2024-ben is sikeres évet zárt a Waberers Csoport

Több mint 6 százalékkal növelte éves árbevételét a múlt év egészében a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett Waberer’s International Nyrt. Az EBIT pedig 5 százalékkal 45 millió euróra nőtt, ami rekordot jelent a vállalat történetében. Az eredmény bővülésében a biztosítási és szerződéses logisztikai szegmens játszotta a főszerepet. A vállalat számos olyan stratégiai beruházást és akvizíciót hajtott végre 2024-ben, amelyek a menedzsment szerint biztosítják a jövőbeni növekedést, és tovább diverzifikálják a logisztikai és a biztosítási tevékenységeit. A Waberer’s Csoport célja, hogy a régió egyik legmeghatározóbb komplex logisztikai szolgáltatójaként működjön.

2024-ben is sikeres évet zárt a Waberers Csoport

Összességében az árbevétel és az EBIT növekedésével zárta a 2024-es évet a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Waberer’s Csoport. Bár a komplex logisztikai szolgáltatóként ismert vállalat konszolidált – csoportszintű – árbevétele a múlt év negyedik negyedévében az egy évvel korábbihoz képest 4 százalékkal 176 millió euróra csökkent, a 757,5 millió eurós egész éves árbevétel 6,5 százalékos emelkedésnek felel meg éves szinten. A Waberer’s nyereségmutatója, az EBIT a múlt év negyedik negyedévében 15,7 millió euróra nőtt, 68 százalékkal meghaladva az előző év azonos időszakában elért összeget. A 2024-es EBIT pedig 45 millió euróra rúgott, éves szinten 5 százalékkal emelkedett, és rekordot jelent a vállalat életében.

A múlt év utolsó negyedévében bekövetkezett árbevétel-csökkenés részben a biztosítási szegmensben bevezetett számviteli politika módosításával, részben pedig a nemzetközi fuvarozási szegmens lengyelországi leányvállalatánál végrehajtott üzleti stratégiai módosításhoz igazodó flottaméret-optimalizálással magyarázható. Az éves árbevétel emelkedése döntő részben a szerződéses logisztikai szegmens növekvő árbevételének volt köszönhető. A negyedik negyedéves EBIT jelentős növekedése pedig a raktárszolgáltatásokat is magában foglaló szerződéses logisztikai szegmens (RCL) 2,6 millió eurós és a biztosítási szegmens 4,2 millió eurós többletével magyarázható.

Jelentős lépések a kiemelt stratégiai célok irányába

 „A 2024-as üzleti év izgalmasan alakult a Waberer’s Csoport életében. Miközben a gazdasági környezet – beleértve az ipari termelési és a lakossági fogyasztási adatokat, melyek elsősorban meghatározzák a logisztikai szolgáltatások iránti keresletet – az egész év során mind európai, mind magyarországi viszonylatban a stagnálás jeleit mutatta, a Waberer’s Csoport, köszönhetően növekedési stratégiájának és megfelelően diverzifikált tevékenységének, ebben a környezetben is képes volt további növekedést elérni mind bevétel, mind pedig eredményesség szempontjából” – mondta Barna Zsolt, a Waberer’s International Nyrt. elnök-vezérigazgatója.

Barna Zsolt hozzátette, hogy miközben sikeresek voltak a rövid távú célok, azaz a 2024-es üzleti év eredményének menedzselésében, az év során kiemelt stratégiai célok irányába is jelentős lépéseket tettek. Ilyen volt többek között a vasúti logisztikai tevékenység megkezdése, ezek közé sorolható a PSP és a GYSEV Cargo akvizíciója. Valamint regionális szinten bővítették a szerződéses logisztikai tevékenységüket a szerbiai MD International felvásárlásával. A Waberer’s Csoport megkezdte az országos raktárlogisztikai hálózat kiépítését is az ecseri bázis, illetve a debreceni raktárlogisztikai központ fejlesztésének elindításával. A biztosítási szegmens tevékenysége pedig a Posta Biztosító akvizíciójával diverzifikálódott és jelentősen bővült. Továbbá, már 2025-ben, a Pannonbuszban történő tulajdonszerzés révén a Waberer’s megjelenik a közúti személyszállítási szegmensben is.

Így teljesítettek a kulcsfontosságú Waberer’s-üzletágak

A szerződéses logisztikai szegmens (RCL) 2024-es árbevétele közel 252 millió euró volt, ami 20 százalékos éves szintű emelkedést jelent. Az üzletág által elért növekedésben szerepet játszott a hulladék-újrahasznosításhoz kapcsolódó fuvarozási feladatok felfutása mellett a disztribúció, raktározás, gyártástámogató logisztika kedvező teljesítménye is. A szegmens EBIT-je 25 százalékkal 19,2 millió euróra nőtt. A bővülés az elmúlt időszak sikeres inhouse logisztikai és belföldi fuvarozási ügyfél akvizíciók eredménytermelő képességének, illetve a 2024 elején lezárt szerbiai akvizíciónak (MDI) a következménye, illetve az utolsó negyedév eredményét már a harmadik feles raktárfejlesztési tevékenység időarányos eredménye is támogatta.

A nemzetközi fuvarozási és szállítmányozási szegmens (ITS) árbevétele a múlt év egészében meghaladta a 442 millió eurót, ami 1,2 százalékos emelkedést jelent az előző évhez képest. Az üzletág EBIT-je 82 százalékkal 1,6 millió euróra mérséklődött. A szegmens magyarországi központú operációjának eredménye 2024 során enyhén javult, illetve 2024-től a szegmens eredményét támogatja az év elején akvirált vasúti leányvállalat eredménye. Ezek a pozitív hatások csak részben voltak képesek ellensúlyozni a szegmens lengyelországi operációjánál, a LINK-nél bekövetkezett eredménycsökkenést. A vállalatvezetés ezért módosította a LINK üzleti stratégiáját a múlt év második felében, és nagyobb hangsúlyt helyez az alvállalkozók bevonása által történő szállítmányozási tevékenységre, és a jövőben javuló teljesítmény várható ezen a területen is.

A biztosítási üzletágban az éves árbevétel 80,2 millió euró volt, azaz 2,8 százalékkal csökkent 2024-ben. A változás hátterében a biztosítási pótadó könyvelésének módosítása áll, amely – a nemzetközi számviteli (IFRS) szabályokat követve – bevételcsökkentő tételként jelenik meg 2024-től. A bevételcsökkenés ellenére jelentősen javult az üzletág eredményessége 2024-ben. A szegmens éves EBIT-je 30,2 százalékkal 24,2 millió euróra nőtt, amely a szegmens történetének legmagasabb éves eredményének felel meg. A bővüléshez a biztosítástechnikai és a befektetési eredmény javulása egyaránt hozzájárult. Fontos tényező, hogy a vállalatcsoporthoz tartozó Gránit Biztosító 2024 végén sikeresen lezárta a Magyar Posta Biztosítók 66,9 százalékos részvénycsomagjának megvásárlását. A két újonnan akvirált biztosítótárság az év végi mérlegbe már konszolidálásra kerül, azonban a 2024-es üzleti év eredményében ennek hatása még nem jelent meg.

Marad a hegymenet

A Waberer’s nem realizált, nem cash jellegű – azaz a kötelezettségek átértékeléséből származó – devizaárfolyam-hatás nélkül számított csoportszintű nettó eredménye 25,4 millió euró volt, ami éves összevetésben 9,8 százalékos bővülésnek felel meg.

Barna Zsolt a jövőről elmondta: „Az elmúlt időszakban végrehajtott akvizíciók, illetve beruházások olyan értékteremtő lépések, amelyek reményeink szerint megfelelő megtérülést biztosítanak befektetőinknek, illetve további jelentős növekedési pályát jelentenek a Waberer’s Csoport számára. Ezen akvizíciókkal megszerzett képességek segítségével ügyfeleink számára is még szélesebb szolgáltatás portfóliót vagyunk képesek nyújtani, ezáltal tovább mélyítjük a velük kiépült stratégiai szövetséget Egyúttal még tovább diverzifikálják mind a logisztikai, mind a biztosítási tevékenységeinket, ezáltal javítva cégcsoport jövőbeli válság állóságát, illetve piaci változásokra történő reagálási képességét is.”

Összességében a cégvezetés arra számít, hogy a következő időszakban a vállalat a diverzifikált és hatékony teljesítménynek köszönhetően növekedési pályán marad. Egyben közelebb került a stratégiai céljához, miszerint régiós szinten még inkább meghatározó komplex logisztikai szolgáltatóként működjön.


Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás

Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös közleményben hétfőn.
2026. 06. 29. 23:00
Megosztás:

Az EU a lakhatási válság megoldására sarkallja a tagállamokat

Az Európai Unió Tanácsa ajánlásokat fogadott el hétfőn, amelyben felszólította a tagállamokat és a politikai döntéshozókat, hogy vegyék figyelembe a lakhatási igények és a demográfiai trendek, például az elöregedett népesség, a háztartások méretének csökkenése és a vidékről a városba irányuló migráció közötti kölcsönhatást az elérhető és méltányos lakhatás biztosítása érdekében.
2026. 06. 29. 22:30
Megosztás:

Magyar szakember az európai ökogazdálkodás élén

Az Ökológiai Gazdálkodási Mozgalmak Európai Szövetsége (IFOAM Organics Europe) közgyűlése dr. Drexler Dórát, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) ügyvezetőjét választotta a szervezet új elnökévé a 2026-2029-es időszakra. Az ökológiai termékpálya szereplőit képviselő szervezet új alelnökei Jérôme Cinel, az Interbio Nouvelle-Aquitaine vezetője, valamint Marian Blom, a holland Bionext szakértője lettek.
2026. 06. 29. 21:30
Megosztás:

Négymilliárd forintos beruházással korszerűsítették a veszprémi jégkrémgyárat

Négymilliárd forintos beruházással, egy új gyártósor üzembe helyezésével korszerűsítette a The Magnum Ice Cream Company veszprémi jégkrémgyárát.
2026. 06. 29. 21:00
Megosztás:

Energiatárolókat telepítettek az Energiabörze tagvállatai 5 településen

Országszerte 5 helyszínen telepítettek energiatárolókat összesen csaknem 4,4 milliárd forint értékben az Energiabörze cégcsoport tagvállalatai – közölte a cégcsoport hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 29. 20:30
Megosztás:

Magyar szakember az európai ökogazdálkodás élén

Az Ökológiai Gazdálkodási Mozgalmak Európai Szövetsége (IFOAM Organics Europe) közgyűlése dr. Drexler Dórát, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) ügyvezetőjét választotta a szervezet új elnökévé a 2026-2029-es időszakra. Az ökológiai termékpálya szereplőit képviselő szervezet új alelnökei Jérôme Cinel, az Interbio Nouvelle-Aquitaine vezetője, valamint Marian Blom, a holland Bionext szakértője lettek.
2026. 06. 29. 20:00
Megosztás:

Globálisan 16 százalékkal csökkent a kerozin ára májusban havi szinten

Globálisan 16,3 százalékkal volt alacsonyabb a repülőgép-üzemanyag ára májusban áprilishoz képest, aminek a hatására nőtt a globális légi árufuvarozás - áll a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) honlapjára hétfőn fölkerült jelentésben.
2026. 06. 29. 19:30
Megosztás:

Az Alteo több leányvállalatának egyesítéséről döntött

Több leányvállalatának egyesítésről döntött az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. - tette közzé a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn.
2026. 06. 29. 19:00
Megosztás:

A kész dubaji lakások most olcsóbbak lehetnek az újaknál

A kész dubaji lakások egy része már olcsóbb lehet, mint a még építés előtt álló ingatlanok – állítja a térség egyik ingatlanszakértője. A különbséget az okozza, hogy a fejlesztők a növekvő építési költségek miatt tartják áraikat, miközben a másodlagos piacon sürgős eladók jelentek meg. A készpénzes vásárlók így egyes prémium ingatlanokat akár a februári áraknál 15–25 százalékkal olcsóbban is megszerezhetnek.
2026. 06. 29. 18:30
Megosztás:

Az EU jogszabályt hagyott jóvá a járművek újrahasznosítására

Az Európai Unió Tanácsa rendeletet fogadott el a járművek tervezésére és a már működésképtelen járművek felhasználására vonatkozó követelményekről, az új szabályok célja, hogy az új járműveket úgy tervezzék és gyártsák, hogy figyelembe vegyék az alkatrészek újrafelhasználását, hasznosítását - közölte az uniós tanács hétfőn.
2026. 06. 29. 17:30
Megosztás:

Keddtől olcsóbb lesz az üzemanyag Horvátországban

Keddtől csökken az üzemanyagok ára Horvátországban, jóllehet a kormány részben emeli az energiahordozók jövedéki adóját és az üzemanyag-forgalmazók árrését.
2026. 06. 29. 17:00
Megosztás:

150 millió dolláros Uniswap-lépés forgathatja fel a stabilcoinpiacot

A Spark mintegy 150 millió dollárnyi likviditást helyezett át az Uniswap v4-re, hogy létrehozza a stabilcoinok közös devizapiaci rétegét. A nagyszabású DeFi-művelet megoldást kínálhat a piac egyik legsúlyosabb problémájára: az egyre több kibocsátó között szétaprózódó likviditásra.
2026. 06. 29. 16:30
Megosztás:

Csökkent az élelmiszerpazarlás az elmúlt kilenc évben Magyarországon

Az elkerülhető élelmiszerhulladék, vagyis az élelmiszerpazarlás mértéke az elmúlt kilenc évben 37,2 százalékkal csökkent Magyarországon - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felmérése alapján, amelyről hétfőn közleményben tájékoztatta az MTI-t.
2026. 06. 29. 16:10
Megosztás:

A vízfogyasztás csökkentését kérik több dél-zalai településen

Már a hétvégétől takarékosabb vízfelhasználást kért nyolc dél-zalai településen a helyi szolgáltató, az ellátást egy váratlan üzemzavar is nehezíti - közölte közösségi oldalán hétfőn a Délzalai Víz- és Csatornamű Zrt.
2026. 06. 29. 15:00
Megosztás:

A felújítást tervezők is nyerhetnek a csökkenő kamatkörnyezeten

A felújítást vagy korszerűsítést tervező háztartások számára kedvező fordulat jöhet a következő hónapokban a hitelpiacon. A bankközi kamatok látványos csökkenése és a legutóbbi jegybanki döntés együttesen megnyithatja az utat az olcsóbb ingatlanfedezetes hitelek felé – éppen akkor, amikor június végén lezárul a Vidéki Otthonfelújítási Program.
2026. 06. 29. 14:30
Megosztás:

USDT stabilcoin hiány Indiában: 8,5% fölé ugrott a stabilcoin felára

Jelentősen beszűkült a Tether stabilcoinjának indiai kínálata, ezért az USDT helyi árfolyama több mint 8,5%-kal haladja meg a hivatalos dollárárfolyamot. A hatósági vizsgálatok, a korlátozott beáramlás és a szabályozási bizonytalanság egyaránt hozzájárulhat a prémium látványos emelkedéséhez.
2026. 06. 29. 14:00
Megosztás:

Ütött az óra a kedvezményes devizaváltásban, így licitálnak egymásra a bankok

Már az idővel is versenyeznek a bankok az ügyfelekért a kedvezményes devizaváltásban. Nem is olyan régen erre még egyáltalában nem volt lehetőség idehaza, mostanra azonban egymásra licitálva kínálják ezt a hazai bankok. Egyre feljebb emelik a kedvezményes kereteket, júliustól pedig már az órát is átállítják, hogy náluk váltsunk – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Itt tart most a bankok harca, ekkor és ennyi forintot lehet kedvezményesen devizára váltani.
2026. 06. 29. 13:30
Megosztás:

A Richter Gedeon Nyrt. csoportos létszámcsökkentést jelentett be

A Richter Gedeon Nyrt. csoportos létszámcsökkentést jelent be, amely meghaladja 30 napra vetítve a 30 főt. Ezzel kapcsolatos szándékát Budapest Főváros Kormányhivatala részére is jelezte - közölte a gyógyszeripari cég az MTI-vel hétfőn.
2026. 06. 29. 13:00
Megosztás:

Ismét jelentősen nőtt a biztosítók díjbevétele tavaly

A biztosítók díjbevétele tavaly ismét jelentősen, 15 százalékkal nőtt, a fióktelepekével együtt elérte a 2115 milliárd forintot - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közzétett Biztosítási, pénztári, tőkepiaci kockázati és fogyasztóvédelmi jelentéséből.
2026. 06. 29. 12:30
Megosztás:

Csak mobiltelefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Budapesten

Szerdától kizárólag mobiltelefon használatával lehet Budapesten fizetni a parkolásért: ezt meg lehet tenni alkalmazáson keresztül, sms-sel vagy hanghívással. Emellett zónától függően 33-50 százalékkal emelkednek a parkolási díjak.
2026. 06. 29. 12:00
Megosztás: