Vonzó a béremelés

A pedagógusbérek emelésének eredményeként sok pedagógus visszatérne a pályára - közölte a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára, miután szülői szervezetek vezetőivel egyeztett szerdán a Belügyminisztériumban.

Vonzó a béremelés

Rétvári Bence elmondta, hogy az intézményvezetőknél egyre több olyan tanár érdeklődik a visszatérés lehetőségéről, aki korábban elhagyta a pályát. Hozzátette, hogy örömteli hír a fokozott érdeklődés.

Az államtitkár emlékeztett arra, hogy a kormány idén 32,2 százalékkal emelte a tanárok és óvónők bérét, jövőre pedig további 21 százalékos emelést tervez. Megjegyezte, hogy korábban már 10-10 százalékos béremelés volt, így négy év alatt 93,5 százalékkal nőnek a pedagógusbérek.

Az egyeztetésen az évközi iskolai szünetek átalakításáról is tárgyaltak. Sok szülő támogatja azt a megoldást, hogy hosszabbak legyenek az évközi iskolai szünetek, a nyári vakáció pedig rövidebb - ismertette az az államtitkár. Az érvek között elhangzott, hogy a hosszabb évközi szünet hatékonyabb kikapcsolódási, pihenési lehetőséget ad a gyermekeknek - mondta. Hozzátette, hogy a rövidebb nyári szünet pedig a szülőknek jelent könnyebbséget a gyermekek napközbeni elhelyezést illetően.

Balatoni Katalin, a BM köznevelési helyettes államtitkára közölte: arra kérik az iskolákat, hogy kiemelt figyelmet fordítsanak az érdemjegyeknek a Kréta rendszerbe történő fokozatos felöltésére. Indoklásként elmondta, hogy a szülői szervezetek azt jelezték, hogy a félévi és az évvégi zárás előtt torlódik fel az érdemjegyek kiadása.

Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom vezetője azt mondta, örömmel fogadták, hogy a Nemzeti alaptantervbe bekerül a párkapcsolati készégek, a családi éltre hangolódás oktatása, amelyre az osztályfőnöki órák keretében kerül majd sor.

Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete elnöke úgy fogalmazott, üdvözlik a pedagógusbéremelést, különösen azt, hogy a béremelést az óvónőknek is biztosítja a kormány.

Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet vezetője közölte, hogy fontosnak tartanak olyan pilot-programokat indítani, amelyek az iskolai mobiltelefon-használatra segítenek kidolgozni megoldásokat. Hozzátette: örömmel veszik, hogy erre van fogadókészség a kormány részéről is.


A hollandok többsége igazságtalannak tartja a klímapolitikai terhek megoszlását

A hollandok többsége szerint igazságtalanul oszlanak meg a klímavédelmi politika költségei, a nagy szennyező vállalatok és a tehetősebb háztartások túl kevés terhet viselnek - derül ki a holland kormány társadalompolitikai kutatóintézetének (SCP) szerdán közzétett felméréséből.
2026. 05. 28. 00:30
Megosztás:

Az alapkamattal versenyeznek a bankok jobb betéti ajánlatai, elmennek 6-8 százalékig is

Nem csak a Magyar Nemzeti Bank tartja az alapkamatát még mindig 6 százalék felett, több pénzintézet is ezt meghaladó vagy ettől ettől alig elmaradó betéti ajánlatokkal igyekszik magához csábítani az ügyfelek megtakarításait a BiztosDöntés.hu összesítése szerint. Hiába azonban az akár 6-8 százalékos kamat, a lekötött betétekért nem kapkodnak, a bankszámlákon lévő pénz 15 százalékát fektette be csak így a lakosság.
2026. 05. 27. 23:30
Megosztás:

Lannert Judit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével találkozott

Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter szerdán találkozott Nagy Erzsébettel, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével és megállapodtak a párbeszéd folytatásában.
2026. 05. 27. 23:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első negyedévet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 13,341 milliárd forint árbevételt ért el az idei év első negyedévében, ami 8,3 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 212 millió forint lett, míg 2025 első négy hónapjában még 21,116 millió forintos nyereségről számolt be - tudatta a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
2026. 05. 27. 22:30
Megosztás:

Ajándékok mellett közös élményekkel készülnek a családok a gyereknapra

A REGIO online felmérésében részt vett szülők többsége gyereknapon az ajándékok mellett közös élménnyel, programmal lepi meg gyermekét. Ajándékokra a családok többsége 5 és 10 ezer forintot költ - tájékoztatta a játékkereskedelmi cég szerdán az MTI-t.
2026. 05. 27. 22:00
Megosztás:

IMF-tanulmány: a stabilcoinok már nem kriptós mellékszereplők, hanem a fizetési piac új kihívói

A Nemzetközi Valutaalap friss munkatanulmánya szerint a pénzügyi piacok egyre komolyabban számolnak azzal, hogy a stabilcoinok valódi szereplővé válhatnak a globális fizetési rendszerben. A kutatás nem blokklánc-tranzakciókból, hanem tőzsdei árfolyamreakciókból olvassa ki a piac üzenetét: amikor az amerikai stabilcoin-szabályozás közelebb került a törvényerőre emelkedéshez, a hagyományos fizetési cégek piaci értéke érdemben csökkent.
2026. 05. 27. 21:30
Megosztás:

Idén napi 850 forint lehet a biztonságos nyaralás ára

Az Insura.hu legfrissebb felmérése szerint idén a nyaralni indulók 67 százaléka külföldi utat is tervez, a biztosításközvetítő társaság előrejelzése szerint az utazni vágyók fejenként átlagosan napi 850 forintos utasbiztosítási díjjal számolhatnak.
2026. 05. 27. 20:30
Megosztás:

A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata 14,42 milliárd forint osztalékot fizet

A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata, a Makedonski Telekom AD - Skopje (MakTel) 14,42 milliárd forint (2,49 milliárd macedón dénár) osztalékot fizet - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett kibocsátói tájékoztatásban.
2026. 05. 27. 20:00
Megosztás:

Vasárnapig jelenthető be a tavaszi fagykár

A fagykár-bejelentéseket vasárnapig tehetik meg a gazdálkodók - közölte az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 27. 19:30
Megosztás:

Ripple az SEC-nél: az XRP kerüljön egy súlycsoportba a Bitcoinnal és az Ethereummal

A Ripple újabb lépést tett azért, hogy a digitális eszközök szabályozása ne elavult címkék, hanem valós piaci funkciók alapján történjen. A vállalat azt szeretné elérni, hogy az XRP, a fizetési célú stabilcoinok és a tokenizált értékpapírok kezelése kiszámíthatóbbá váljon az amerikai szabályozói környezetben. A javaslatok középpontjában a stabilcoinok fedezeti szerepe, a tőkekövetelmények enyhítése, valamint az on-chain nyilvántartások hivatalos elismerése áll.
2026. 05. 27. 19:00
Megosztás:

Felülteljesített a magyar tőzsde a nemzetközi társaihoz képest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 913,51 pontos, 0,7 százalékos emelkedéssel, 131 829,83 ponton zárt szerdán.
2026. 05. 27. 18:30
Megosztás:

A TikTok harmadik éve a legértékesebb kínai márka

A TikTok idén már a harmadik egymást követő évben volt a legértékesebb márka Kínában a Brand Finance China 500 összeállítása szerint. A TikTok/Douyin közösségi hálózat márkaértéke egy év alatt 45 százalékkal, 153,5 milliárd dollárra nőtt - áll a Brand Finance honlapján.
2026. 05. 27. 18:00
Megosztás:

Miért kell félniük a nemzeti valutáknak a stabilcoinok támasztotta versenytől?

A stabilcoinok eredetileg a kriptotőzsdék praktikus elszámolási eszközeiként indultak, mára azonban a globális pénzügyi rendszer egyik legfontosabb új kihívásává váltak. A dollárhoz kötött digitális tokenek egyre nagyobb szerepet kapnak a fizetésekben, a megtakarításokban és a határokon átnyúló pénzmozgásokban.
2026. 05. 27. 17:30
Megosztás:

Rekordközeli aktivitás – de egyre kevesebb cégnek van mit leadni

A 2025-ös üzleti évre vonatkozó számviteli beszámolók benyújtásának képe tovább árnyalódott: a határidő körüli torlódás oldódik, az IFRS-alkalmazók köre nő, a vállalkozások száma viszont negyedik egymást követő évben csökken.
2026. 05. 27. 17:00
Megosztás:

Mol: elindulhat a helyreállítás a tiszaújvárosi robbanás után

Befejeződött a múlt hét pénteki robbanásban megsérült tiszaújvárosi Olefin-1 üzemben a hatósági helyszínelés, és elhárították a közvetlen balesetveszélyt. Elindulhatnak az üzem helyreállításához szükséges munkálatok, miután a Mol megkapta az ehhez szükséges hatósági engedélyeket, és felállította a munkálatokért felelős szakértői csapatát - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 27. 16:30
Megosztás:

Részvényenként 1550 forint osztalék kifizetését javasolja a Zwack Unicum

A Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága összesen 3,154 milliárd forint, részvényenként 1550 forint osztalék kifizetését javasolja a júliusi 2-án tartandó közgyűlésen - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
2026. 05. 27. 16:00
Megosztás:

A hétvégi BL-döntőre a csapatok mellett a mobilhálózat is felkészül

Szombaton, május 30-án rendezik meg az UEFA Bajnokok Ligája 2026-os döntőjét a Puskás Arénában. A CETIN Hungary Zrt. a helyszínen multioperátoros mobiltávközlési infrastruktúrát – komplex rádiós antennarendszert – működtet. Így a mobilszolgáltatók a meccsen – illetve az Aréna bármilyen más nagyrendezvényén – a több tízezres nézőközönség számára megbízható hang- és adatkapcsolatot tudnak biztosítani.
2026. 05. 27. 15:30
Megosztás:

Grúzia és a Tether saját lari-alapú stabilcoint indít: érkezik a GEL₮

Grúzia újabb nagy lépést tesz a digitális pénzügyi infrastruktúra fejlesztése felé. Az ország a Tetherrel együttműködve tervezi elindítani a GEL₮ nevű stabilcoint, amelyet a grúz larihoz kötnek. A kezdeményezés célja, hogy gyorsabb fizetéseket, olcsóbb határokon átnyúló átutalásokat, modernebb fintech szolgáltatásokat és blokklánc-alapú elszámolási rendszereket hozzon létre egy szabályozott, államilag támogatott keretrendszerben.
2026. 05. 27. 15:00
Megosztás:

A középkorúak többségénél a pénzhiány miatt kérdéses a nyaralás

Az idén hosszabb pihenést nem tervező 30-59 évesek többsége nem azért mond le a kikapcsolódásról, mert nincs kedve utazni, hanem mert nincs rá elég pénze. A K&H biztos jövő kutatásának első negyedéves eredményei szerint idén a középkorúak 59 százaléka nem készül legalább 5 napos pihenésre. Többségük, 72 százalékuk anyagi okokra hivatkozott, ez pedig megfelel az elmúlt évek eredményei alapján kirajzolódó trendnek. Míg 2022-ben a válaszadók 58 százaléka említette a pénzhiányt a hosszabb kikapcsolódás akadályaként, a következő években ez az arány már 71–78 százalékra emelkedett.
2026. 05. 27. 14:30
Megosztás:

Új globális márkát vezet be a Generali: Redion néven egyesül az Europ Assistance és a Generali Employee Benefits

A Generali Csoport ma bemutatta a Rediont, új globális márkáját, amely az Europ Assistance által kínált asszisztencia és utasbiztosítási, valamint a Generali Employee Benefits (GEB) munkavállalói juttatási szolgáltatásait egyesíti közös szervezeti háttér és szolgáltatási portfólió keretében.
2026. 05. 27. 14:00
Megosztás: