Az indiai Tata csoport szállítja a KELER új számlavezető rendszerét
A széles ipari spektrumban tevékenykedő és az elektronikai és kommunikációs szektorban is a világ legjelentősebb gyártói közé tartozó Tata a megbízást egy meghívásos pályázat keretében, három negyedévig tartó, több lépcsős kiválasztási eljárás során szerezte. A KELER a beruházással 20 éves elszámolási rendszerét egy XXI. századi megoldásra, a TCS BaNCS rendszerére cseréli le. Az új rendszerrel csatlakozik majd a KELER 2016-ban az európai központi értékpapír-elszámolási platformhoz, a Target2-Securities-hez (T2S). Az informatikai fejlesztés és a rendszer-architektúra átalakítási program révén a magyar tőkepiac háttérintézménye erősítheti versenypozícióját a kinyíló nemzetközi értékpapírpiacon. A TCS elismert és vezető technológia-szolgáltató a világ pénz- és tőkepiacain, ügyfelei között több jelentős értékpapírpiaci szereplő is megtalálható.
A szerződés aláírását követően elindulnak a tárgyalások a rendszer pontos specifikációjáról, majd ezt követően közel egy évig tart a megoldás testre szabása, tesztelése és éles üzembe állítása. Több hónapig tartó tesztidőszak után, a jelenlegi tervek szerint 2014 októberében kezdi meg működését az új, rendszer, amely lehetőséget teremt a KELER számára szolgáltatásai fejlesztésére, az összeurópai értékpapír elszámolási platformhoz történő hatékony csatlakozásra, s az ebben rejlő üzleti lehetőségek kiaknázására.