10 éves ciklusok határozzák meg a német ingatlanpiacot

A német ingatlanpiacot jellemzően 10 éves ciklusok mozgatják – erre építi stratégiáját az Available Zrt., amely a közelmúltban 114 új lakással bővítette németországi portfólióját. Az ingatlanállomány így meghaladja a 10.000 négyzetmétert. A kizárólag német bérlakáspiacon aktív magyar vállalat célja, hogy állományát tíz év alatt tízszeresére, mintegy 2000 lakásra növelje. A bővülést a 2026 első negyedévére tervezett tőzsdei bevezetésből finanszíroznák. Vida Imre vezérigazgató szerint a német piac hosszú távon kiszámítható, a jogi környezet átlátható, a kereslet stabil, így a lakások értéknövekedése és a hitelállomány csökkenése együtt biztosíthatja a hozamot.

10 éves ciklusok határozzák meg a német ingatlanpiacot

Jelentős akvizíciókkal erősítette ingatlanállományát a közelmúltban a kizárólag a német ingatlanpiacon aktív Available Zrt. A tőzsdei bevezetés előtt álló magyar cég portfóliója már eléri a több mint 10.000 négyzetmétert. A bővülés összhangban van a cég stratégiai céljaival, a befektetők és a hasznosított ingatlanok számának meredek emelkedésével.

A bővítés keretében a vállalat átlagosan 60 nm-es, kétszobás, erkélyes panellakásokat vásárolt Németországban, több mint 90%-ban stabil bérlőkkel együtt.

Vida Imre, az Available Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a cég ezzel a lépéssel megerősíti a növekedési pályáját, amelynek végső célja a jelenlegi portfólió megtízszerezése (kb. 2000 lakás), amit a 2026 első negyedévére tervezett tőzsdei bevezetéssel kíván finanszírozni.

„A német ingatlanpiac nagyban különbözik a magyartól. Míg Magyarországon a lakosság több mint 90%-a birtokolja az ingatlanát, Németországban ez az arány 50% alatt van, ami hatalmas bérleti piacot, közel 40 millió embert jelent” – hívta fel a figyelmet a cégvezető. „A német ingatlanpiacot jellemzően 10 éves ciklusok mozgatják, a banki finanszírozások is jellemzően 10 éves fix kamatperiódussal számolnak, az ingatlanpiac növekedése is 10 éves távlatban válik tervezhetőbbé. Az Available Zrt. stratégiája az 5-10 éves, hosszú távú hasznosításban rejlő értéknövekedés realizálása, kiegészítve a törlesztések miatti csökkenő hitelállománnyal” – tette hozzá Vida Imre.

Kifejtette, hogy a német bérlakáspiac átláthatósága is nagy előny, mert a bérleti díjakat, illetve az úgynevezett „Warmmiete-Kaltmiete” (vagyis a rezsit is tartalmazó bérleti díj) rendszerét átlátható jogi keretek szabályozzák, ami a tulajdonosnak és a bérlőnek is kiszámítható, tervezhető jövőt biztosít.

A zártkörűen működő részvénytársaság folyamatban lévő nyilvános részvénytársasággá válása biztosítja majd, hogy a részvényesek likvid papírral rendelkezzenek, amit a későbbiekben szabadon eladhatnak a tőzsdei bevezetést követően.

A 2026 első negyedévére várható tőzsdei megjelenést megelőzően, még idén decemberben elindul egy részvényjegyzési program.

CES 2026: a Bosch a mobilitás, a gyártás és a technológia jövőjét formálja a mindennapi életben

Las Vegas (Nevada, Amerikai Egyesült Államok) – A digitalizáció előrehaladtával a szoftverek váltak a technológiai fejlődés mozgatórugójává. Formálják a mindennapi kommunikációt, a munkavégzést, az eszközhasználatot és a gyártási folyamatokat is. Azonban a szoftverek csak akkor képesek kibontakoztatni teljes potenciáljukat, ha gond nélkül kapcsolódnak a hardverek fizikai világával. A CES® 2026 elektronikai szakkiállításon a Bosch bemutatja, hogyan működhetnek együtt a szoftverek és a hardverek az intelligensebb jövő felé vezető úton. „A szoftver és a hardver terén szerzett sokéves tapasztalatunkkal lehetővé válik, hogy hidat teremtsünk a fizikai és a digitális világ között” – mondta Tanja Rückert, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának tagja a CES 2026 kiállításon Las Vegasban. „A hardver és a szoftver integrálásával emberközpontú, vagy más szóval Életre tervezett intelligens termékeket és megoldásokat hozhatunk létre.”
2026. 01. 07. 05:00
Megosztás:

Csökkentek a tejtermékek termelői és feldolgozói árai tavaly ősszel

Éves összevetésben nőtt, az előző hónaphoz képest viszont csökkent a nyerstej termelői átlagára, valamint a tejtermékek többségének feldolgozói értékesítési ára novemberben - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) honlapján közzétett összesítésben.
2026. 01. 07. 04:30
Megosztás:

Novemberben is hozta a 90 milliárd forint feletti szintet a személyi hitelek piaca

Tavaly novemberben is hozta a 90 milliárd forint feletti szintet a személyi hitelek piaca – derült ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által ma reggel publikált adatokból. Bár a tavalyi évet nézve a novemberi eredmény nem számít különösebben kiemelkedőnek, ugyanakkor év/év alapon még így is jelentős, 30%-ot meghaladó bővülésről beszélhetünk. Ami pedig 2025 első tizenegy hónapját illeti – a novemberi eredménnyel személyihitel-piacnak sikerült meghaladnia az 1 000 milliárd forintos kihelyezést – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 07. 04:00
Megosztás:

A vártnál gyengébb aktivitási mutatókkal zárta a múlt évet a brit gazdaság

A vártnál gyengébb aktivitási mutatókkal zárta a múlt évet a brit gazdaság.
2026. 01. 07. 03:30
Megosztás:

A Bitcoin-óriás Strategy prémiuma tavaly szinte eltűnt – az elemzők visszatérésre számítanak

A Strategy (korábban MicroStrategy) üzleti modelljének egyik kulcseleme tavaly látványosan meggyengült, ám a Bernstein elemzői szerint a Bitcoin árfolyamának emelkedésével együtt újra életre kelhet.
2026. 01. 07. 03:00
Megosztás:

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője kedden a fővárosi Flórián téren, a közlekedési balesetek áldozatainak emlékművénél.
2026. 01. 07. 02:30
Megosztás:

Dánia egész Európa szolidaritására számíthat Grönland ügyében

Az európai államok integritásának tiszteletben tartása alapvető kérdés, Grönland ügyében Dánia egész Európa szolidaritására számíthat - jelentette ki Donald Tusk lengyel kormányfő kedden Varsóban.
2026. 01. 07. 02:00
Megosztás:

Több mint 600 járatot töröl az amszterdami repülőtér szerdán

A folytatódó havazás miatt az amszterdami Schiphol nemzetközi repülőtér legkevesebb 600 járatot töröl szerdán - tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál kedden.
2026. 01. 07. 01:30
Megosztás:

Mennyi időd van még hátra? Számold ki, meddig fogsz élni!

Mi lenne, ha egyetlen szám megmutatná, körülbelül meddig élhetsz? Nem jóslásról, nem horoszkópról és nem kattintásvadász trükkről van szó, hanem valós statisztikákon alapuló számításról, amely a születési dátumod, a nemed és néhány alapvető életmódbeli adat alapján becsli meg a várható élettartamodat.
2026. 01. 07. 01:00
Megosztás:

Lezárták a magyar-szlovén határátkelőket a kamionforgalom elől

A havazás miatt a szlovén hatóságok kedd este ideiglenesen lezárták a kamionforgalom elől a magyar-szlovén határátkelőket, ezért a rendőrök parkolókba terelik a teherjárműveket - közölte a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-vel.
2026. 01. 07. 00:30
Megosztás:

Rekordösszeg áramlott a Bitcoin ETF-ekbe – Közel 700 millió dolláros egynapos csúcs januárban!

2026 erősen indult a kriptopiac számára: a spot Bitcoin ETF-ek január 6-án minden eddiginél nagyobb napi beáramlást könyvelhettek el. A BlackRock és a Fidelity vezette intézményi roham új lendületet adott a digitális eszközök iránti érdeklődésnek – ami a szabályozási környezettől a befektetői stratégiákig sok mindent megmozgathat a közeljövőben.
2026. 01. 06. 23:30
Megosztás:

A Grayscale először fizetett Ethereum staking hozamot amerikai ETF-en keresztül

Mérföldkőhöz érkezett az intézményi kriptobefektetések világa: a Grayscale először osztott ki Ethereum staking hozamot amerikai tőzsdén jegyzett ETF-jén keresztül. A lépés nemcsak a hagyományos és digitális piacok figyelmét keltette fel, hanem új korszakot is nyithat az Ethereum-alapú befektetési termékek előtt – immár nemcsak árfolyamkitettséget, hanem hozamot is kínálva.
2026. 01. 06. 23:00
Megosztás:

Az MVM senkinél nem kapcsolja ki az áram- és gázszolgáltatást

Az Energiaügyi Minisztérium (EM) felkérésére az MVM ebben a hónapban sehol nem kapcsolja ki a lakosági áram- és gázszolgáltatást - mondta a tárca parlamenti államtitkára kedden.
2026. 01. 06. 22:30
Megosztás:

Ma épp felfelé megy a piac? Fedezd fel, miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptovaluta-előértékesítés a banki nyereség eléréséhez idén

A kriptopiac 2026 első napjait határozott emelkedéssel nyitotta. A Bitcoin visszatért 92 000 dollár fölé, míg az Ethereum visszahódította a 3 100 dolláros szintet, így ezek a zónák rövid távon már nem ellenállásként, hanem támaszként funkcionálnak. Hónapokig tartó hezitálás után ez a mozgás magabiztosságot jelez, anélkül, hogy a korábbi ciklusokra jellemző túlzott eufória kísérné.
2026. 01. 06. 22:00
Megosztás:

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. 01. 06. 21:00
Megosztás:

Digitális aranyláz: A Tether apró aranyegységet vezet be a blokkláncra – itt a Scudo

A Bitcoin satoshijához hasonlóan most már az aranynak is megvan a maga digitális morzsája: a Tether új fejlesztése, a Scudo, lehetővé teszi az arany mikroszintű, blokkláncon történő birtoklását. A globális intézményi aranyvásárlási hullám közepette ez a lépés jelentős új fejezetet nyit az aranypiac és a kriptotechnológia találkozásában. Cikkünkben bemutatjuk, miért jelenthet ez paradigmaváltást a digitális eszközök világában.
2026. 01. 06. 20:30
Megosztás:

Digitap ($TAP) vs 0,38 USD-os ADA: Miért a $TAP a legjobb kriptó, amit 2026-ban érdemes megvenni?

A Cardano jelenleg 0,38 dollár körül kereskedik, miközben a befektetők újragondolják, hogy a nagykapitalizációjú blokklánc-hálózatok képesek-e még olyan hozamokat produkálni, mint korábban. A folyamatos fejlesztések ellenére a piaci hangulat érezhetően óvatosabbá vált, a kereskedők pedig azt kérdőjelezik meg, hogy vajon elegendő-e pusztán egy jó narratíva ahhoz, hogy 2026-ban érdemi árfolyam-emelkedés történjen.
2026. 01. 06. 20:00
Megosztás:

Gyengült kissé a forint kedden

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a dollár ellenében a bankközi piacon, svájci frankban a jegyzése viszont alig változott a kora reggeli álláshoz képest.
2026. 01. 06. 19:30
Megosztás:

A GVH összesen 22 millió forint bírságot szabott ki a Rondogo honlapot működtető cseh cégre

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 22 millió forint bírságot szabott ki a Rondogo honlapot működtető cseh cégre - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.
2026. 01. 06. 19:00
Megosztás:

Közel 33 ezer új ETH a semmiből? – Gyanú árnyékolja be a Bitmine bejelentését

Újabb nagyszabású bejelentés borzolta fel a kriptovaluta piacot: a Bitmine Immersion Technologies állítólag közel 33 ezer darab ETH-t (Ethereumot) szerzett be, ezzel állítólagos eszközállományát 14,2 milliárd dollárra növelve. A hír azonban nem megerősített forrásokon alapul, és az iparági szereplők joggal kezdtek aggódni: vajon mennyire megalapozott a bejelentés – és mit jelenthet ez az Ethereum piacára nézve?
2026. 01. 06. 18:30
Megosztás: