EGIS - Beigazolódtak az elemzők optimista várakozásai

Huszonkét százalékkal 16,78 milliárd forintra nőtt a szeptemberben zárult üzleti évben az Egis Gyógyszergyár Nyrt. konszolidált adózott nyeresége, míg az árbevétel 2,4 százalékkal 118,92 milliárd forintra emelkedett - közölte az Egis a BÉT honlapján kedden.

A nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerint készült nem auditált beszámoló szerint az egy részvényre jutó nyereség (EPS) 1.766 forintról 2.156 forintra nőtt. A negyedik negyedévben - július-szeptemberben - az árbevétel 23,2 százalékkal 32,43 milliárd forintra bővült, az adózott nyereség pedig 2,8 milliárd forint volt, szemben az előző üzleti év negyedik negyedévében elért 531 millió forinttal.

 

A portfolio.hu által megkérdezett elemzők a negyedik negyedévben pontosan 2,8 milliárd forint nettó nyereséget prognosztizáltak. Az Egis a gyorsjelentésben megjegyzi, hogy jelentősen, éves összehasonlításban 27 százalékkal 32,7 millió dollárra nőtt az orosz kivitel az üzleti év negyedik negyedévében. Ez a mintegy 2 millió dollár értékben teljesített előszállításoknak is köszönhető, amire az Oroszországban szeptember elsején hatályba lépett változtatások miatt volt szükség.

 

A bruttó fedezet, az értékesítés árbevétele és az értékesítés önköltsége közötti különbség 3,7 százalékkal 66,71 milliárd forintra emelkedett. Az értékesítés önköltsége 2,4 százalékos árbevétel növekedésnél jóval kisebb arányban, mindössze 0,8 százalékkal nőtt. A működési költségek az év során 3 százalékkal emelkedtek. Kutatásra és fejlesztésre a társaság 10,86 milliárd forintot fordított, 8 százalékkal többet az előző évinél. A 15,51 milliárd forint üzemi szintű nyereség 10,5 százalékkal volt több az egy évvel korábbinál.

 

Ezt 2,35 milliárd forint pénzügyi nyereség növelte. Az előző üzleti évben ezen a soron 167 millió forint profitot számolt el az Egis. Az adózás előtti nyereség 22,2 százalékkal 17,76 milliárd forintra nőtt. Az Egis csoport belföldi értékesítése stagnáló belföldi piacon a negyedik negyedévben éves összevetésben 6 százalékkal 8,41 milliárd forintra emelkedett, az üzleti év egészében pedig 32,69 milliárd forint volt, ami 4 százalékos bővülést jelent. A növekedést az új termékek piacra vitele biztosította, mert a portfolió régebbi termékeinek ára és mennyisége jellemzően csökkent.

 

Az Egis az IMS (International Medical Statistics) adati szerint a magyar piacon 5,3 százalékos részesedéssel az ötödik legnagyobb szereplő. Az export a negyedik negyedévben 108,8 millió dollárt tett ki, 12 százalékkal többet az előző üzleti év negyedik negyedénél. Egész évben az export értéke 3 százalékkal 423,37 millió dollárra bővült. Forintban az export értéke 86,23 milliárd forint volt, ami 2 százalékkal több az előző évinél. A legnagyobb növekedést a FÁK-országokban érte el az Egis: 16 százalékkal 185,81 millió dollárra növekedtek az eladások.

 

Oroszországban az árbevétel 12 százalékos éves emelkedéssel elérte a 132,03 millió dollárt, míg Ukrajnában 19,79 millió dollár volt, 30 százalékkal több az előző évinél. A kelet-európai országok közül Csehországban 2 százalékkal 22,11 millió dollárra csökkent a kivitel, Lengyelországban viszont 5 százalékkal emelkedett. A legdinamikusabban a romániai eladások bővültek: 16 százalékkal 20,85 millió dollárra.

 

Az Egis konszolidált mérlegének főösszeg az üzleti év végén, 2010. szeptember 30-án 174,56 milliárd forint volt, ami 10,5 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. A pénzeszközök állománya 22,1 százalékkal 17,97 milliárd forintra csökkent. Az Egis részvényei a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában forognak. A papír a keddi kereskedést 335 millió forintot meghaladó forgalomban 22.450 forinton, a hétfői záróárnál 100 forinttal drágábban zárta. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama 23.890, a legalacsonyabb 17.450 forint volt.


Kulcsfontosságú időszak következik az amerikai szőlőkabóca elleni védekezésben

Az amerikai szőlőkabóca a súlyos károkat okozó szőlő aranyszínű sárgaság betegséget okozó fitoplazma (FD) fő terjesztője. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a figyelmet, hogy a betegség megelőzésének kulcsa a következő hónapokban a lárvák pontos megfigyelése és időben történő gyérítése.
2026. 05. 18. 07:00
Megosztás:

A VR-szemüveg gyógyászati hatását vizsgálták a Semmelweis gyermekklinikáján

A virtuális valóság (VR) használata a műtét utáni első időszakban alacsonyabb fájdalommal társult serdülőknél – derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A Journal of Pediatric Surgery-ben megjelent tanulmány szerint a VR ugyanakkor nem csökkentette a műtét előtti szorongást, de szerepe lehet az operációt követő panaszok enyhítésében.
2026. 05. 18. 06:00
Megosztás:

Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.
2026. 05. 18. 05:00
Megosztás:

Hétfőtől már csak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében lesz érvényben tűzgyújtási tilalom

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának (BM OKF) egyetértésével 2026. május 18-tól Csongrád-Csanád vármegyében is visszavonja a tűzgyújtási tilalmat. Holnaptól már csak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében marad érvényben a tilalom.
2026. 05. 18. 04:00
Megosztás:

Jooble: Álláshirdetés feladása és eredményes munkakeresés Magyarországon

Hirdetni szeretnél állást, vagy munkavállalóként tájékozódnál? A Jooble segít mindkét oldalnak. Olvasd el összefoglalónkat!
2026. 05. 18. 03:00
Megosztás:

Meddig szükséges megőrizni a tb-kiskönyvet?

A tb-kiskönyvet a biztosítottnak egészen addig meg kell őriznie, amíg betölti a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, majd ezt követően még további öt évig - olvashatjuk az ado.hu blogportál bejegyzésében. Mire kell figyelni még?
2026. 05. 18. 02:00
Megosztás:

A lengyel jegybank elnöke kapta az MNB Lámfalussy-díját

Adam Glapinskinak, a lengyel jegybank elnökének ítélte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Lámfalussy Sándor díjat, az elismerést Varga Mihály magyar jegybankelnök jelentette be a 11. Lámfalussy Konferencia előestjén rendezett díjátadó gálaesten.
2026. 05. 18. 01:00
Megosztás:

Várja a szakmai egyeztetéseket a Pedagógusok Szakszervezete a kormánytagokkal

Várja a minél előbbi szakmai egyeztetés megkezdését a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az oktatásban és a társterületeken felelős kormánytagokkal - fogalmazták meg a szervezet tagjai 44. kongresszusuk zárónyilatkozatában a PSZ vasárnapi közleménye szerint.
2026. 05. 18. 00:05
Megosztás:

Sok napsütéssel egyre melegebb idő várható a jövő héten

Csökken a csapadék esélye a jövő héten, de még néhol kialakulhatnak záporok, zivatarok. A fátyol- és gomolyfelhők mellett többnyire napos lesz az idő és a hőmérséklet fokozatosan emelkedik, a pünkösdi hétvégén már 21-27 Celsius-fok lehet a legmelegebb órákban - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 05. 17. 23:00
Megosztás:

Rekordmértékben növelte utasforgalmát a kassai repülőtér áprilisban

Rekordmértékben nőtt a kassai nemzetközi repülőtér (KSC) utasforgalma éves szinten áprilisban - derült ki a második legnagyobb szlovákiai légikikötő által vasárnap kiadott közleményből.
2026. 05. 17. 22:00
Megosztás:

A jövő héten kezdődik a magyar államadós-osztályzatok idei hitelminősítői vizsgálatsorozata

A jövő héten kezdődik a magyar államadós-osztályzatok idei hitelminősítői vizsgálatsorozata. A három piacvezető nemzetközi hitelminősítő a kialakult gyakorlatnak megfelelően 2026-ban is összesen hatszor - egyenként két-két alkalommal - veszi napirendre a magyar szuverén besorolásokat.
2026. 05. 17. 21:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 20. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 05. 17. 20:00
Megosztás:

Több százmillió köbméter víz veszhet kárba

Magyarország vízgazdálkodása stratégiai kérdés, miközben továbbra is él az a tévhit, hogy az ország vízkészletei kimeríthetetlenek – hívta fel a figyelmet a Nemzetközi Klímaváltozási Akciónap alkalmából az MHtE szakértője.
2026. 05. 17. 19:00
Megosztás:

Kreml: pozitív elmozdulás, hogy Európában vita kezdődött a Moszkvával való párbeszédről

Pozitív elmozdulást jelent az a tény, hogy Európában vita kezdődött az Oroszországgal való párbeszéd szükségességéről - nyilatkozta Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin című vasárnapi műsorában.
2026. 05. 17. 18:00
Megosztás:

Rekordmértékben növelte utasforgalmát a kassai repülőtér áprilisban

Rekordmértékben nőtt a kassai nemzetközi repülőtér (KSC) utasforgalma éves szinten áprilisban - derült ki a második legnagyobb szlovákiai légikikötő által vasárnap kiadott közleményből.
2026. 05. 17. 17:00
Megosztás:

Mennyi Solanát tartanak valójában a legnagyobb vállalati SOL-befektetők?

A Solana vállalati kincstári tartalékai egyre fontosabb szerepet kapnak a kriptopiaci elemzésekben. A legnagyobb nyilvánosan ismert céges SOL-pozíciók alapján jól látszik, hogy a mezőny élén egyetlen vállalat toronymagasan kiemelkedik, miközben a következő négy szereplő között rendkívül szoros verseny alakult ki.
2026. 05. 17. 15:00
Megosztás:

Erősödik az Ethereum: az intézményi elfogadás új lendületet adhat az ETH-nak

Az Ethereum ismét a kriptopiaci figyelem középpontjába került, miközben az intézményi szereplők egyre aktívabban építenek Ethereum-alapú elszámolási és tokenizációs infrastruktúrákat. A tőzsdei kiáramlások, a hosszú távú felhalmozás jelei és a kulcsfontosságú technikai támaszok megtartása együtt erősítik azt a piaci narratívát, hogy az ETH továbbra is meghatározó szereplő maradhat a következő bikapiaci szakaszban.
2026. 05. 17. 14:00
Megosztás:

Így adják meg betétre az infláció többszörösét: egy nagybank is beszállt a kamatversenybe

Májusban beszállt egy nagybank is az ügyfelek szabad pénzéért folyó kamatversenybe. Ráadásul rögtön a legmagasabb betéti ajánlatok közé, ahol eddig jellemzően a kisebb bankok kínálták a legjobb kamatokat rövid lekötésre. Az ügyfelek most több olyan betét közül is válogathatnak, amely az aktuális infláció többszörösét adja kamatként - derül ki a BiztosDöntés.hu összeállításából.
2026. 05. 17. 13:00
Megosztás:

A TRON átlépte a 14 milliárd tranzakciót: stabilcoin-nagyhatalommá érett a hálózat

A TRON hálózat újabb látványos mérföldkőhöz érkezett: az összesített tranzakciószám meghaladta a 14 milliárdot. Ez nem csupán egy impozáns statisztikai adat, hanem annak a jele is, hogy a TRON az elmúlt években a globális stabilcoin-forgalom egyik legfontosabb infrastruktúrájává vált. A hálózat növekedését elsősorban az olcsó, gyors és kiszámítható USDT-utalások iránti kereslet hajtotta, ami mára a kriptoszektor egyik legforgalmasabb blokkláncává emelte a TRON-t.
2026. 05. 17. 12:00
Megosztás:

Ezzel a 10 kriptóval nyerhettél a legtöbbet a héten!

A kriptopiacon ritkán szól csak a számokról egy toplista. A zöld százalékok mögött ott vannak a késő esti Telegram-üzenetek, a hirtelen megugró volumenek, a „lemaradtam?” érzése, és az a régi befektetői reflex, amely minden emelkedésnél ugyanazt kérdezi: vajon ez most a legjobb kriptovaluta befektetés, vagy csak egy újabb rövid életű piaci fellángolás?
2026. 05. 17. 11:00
Megosztás: