Vezérigazgató-helyetteseket nevezett ki az MBH Bank

A fúziós folyamat lezárultával, a változó szakmai és üzleti hangsúlyoknak megfelelően az MBH Bank Nyrt. felsővezetése is átalakult: mostantól Egerszegi Ádám általános vezérigazgató-helyettesként, Bakonyi András kockázatkezelési vezérigazgató-helyettesként, Puskás András pedig önkormányzati kiszolgálásért, egyházakért, ESG és fenntarthatóságért, kommunikációért és államigazgatási kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesként folytatja munkáját az MBH Banknál.

Egerszegi Ádám, transzformációért és operációért felelős vezérigazgató-helyettes általános vezérigazgató-helyettesként folytatja munkáját, megtartva eddig feladatköreit ezentúl az elnök-vezérigazgató által számára delegált további feladatokkal bővült hatásköre. Egerszegi Ádám 1997-ben szerzett közgazdász diplomát a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán, melyet később egy MBA diploma követett. 1998-ban a Takarékbanknál kezdte pályafutását, ahol több vezetői pozíció betöltése után 2017 februárja óta vezérigazgató-helyettes, továbbá az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank alelnöke, általános vezérigazgató-helyettese volt. 2021. december 10-től az MKB Bank Nyrt. és a Magyar Bankholding Zrt. felsővezetésének tagjaként a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank transzformációjának és fúziójának operatív irányítója volt.   

Bakonyi András vezérigazgató-helyettesként irányítja a kockázatkezelési területet, formálisan is átvéve a decemberben távozott vezérigazgató-helyettes, Szomolai Csaba feladatait. Diplomáját 2002-ben a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte. 2002 és 2003 között az MKB Bank Zrt.-nél kezdte a banki pályafutását. Ezt követően 2003-tól a CIB Bankban és a K&H Bankban töltött be vezetői pozíciókat. 2015-től az MKB Bank Zrt. ügyvezető igazgatója, a vállalati üzletág vezetője, 2017-től a bank Vállalati és Treasury vezérigazgató-helyetteseként a vállalati, treasury és lízing tevékenységéért felelt. 2019 és 2021 között a bank kockázatkezelési vezérigazgató-helyettese, ezt követően az MKB Bank hitelkockázatkezelési területéért felelt ügyvezető igazgatóként.

Puskás András mostantól önkormányzati kiszolgálásért, egyházakért, ESG és fenntarthatóságért, kommunikációért és államigazgatási kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesként vesz részt a bank felsővezetésében. Kinevezésével többek között lehetőség nyílik az MBH Bank ESG törekvéseinek további fejlesztésére, valamint az önkormányzati pénzügyi piacon elért szilárd pozíciójának erősítésére, ahová jelenleg több mint 1200 számlavezetett önkormányzat és további 3100 önkormányzati intézmény, vállalat tartozik. Puskás András 2000-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen végzett okleveles közgazdászként. Pályafutását a Pénzügyminisztériumban kezdte, ezt követően Budapest Belvárosának alpolgármesteri tisztségét töltötte be, ahol városfejlesztési feladatokat látott el. 2014-től a Magyar Export-Import Bank Zrt.-nél és a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt.-nél dolgozott üzleti vezérigazgató-helyettesként, valamint a bank és biztosító igazgatóságának tagjaként. A Budapest Bank kockázatért és működésért felelős vezérigazgató-helyetteseként 2018 és 2022 között tagja volt a bank felső vezetésének és Igazgatóságának, mint a Kockázatkezelés, az Operáció, az IT és a PMO szervezetek irányításáért felelős vezető. 2021. július 1-től a Magyar Bankholding kiemelt ügyeiért, kormányzati kapcsolataiért, kommunikációjáért, valamint az ESG-ért és fenntarthatóságért felelős elnöki főtanácsadója volt.

Az MBH Bank a hármas banki fúzió folyamatának lezárultával alakította át felső vezetői körét. Az MBH Bank jelenleg Magyarország második legnagyobb bankja. Univerzális bankként 2023. május 1-jén kezdte meg működését. Célja egy új minőségű ügyfélélmény kialakításával, nemzetközi szinten is élenjáró technológiák bevezetésével a hazai piacvezető szerep megszerzése és a nemzetközi terjeszkedés.

Trump azt ajánlotta a Hormuzi-szorost használó országoknak, hogy vegyék át az ellenőrzést az útvonal felett

Donald Trump azt ajánlotta a Hormuzi-szorost használó országoknak, hogy vegyék át az ellenőrzést az energiaszállítási útvonal felett, vagy szerezzék be az Egyesült Államoktól az energiahordozót.
2026. 03. 31. 20:30
Megosztás:

XRPL-validátor: a SWIFT nem használ XRP-t – és lehet, hogy nincs is rá szükség

A nemzetközi fizetések piaca fordulóponthoz érkezett: a sebesség, az átláthatóság és a költséghatékonyság ma már nem extra előny, hanem alapelvárás. Ebben az átalakuló környezetben egyre többen állítják, hogy az XRP jövője egyáltalán nem attól függ, integrálja-e valaha a SWIFT a technológiát. Egy XRPL-validátor szerint a blokkláncalapú pénzügyek következő szakasza épp arról szólhat, hogy a piac egyszerűen továbblép a régi infrastruktúrán.
2026. 03. 31. 20:00
Megosztás:

A magyarok több mint harmada kölcsönből fizeti a váratlan kiadásokat

A magyarok közel kétharmadát érte komolyabb, akár több százezer forintos váratlan kiadás az elmúlt egy évben, amit több mint harmaduk kölcsönből fizet - állapította meg a Cofidis az NRC közös reprezentatív kutatásában, amelynek eredményéről közleményben tájékoztatták az MTI-t kedden.
2026. 03. 31. 19:30
Megosztás:

Tűzgyújtási tilalom - FRISS!

Megszűnik a tűzgyújtási tilalom minden vármegyében szerdán - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján kedden közzétett tájékoztatásban.
2026. 03. 31. 19:00
Megosztás:

Nem kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni a hagyományosan húsvéti ételekért

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint a hagyományosan húsvéti ételek, a sonka, a tojás, vagy a torma javarészt a tavalyi áron, vagy annál is olcsóbban kaphatók a nagy kereskedelmi láncok üzleteiben.
2026. 03. 31. 18:30
Megosztás:

Egyiptom turizmusa lehet az iráni konfliktus nyertese

Jelentősen nőtt az érdeklődés Egyiptom iránt, miközben a Közel-Keleten járattörlések és bizonytalanság jellemzi az utazási piacot. Az Öböl-menti térség helyett egyre több európai, köztük magyar turista választja a stabilabbnak tartott észak-afrikai országot, különösen a Vörös-tenger térségét. A légitársaságok bővítették kapacitásaikat, új járatok indultak, hogy kiszolgálják a megnövekedett keresletet. Az egyiptomi font gyengülése miatt az árak is kedvezőbbek, ami tovább növeli az ország versenyképességét. A kiszámítható működés és a biztonságérzet is egyre több nyaraló számára jelent vonz erőt.
2026. 03. 31. 18:00
Megosztás:

Miért érezzük lassúnak az irodai netet, és mit érdemes ilyenkor átgondolni?

Egy tipikus irodai helyzetben online meeting közben szétesik a hang, a prezentáció lassan tölt be, közben valaki épp nagy fájlokat küld fel a felhőbe, más pedig nem éri el rendesen a vállalati rendszert. Ilyenkor könnyű rávágni, hogy „rossz a net”, pedig a háttérben sokszor több kisebb ok dolgozik egyszerre.
2026. 03. 31. 17:30
Megosztás:

Elutazik tervezett amerikai állami látogatására a brit uralkodó

Elutazik tervezett amerikai állami látogatására a brit uralkodó.
2026. 03. 31. 17:00
Megosztás:

Erősíti vezetői csapatát a WING: áprilistól dr. Walter Katalin a magyarországi vezérigazgató

Átalakítja vezetői struktúráját 2026. április 1-jével a WING Zrt. A változás részeként kettéválik az elnök-vezérigazgatói szerep: Noah Steinberg a jövőben elnökként folytatja munkáját, míg a magyarországi operatív tevékenység irányítását dr. Walter Katalin veszi át vezérigazgatóként.
2026. 03. 31. 16:30
Megosztás:

Az INA megvásárolja a SAVA-07 kutatási terület teljes tulajdonát

Az INA horvát olajipari vállalat kötelező érvényű megállapodást írt alá a kanadai Vermilion Energy horvátországi leányvállalatával, a Vermilion Zagreb Exploration d.o.o.-val a szárazföldi SAVA-07 kutatási terület fennmaradó 60 százalékos részesedésének megvásárlásáról, amellyel tulajdoni aránya 100 százalékra nő - közölte a vállalat az MTI-vel kedden.
2026. 03. 31. 16:00
Megosztás:

Több mint kétszáz éve nem született olyan kevés gyerek Csehországban, mint tavaly

Tavaly mintegy 77 600, az ilyen statisztikák kezdete, 1785 óta a legkevesebb gyerek született Csehországban, ennek ellenére a bevándorlásnak köszönhetően nőtt az ország népessége - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal kedden Prágában.
2026. 03. 31. 15:00
Megosztás:

Digitális csapdában a magyar óvodások?

Bár tízből kilenc magyar óvodás használ valamilyen digitális eszközt, a szülők döntő többsége komoly aggodalommal figyeli a jelenséget. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megbízásából készült kutatás rámutat: a szülők 71 százaléka szerint a képernyőidő inkább negatív hatással van a gyermekek fejlődésére. A mindennapokban mégis nehéz gátat szabni a tartalomfogyasztásnak, amit jól mutat, hogy a szülők bevallása szerint a digitális eszközt használó gyerekek 83 százaléka küzd leválási nehézségekkel - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága kedden az MTI-vel.
2026. 03. 31. 14:30
Megosztás:

Átadták a Horizont kerékpáros túraútvonal új szakaszait

Az új szakaszok átadásával közel ezer kilométeresre bővült a Horizont kerékpáros túraútvonal, mely várhatóan legkésőbb 2027 tavaszára eléri teljes hosszát - jelentette ki a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) aktív Magyarországért felelős államtitkára az újonnan kijelölt útvonal ünnepélyes átadásán, a horpácsi Kálmán Kertje Panzió és Rendezvényházban.
2026. 03. 31. 14:00
Megosztás:

4iG: kisebbségi részesedéset vásárol a cseh CSG a Hirtenberger Defence Systems Védelmi Ipari Kft.-ben

A cseh védelmi ipari vállalatcsoport, a CSG 49 százalékos részesedést vásárol a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) leányvállalatában, a védelmi ipari gyártó Hirtenberger Defence Systems Védelmi Ipari Kft.-ben (HDS) - tájékoztatta az MTI-t a 4iG kedden.
2026. 03. 31. 13:30
Megosztás:

Az ünnepek alatti kamionstopot részlegesen feloldják

A húsvéti ünnepek alatt szakmai kezdeményezésre a kamionstopot részlegesen - az éjszakai időszakokban 22 óra és másnap reggel 6 óra között, 8 órás időtartamokban - felfüggesztik - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) kedden az MTI-vel.
2026. 03. 31. 13:00
Megosztás:

Akár 12 millió forint támogatás kisvállalkozások digitalizációs fejlesztéseire

Az elmúlt két évtized legkedvezőbb digitális pályázati lehetősége nyílik meg most kedden a legkisebb cégek előtt. Az összesen 30 milliárd forint támogatás vidéki mikro- és kisvállalkozások digitális infrastruktúrájának, képességeinek fejlesztésére fordítható, például számítógépek, mobiltelefonok, nyomtatók, hálózati berendezések, szoftverek vagy felhőszolgáltatások beszerzésére, weboldal vagy webshop elkészítésére - hívta fel a figyelmet keddi közleményében az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2026. 03. 31. 12:30
Megosztás:

Húsvétkor is sokat lehet spórolni az online árfigyelővel

Pénzt és időt spórolhatnak a családok a húsvéti nagy bevásárlások során az online árfigyelő használatával – erre hívja fel a figyelmet keddi közleményében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
2026. 03. 31. 12:00
Megosztás:

A szlovén kormány feloldotta a tankolható üzemanyag mennyiségi korlátozását

A szlovén kormány hétfőn visszavonta az egy benzinkúton naponta értékesíthető üzemanyag mennyiségének korlátozásáról szóló rendeletet, miután a piac és az ellátás stabilizálódott - közölte a kormány kommunikációs hivatala.
2026. 03. 31. 11:30
Megosztás:

Ennyi volt januárban a bruttó átlagkereset

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 26,3, a nettó átlagkereset 28,0, a reálkereset pedig 25,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 03. 31. 11:00
Megosztás:

A kockázatkerülő hangulatban estek a hosszú kötvényhozamok, erősödött a dollár

Tovább emelkedtek az energiahordozók árai, WTI közel 5%-kal 105, a Brent 1,5%-kal 115 dollár környékére került, a holland tőzsdei gázár elérte az 55 Eurót.
2026. 03. 31. 10:30
Megosztás: