A Genesis mégsem adja el a Pólus Kincs Zrt.-t
A közlemény szerint a Genesis a vevővel történt egyeztetést követően áttekintette a Pólus Kincs Ásványfeldolgozó és Kereskedelmi Zártkörű Részvénytársaság részvénycsomagjának értékesítésével kapcsolatos kockázati tényezőket, amely alapján kezdeményezte a 2010. december 30-án kötött adásvételi szerződés felülvizsgálatát.
A felek a szerződést 2011. május 2-ai hatállyal közös megegyezéssel megszüntették, és ez által a Pólus Kincs Zrt. ismét a társaság érdekeltségi körébe került. A vevő vételárat nem fizetett, így a feleknek egymás felé elszámolási kötelezettségük nincs. A Genesis január elején közölte, hogy 1,345 milliárd forintért eladja a csoporthoz tartozó Pólus Kincs Zrt. száz százalékát. A Genesis Energy Nyrt. és a 100 százalékos tulajdonában lévő Pólus Szikla Kft. 2010. december 30-án írta alá az adásvételi szerződést a meg nem nevezett vevővel.
A Genesis Energy 2010-es éves beszámolója szerint a Pólus Kincs Zrt. jegyzett tőkéje 2010. végén megegyezett a vételárral. A cég saját tőkéje 1,301 milliárd forint volt szeptember végén, az időszakot 44,8 millió forint veszteséggel zárta. A Pólus Kincs Zrt. 2010-ben apport útján került a Genesis Energy csoporthoz. A cég a Rudagipsz-Mix Zrt.-vel együtt 2,3 milliárd forint értékű beruházáshoz 855 millió forint állami támogatást kapott a Gazdaságfejlesztési Operatív Programból.
A beruházás célja, a beszámoló szerint külszíni fejtést támogató telephely kialakítása. A Genesis Energy részvényei a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában forognak. Legutóbbi, hétfői záróára 162 forint volt, az elmúlt egy évben 146 és 412 forint között alakult. (MTI)