Újabb rekordévet zárt a Waberers

Újabb rekordévet zárt a Waberer's International Nyrt. tavaly, árbevétele 4,6 százalékkal 711 millió euróra, nettó eredménye 53,6 százalékkal 29,7 millió euróra emelkedett - ismertette Tóth Szabolcs gazdasági és stratégiai vezérigazgató-helyettes, a nemzetközi fuvarozó, logisztikai szolgáltató vállalat sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten.

Újabb rekordévet zárt a Waberers

Barna Zsolt elnök-vezérigazgató hozzátette: a kihívásokkal teli környezet ellenére a jól sikerült 2023-as év után a társaság igazgatósága részvényenként 120 forintos, az előző évi 100 forintot meghaladó mértékű osztalék kifizetését javasolja az áprilisban esedékes éves közgyűlésén. A Waberer's EBIT (üzemi) eredménye 17 százalékkal 42,8 millió euróra, míg EBITDA eredménye 14,8 százalékkal 95,6 millió euróra bővült tavaly, ezzel mindkét mutató esetében rekordszintet értek el.

A legfőbb piacaiknak számító nyugat-európai és magyarországi régió termelési és fogyasztási adatai stagnáltak egész évben, vagy enyhén csökkentek, ennek ellenére sikerült rekordévet zárni - jegyezte meg.

Barna Zsolt emlékeztetett, hogy a csoportot a közép- és kelet-európai régió elsőszámú komplex logisztikai szolgáltatójává tervezik építeni 2027-re, amikor 1163 millió euró árbevétellel számolnak. A tervezett beruházási igény 2027-ig 105 millió euró.

Tóth Szabolcs közölte: idén 800 millió eurót megközelítő árbevétellel és a tavalyihoz hasonló, 40 millió euró feletti EBIT (üzemi) eredménnyel számolnak.

Ismertette: a Waberer's stratégiájának fókuszában a szerződéses logisztika (RCL) tevékenység áll, melynek árbevétele 5,2 százalékkal 209,8 millió euróra, míg EBIT eredménye 37,3 százalékkal 15,3 millió euróra emelkedett 2023-ban. A szegmens árbevétel-növekedése az autóipari és petrolkémiai gyártástámogató logisztika bővülésének, valamint a sikeres ügyfélakvizícióknak köszönhető.

Az üzletágak közül a fuvarozás és szállítmányozás (ITS) 2023-as árbevétele 2,8 százalékkal 437,3 millió euróra nőtt, miközben EBIT-je 9,7 százalékkal 8,9 millió euróra csökkent. A szegmens annak ellenére volt képes az előző évit megközelítő eredmény elérésére, hogy az általános európai fuvarozási keresletcsökkenés miatt az azonnali piacon fokozódó árversennyel, és az előző évinél hosszabb és koncentráltabb nyári gyárleállásokkal kellett megküzdenie. Mindezt azonban ellensúlyozta a kiemelt ügyfelek stabil kereslete.

A Waberer's biztosítási üzletágának árbevétele 82,4 millió euró (+17,7 százalék), míg EBIT eredménye 18,6 millió euró (+19,3 százalék) volt 2023-ban. Az üzletág 2023-ban 22 százalékkal bővítette szerződésállományát - emelte ki.

A társaság raktárkapacitása 250 ezer négyzetméter, hatezer dolgozója van, 2900 saját kamionnal rendelkezik. 2027-ig a meglévő budapesti, ecseri, debreceni raktárbázisok mellé legalább 3 saját raktárt terveznek építeni Budapesten és a főbb vidéki ipari központokban.

Tóth Szabolcs elmondta, hogy a vállalat két jelentős akvizíciót is bejelentett 2023-ban: egyrészt a vasúti logisztikában meghatározó szereplő PSP (Petrolsped) csoport, valamint a szerbiai MDI disztribúciós társaság többségi részesedésének megvásárlását. Ezek a fejlesztések és felvásárlások első eredményei már 2024-ben láthatóak lesznek - mondta. Kérdésre elmondta, hogy minden ágazatnak, szállítási távolságnak lesz zéró emissziós változata, jelenleg vannak elektromos járműveik, és aktívan dolgoznak hidrogén-fejlesztéseken is, a jövőt a különböző technológiák párhuzamos alkalmazásában látják.

Barna Zsolt megjegyezte, hogy az cég részvényárfolyama továbbra is alulértékelt, már három független elemzőcég is a jelenleginél magasabb (4800 forint, valamint 5367 forint) célárral vételt ajánl.

A Waberer's részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek. A papír csütörtökön 3680 forinton zárt, az elmúlt egy évben a részvény árfolyama 1790 forint minimumot és 3940 forint maximumot ért el.


Tüzek pusztítanak Bosznia-Hercegovinában

Narancssárga hőségriasztást adtak ki Bosznia-Hercegovina legnagyobb részére péntektől, mert a következő napokban a hőmérséklet helyenként elérheti a 38 Celsius-fokot, a tartós hőség és szárazság miatt pedig az ország számos területén csaptak fel erdőtüzek.
2026. 06. 27. 08:00
Megosztás:

Meghaladta a 10,5 milliárd eurót az Ukrajnának nyújtott EBRD-finanszírozások értéke

Félmilliárd eurós új pénzügyi csomagot hagyott jóvá Ukrajna számára az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), és ezzel meghaladta a 10,5 milliárd eurót a londoni pénzintézet által Ukrajnának nyújtott finanszírozások értéke.
2026. 06. 27. 07:00
Megosztás:

MVM: stabil az energiaellátás

A hálózati adatok alapján az energiaellátás stabil, rendkívüli beavatkozásra nincs szükség; a kiegyensúlyozott működés érdekében ugyanakkor sokat tehetnek a fogyasztók is: akinek van rá módja, használja átgondoltan az energiaigényes berendezéseit a legnagyobb esti terhelés idején, lehetőség szerint ne egyszerre - közölte az MVM Csoport Facebook-oldalán pénteken.
2026. 06. 27. 06:00
Megosztás:

Az USDT bekapcsolódik Brazília Pix rendszerébe, 170 millió ember előtt nyílhat meg az út

Az Oobit kriptofizetési szolgáltató összekapcsolta az USDT stabilcoint Brazília rendkívül népszerű Pix azonnali fizetési rendszerével. Az integráció révén a dollárhoz kötött digitális eszköz elméletileg akár 170 millió brazil felhasználó számára is könnyebben hozzáférhetővé válhat, ami fontos lépést jelenthet a stabilcoinok mindennapi fizetési eszközzé válásában.
2026. 06. 27. 05:00
Megosztás:

Az egészségügyi kiadások megnyomják a magyar háztartások összköltségét - az optikai piacról érkezik rendhagyó megoldás

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, 2024-es adatai szerint a háztartások egy főre jutó éves fogyasztási kiadása meghaladta a kétmillió forintot. Ebből a közteherviseléseken felül átlagosan 272 ezer forint ment el közvetlen egészségügyi kiadásokra. A tervezhetőség ezért ezen a területen is egyre fontosabb szemponttá válik, amire új, rugalmas konstrukcióval reagál a magyar piacvezető optikai szereplő, az Ofotért.
2026. 06. 27. 04:00
Megosztás:

Befejeződött a Paks II. Atomerőmű szimulátor instruktorainak oroszországi képzése

Négyezerórás oroszországi képzésük zárásaként 2026. június 26-án sikeres vizsgát tettek azok a magyar instruktorok, akik a Paks II. Atomerőmű üzemeltető személyzetének felkészítését végzik majd. A program elméleti része a Roszatom Műszaki Akadémiáján zajlott, a szakmai gyakorlat pedig a Paks II. Atomerőmű referenciájaként szolgáló Leningrádi Atomerőmű II. kiépítésén.
2026. 06. 27. 03:00
Megosztás:

Ennyibe kerül ha 1 napig megy a klíma a lakásban

Későn érkezett, de néhány nap alatt teljes erővel kapcsolt be a nyár Magyarországon, ami a klímák használatán is azonnal látszott.
2026. 06. 27. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A családi pótlék nem a jövedelemhez kötött

A családi pótlék az egyik legismertebb magyarországi családtámogatási ellátás, a jövedelmi szabályait azonban sokan félreértik. Gyakran felmerül például, hogy elveszítheti-e a család a támogatást, ha a szülő fizetésemelést kap, magasabb jövedelmű munkahelyre kerül, vállalkozást indít, vagy jelentősebb megtakarítással rendelkezik.
2026. 06. 27. 01:00
Megosztás:

Szombaton 1 percre se menjen ki a napra!

Az ország egész területén a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szombaton - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében.
2026. 06. 27. 00:05
Megosztás:

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása, mivel megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben pénteken.
2026. 06. 26. 23:00
Megosztás:

Több mint 300 ezren vettek részt a Múzeumok éjszakáján

A június 20-án megrendezett Múzeumok éjszakáján idén összesen 311 358 belépést regisztráltak; a jövő évi, immár 25. alkalommal megrendezett esemény 2027. június 26-án lesz - közölték a szervezők az MTI-vel pénteken.
2026. 06. 26. 22:00
Megosztás:

Szúnyoggyérítési programot fogadtak el a fővárosi képviselők

A főváros egészére kiterjedő szúnyoggyérítési programot fogadott el pénteken a Fővárosi Közgyűlés.
2026. 06. 26. 21:00
Megosztás:

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a benzinkutas szervezet

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) - hangzott el a szervezet pénteki tiltakozó akciójáról tartott sajtótájékoztatón, Inárcson.
2026. 06. 26. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 26. 19:00
Megosztás:

Rendkívüli állapotot vezettek be a Krímben és Szevasztopolban

Rendkívüli állapotot vezettek be pénteken a Krím és Szevasztopol hatóságai.
2026. 06. 26. 18:30
Megosztás:

48 óra alatt megduplázódott a klímahasználat

Június 19-től mindössze 48 óra alatt megduplázódott a hűtési üzemmódot használó otthonok aránya a Daikin klímákat és hőszivattyúkat vezérlő Onecta alkalmazás anonim, országos használati adatai szerint.
2026. 06. 26. 18:00
Megosztás:

Ki dönt ma a munkahelyeden: a vezetőd – vagy az adatok?

A vállalatok egyre nagyobb része már nem megérzésekre, hanem adatvezérelt rendszerekre és mesterséges intelligenciára bízza a HR-döntéseket, ami alapjaiban írja át a munka világát. Csendben, de gyökeresen alakul át, hogyan vesznek fel embereket, hogyan mérik a teljesítményt, és hogyan döntenek a jövő munkaerejéről. A háttérben egy mély átalakulás zajlik, ami nemcsak annyit jelent, hogy digitalizálják az adminisztrációt, hanem azt is, hogy a döntések mögött mérhető, valós idejű adatok állnak. A vállalatok ma már képesek előre jelezni a fluktuációt, pontosan látni, hol vannak kritikus készséghiányok, és azt is mérni, hogy egy-egy képzési program vagy toborzási kampány milyen üzleti eredményt hoz.
2026. 06. 26. 17:30
Megosztás:

Az Indotek Group kizárólagos tulajdonába került az Auchan Magyarország

Az Indotek Group ma bejelentette, hogy az Auchan Retail Internationaltől (ARI) megvásárolta az Auchan Magyarország Kft. fennmaradó 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak. Az Indotek Group 2024 végén – az Auchan Magyarország 47 százalékos tulajdonrészének a megszerzésével egy időben – átvette a társaság irányítását is. A mostani lépés az elmúlt másfél év eredményeire épül: ez idő alatt a vállalat nyereségessége javult, beszállítói kapcsolatai megerősödtek, és elkészült hosszú távú hazai stratégiája. A kivásárlást követően az üzletlánc a jelenlegi menedzsment irányításával, Auchan márkanévvel, a márka nemzetközi beszerzési és termékfejlesztési együttműködéseiből profitálva működik tovább.
2026. 06. 26. 17:00
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az MFB-törvény módosítását

Benyújtotta a kormány a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt.-ről szóló törvény módosításáról, valamint a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését szolgáló hitel nyújtásáról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről szóló törvényjavaslatot pénteken.
2026. 06. 26. 16:30
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az MFB-törvény módosítását

Benyújtotta a kormány a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt.-ről szóló törvény módosításáról, valamint a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését szolgáló hitel nyújtásáról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről szóló törvényjavaslatot pénteken.
2026. 06. 26. 16:30
Megosztás: