8 milliárd forint értékű beruházást valósít meg a Mapei

A Mapei Kft. 8 milliárd forint értékű beruházásában egy fedővakolat gyártó gépsor és egy 12 ezer négyzetméteres új raktár létesül az országban - közölte az építőipari segédanyagokat gyártó és forgalmazó cég szerdán az MTI-vel.

8 milliárd forint értékű beruházást valósít meg a Mapei

A 2025-re megvalósuló fejlesztés Magyarország mellett a régiót is képes ellátni a hőszigetelő rendszerekhez kapcsolódó magas minőségű vakolatokkal. Hozzátették, hogy a beruházást egy 2022-es kormányrendelet nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűnek nyilvánította.

A közlemény idézte Markovich Bélát, a Mapei Kft. ügyvezetőjét, aki elmondta: a kiemelt beruházásnak köszönhetően gyorsabb és egyszerűbb a sóskúti üzemük bővítésével járó ügyintézés.

A fejlesztést részben azzal indokolták, hogy kinőtték a gyártó- és raktárkapacitásukat, részben pedig azzal, hogy jelenleg Olaszországból és Lengyelországból importálják a tervezett, új gyárban készülő termékeket. Amennyiben ezeknek az építőanyagoknak a gyártása Magyarországon történik, jelentősen csökken az ellátási útvonal.

Ez pedig azért fontos, mert az inflációs környezet, a növekvő üzemanyagköltségek az építőipari termékek gyártásában jelentős átalakulást hozott: sokkal inkább megéri helyben termelni, mint akár több száz kilométerről beszerezni a szükséges anyagokat - tették hozzá. Felidézték, hogy a vállalat 2017-ben hajtott végre hasonló nagyságrendű fejlesztéseket, gyártó és raktárkapacitásának bővítésével. A cég termelése 2020 végére meghaladta a 100 000 tonnát és a 15 000 négyzetméteres raktárterület is elérte maximum kapacitását.

A vállalat további tervei között a vakolatgyár megépítése mellett szerepel egy képzési központ létesítése is Budaörsön. A Mapei Kft. az építőipari segédanyaggyártás,- és forgalmazás egyik legjelentősebb piaci szereplője Magyarországon, jelenleg 241 embert foglalkoztat, forgalma pedig 2022-ben 33,5 milliárd forint volt. A cég 1991-ben jött létre az osztrák Mapei GmbH. alapításában, a Mapei S.p.A. leányvállalataként.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Mapei Kft. árbevétele 2022-ben 34,21 milliárd forintot tett ki, míg egy évvel korábban 28,13 milliárd forint volt. A társaság 2022-ben 2,81 milliárd forint nyereséggel zárt, 2021-ben 2,78 milliárd forint volt az adózott eredménye.

Az 1937-ben Milánóban alapított Mapei a világ legnagyobb gyártója az építőipari ragasztók, fugázók és szigetelőanyagok terén. A Mapei Csoport 57 országban, 100 leányvállalattal és 86 gyártóüzemmel rendelkezik világszerte.

Tőzsdére lépett az Urban Plaza Plus Nyrt.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) standard kategóriájában, euró alapon kereskednek a bevásárlóközpont fókuszú, ingatlanbefektetési társaság, az Urban Plaza Plus Nyrt. részvényeivel, amelynek tőzsdére lépését szimbolikus kereskedési csengetéssel ünnepelték a BÉT székhelyén csütörtökön Budapesten.
2026. 04. 16. 15:00
Megosztás:

Kerekdomb Fesztivál 2026 programja összeállt - lássuk kik az idei fellépők!

2026 szeptember 18. és 20. között Tállya csodálatos lankái vibráló közösségi térré alakulnak. Akik jártak már az elmúlt tíz alkalommal a Kerekdomb Fesztiválon, azok biztosan visszatérnek idén is, de az első bálozókat is befogadja a közeg, és persze a legizgalmasabb kulturális programok is várják őket.
2026. 04. 16. 14:30
Megosztás:

Dél-Korea blokklánc-alapú fizetési rendszert tesztel: jönnek a Deposit Tokenek az állami kiadásokban

Egy új korszak küszöbén áll a közpénzek kezelése Dél-Koreában: a kormány blokklánc-technológiára épülő „Deposit Token” rendszerrel készül leváltani a hagyományos fizetési megoldásokat. A 2026-ra tervezett pilot program nemcsak hatékonyabbá, hanem átláthatóbbá is teheti az állami pénzmozgásokat.
2026. 04. 16. 14:00
Megosztás:

Elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Médiatanács

A Nemzeti konzultációra vonatkozó társadalmi célú reklám miatt szankcionálta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület a rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek használatára kiírt pályázati eljárások eredményéről is döntött.
2026. 04. 16. 13:30
Megosztás:

Stagnáló piacon is növekedett a Mapei

A Mapei Kft. 2026 első negyedévében 8,8 milliárd forint belföldi árbevételt ért el, amely 13,7 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának értékét. Az exportértékesítés 36 százalékkal, 139 millió forintra nőtt.
2026. 04. 16. 13:00
Megosztás:

Likviditási csapda a kriptopiacon? – Egy neves elemző szerint a Bitcoin még mindig medvés pályán mozog

A kriptopiac jelenlegi emelkedése sok befektetőben kelt optimizmust, azonban egy ismert elemző szerint ez könnyen lehet csupán egy jól felépített csapda. A részletes likviditási elemzés alapján a Bitcoin árfolyama kritikus szintek között mozog, és a következő nagy mozgás akár komoly veszteségeket is okozhat a felkészületlen kereskedők számára.
2026. 04. 16. 12:30
Megosztás:

A modern technológia újragondolja a betonkerítéseket

Otthonunk környezetének megóvása kiemelten fontos, amikor a biztonságot és a vizuális megjelenést vesszük figyelembe.
2026. 04. 16. 12:00
Megosztás:

Új csúcson zárt az S&P500 és a Nasdaq Composite, a befektetők a banki eredményjelentéseknek és a Broadcom-Meta partnerség meghosszabbításának örülhettek

Tovább emelkedtek a tengerentúli részvényindexek szerdán, a befektetők az iráni háború lezárultával kapcsolatos optimista várakozásokon túl a vállalati eredményjelentéseknek örülhettek. A Dow ugyan kismértékben csökkent, viszont a Nadsaq Composite és az S&P500 új történelmi csúcson zárta a napot. Az előbbi 11 napja megszakítás nélkül emelkedik, az utóbbi 11 kereskedelmi napból tízet pluszban fejezett be. A részvényindexek annak a reményében emelkedtek ezen a héten, hogy az Egyesült Államok és Irán között békemegállapodás jön létre.
2026. 04. 16. 11:30
Megosztás:

Gyengült az európai részvénypiacok többsége a luxusszektor visszaesése nyomán

Az európai részvénypiacokon negatív hangulat uralkod?ott, mivel a befektetők elsősorban a közel-keleti geopolitikai feszültségek alakulását, azon belül az amerikai–iráni konfliktus eszkalációjának és az esetleges diplomáciai enyhülésnek az esélyét árazták. A STOXX 600 index 0,4%-kal csökkent, amit elsősorban a luxusszektor gyengesége magyarázott. A szektorban a Hermés részvényei 8%-ot zuhantak, miután a közel-keleti feszültségek érdemben visszafogták az értékesítési növekedést, míg a Kering árfolyama 9%-kal esett, miután a vállalat a Guccinál tapasztalt, a vártnál gyengébb teljesítményről számolt be, részben a konfliktus miatti keresletlassulással indokolva azt.
2026. 04. 16. 11:00
Megosztás:

CZ megszólalt: így gondolkodik a kriptóról és a befektetésekről a Binance alapítója

Exkluzív AMA során osztotta meg stratégiáit és tapasztalatait a világ egyik legismertebb kriptós vezetője. A memecoinoktól a kockázatkezelésig – Changpeng Zhao őszintén beszélt arról, mi működik valójában a piacon.
2026. 04. 16. 10:30
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 16. 10:00
Megosztás:

Visszatér a reklámadó 2026-ban

Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
2026. 04. 16. 09:30
Megosztás:

Ha TESCO nádcukrot vettél, akkor vidd vissza a boltba azonnal - baj van vele

A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. a Tesco nádcukor 500g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, nem engedélyezett adalékanyag (E150d) lehetséges jelenléte miatt.
2026. 04. 16. 09:00
Megosztás:

Tisza adóprogram – koncepcióváltás, vagy finomhangolás?

A vasárnapi választásokat fölényesen megnyerő Tisza Párt korábban már közölt részleteket a tervezett adóprogramjáról, a Niveus ennek hatásait vizsgálja.
2026. 04. 16. 08:30
Megosztás:

London minden eddiginél több drónt ad Ukrajnának

Nagy-Britannia minden eddiginél nagyobb drónszállítmányt juttat az idén Ukrajnának.
2026. 04. 16. 08:05
Megosztás:

NVI: kiemelkedő terhelés mellett működött a választási portál

Vasárnap kiemelkedő érdeklődés mellett zajlott az eredményeket közlő választási portál működése: a választási portál 3,1 millió egyedi látogatót szolgált ki a világ 182 országából - közölte a Nemzeti Választási Iroda szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 16. 07:30
Megosztás:

Klasszis: íme a legjobb magyar befektetési alapok és alapkezelők, innovációk

A hazai befektetési alapok vagyona 2025-ben is dinamikusan nőtt tovább, meghaladta a 20 ezer milliárd forintot. A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2026 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek. Az Év Alapkezelője az Accorde Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Lokietek Eszter, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere pedig Németh Gábor lett.
2026. 04. 16. 06:30
Megosztás:

A magyar-román kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett Magyar Péterrel a román miniszterelnök

Ilie Bolojan román miniszterelnök a román-magyar kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett telefonon Magyar Péterrel, akinek személyesen és a bukaresti kormány nevében is gratulált a választási eredményhez - közölte szerdán a román kormány sajtóirodája.
2026. 04. 16. 06:00
Megosztás:

470 ezerből 160 ezer cég kockázatos: gyorsabban romlik, mint javul a vállalkozások helyzete

A vállalkozások kockázati besorolása nemcsak saját működésüket jellemzi: közvetlenül jelzi azt is, hogy az adott céggel üzletelő partnerek milyen kockázatnak vannak kitéve. Tovább romlott a hazai vállalkozások kockázati szerkezete: csökkent a stabil működésű cégek aránya, miközben érdemben nőtt azoknak a vállalkozásoknak a súlya, amelyek pénzügyi helyzete sérülékenyebb.
2026. 04. 16. 05:30
Megosztás:

Egy közismert gyógyszertárhálózat nevével éltek vissza

A Pest Vármegyei Főügyészség a fogyasztók védelmében azért intézkedett, mert ismeretlenek egy országos gyógyszertárhálózat online áruháza nevében hirdettek testsúlycsökkentő terméket egy ismert közösségi oldalon.
2026. 04. 16. 05:00
Megosztás: