Ukrajna valóban készen áll a béketárgyalásokra Oroszországgal

Ukrajna valóban készen áll a béketárgyalásokra Oroszországgal, de csakis tisztességes feltételek mellett, Ukrajna rovására hozott kompromisszumok nélkül, és a nemzetközi joggal összhangban - jelentette ki Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki iroda vezetőjének tanácsadója szerdán az ukrán 24-es tévécsatornának adott interjújában.

Ukrajna valóban készen áll a béketárgyalásokra Oroszországgal

"Ukrajna többször is hangsúlyozta: igazságos béke csak akkor lehetséges, ha betartják a nemzetközi jog alapelveit" - mutatott rá a tisztségviselő.

Podoljak szerint a világ abban az illúzióban él, hogy képes tárgyalóasztalhoz ültetni Vlagyimir Putyin orosz elnököt. Kifejtette, hogy Oroszország, miután nem érte el a kívánt győzelmet Ukrajna felett, most mindent megtesz, hogy megváltoztassa ennek a háborúnak a fogalomrendszerét, és megalázza az Amerikai Egyesült Államokat.

"A Kreml most azt próbálja demonstrálni, hogy az Egyesült Államok gyakorlatilag feladta a harcot, nem segíti Ukrajnát, és az erőszak nyomása alatt beleegyezett az orosz dominanciába. És ami a legfontosabb, az Egyesült Államok ezt még mindig nem veszi észre"

- jegyezte meg.

A tanácsadó rámutatott: Oroszország a háború befejezését egyféleképpen veszi fontolóra: tekintélyelvű monopóliumának korlátlan ideig tartó fenntartása mellett. Ez azonban csakis akkor lehetséges, ha nem vonulnak ki (az oroszok) Ukrajna területéről - érvelt.

Azt, hogy felmérések alapján az ukránok 44 százaléka bízik Donald Trump megválasztott amerikai elnökben, Podoljak azzal magyarázta: a közel három éve háborúzó ukránok instabil pszichés, érzelmi állapotban vannak, Trump pedig látszólag egyszerű megoldást kínál a háború befejezésére.

"Ukrajna valóban készen áll a tárgyalásokra Oroszországgal, de nem szabad egyszerű megoldásra számítani. Ukrajna tisztességes feltételeket, jogi kereteket, Oroszország agresszorként való elismerését fogja követelni a nemzetközi jog alapján" - fejtette ki. Szerinte van azonban remény arra, hogy Trump megérti azokat a játékszabályokat, amelyeket a Kreml próbál rákényszeríteni.

"Megérti, hogy nemcsak Ukrajna a tét, hanem a globális dominancia és saját elnöki tekintélye is"

- mondta.

A tanácsadó kijelentette, hogy "Bassár el-Aszad szíriai elnök szégyenteljes szökése hazájából és az orosz csapatok menekülése Szíriából ismét bebizonyította a Putyin-rezsim törékenységét, és nem létező befolyásának fedezeti hiányát".

Podoljak szavai szerint a Kreml maga köré gyűjti a "bukott diktátorokat", és emlékeztetett arra, hogy Aszad előtt Viktor Janukovics menesztett ukrán elnök menekült Moszkvába még 2014-ben. Megjegyezte, hogy hasonló sors várhat Venezuela, Irán és más országok vezetőire is. Putyinnak és belső körének azonban szerinte egyetlen ország sem ad menedéket Oroszország háborús veresége után, még Észak-Korea és Kína is el fog határolódni tőle.

A tanácsadó felhívta a figyelmet arra, hogy Moszkvával szemben keményebb retorikával kell fellépni, valamint szigorúbb diplomáciai korlátozásokkal, Oroszország nemzetközi intézményekben való tagságának felfüggesztésével, és olyan szankciókkal, amelyek közel állnak a kereskedelmi embargóhoz. Ezen felül sürgette, hogy a partnerek minden szükséges fegyvert a kívánt mennyiségben és korlátozások nélkül adjanak oda Ukrajnának.

Kiváló második negyedév a Waberer’s-nél

A Waberer’s 13,4 millió eurós nettó nyereséget ért el 2025. második negyedévében, ami 127%-os növekedést jelent az előző évhez képest, főként a biztosítási üzletág jó teljesítményének és korábbi akvizícióknak köszönhetően.
2025. 08. 13. 20:00
Megosztás:

A vártnál is rosszabb az üzleti hangulat - a tőzsde természetesen emelkedik...

A vártnál is nagyobbat esett a német ZEW index augusztusban. A jelenlegi helyzet megítélését mérő index -59,5 pontról -68,6 pontra esett, míg a várakozás -67,0 pont volt.
2025. 08. 13. 19:00
Megosztás:

Növekvő befektetési lendület a CEE-6 régióban

Növekvő befektetési lendület a CEE-6 régióban: a helyi tőke dominál, a globális érdeklődés erősödik
2025. 08. 13. 18:00
Megosztás:

Jobb lett. Akkor 50? - Amerikai matek

Kicsit olyan, hogy hoztam is, meg nem is. Az infláció meglepetésre 2,7 százalékon maradt júliusban Amerikában, s a maginfláció esetében is csak hajszálon múlt, hogy nem 3,0%-ot, a várakozásoknak megfelelő számot láthattunk.
2025. 08. 13. 17:00
Megosztás:

Hogyan válhatnak a pedagógusok sikeres online tartalomgyártókká?

Gondoltál már arra, hogy a tanítás nem korlátozódik egyetlen teremre vagy intézményre? Napjainkban az oktatás világa hatalmas változásokon megy keresztül. Az internet széles körű elterjedésével a tanárok előtt új lehetőségek nyílnak meg: a tudásukat milliók számára tehetik elérhetővé.
2025. 08. 13. 16:00
Megosztás:

Számottevő mértékben növelte eredményét a Waberers Csoport

A célkitűzéseknek megfelelően jó teljesítménnyel zárta a második negyedévet a Waberer’s International. A konszolidált árbevétel több mint 7 százalékkal 203 millió euróra emelkedett ebben az időszakban. A legfontosabb eredménymutató, az EBIT a második negyedévben 18 millió eurót ért el, azaz éves szinten 68 százalékos emelkedésnek felel meg. A féléves EBIT 51 százalékos év/év alapú növekedés eredményeképpen 29 millió EUR volt. A vállalat megerősítette a korábbi előrejelzését, amely szerint 2025 egészében az EBIT összege átlépi az 50 millió eurós szintet.
2025. 08. 13. 15:00
Megosztás:

A blackjack stratégiák: Hogyan növelhetjük esélyeinket a győzelemre?

A blackjack az egyik legnépszerűbb kaszinójáték világszerte, amely egyszerre igényel szerencsét és stratégiai gondolkodást. A megfelelő stratégia alkalmazásával a játékosok jelentősen növelhetik nyerési esélyeiket, és akár csökkenthetik a ház előnyét is.
2025. 08. 13. 14:17
Megosztás:

Új csúcson zártak az amerikai piacok a vártnál alacsonyabb inflációs adatnak köszönhetően

Emelkedtek a Wall Street főbb részvényindexei kedden, az S&P 500 és a Nasdaq új történelmi csúcsot ért el, miután a júliusi headline infláció a várt alatt alakult, ami erősítette a várakozásokat egy szeptemberi FED kamatcsökkentésre.
2025. 08. 13. 13:00
Megosztás:

Zöldben zártak ez európai piacok; idehaza azonban a BUX mínuszban fejezte be a napot

Emelkedéssel zárták a keddi kereskedést az európai részvénypiacok, mert optimizmus miután Washington és Peking 90 nappal meghosszabbította a vámmegállapodásra vonatkozó határidőt, így november 10-ig elkerülhetők a három számjegyű vámok egymás termékeire.
2025. 08. 13. 12:00
Megosztás:

Off-chain transfer jelentése, fogalma és értelmezése a kriptovilágban

A kriptovaluták egyik kulcsfogalma az off-chain transfer (magyarul: láncon kívüli átadás/átutalás). Ez azt írja le, amikor egy értékmozgás nem közvetlenül a blokklánc főkönyvében történik, hanem azon kívül, például egy szolgáltató belső könyvelésében, fizetési csatornákban vagy más, úgynevezett második rétegű (Layer 2, L2) megoldásokban. A cikkben közérthetően, példákon keresztül mutatjuk be, mi ez pontosan, miért hasznos, milyen kockázatai vannak, és mikor éri meg használni—akár Bitcoin, akár Ethereum vagy más kriptók esetében.
2025. 08. 13. 11:00
Megosztás:

Mennyi most egy gépkocsi hitel átlagos kamata (THM)?

Az autóhitelezés 2025 első félévében négyéves rekordot döntött: 24,7 milliárd forintnyi új hitel került a piacra. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint a kiugrás oka főként a járműárak emelkedése, nem pedig az érdeklődés felfutása.
2025. 08. 13. 10:00
Megosztás:

Észak-Korea vezetőjével beszélt telefonon az orosz elnök

Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonon beszélt Kim Dzsong Unnal, a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság vezetőjével - közölte kedd este a Kreml sajtószolgálata.
2025. 08. 13. 09:00
Megosztás:

Gyengült szerda reggelre a forint

Gyengült kissé a forint szerda reggelre az előző délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 08. 13. 08:00
Megosztás:

Befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest - közölte az Agrárminisztérium (AM) keddi közleménye szerint Nagy István.
2025. 08. 13. 07:00
Megosztás:

Így óvd szemed a légkondicionált irodákban

A modern irodai környezet kihívásokat tartogat szemüvegviselők számára. A légkondicionálás, bár kellemes hőmérsékletet biztosít, gyakran okoz szemszárazságot és kellemetlenséget. Az Alensa szakértőivel együtt mutatjuk be, hogyan védheti meg szemei egészségét klimatizált környezetben, és milyen optikai megoldások állnak rendelkezésére a tökéletes komfortérzet eléréséhez.
2025. 08. 13. 06:00
Megosztás:

Sosem látott roham az eladó lakásokért – ez az 5 vármegye tarolta le a piacot júliusban

Csúcsot döntött az eladó és a kiadó lakóingatlanok iránti érdeklődők száma, mióta bejelentették az Otthon Start programot: július utolsó hetében 2 százalékkal többen kerestek ingatlant, mint az eddigi rekorder, január második hetében – derül ki a zenga.hu ingatlankereső portál adataiból. Öt vármegyében 60-70 százalékkal nőtt a komoly érdeklődők száma, csökkenést mindössze egy vármegyében mért a portál.
2025. 08. 13. 05:00
Megosztás:

Boldog dolgozó, sikeres cég? – mit mutatnak a globális és hazai wellbeing trendek

A világ népességének mindössze harmada (34%) érzi úgy, hogy boldog az életben – vagyis pozitívan látja jelenlegi helyzetét és optimistán tekint a jövőbe – derül ki a Gallup 2023-as globális felmérésének eredményeiből. A kutatás a jóllét/wellbeing öt alappillérét vizsgálta: karrier, fizikai egészség, társas kapcsolatok, pénzügyi stabilitás és közösségi élmények. Ezek együttesen határozzák meg, mennyire érezzük magunkat kiegyensúlyozottnak – nemcsak a jelenben, hanem a jövőre nézve is.
2025. 08. 13. 04:00
Megosztás:

Az egyik legnagyobb hazai mezőgazdasági cégcsoport megépíti Kazahsztán legnagyobb premixüzemét

Magyarország egyik legnagyobb mezőgazdasági cégcsoportja, az UBM Csoport beruházási megállapodást írt alá a KazFoodProducts csoporthoz tartozó AsiaAgroFood JSC-vel egy közös vállalat létrehozásáról, amely idén ősszel, 25 millió dollár (mintegy 8,5 milliárd forint) értékű beruházással megkezdi Kazahsztán legnagyobb és egyben legfejlettebb technológiájú premixüzemének építését. Az évi 48 ezer tonna kapacitású gyár az UBM összesen mintegy 20 milliárd forintos kazahsztáni beruházásának első ütemében épül fel, és várhatóan 2027-ben kezdi meg a működését.
2025. 08. 13. 03:00
Megosztás:

Kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás

A jelenlegi piaci viszonyok között a magyarországi vasúti árufuvarozás üzleti modellje fenntarthatatlanná vált, a díjbevételek nem tartanak lépést a költségekkel, a volumenek csökkennek, a kapacitáskihasználtság romlik, a közúttal szembeni versenyhátrány napról napra nő - ismerteti a Hungrail Magyar Vasúti Egyesület a legfrissebb vasúti árufuvarozási költségindex (VÁK-index) elemzésében, amelyről közleményben tájékoztatta az MTI-t kedden.
2025. 08. 13. 02:00
Megosztás:

Megerősítette idei eredményvárakozását a Waberer’s

A Waberer’s csoport az idei első féléves eredmények tükrében konzervatív becslés mellett is 50 millió eurót meghaladó EBIT-re (kamat- és adófizetés előtti jövedelem) számít 2025-ben - mondta Tóth Szabolcs, a Waberer's International Nyrt. gazdasági és stratégiai vezérigazgató-helyettese a vállalat első féléves jelentését ismertető online sajtótájékoztatón.
2025. 08. 13. 01:00
Megosztás: