Visszatér a lakásnyeremény! 100 milliós értékű lakást kap a nyertes

Visszatér a lakásnyeremény. Egyedülálló akciót indít a Szerencsejáték Zrt. az OTP Bank együttműködésével augusztus 28-ától. Az elmúlt évtized egyik legnagyobb értékű hazai tárgynyereményét, egy több mint 100 millió forint értékű penthouse-jellegű lakást nyerhet egy szerencsés Játékoskártya birtokos. A kiemelkedő nyereménnyel kívánja megünnepelni a nemzeti lottótársaság, hogy immáron 1 millió játékos igényelte a Játékoskártya szolgáltatást a lottózókban.

Visszatér a lakásnyeremény! 100 milliós értékű lakást kap a nyertes

 
A két TOP10-es árbevételt generáló vállalat története a múltban összefonódott: 1950-től negyven éven keresztül az Országos Takarékpénztár (OTP) keretei között működött a Sportfogadási és Lottóigazgatóság, amelyből 1991-ben jött létre az önálló, állami tulajdonú részvénytársaság, a Szerencsejáték Rt. A mostani nyereményjáték tárgya, a lakásnyeremény is ebből az időszakból származik, ugyanis 1957-től egészen a hetvenes évek közepéig a tárgynyeremény-sorsolás legértékesebb tételei az ingatlanok voltak. Ebben az időszakban 505 lakás, 224 családi ház és üdülő talált gazdára az Ötöslottó játékosai között, akik 3 forint 30 filléres szelvényükkel lettek öröklakás tulajdonosai. Az utolsó Lottóotthon sorsolást 1973. december 3-án tartották a Népstadion egyik termében.
 
Ötven év után a Szerencsejáték Zrt. az OTP Bank együttműködésével visszahozza a lakásnyereményt, amit a nemzeti lottótársaság a Játékoskártya elnevezésű hűségprogramjában résztvevő játékosai számára tesz elérhetővé. A penthouse-jellegű lakást Magyarország egyik legmegbízhatóbb ingatlanfejlesztője, az OTP Ingatlan Zrt. építteti.
 
A 6 éve indult Játékoskártya - amelynek igénylése mostanra országosan már 4300 értékesítési ponton, valamint már online is lehetséges - számos kényelmi és biztonsági funkciót nyújt a fogadók részére, és támogatást ad a túlzásba vitt mértékű szerencsejáték elkerülésében is, hogy a szerencsejáték valóban játék maradjon.
 
„A szolgáltatás népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy immáron 1 millió játékos igényelte a Játékoskártyát a lottózókban, a tendenciákat nézve pedig ez a szám, az online regisztrációval együtt év végére még harmadával növekedhet.” – hangsúlyozta Mager Andrea. Az Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója hozzátette: „nagy öröm számomra, hogy az OTP Bankkal együttműködve, egy ilyen kiemelkedően nagy értékű ingatlant tudunk kínálni, visszahozva a nagy múltú lakásnyereményt játékosaink számára.”
 
„A sportfogadás és a lottó évtizedekig összeforrtak az OTP nevével, hiszen 1991-ig a bank szervezte ezeket a népszerű játékokat. Ezért is álltunk örömmel a Szerencsejáték Zrt. Játékoskártya lakásnyeremény akciója mellé, és a hajdani Lottóházak emlékét felidézve ezért is lett az OTP Ingatlan Zrt., mint az ország egyik legjelentősebb és legnagyobb bizalmat élvező ingatlanfejlesztője a tárgynyeremény-program ingatlanszolgáltatói partnere.” – mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.
 
A Játékoskártyával hosszú távon tervez a nemzeti lottótársaság. A meglévő funkciók továbbfejlesztésével, valamint újak bevezetésével hazánk egyik legnagyobb hűségprogramját kívánja felépíteni az elkövetkezendő két évben. Mindezzel párhuzamosan elindították egy új, a nemzetközi trendeket és a játékosok igényeit is magába foglaló applikáció fejlesztését is.
A regisztrációval rendelkező játékosbázis növelése egyben támogatja a Szerencsejáték Zrt. felelős játékszervezési törekvéseit is.

Lendületesen kezdte az évet a személyi kölcsön, gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel

Idén januárban 84,33 milliárd forintot tett ki az új személyihitel-szerződések szerződéses összege, ami 13,9%-kal múlta felül a 2025 azonos időszakában kihelyezett hitelösszeget – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. Ez alapján tehát biztatóan indult 2026, igaz, a januári kihelyezés ezúttal elmaradt a decemberitől, pedig jellemzően ennek a fordítottja szokott igaz lenni - írja közleményében a Bank360.
2026. 03. 05. 06:00
Megosztás:

Szinte csak az Otthon Start érdekli a hitelfelvevőket

Érezhetően visszaesett a kereslet januárban a lakossági hitelpiacon, az Otthon Startnál és a személyi kölcsönöknél viszont még fennmaradt a lendület – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Éves összevetésben persze még mindig szépen teljesített a piac, miközben új csúcsra emelkedett a lakossági hitelek állománya is. A bankok változatlanul az Otthon Startra koncentrálnak, egyre keményebb a verseny a támogatott hitelt igénylő ügyfelekért.
2026. 03. 05. 05:30
Megosztás:

Az OTP Bank elemzése szerint idén erősödik a mezőgazdasági szektor

A magyar mezőgazdaság 2026-ban kedvezőbb kilátásokkal indul, mint az előző esztendőben. Bár a szektor továbbra is jelentős kihívásokkal - többek között a szélsőséges időjárással és piaci bizonytalanságokkal - néz szembe, az OTP Bank bizakodva tekint az előttünk álló időszakra. A gazdasági növekedés 2-2,5% környékére gyorsulhat, a bank pedig készen áll arra, hogy hitelezési és szakmai megoldásaival támogassa az ágazat szereplőit fejlődésükben és működésükben egyaránt – hangzott el az idei OTP Agrár Gálán, ahol átadták az Agráriumért OTP Díjakat is.
2026. 03. 05. 05:00
Megosztás:

Minden eddiginél több zöld teherautó állt forgalomba februárban

Újabb csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai környezetbarát flotta bővülésében, 324 teherautó kapott zöld rendszámot, egy egységgel döntve meg az eddigi csúcsot 2025 októberéből - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) friss Facebook-bejegyzésében szerdán.
2026. 03. 05. 04:30
Megosztás:

Egy év alatt közel 40 százalékkal emelkedett a lakáshitelek átlagos összege

Januárban több mint 250 milliárd forint lakáshitelre kötöttek szerződést a hazai háztartások, így tavaly januárhoz képest bő 100%-os volt a bővülés – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által publikált adatokból. Az Otthon Start Program hatására egy év alatt közel 40%-kal emelkedett meg az átlagosan felvett hitelösszeg, januárban pedig a teljes lakáshitel-kihelyezés 72,2%-a a program keretein belül történt - írja közleményében a Bank360.hu.
2026. 03. 05. 04:00
Megosztás:

Februárra újra felpörgött a használtautó-import

Februárban a DataHouse adatai szerint 12 206 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 26 százalékkal haladja meg a tavaly februárban regisztrált 9 692-es mennyiséget. Néhány hónapon belül immár másodszor fordul elő, hogy az import használt autók havi darabszáma 12 ezer fölé emelkedik, ami azt mutatja, hogy folytatódik az a trend, hogy egyre több autóvásárló figyelme fordul újra a külföldi autópiacok felé.
2026. 03. 05. 03:30
Megosztás:

2026-ban újra gyorsulhat a magyar gazdaság, de az iráni háború komoly kockázatokat hordoz

A külső kereslet erősödésével párhuzamosan 2026-ban gyorsulhat a magyar gazdaság növekedése: a fogyasztás élénkülése és az új ipari kapacitások termelésbe állása új lendületet adhat a gazdaságnak. A sokat javuló inflációs kép önmagában teret engedne a további kamatcsökkentéseknek, de a napokban kibontakozó iráni háborús válság ezt erősen veszélyezteti. A közel-keleti helyzet jelenleg nagyon kiszámíthatatlan, és fennáll a gyors változás lehetősége, mind pozitív, mind negatív irányba – húzták alá az MBH Elemzési Centrum szakértői.
2026. 03. 05. 03:00
Megosztás:

50 milliárd dollárt fektet az Amazon az OpenAI-ba

Az OpenAI és az Amazon hosszú távú stratégiai partnerséget jelentett be idén február végén azzal a céllal, hogy világszerte felgyorsítsák a mesterséges intelligencia innovációk terjedését a vállalatok, startupok és az egyéni felhasználók számára. Ennek alapján az Amazon 50 milliárd dollárt fektet be az OpenAI-ba. 15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
2026. 03. 05. 02:30
Megosztás:

A magyar nyugdíjkorhatár hol tart európai mércével?

Dolgozunk-e többet vagy kevesebbet, mint Európa többi országa? A nyugdíjkorhatár kérdése ma az egyik legfontosabb társadalmi vita Európában.
2026. 03. 05. 02:00
Megosztás:

A készpénzt és annak meglétét vizsgálja az Adóhatóság 2026-ban nagy erőkkel

Az adóhatóság idén egy célzott, algoritmusok által támogatott ellenőrzési programot indított, amelynek középpontjában a mérlegben szereplő készpénz tényleges meglétének vizsgálata, valamint a házipénztárhoz kapcsolódó pénzmozgások részletes feltárása áll. A NAV az ellenőrzések során a pénztár záróegyenlegét összeveti többek között az árbevétellel, a bankszámlaforgalommal, az osztalékfizetéssel, továbbá a tagi és munkáltatói kölcsönökkel is.
2026. 03. 05. 01:00
Megosztás:

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt, március végétől legalább június közepéig - jelentette be szerdán a francia légitársaság.
2026. 03. 05. 00:05
Megosztás:

Stabil növekedés turbulens piacon: portfólió-bővítéssel és technológiai fejlesztésekkel erősít a Terrán

A Terrán a kihívásokkal teli építőipari környezetben is növekedési pályán maradt: a vállalat nettó árbevétele 2024-hez képest több mint 14%-kal emelkedett, miközben portfólió-bővítéssel, technológiai fejlesztésekkel és komplex ernyőmárka kialakításával erősítette tovább piaci pozícióját. A tetőcserepek és a Generon napelemes tetőrendszer mellett KészTető és térkőgyártásba is belefogott a vállalat.
2026. 03. 04. 23:30
Megosztás:

Több mint félmillió négyzetméternyi energetikailag korszerű ingatlan a Baross Gábor Tőkeprogramban

Mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan válik a korszerű energetikai követelményeknek megfelelővé a Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közös kezdeményezése révén 2023 óta 149 milliárd forintnyi forrás jutott hazai ingatlanok zöld célú fejlesztésére, amelyek között kereskedelmi, logisztikai és lakóépületek egyaránt megtalálhatók.
2026. 03. 04. 23:00
Megosztás:

Elektromos autókat adtak át a DRV. Zrt.-nél

Tizenhat elektromos kishaszongépjárművet vásárolt 200 millió forintos beruházással a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV), a járműveket a cég szerdán vette át zamárdi telephelyén.
2026. 03. 04. 22:30
Megosztás:

A 4iG Csoport az Ericssonnal épít zöldmezős 5G hálózatot Észak-Macedóniában

A 4iG Csoport tagvállalata, a One Macedonia Telecommunications DOOEL (One Macedonia) és az Ericsson négy évre szóló szerződést írtak alá Észak-Macedónia zöldmezős 5G Standalone hálózatának kiépítésére.
2026. 03. 04. 22:00
Megosztás:

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON a legjobb intézményi zöldprojekteket

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON Föld bajnokai pályázata a legjobb intézményi zöldprojekteket, a felhívásra április 11-ig lehet jelentkezni a cég weboldalán.
2026. 03. 04. 21:30
Megosztás:

Tripláztak a hibridek, jönnek fel a villanyautók, de a benzineseké a főszerep

Masszív fölényben vannak a benzinesek az autóval rendelkező középkorúak táborában, hiszen 66 százalékuk ilyen meghajtású gépkocsival rendelkezik. A dízelmotoros autók aránya 27 százalékos, a hibrid aránya megháromszorozódott, de így is csak 6 százalékos részesedést értek el derül ki a K&H biztos jövő felméréséből.
2026. 03. 04. 21:00
Megosztás:

Ripple áttörés: a stabilcoin-alapú fizetési platform már átlépte a 100 milliárd dolláros forgalmat

A Ripple új szintre emeli a vállalati digitális pénzügyi infrastruktúrát. A cég bejelentette, hogy stabilcoin-alapú fizetési platformja már meghaladta a 100 milliárd dolláros feldolgozott tranzakciós volument. Az új funkciók révén a vállalatok immár egyetlen integrált rendszeren keresztül kezelhetik a fiat pénzeket és a stabilcoinokat – a gyűjtéstől kezdve a váltáson át egészen a kifizetésekig.
2026. 03. 04. 20:30
Megosztás:

Erősödött szerdán a forint

Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 03. 04. 20:00
Megosztás:

Csaknem 630 ezer négyzetméter ingatlan energetikai korszerűsítéséhez járul hozzá a Baross Gábor Tőkeprogram

A Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan felelhet meg a korszerű energetikai követelményeknek – közölte a Nemzeti Tőkeholding (NTH) szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 04. 19:30
Megosztás: