapcsolatrendszerét és globális tudásbázisát is felhasználva támogathatják egymást a piaci sikereik maximalizálásában” – tette hozzá Vékási Tamás.

A programra az EY Az Év Üzletembere Díj keretében jelentkezhetnek a vállalkozó nők, ahol a cég átadja az EY Női Vállalkozói Kiválóság Különdíját is. Az elismerés annak a női vezetőnek jár, aki üzleti sikerei mellett munkájával másokat is inspirál, és jelentős figyelmet fordít a társadalmi, közösségi, valamint környezeti felelősségvállalásra is. A kategória győztese személyre szabott mentorálást és oktatást kap, valamint hozzáférést egy globális hálózathoz, amely lehetővé teszi, hogy kapcsolatokat építsen, új piacokra lépjen és stratégiai partnerségeket alakíthasson ki.

A beérkező pályázatokat elismert döntéshozókból álló független bírálóbizottság értékeli. A zsűri tagjai dr. Fábián Ágnes, a Henkel ügyvezető igazgatója, Hegedűs István, a BorsodChem pénzügyi vezetője, Istenesné Solti Andrea, a Shell Hungary igazgatóságának elnöke, Krisán László, a KAVOSZ vezérigazgatója, Lévai Bálint, a BioTechUSA-cégcsoport vezérigazgatója és társtulajdonosa – az előző EY Az Év Üzletembere cím birtokosa, Ratatics Péter, a MOL-csoport Fogyasztói Szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója, valamint Varga Mihály, a KÉSZ Csoport alapítója. 

A bírálóbizottság idén az EY Női Vállalkozói Kiválóság Különdíj mellett még 3 kategóriában – EY Fenntarthatóságért Különdíj, EY Innovátor Különdíj és EY Vállalkozói Szellemiségért Különdíj – ismeri el a vállalkozók munkáját. Ezeken felül a fődíj három kivételes üzletembert illet majd, közülük választja ki a zsűri azt, aki hazánkat képviseli Monte-Carlóban, a verseny nemzetközi döntőjén.

Az EY Az Év Üzletembere díjra a jelentkezési határidő 2024. augusztus 31.

További információ a programról: https://www.ey.com/hu_hu/ey-az-ev-uzletembere


Sokkoló adat: minden ötödik magyar munkavállaló ismer valakit, aki az AI miatt veszítette el az állását

Egy friss nagymintás kutatás szerint az AI egyre látványosabban hat a hazai munkaerőpiacra: a magyar munkavállalók közel ötöde tud olyan személyről a környezetében, aki a mesterséges intelligencia miatt veszítette el az állását. A felmérés emellett arra is rávilágított, hogy az AI nyertesei egyelőre egyértelműen a férfiak: több mint kétszer akkora arányban vallják magukat haladó felhasználónak és akár nyolcszor nagyobb időmegtakarítást érnek el a technológia segítségével, mint a nők.
2026. 06. 25. 07:00
Megosztás:

Így drágulnak a lottójátékok

Egységesen 500 forint lesz a hazai számsorsjátékok alapára az augusztus 3-i sorsolásoktól, két kivételtől eltekintve: a Kenó és a Luxor alapdíja 400 forintra nő. Az új díjszabást követve a nyereményekre fordított összeg is növekszik, átlagosan 25 százalékkal - tájékoztatta az MTI-t szerdán a Szerencsejáték Zrt.
2026. 06. 25. 06:30
Megosztás:

Szigorodó átláthatóság és új kötelezettségek a közbeszerzésekben – mit hoz a Kbt. friss módosítása?

A parlament 2026. június 23-án elfogadta az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot. A törvényjavaslat többek között a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvényt („Kbt.”) is módosítja. A Kbt.-t érintő módosítások a törvény kihirdetését követő harmadik napon lépnek hatályba – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
2026. 06. 25. 06:00
Megosztás:

Ismét meghosszabbították az orosz-szerb gázmegállapodást

Oroszország három hónappal meghosszabbította a Szerbiával kötött gázmegállapodást, és várhatóan hamarosan az év végéig is kiterjesztik annak hatályát - közölte Dusan Bajatovic, a Szerbiai Gázszolgáltató (Srbijagas) vezérigazgatója szerdán a szerbiai parlament ülésén, a Srbijagasnak adott állami garanciákat ért ellenzéki bírálatokra reagálva.
2026. 06. 25. 05:30
Megosztás:

ING: egynyári románc vagy tartós elköteleződés lesz a gazdasági lendület?

Az új politikai ciklus jelentős gazdasági fordulatot hozhat Magyarország számára, azonban a kormányváltás önmagában nem oldja meg a magyar gazdaság strukturális problémáit – hangsúlyozta az ING Bank elemzői sajtótájékoztatóján Virovácz Péter vezető elemző. A szakember szerint miközben a javuló bizalom, az uniós források érkezése és az ipari beruházások új növekedési pályára állíthatják a gazdaságot, továbbra is komoly kihívást jelent az infláció, a munkaerőhiány, az energiaellátási bizonytalanság és az euróbevezetés feltételeinek teljesítése.
2026. 06. 25. 05:00
Megosztás:

A budai panel már lassabban kel el, mint a vidéki – de van mód a gyorsabb eladásra

Az eladók egyik legfontosabb kérdése, hogy mennyi idő alatt találnak vevőt – és erre jelenleg nincs egységes válasz, mert az értékesítési idő régiónként és ingatlantípusonként jelentősen eltér. Sőt, a Duna House elemzése alapján néhány szegmensben alapvetően megváltozott a megszokott sorrend. A legbeszédesebb fordulat a fővárosi panelpiacon zajlik: a budai panellakások eladása az elmúlt egy évben érzékelhetően lelassult, és ezek a lakások már lassabban kelnek el, mint a hasonló vidéki ingatlanok.
2026. 06. 25. 04:30
Megosztás:

Ismét megerősítette az AutoWallis hitelminősítését a Scope Ratings

Idén is elvégezte a Scope Ratings az AutoWallis Nyrt. hitelminősítésének felülvizsgálatát, mely alapján a független intézet a magyar tőzsde autós vállalatának és adósságának besorolásán nem változtatott, azt stabil kilátások mellett erősítette meg.
2026. 06. 25. 04:00
Megosztás:

Lezárult egy több mint 1,6 milliárd forintos fejlesztési program a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetemen

Lezárult a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE) eddigi legnagyobb összegű uniós vissza nem térítendő támogatásból megvalósult fejlesztési programja 1,603 milliárd forint támogatásból. A fejlesztések az oktatási infrastruktúrát, a digitális tananyagokat, a hallgatói készségfejlesztést, a nemzetközi lehetőségeket és az egyetemi szolgáltatásokat is érintették - közölte az egyetem az MTI-vel szerdán.
2026. 06. 25. 03:30
Megosztás:

Nőhet a hírek iránti közbizalom, javulhat az újságírók megbecsültsége

A független online sajtó erősödésére számít és a NER-közeliek puszta túlélését is bravúrnak tartaná az iparági konszenzus egy most publikált, átfogó felmérés alapján. A hazánk meghatározó médiumainál dolgozó szakemberek megkérdezésén alapuló jelentés szerint a Facebook rovására nőhet az AI által generált hírösszefoglalók szerepe, de javulhat az újságírók társadalmi megbecsültsége is, az eddig óvatos hirdetők pedig visszatérhetnek a korábban kormánykritikusként számontartott felületekhez.
2026. 06. 25. 03:00
Megosztás:

Az oktatási bizottság támogatta a teljesítményértékelési rendszer felfüggesztését

Az Országgyűlés oktatási bizottsága szerdai ülésén támogatta azt a törvényjavaslatot, amely azt tartalmazza, hogy ebben a tanévben nem folytatják le a pedagógusok teljesítményének értékelését. Müller Anna, a bizottság tiszás elnöke kiemelte: a jelenlegi rendszer nem alkalmas valós teljesítmény mérésére.
2026. 06. 25. 02:30
Megosztás:

Szigorúbb jogszabály! A Nők40 nyugdíjat sokan elveszítik így

Fontos módosítások lépnek életbe a Nők 40 nyugdíjprogramban: 2026-tól az egyik legismertebb, korhatár előtti nyugdíjazási lehetőséget már nem minden érintett nő veheti igénybe.
2026. 06. 25. 02:00
Megosztás:

Harminc év alatt alapjaiban változott meg az európai közúti fuvarozás: több kamion, nagyobb nyomás a résztvevőkön, új kihívások

Az európai közúti fuvarozás és logisztika az elmúlt három évtizedben alapvető átalakuláson ment keresztül. Folyamatosan nő a tehergépjárművek száma és a szállított árumennyiség, miközben a közúti árufuvarozás ma már az európai GDP akár 5 százalékát is adja. Európa útjaira jóval nagyobb terhelés nehezedik, mint harminc évvel ezelőtt: egyre több jármű közlekedik, nő a forgalomsűrűség és a szállított áruk volumene is. Az Európai Unió útjain összesen több mint 36 millió teherautó és haszongépjármű közlekedik. Ebben a dinamikusan változó környezetben működik immár harminc éve az Eurowag, amely a hatékonyság, a digitalizáció és a fenntarthatóság iránti növekvő igények kezelésében támogatja a fuvarozó vállalatokat.
2026. 06. 25. 01:30
Megosztás:

Búcsút inthetünk a jelenlegi Otthon Start Hitelnek?

Nagy port kavart a napokban a kormány által bejelentett, Széchenyi Kártya Program likviditási elemére vonatkozó szigorítás. Azon érvelés nyomán, miszerint a konstrukció felhasználási módja eltávolodott az eredeti céljától, felveti ezt a kérdést egyéb támogatási konstrukciók esetében is, mint például az Otthon Start Program.
2026. 06. 25. 01:00
Megosztás:

Nagy-Britanniában is megdőlt a júniusi hőségrekord

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. 06. 25. 00:30
Megosztás:

Méret alapján adóztatnák az autókat

Méret alapján is adóztatni kell az autókat, mert egy nemzetközi felmérés szerint az egyre nagyobb gépjárművek miatt jelentősen csökkenhet a parkolóhelyek száma az európai nagyvárosokban - közölte a Levegő Munkacsoport szerdán az MTI-vel.
2026. 06. 24. 23:30
Megosztás:

Japánban is elérhetővé vált a Ripple RLUSD stabilcoinja

Újabb fontos piacra lépett be a Ripple amerikai dollárhoz kötött stabilcoinja, az RLUSD. A japán megjelenés azért különösen jelentős, mert az ország Ázsia egyik legszigorúbban szabályozott digitáliseszköz-piacával rendelkezik. A bevezetés erősítheti az RLUSD hitelességét, és új lehetőségeket teremthet a japán kereskedők, intézmények és határokon átnyúló fizetési szolgáltatók számára.
2026. 06. 24. 23:00
Megosztás:

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord

Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord a hét első két napján - közölte szerdán a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet).
2026. 06. 24. 22:30
Megosztás:

Felfüggeszti a Kormányhivatal a debreceni Semcorp tevékenységét

Felfüggeszti a Hajdú- Bihar Vármegyei Kormányhivatal környezetvédelmi hatósága, a lítiumion-akkumulátor-elválasztófilmet gyártó kínai vállalat, a Semcorp tevékenységét környezetszennyezés miatt - tudatta szerdán az MTI-vel a hivatal.
2026. 06. 24. 22:00
Megosztás:

2026-ban 30 százalékkal bővülhet az új lakások száma

Idén az év egészében az új lakások száma 30 százalékkal 15 700-ra nőhet - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnökségi ülésén szerdán Budapesten.
2026. 06. 24. 21:30
Megosztás:

Minden harmadik magyar már befektet, de a pénzügyi magabiztosság továbbra is törékeny

Az XTB befektetési alkalmazás magyar felnőttek körében végzett új felmérése ellentmondásos képet mutat a hazai pénzügyi hozzáállásról: miközben a magyarok közel harmada, 32%-a már rendelkezik valamilyen befektetéssel, sokan továbbra is bizonytalanul tekintenek hosszú távú pénzügyi jövőjükre.
2026. 06. 24. 21:00
Megosztás: