Újabb Sztárbox-epizód miatt indul eljárás az RTL ellen

Az RTL-en november 19-én sugárzott Sztárbox egyes erőszakos, félelemkeltő jelenetei miatt is eljárást indít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa. A testület bírságot rótt ki a Petőfi Rádió médiaszolgáltatójára, egyúttal döntött a rádiós médiaszolgáltatási díjak mérsékléséről.

Újabb Sztárbox-epizód miatt indul eljárás az RTL ellen

Bejelentés nyomán az RTL november 19-i Sztárbox című adását vizsgálta a Médiatanács. A műsorszám egyik kifogásolható jelenete Kabát Péter és Rácz Jenő mérkőzése volt, amelyben Rácz Jenő kiütéssel legyőzte az ellenfelét. A földre kerülő és eszméletlen Kabát Péter orvosi segítséget követően tudott csak lábra állni, és részt venni az eredményhirdetésen. A hatósági ellenőrzés alapján a műsorszám a kiskorúak személyiségfejlődését negatívan befolyásolhatta, ezért a Médiatanács most induló eljárásában azt vizsgálja, hogy megfelelő volt-e a műsorszám korhatárbesorolása. A vélhetően helytelen besorolás és így a nem megfelelő sugárzási időpont miatt a Médiatanács eljárást indít az RTL szolgáltatója ellen. Ez már a második hasonló eset a Sztárbox műsorszámmal kapcsolatban, ahogyan arról korábban hírt adtunk, a műsor november 5-én sugárzott epizódja miatt is vizsgálat indult.

A Petőfi Rádió „Egész úton hazafelé” című műsorának szeptember 15-én közreadott adásával kapcsolatban bejelentés érkezett a hatósághoz. A kifogásolt műsorszám a természetfeletti jelenségekkel, a szellemvilággal és az ezzel összefüggő hallgatói tapasztalatokkal foglalkozott. A hatósági vizsgálat megállapította, hogy a rádióban felolvasott hallgatói beszámolók félelmet kelthettek a kiskorú hallgatókban, akik félreérthették azt. Az egyes történetekben szereplő személyek és családtagok halálát, valamint az ehhez kötődő visszaemlékezéseket részletező információk közzététele felkavaró lehetett a 12 éven aluli korosztály tagjai számára. A Médiatanács megállapította, hogy a műsorszám a „12 éven aluliak számára nem ajánlott”, III. korhatári kategóriába sorolandó. A szolgáltató a műsorszámot korhatárra tekintet nélkül meghallgathatónak minősítette, így jogsértést követett el, amiért a Médiatanács 100 ezer forint bírságot szabott ki.

A fentiek mellett a SuperTV2 állandó megnevezésű médiaszolgáltatáson október 15-én 19 óra 45 perces kezdettel sugárzott Amerikai pite: A találkozó című filmmel kapcsolatban érkezett bejelentés a Médiatanácshoz. A csatorna szolgáltatója Romániában bejegyzett társaság. A hatóság megvizsgálta a műsorszámot a klasszifikációs rendelkezések érvényesülése szempontjából. A médiaszolgáltató 12-es korhatár-megjelöléssel sugározta a filmet, mely a magyar szabályozás alapján – a szexualitásra, a meztelenségre, a trágár nyelvezetre, valamint a drogfogyasztásra való tekintettel – „tizenhat éven aluliak számára nem ajánlott” kategóriába tartozónak minősül, így kizárólag 21 órát követően lehetett volna közzétenni. A hatóság értesítette a román társhatóságot a vélelmezett jogsértésről, egyúttal felkérte a szükséges intézkedések megtételére.

Felismerve a rádiós médiaszolgáltatói szektor gazdasági nehézségeit, a médiatörvényben biztosított lehetőség alapján a Médiatanács hivatalból felülvizsgálta a kereskedelmi rádiók médiaszolgáltatási díját. A díjfelülvizsgálat célja az volt, hogy azonos feltételrendszer alapján, egyenlő elbánást biztosítva enyhítse a rádiós piac kereskedelmi szereplőinek terheit annak érdekében, hogy a rádiók a kormányrendeletekben biztosított médiaszolgáltatási díjfizetés alóli mentesség megszűnését követően, a változó piaci környezetben is fenntarthatóan működhessenek. A felülvizsgált médiaszolgáltatási díjak 2024. január 1. napjától lépnek életbe.

A Médiatanács heti üléseinek teljes napirendje megtalálható a testület honlapján, ahogy az ülésekről készült jegyzőkönyvek, illetve valamennyi határozat is – a legfrissebbek a szükséges hitelesítési és adminisztrációs átfutási idő után lesznek nyilvánosak.

A középkategória húzza a használtautó-piacot, közel 10%-kal csökkent az elektromos és hibrid autók ára

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, márciusi közös statisztikája, amely szerint a kínálati átlagár 5,61 millió forintra nőtt, miközben az olcsó, 2,5 millió forint alatti autók aránya egy év alatt 5,3 százalékponttal csökkent. Ezzel párhuzamosan a 2,5–10 millió forintos kategória erősödött, az elektromos és hibrid autók kínálata közel 25%-kal bővült, miközben az átlagáruk 9% körüli mértékben mérséklődött.
2026. 04. 16. 18:00
Megosztás:

Bitcoinnal kávét venni? Akár 70 oldalnyi adópapírt is jelenthet a vásárlónak

Elsőre kényelmesnek tűnik kávét venni Bitcoinnal, de az Egyesült Államokban ez komoly adminisztratív rémálommá válhat. Egy friss elemzés szerint a mindennapi BTC-használat nemcsak innovatív fizetési forma, hanem akár több tucat oldalnyi adóbevallási kötelezettséget is generálhat – ami jelentősen visszavetheti a kriptovaluták gyakorlati elterjedését.
2026. 04. 16. 17:30
Megosztás:

Figyelmeztetést kapott Forstner Csenge a GVH-tól

Több promóciós tartalom esetében is hiányosan tüntette fel Forstner Csenge a bejegyzések reklámjellegét – állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A mulasztások miatt a GVH Versenytanácsa a népszerű véleményvezért és családi vállalkozását figyelmeztette, valamint belső megfelelési program végrehajtására kötelezte. A reklámozott termékeket értékesítő vállalkozásokra, valamint az ügyben érintett influenszer ügynökségre ugyanakkor összesen 9 millió Forint bírságot szabott ki a GVH Versenytanácsa, amely a döntésében iránymutatásokat is adott a reklámjelölésekre vonatkozóan.
2026. 04. 16. 17:00
Megosztás:

Egész Európa ámulva nézte, mit művelt az Otthon Start a magyar lakásárakkal

Több mint hároméves csúcsra repítette a magyar lakásárak emelkedését a negyedik negyedévben az Otthon Start program, ezzel magasan Európa legnagyobb drágulását mérték – derül ki az Eurostat friss adataiból. Ez egyben azt is jelenti, hogy 2015-höz képest már majdnem négyszeresére emelkedett az átlagos magyar lakásár, ami szintén Európa-rekordnak felelt meg. A következő időszakban továbbra is jelentős lesz a kedvezményes hitelprogram áralakító hatása, viszont a kínálat élénkülésével fokozatosan szelídülhet az áremelkedési ütem.
2026. 04. 16. 16:30
Megosztás:

Digitális jüan új szinten? – 3–5 éven belül jöhet a kínai stabilcoin a globális valutaversenyben

A globális pénzügyi rendszer átalakulása új szakaszba léphet: egy vezető iparági szereplő szerint Kína hamarosan beléphet a stabilcoin-piacra. A Circle vezérigazgatója úgy látja, hogy a jüan-alapú digitális token komoly geopolitikai és gazdasági fordulatot hozhat – ám az út továbbra sem akadálymentes.
2026. 04. 16. 16:00
Megosztás:

Egy év alatt átrendeződött Budapest ingatlanpiaci térképe

A Duna House 2026 márciusi vévői érdeklődési adatai szerint a XIII. kerület változatlanul az összes budapesti kerület közül a legkeresettebb célpont, miközben a budai oldalon a II. és XII. kerület erősödött. Az érdeklődési trendek elemzése több pesti kerület – köztük a korábban top 3-ban szereplő VII. kerület – mérsékelt, de tartós visszaesését jelzi.
2026. 04. 16. 15:30
Megosztás:

Tőzsdére lépett az Urban Plaza Plus Nyrt.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) standard kategóriájában, euró alapon kereskednek a bevásárlóközpont fókuszú, ingatlanbefektetési társaság, az Urban Plaza Plus Nyrt. részvényeivel, amelynek tőzsdére lépését szimbolikus kereskedési csengetéssel ünnepelték a BÉT székhelyén csütörtökön Budapesten.
2026. 04. 16. 15:00
Megosztás:

Kerekdomb Fesztivál 2026 programja összeállt - lássuk kik az idei fellépők!

2026 szeptember 18. és 20. között Tállya csodálatos lankái vibráló közösségi térré alakulnak. Akik jártak már az elmúlt tíz alkalommal a Kerekdomb Fesztiválon, azok biztosan visszatérnek idén is, de az első bálozókat is befogadja a közeg, és persze a legizgalmasabb kulturális programok is várják őket.
2026. 04. 16. 14:30
Megosztás:

Dél-Korea blokklánc-alapú fizetési rendszert tesztel: jönnek a Deposit Tokenek az állami kiadásokban

Egy új korszak küszöbén áll a közpénzek kezelése Dél-Koreában: a kormány blokklánc-technológiára épülő „Deposit Token” rendszerrel készül leváltani a hagyományos fizetési megoldásokat. A 2026-ra tervezett pilot program nemcsak hatékonyabbá, hanem átláthatóbbá is teheti az állami pénzmozgásokat.
2026. 04. 16. 14:00
Megosztás:

Elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Médiatanács

A Nemzeti konzultációra vonatkozó társadalmi célú reklám miatt szankcionálta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület a rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek használatára kiírt pályázati eljárások eredményéről is döntött.
2026. 04. 16. 13:30
Megosztás:

Stagnáló piacon is növekedett a Mapei

A Mapei Kft. 2026 első negyedévében 8,8 milliárd forint belföldi árbevételt ért el, amely 13,7 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának értékét. Az exportértékesítés 36 százalékkal, 139 millió forintra nőtt.
2026. 04. 16. 13:00
Megosztás:

Likviditási csapda a kriptopiacon? – Egy neves elemző szerint a Bitcoin még mindig medvés pályán mozog

A kriptopiac jelenlegi emelkedése sok befektetőben kelt optimizmust, azonban egy ismert elemző szerint ez könnyen lehet csupán egy jól felépített csapda. A részletes likviditási elemzés alapján a Bitcoin árfolyama kritikus szintek között mozog, és a következő nagy mozgás akár komoly veszteségeket is okozhat a felkészületlen kereskedők számára.
2026. 04. 16. 12:30
Megosztás:

A modern technológia újragondolja a betonkerítéseket

Otthonunk környezetének megóvása kiemelten fontos, amikor a biztonságot és a vizuális megjelenést vesszük figyelembe.
2026. 04. 16. 12:00
Megosztás:

Új csúcson zárt az S&P500 és a Nasdaq Composite, a befektetők a banki eredményjelentéseknek és a Broadcom-Meta partnerség meghosszabbításának örülhettek

Tovább emelkedtek a tengerentúli részvényindexek szerdán, a befektetők az iráni háború lezárultával kapcsolatos optimista várakozásokon túl a vállalati eredményjelentéseknek örülhettek. A Dow ugyan kismértékben csökkent, viszont a Nadsaq Composite és az S&P500 új történelmi csúcson zárta a napot. Az előbbi 11 napja megszakítás nélkül emelkedik, az utóbbi 11 kereskedelmi napból tízet pluszban fejezett be. A részvényindexek annak a reményében emelkedtek ezen a héten, hogy az Egyesült Államok és Irán között békemegállapodás jön létre.
2026. 04. 16. 11:30
Megosztás:

Gyengült az európai részvénypiacok többsége a luxusszektor visszaesése nyomán

Az európai részvénypiacokon negatív hangulat uralkod?ott, mivel a befektetők elsősorban a közel-keleti geopolitikai feszültségek alakulását, azon belül az amerikai–iráni konfliktus eszkalációjának és az esetleges diplomáciai enyhülésnek az esélyét árazták. A STOXX 600 index 0,4%-kal csökkent, amit elsősorban a luxusszektor gyengesége magyarázott. A szektorban a Hermés részvényei 8%-ot zuhantak, miután a közel-keleti feszültségek érdemben visszafogták az értékesítési növekedést, míg a Kering árfolyama 9%-kal esett, miután a vállalat a Guccinál tapasztalt, a vártnál gyengébb teljesítményről számolt be, részben a konfliktus miatti keresletlassulással indokolva azt.
2026. 04. 16. 11:00
Megosztás:

CZ megszólalt: így gondolkodik a kriptóról és a befektetésekről a Binance alapítója

Exkluzív AMA során osztotta meg stratégiáit és tapasztalatait a világ egyik legismertebb kriptós vezetője. A memecoinoktól a kockázatkezelésig – Changpeng Zhao őszintén beszélt arról, mi működik valójában a piacon.
2026. 04. 16. 10:30
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 16. 10:00
Megosztás:

Visszatér a reklámadó 2026-ban

Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
2026. 04. 16. 09:30
Megosztás:

Ha TESCO nádcukrot vettél, akkor vidd vissza a boltba azonnal - baj van vele

A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. a Tesco nádcukor 500g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, nem engedélyezett adalékanyag (E150d) lehetséges jelenléte miatt.
2026. 04. 16. 09:00
Megosztás:

Tisza adóprogram – koncepcióváltás, vagy finomhangolás?

A vasárnapi választásokat fölényesen megnyerő Tisza Párt korábban már közölt részleteket a tervezett adóprogramjáról, a Niveus ennek hatásait vizsgálja.
2026. 04. 16. 08:30
Megosztás: