Visszatért a növekedéshez a Lowe’s
2025. 02. 26. 21:30
Az amerikai barkácsáruház összehasonlítható eladásai 0,2%-kal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest a negyedik negyedévben, ami meglepetést okozott, mivel a konszenzus 1,8%-os visszaesés volt.
A 18,55 milliárd dolláros nettó árbevétel és az 1,99 dolláros korrigált részvényenkénti nyereség kis mértékben, de szintén felülmúlta az előrejelzéseket.
A vezérigazgató, Marvin Ellison szerint sikeres taktikájuknak köszönhetően növelni tudták a piaci részesedésüket a nagy vetélytárs Home Depot-val szemben.
A Lowe's a jelentésben kitért arra, hogy a Fed tavalyi kamatcsökkentései némileg mérsékelték a hitelfelvételi költségeket, ami pozitívan befolyásolta a lakásfelújítási kedvet is.
A vezetőség a 2025-ös pénzügyi évre 83,5 és 84,5 milliárd dollár közötti teljes árbevételt vár, ami némileg elmarad a 84,63 milliárd dolláros elemzői várakozásoktól, az összehasonlítható eladások pedig 0-1%-kal emelkedhetnek.
185 tonna hal pusztult el Rétimajorban
A súlyos vízhiány következtében az Aranyponty Halászati Zrt. rétimajori és rétszilasi halastavain az elmúlt hetekben 185 tonna hal pusztult el, a közvetlen állományveszteség értéke megközelíti a 200 millió forintot - mondta Lévai Ferenc a társaság vezérigazgatója az MTI-nek szombaton.
Véget ért az energiavészhelyzet – a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kWh csúcsidei megtakarítást ért el
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által indított Vállalkozói Energiaösszefogáshoz néhány nap alatt csaknem 350 vállalkozás csatlakozott az ország 202 településéről, és vállalásaik összesen több mint 145 000 kWh csúcsidei energiamegtakarítást jelentettek.
A szellemi hanyatlás kockázatának 45%-a befolyásolható a WHO szerint
A demencia világszerte több mint 57 millió embert érint, és ez a szám folyamatosan nő. Bár a betegség lefolyását megállító kezelés jelenleg nem áll rendelkezésre, a szellemi hanyatlás kockázatának csökkentése a tudományos közösség szerint már most is lehetséges.
Másodfokúra csökkent a riasztás
Szombat hajnalban helyreállt a vízszolgáltatás Budapest III. kerületében a Jós utcában, ahol pénteken csőtörés történt - közölte a kormány a hőségriasztásról készült, szombaton közzétett jelentésében a kormany.hu oldalon. Szombattól az országos tisztifőorvos kedd éjfélig másodfokúra mérsékelte az ország egész területére vonatkozó harmadfokú hőségriasztást.
Újabb nagybank viszi 3 százalék alá az Otthon Start lakáshitel kamatát
Még egy nagybank kamatkedvezményt ad azért, hogy az igénylők nála vegyék fel a kedvezményes, maximum 3 százalékos kamatú Otthon Startot. 2026-ban az új lakáshitelek 80 százaléka valamilyen állami támogatásos kölcsön, túlnyomórészt Otthon Start. Augusztus 10-től az UniCredit is belép az ezt a hitelt 3 százalék alatti kamattal kínáló bankok közé – derül ki a BiztosDöntés.hu összegzéséből.
Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el
A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) szombaton az MTI-vel.