Új tulajdonoshoz kerül a PRO-MOT HUNGÁRIA Kft.

Megállapodott a PRO-MOT HUNGÁRIA Kft.-ben meglévő 75 százalékos tulajdoni hányadának eladásáról az Appeninn BLT Kft., és ezzel egyidejűleg a társaság kisebbségi tulajdonosa Lexan Aliga Kft. is megállapodást kötött saját részesedése értékesítéséről. A megállapodások alapján a balatonvilágosi Club Aliga területét tulajdonló projekttársaságot a BAYER Property Zrt. vásárolja meg. Az Appeninn Nyrt. leányvállalata a turisztikai portfóliójába tartozó projektcéget nyereség realizálása mellett értékesíti, az ebből származó forrást pedig a holding meglévő ingatlanállománya fejlesztésére, valamint újabb magyarországi és regionális akvizíciókra kívánja fordítani.

Új kezekben a Club Aliga

Adásvételi szerződést írtak alá március 17. napján a balatonvilágosi Club Aliga területét tulajdonló PRO-MOT HUNGÁRIA Kft. eladásáról a projekttársaság tulajdonosai. A megállapodás értelmében a PRO-MOT HUNGÁRIA Kft.-t – leányvállalataikon keresztül - 75-25 százalékban tulajdonló Appeninn Nyrt. és Lexan Holding egyaránt eladja saját üzletrészét, amelyeket az egyik legnagyobb magyarországi ingatlanfejlesztő vállalatként ismert BAYER Property Zrt. vásárolja meg.

Az egykori balatonvilágosi pártüdülő 47 hektáros területén található ingatlanegyüttes állapota a rendszerváltást követőn évtizedekben erősen leromlott, jelentősen erodálva az egyedülálló Balaton-parti ingatlan értékét. Ugyanakkor az Appeninn Nyrt. szerint komoly potenciál van a terület fejlesztésében, ezért döntött úgy 2018-ban, hogy megvásárolja – a társaság kizárólagos tulajdonában lévő Appeninn BLT Kft.-n keresztül- a PRO-MOT HUNGÁRIA Kft. többségi tulajdonrészét.

A PRO-MOT HUNGÁRIA Kft az elmúlt két évben már számos előkészítő munkálatot és rekonstrukciós célú beruházást elvégzett a területen, valamint a tereprendezés is megkezdődött. A 2021 őszére elkészült tervek alapján pedig a területen egy olyan új településrész születhet, amely az év 365 napján bevételt teremt majd és munkahelyeket tart fent a Balatonvilágosnak. A beruházási tervek megvalósítását a Kisfaludy Fejlesztési Program keretéből elnyert pályázati források is segíteni fogják.

„A balatonvilágosi beruházások előkészítése jelenleg is intenzíven folyik. Azonban tőzsdei vállalatként elsődleges cél számunkra a mindenkori részvényesi értékteremtés, amit a hosszabb távon megtérülő elemek optimális időben, nyereség realizálása mellett történő divesztíciójával is erősíteni kívánunk. Ennek részeként döntöttünk a PRO-MOT HUNGÁRIA Kft.-ben meglévő üzletrészünk értékesítéséről, pénzügyi megtérülést realizálva a tranzakción” – fogalmazott Bihari Tamás, az Appeninn Nyrt. elnök-vezérigazgatója.

„A PRO-MOT HUNGÁRIA Kft. megvételével Magyarország egyik legnagyobb fejlesztési potenciállal rendelkező, ugyanakkor a tranzakció zárását követően egy régóta teljes megújulásra váró ingatlanához jutunk hozzá egy számos értékes referenciával rendelkező, komplex ingatlanfejlesztési projektek előkészítésével, tervezésével és kivitelezésével foglalkozó vállalatként. Fejlesztési terveink véghezvitele esetén pedig a terület a Balaton egyik legkedveltebb turisztikai célpontjává válhat” – fejtette ki Balázs Attila, a BAYER Property Zrt. igazgatóságának elnöke.

Az irodaházak és kereskedelmi ingatlanok felé fordul az Appeninn Nyrt.

Az Appeninn Nyrt. 2022. február 10-én döntött üzleti stratégiája felülvizsgálatáról és módosításáról. Eszerint a társaság továbbra is követendőnek tartja a 2018 júniusában elfogadott 5 éves üzleti stratégiájában megfogalmazott célokat, így az új stratégia is az irodaházpiacot jelölte meg első számú célszegmensként: az Appeninn Nyrt. a további bővülést magas hozamot ígérő, jó minőségű, elsősorban Budapesten, továbbá a CEE és SEE régiókban található irodaépületek akvizíciójával fogja elősegíteni.

A másik stratégiai célszegmens a kiskereskedelem területe. Itt iparági szakértők bevonásával, gondos megtérülési számítások alapján az Appeninn Nyrt. továbbra is bővíteni kívánja a portfóliót, amit a közép- és kelet-, illetve a dél-európai piacokon való megjelenés egészíthet ki.

Az akvizíciókhoz szükséges forrásokat a társaság döntően a turisztikai portfólióját képező projekttársaságok értékesítésével kívánja előteremteni. Ebbe a sorba illeszkedik a PRO-MOT HUNGÁRIA Kft. 75 százalékos üzletrészének értékesítése.

5 forintért adják el az elektromos áramot - ebből van a gond!

Sokan úgy vélik, hogy a napelemes rendszer minden esetben kiváló befektetés, a valóság azonban ennél összetettebb. A jelenlegi szabályozási környezetben a háztartások gyakran mindössze körülbelül 5 forintos áron tudják értékesíteni a megtermelt villamos energiát, ami jelentősen kitolja a beruházás megtérülési idejét.
2026. 03. 24. 01:00
Megosztás:

Áprilistól a cukrászdák is pályázhatnak az 5+5 millió forintos hitel- és támogatási konstrukcióra

A vendéglátóhelyek mától, a cukrászdák pedig április 8-tól igényelhetik az 5 millió forint összegű Kisfaludy Turisztikai Hitelközpont (KTH) Start hitel mellé az 5 millió forint vissza nem térítendő támogatást - jelentette be Suhajda-Molnár Anikó, a Kisfaludy Program vezérigazgatója sajtótájékoztatón hétfőn, Budapesten.
2026. 03. 24. 00:30
Megosztás:

Jelentősen drágulnak az üzemanyagok Szlovéniában

Éjféltől jelentősen emelkednek a szabályozott üzemanyagárak a szlovéniai autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli benzinkutakon, annak ellenére, hogy a kormány tovább csökkentette a jövedéki adót és ideiglenesen felfüggesztette az üzemanyagok környezetvédelmi díját - közölte hétfőn a környezetvédelmi, klíma- és energiaügyi minisztérium.
2026. 03. 23. 23:30
Megosztás:

Az EU fokozza a Libanonnak szánt támogatását

A múlt héten bejelentett 100 millió eurós humanitárius segélyen felül az Európai Unió felgyorsítja a 2024-2027-es időszakra tervezett egymilliárd eurós támogatási csomagjának kifizetéseit Libanon számára - közölte az Európai Bizottság hétfőn.
2026. 03. 23. 23:00
Megosztás:

Tarol a legális Bitcoin most Magyarországon is

Az OTP Bank napi vásárlási aktivitása a Lightyear platformján márciusban 244%-kal nőtt az előző hónaphoz képest. Kilőtt a WisdomTree Physical Bitcoin, mivel a magyarországi kriptotőzsde-tilalom miatt a befektetők szabályozott alternatívákat keresnek. Új feltörekvő piaci és latin-amerikai ETF-ek kerültek fel először a hazai vásárlási toplistákra.
2026. 03. 23. 22:30
Megosztás:

Csökkentette az üzemanyagok áfáját az északmacedón kormány

Az északmacedón kormány 18 százalékról 10 százalékra csökkentette a benzin és a gázolaj általános forgalmi adóját (áfa), az intézkedés hétfőn lépett hatályba, és két hétig marad érvényben - közölte a kabinet.
2026. 03. 23. 22:00
Megosztás:

A Deloitte új korszakot nyit: stabilcoin infrastruktúra épül a kanadai bankrendszer számára

A kriptoipar és a hagyományos pénzügyi szektor közötti határvonal egyre inkább elmosódik. A Deloitte Canada legújabb kezdeményezése jól mutatja, hogy a stablecoinok már nem csupán spekulatív eszközök: a cél immár az intézményi szintű integráció. A projekt középpontjában a QCAD áll – egy kanadai dollárhoz kötött digitális valuta, amely alapjaiban alakíthatja át a pénzforgalmi és elszámolási rendszereket.
2026. 03. 23. 21:30
Megosztás:

Választás 2026 - Itt a 663 egyéni jelölt

A 663, jogerősen nyilvántartásba vett egyéni jelöltből 39 indul függetlenként az április 12-ei parlamenti választáson, a többiek valamilyen párt, pártszövetség jelöltjeként méretik meg magukat. Két párt és egy pártszövetség tudott mind a 106 egyéni választókerületben jelöltet állítani - derül ki a Nemzeti Választási Iroda hétfői adataiból.
2026. 03. 23. 21:00
Megosztás:

A baloldal megőrizte a francia nagyvárosok többségét a helyhatósági választásokon

A baloldal megőrizte Franciaország három legnagyobb városát, Párizst, Marseille-t és Lyont a helyhatósági választások második fordulójában - derül ki a belügyminisztérium által hétfőn közzétett végleges eredményekből, amelyeket a pártok a jövő évi elnökválasztás előtti erőviszonyok tükrében értelmeztek.
2026. 03. 23. 20:30
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 03. 23. 20:00
Megosztás:

Túlnyomórészt nyereséggel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Túlnyomórészt emelkedéssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.
2026. 03. 23. 19:00
Megosztás:

A hazai erdőgazdálkodás aktívan reagál a klímaváltozás kihívásaira

A hazai erdőgazdálkodás aktívan reagál a klímaváltozás kihívásaira - közölte az Agrárminisztérium (AM) hétfőn az MTI-vel.
2026. 03. 23. 18:00
Megosztás:

Vége az ”AI-rulett korszakának” – célzottabban használják a cégek a mesterséges intelligenciát, de térségünk még lemaradással küzd

Megjelent a KPMG Global Tech Reportja, amelyben 27 országból, 2500 technológiai vezetőt – többek között a Google, az Open AI és a Microsoft 365 Copilot szakembereit – kérdezték meg arról, hogy a mesterséges intelligencia bevezetésével és alkalmazásával kapcsolatban milyen tapasztalataik és észrevételeik vannak. A felmérés legfőbb megállapítása, hogy a technológia bevezetése és alkalmazása önmagában nem jelent versenyelőnyt, az igazi fejlődést annak tudatos, stratégiai használata jelenti, azonban a KPMG szakértői kiemelték, hogy Magyarországon még a kezdeti fázisban van a technológia használata.
2026. 03. 23. 17:30
Megosztás:

Smart Home és épületgépészeti megoldások – az egészségedbe is befektetsz

Az okosotthon ma már jóval több, mint látványos technológiai extra, főleg, ha modern épületgépészeti megoldásokkal van ötvözve. A smart home az otthoni komfort, az energiahatékonyság és az egészségtudatos életmód szempontjából is nagyon sok előnnyel szolgálhat. Amikor tehát azon gondolkodunk, hogy megéri-e befektetni automatizált ablakokba, intelligens árnyékolásba vagy HEPA szűrős szellőztetésbe, valójában arról döntünk, mennyit ér meg számunkra a tisztább levegő, a jobb közérzet és a kiszámíthatóbb, kényelmesebb mindennapok.
2026. 03. 23. 17:00
Megosztás:

Újabb intézkedéscsomagot fogadott el a horvát kormány az energiaárak emelkedése miatt

A horvát kormány a hétfői ülésén elfogadta a lakosság és a gazdaság védelmét szolgáló tizedik átfogó intézkedési csomagot az energiahordozók világpiaci árának emelkedése miatt - közölte Andrej Plenkovic miniszterelnök.
2026. 03. 23. 16:00
Megosztás:

Saylor újabb Bitcoin-vásárlásra utal – miközben cége már 10%-os mínuszban áll

A kriptopiac újabb bizonytalan időszakába lépett, de Michael Saylor nem hátrál: a Strategy vezetője ismét vásárlási jelzést adott, még akkor is, amikor a vállalat Bitcoin-pozíciója veszteségbe fordult. Vajon ez egy újabb bikapiaci előjel, vagy túlzott kockázatvállalás?
2026. 03. 23. 15:30
Megosztás:

Válsághelyzetet hirdet a kőolajtermékek piacán a román kormány

Válsághelyzetet hirdet Romániában a kormány a kőolajtermékek piacán, amely lehetővé teszi, hogy a haszonkulcs és az export korlátozásával fékezzék meg az üzemanyagok drágulását - közölte hétfőn a bukaresti kabinet.
2026. 03. 23. 15:00
Megosztás:

Szlovéniai választások - Elemzők szerint nincs egyértelmű győztes

Szlovén politikai elemzők szerint a vasárnapi parlamenti választásnak nincs egyértelmű győztese, mert egyik politikai blokk sem rendelkezik stabil parlamenti többséggel, ezért a koalíciós tárgyalások várhatóan nehezek lesznek.
2026. 03. 23. 14:30
Megosztás:

Élénk a márciusi lakásbiztosítási kampány, már csak egy hét van a zárásig

Most kezdődik a legnagyobb hajrá a márciusi lakásbiztosítási kampányban - hívta fel a figyelmet a Netrisk és az Insura.hu hétfőn.
2026. 03. 23. 13:30
Megosztás:

Kezdődik a digitális országos kompetenciamérés A 2025/2026-os tanévi digitális országos kompet

A 2025/2026-os tanévi digitális országos kompetenciamérést március 23. és május 29. között bonyolítják le - közölte az Oktatási Hivatal (OH) az MTI-vel.
2026. 03. 23. 13:00
Megosztás: