Zuhanó hitelkamatokkal indul a február a bankpiacon

Az elmúlt hónapokban megszokott kamatemelésekkel ellentétben komoly kamatcsökkentésekkel futnak neki a februárnak a pénzintézetek – derült ki a BiztosDöntés.hu adataiból.

Zuhanó hitelkamatokkal indul a február a bankpiacon

Ilyet se láttunk régóta – beestek a személyi kölcsön kamatok

Miközben a hírek arról szólnak, hogy az infláció januárban tetőzött Magyarországon, addig a hazai bankoknál már februárra fordulva kedvezőbb világ jött el a hitelfelvevők számára. A BiztosDöntés.hu adatai szerint az év második hónapjában több pénzintézet is számottevően csökkentette személyi kölcsönei kamatait.

Az Erste Banknál a maximum nettó 250 ezer forintos nettó jövedelmet igazolni tudó, valamint a maximum 3 millió forintot igénylő ennél nagyobb jövedelemmel rendelkező ügyfelek maximum 5 éves időtartamra a korábbi 19,41 százalék helyett, 128 bázisponttal kisebb, 18,13 százalékos kamaton tudnak Minősített Fogyasztóbarát Személyi Kölcsönt felvenni. Aki a 250 ezer forintos igazolt jövedelemmel ennél hosszabb futamidőben gondolkodik, és az igényelt összeg nem haladja meg a 8 millió forintot, a januári 18,36 százalékos hitelkamatnál közel 1 százalékponttal kisebb, 17,38 százalékos kamat mellett kapja meg a kölcsönét az Erstétől.

Az OTP-nél is hasonló, 98 bázispontos kamatvágás volt a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitelnél – annak az ügyfélnek, aki 2 és 4,1 millió forint közötti összeg felvételében gondolkodott. Így a bank az Erstéhez hasonlóan 17,38 százalékos kamatot hirdetett meg a legkisebb hitelösszegsávban. Az OTP kiterjesztette a legalacsonyabb hitelösszegsávot is, már nem kínál külön kamatot a 3,1-4,1 millió forintot igénylő ügyfeleknek. Ők csekélyebb, 61 bázispontos kamatcsökkenést érezhetnek így a januári 17,99 százalékos kamathoz képest.

A Cofidis is csökkentette Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitele kamatait, ami hitelösszegtől és futamidőtől függően 16,24-19,21%-ról 16,24-18,21%-ra változott.

Nem járnak ennyire egyértelműen jól a Raiffeisen ügyfelei. Míg az Ersténél és az OTP-nél a csökkenő kamattal bíró sávok mellett a többi kamat változatlan maradt, a Raiffeisennél a nem megfelelően választók kamatemelkedéssel is találkoznak. Ennek oka az, hogy a bank a korábban adott kamatkedvezményeket csökkentette. Így hiába csökkent a kedvezmények nélküli kamat 22,05 százalékról 21,99 százalékra, kamatcsökkentést csak azok az ügyfelek élnek meg, ahol a kedvezményeket ennél kisebb mértékben csökkentette a bank. Így a versenytársakhoz képest nem éppen izmos 1 bázispontos a kamatcsökkenés a 450 ezer forintos nettó jövedelemmel rendelkező, és aktív számlahasználatot vállaló, valamint a Hitelkiváltó Plusz konstrukciót választó ügyfelek körében. Más kérdés, hogy az így kialakult 13,39 százalékos kamat igen kedvezőnek mondható. A többi kedvezménykategóriában ugyanakkor 34 bázispontos kamatemelést hozott a kedvezmények mértékének 0,4 százalékpontos csökkentése.

A korábbi kamatemeléseket zárójelbe tették a lakáshiteleknél is

- Persze, azért nem kell feltétlenül az egekbe dicsérni a bankokat, hiszen a mostani kamatcsökkentések alapját a referenciakamatok csökkenése okozta – hívta fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. - Az ugyanakkor a mostani lépésekből is jól látszik, hogy az ügyfelekért zajló versenyben a kamatcsökkenések gyorsabban áttörnek majd a piacon, hiszen a pénzintézetek is tisztában vannak azzal, hogy a jelenlegi kamatszintek mellett nagyon nehéz új kölcsönt felvenni akaró ügyfeleket találni.

Ez vezetheti a lakáshitel piacon az Erste Bankot is akkor, amikor a január közepén meglépett kamatemelés majd a január végi kamatcsökkentés után február 8-tól drasztikusan, 100 bázisponttal visszavágja az 5 és 10 éves jelzáloghitelei kamatait. Így alig több, mint két hét után az 5 éves kamatperiódussal kínált kölcsönök kamata ismét 10,39-10,63 százalék lesz, ám a 10 évre fix hitelt felvenni akarók jobban járnak, hiszen esetükben ugyancsak 100 bázispont lesz a kamatcsökkentés. A 30 millió forint feletti összeget igénylő ügyfelek így akár 8,99 százalékos kamaton is fel tudnak venni kölcsönt jövő szerdától.

Január elején a K&H már csökkentette a 10-15 évre fix törlesztéssel bíró lakáshitelének kamatát, ám a többi kamatperiódusra 35-96 bázispont volt a kamatemelés mértéke. Ezt az emelést tette zárójelbe a bank azzal, hogy január 26-tól a korábbi kamatszinteket 53-128 bázisponttal visszavágta – így akár már 9,7 százalékos kamat mellett lehet a standard kondíciók szerint jelzáloghitelt igényelni a banknál. Ezenkívül február 1-től 1%, maximum 150 ezer forint jóváírás akciót hirdettek a támogatott lakáshitelekre, de ehhez több feltételt kell teljesíteni, mint például jóváírás érkeztetését, bankkártyás vásárlást.

Újból szükség van az ország összefogására Sági Dominik megmentésért

A kisfiú egy ritka, halálos lefolyású genetikai betegségben, gyermekkori izomsorvadásban szenved, melynek gyógyítása 1,3 milliárd forintba kerül. Az ügynek új lökést adhat, hogy felajánlottak egy, a magyar fociválogatott által dedikált labdát.
2025. 12. 23. 03:00
Megosztás:

Hamarabb utalják a családi pótlékot és a GYES - mutatjuk miért

A Kormány azon dolgozik, hogy a családok anyagi mozgástere tovább bővüljön, és a karácsony valóban az ünnep bensőséges hangulatáról és értékeiről szólhasson.
2025. 12. 23. 02:00
Megosztás:

Eldőlt a magyar nyugdíjak emelése! Itt a Magyar Közlöny hivatalos szövege

A Kormány döntéseit rögzítő jogszabályok a Magyar Közlönyben jelentek meg, így hivatalos most már minden részlet. Nézzük!
2025. 12. 23. 01:00
Megosztás:

Ekkor érkezik pontosan a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2025. 12. 23. 00:01
Megosztás:

Top 3 bankolási token valódi hasznossággal jelenleg – melyik a legjobb kriptós előértékesítés idén decemberben?

Ahogy a kriptovaluta-piacok érnek, a „érték” fogalma is csendesen változik. A kereskedők már nem csupán a volatilitásra vagy a rövid távú ármozgásokra koncentrálnak. Ehelyett a figyelem egyre inkább azokra a platformokra irányul, amelyek valós pénzügyi problémákat oldanak meg: pénzmozgatás világszerte, kriptovaluták napi szintű felhasználása, és eszközkezelés súrlódásmentesen. Az ilyen, bankolásra fókuszáló tokenek profitálnak leginkább ebből az elmozdulásból – különösen azok, amelyek már most működő termékekkel rendelkeznek, nem csupán jövőbeli ígéretekkel.
2025. 12. 22. 23:00
Megosztás:

Kína ideiglenes vámokat vet ki az Európai Unióból származó egyes tejtermékekre

Kína ideiglenes importvámokat vezet be egyes, az Európai Unióból (EU) származó tejtermékekre - közölte a kínai kereskedelmi minisztérium hétfőn.
2025. 12. 22. 22:00
Megosztás:

A 4 legjobb mód hozamtermelésre medvepiacon – a Digitap ($TAP) kiemelkedik a decemberi kriptós előértékesítések közül

A medvepiacok különleges képessége, hogy a passzív jövedelmet passzív stresszé alakítják. Az árfolyamok esnek, a hype eltűnik, és sok hozamtermelő lehetőség megszűnik működni, amint a likviditás elapad. A hozam azonban nem halott – csak egyszerűbb struktúrák felé tolódik, világosabb kockázatvállalással.
2025. 12. 22. 21:00
Megosztás:

Vállalati kötvényei feltételrendszerének módosításáról állapodott meg a 4iG a befektetőivel

Módosul a Magyar Nemzeti Bank növekedési kötvényprogramja (NKP II.) keretében kibocsátott 4iG-kötvények feltételrendszere, miután a vállalatcsoport megállapodott erről a kötvények intézményi és banki befektetőivel - közölte a 4iG hétfőn az MTI-vel.
2025. 12. 22. 20:00
Megosztás:

MNB: a Kúria is jóváhagyta a Primus Trustra kiszabott büntetést

A Kúria felülvizsgálati eljárásban hatályában fenntartotta a jogerős másodfokú ítéletet, amely szerint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a jogszabályoknak megfelelően szabott ki a Primus Trust Bizalmi Vagyonkezelő Zrt.-re 300 millió forint piacfelügyeleti bírságot. A bizalmi vagyonkezelő éveken át jelentős összegű pénzkölcsönöket nyújtott üzletszerűen, engedély nélkül - jelentette be a honlapján hétfőn a jegybank.
2025. 12. 22. 19:00
Megosztás:

A tudatos tervezés és a technológiai hatékonyság éve lesz 2026 az építőiparban

Rendkívüli volatilitás jellemezte az idei évet az építőiparban. A szektor a tavaszi megtorpanás után az év második felére a kormányzati ösztönzők hatására soha nem látott dinamikát mutatott a lakossági szegmensben. Az Imperial Holding szakértői elemzése szerint az ágazat 2026-ban további 17-19 százalékos áremelkedés előtt áll.
2025. 12. 22. 18:00
Megosztás:

Tilos Budapesten petárdázni a következő helyeken

Az év utolsó napjaiban is varázslatos hangulattal várja a látogatókat Budapest két ikonikus rendezvénye, az Advent Bazilika és a Vörösmarty Classic Xmas. A belvárosi karácsonyi vásárok az adventi időszak és karácsony után az óévet búcsúztató napokban is a nyugalom és a biztonság szigetei maradnak: az új, átfogó fővárosi szabályozások értelmében egész Budapesten, így az Advent Bazilika és a Vörösmarty Classic Xmas területén is szigorúan tilos a tűzijáték és a petárda használata.
2025. 12. 22. 17:00
Megosztás:

Megtéveszthette a fogyasztókat a Douglas parfüméria

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a “Parfümerie Douglas” Illatszer Kereskedelmi Kft.-vel (Douglas) szemben. A GVH gyanúja szerint a vállalkozás akciótartási gyakorlata és kommunikációja, illetve exkluzivitásra vonatkozó állításai megtéveszthetik a fogyasztókat. A nemzeti versenyhatóság a karácsony előtti utolsó napokban is óva inti a fogyasztókat: vásárlásaik során legyenek körültekintőek, és amennyiben lehetséges mindig nézzék meg az alternatív ajánlatokat is.
2025. 12. 22. 16:00
Megosztás:

A jövő év számos adózási könnyítést hoz a kkv-knak

Számos adózási könnyítést hoz 2026 a kkv-knak: emelkedik az alanyi adómentesség értékhatára az áfában, nő a költséghányad az átalányadózóknál, sokkal kevesebb bevallást kell beadniuk az egyéni vállalkozóknak, akiknek a NAV hivatalból intézi a biztosítotti bejelentését. Még több cég választhatja a kivát és kevesebb szochót fizetnek a főállású vállalkozók - hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. 12. 22. 15:00
Megosztás:

A sertéshús előnyei és szállítási megoldások

A sertéshús nem csupán ízletes gasztronómiai lehetőség, hanem számos egészségügyi előnnyel is rendelkezik, ami miatt gyakran szerepel az étrendünkben. Míg a vörös húsokról sokszor óvatosan beszélünk, érdemes újraértékelni ezeket a finom fogásokat, hiszen tápanyagdúsak és hozzájárulhatnak a táplálkozásunk egyensúlyához.
2025. 12. 22. 14:00
Megosztás:

A magyar lakáspiac túlfűtöttsége: mi következik az árrobbanás után?

Az elmúlt évtizedben a magyar lakáspiac – különösen Budapest és az agglomeráció – rendkívüli árnövekedésen ment keresztül. A KSH adatai szerint 2014 és 2024 között a nominális lakásárak országos átlagban több mint 220–240%-kal, Budapesten egyes kerületekben 300% feletti mértékben emelkedtek. Ez az ütem még regionális összehasonlításban is kiugrónak számít.
2025. 12. 22. 13:00
Megosztás:

Idén nyolcadik alkalommal tartott körözési akciót a BRFK

Idén nyolcadik alkalommal tartott körözési akciót a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK): 64 embert kutattak fel, köztük egy többszörösen, kábítószer-kereskedelem miatt körözött embert - közölte a főkapitányság hétfőn a police.hu oldalon.
2025. 12. 22. 12:00
Megosztás:

Adventi élelmiszer-biztonsági ellenőrzéseket végzett az NKFH

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok vendéglátóhelyeket, aszalt gyümölcsöket, olajos magvakat, szaloncukrokat és héjas gyümölcsöket árusító karácsonyi vásárokat, piacokat, vásárcsarnokokat és boltokat ellenőriztek az adventi időszakban - közölte a hatóság az MTI-nek hétfőn megküldött közleményében.
2025. 12. 22. 11:00
Megosztás:

Így lesznek nyitva az élelmiszerüzletek

Az élelmiszerláncok többsége nyitva tart december 24-én, üzleteik általában 12 óráig várják a vásárlókat, de a nyitvatartás egyes láncoknál boltonként is eltérő lehet.
2025. 12. 22. 10:00
Megosztás:

Alig változott a forint árfolyama hétfő reggelre

Alig változott, vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő reggelre a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 22. 09:00
Megosztás:

Több mint 434 millió forint gyűlt össze a közmédia jótékonysági kampányában

Több mint 434 millió forint gyűlt össze vasárnap késő estig a közmédia Jónak lenni jó! elnevezésű jótékonysági kampányában, amellyel a KEGYES, a Kárpátaljai "Elfelejtett" Gyermekek Segítése Jótékonysági Alapítvány munkáját támogatják.
2025. 12. 22. 08:00
Megosztás: