Átadták az észak-bakonyi út felújított szakaszát
Fekete János elmondta: Veszprém megyében összesen 23,3 kilométernyi útszakasz újul meg 2,4 milliárd forintból, uniós forrásból, ebből a most átadott mintegy 3 kilométernyi útszakasz 350 millió forintba került.
Hozzátette: országosan 526 kilométernyi utat újítottak meg a Terület és Településfejlesztési Operatív Program részeként (TOP) mintegy 54 milliárd forintból.
A fejlesztés részeként megújult a híd is, amelyen az út átvezet. Elődje 1912-ben épült, megerősítették az útszakasz burkolatát, útpadkát építettek, megoldották a vízelvezetést és új kresztáblák is szegélyezik az utat - fűzte hozzá.
Kovács Zoltán, a térség fideszes országgyűlési képviselője kitért arra, hogy a turizmus a hazai össztermék (GDP) 11 százalékát adja, ami jelzi, hogy fontos húzóágazata a magyar gazdaságnak.
Mivel a bakonyi idegenforgalom igen jelentős, különösen fontos az utak fejlesztése - húzta alá.
Kovács Zoltán beszélt arról is, hogy a Bakonybél és Bakonykoppány közti útszakasz fejlesztése még várat magára, de a tervek szerint a közeljövőben ez a szakasz is megújulhat.
Márkus Zoltán, Bakonybél független polgármestere szólt arról, hogy az elmúlt 5 esztendőben a településen töltött vendégéjszakák száma 25 ezerről 50 ezerre nőtt, a turisták száma pedig ennek háromszorosa. A jelentős forgalom megköveteli a biztonságos megközelíthetőséget - hangsúlyozta.
Kalkulátor ajánlónk:
Fix számokkal lottózol? Akkor ez neked való kalkulátor
Összeilletek-e a pároddal? Párkapcsolati kalkulátor
Mekkora az agyam a magyar átlaghoz képest?