Emelkedéssel próbálkoznak az európai piacok
Mezei Ákos, a Buda-Cash üzletkötője az MTI-nek elmondta: nyitásban kis plusz várható a BÉT-en, de mivel kedden az amerikai és az európai piacok is mínuszban zártak, szerdán napközben a BÉT-en is folytatódhat a további "lecsorgás", iránykereső kereskedés várható szolid mínuszokkal. A fejlett piacokon is több fontos szám kerül nyilvánosságra, a figyelem azonban egyre inkább a csütörtöki jegybanki ülésekre és a pénteki amerikai munkaerő-piaci adatokra irányulhat; addig az óvatos kivárás maradhat a fő tendencia.
A vezető magyar papírok közül a Mol ára 0,32 százalékkal 13 965 forintra emelkedett, az OTP-részvények árfolyama 0,34 százalékkal 4395 forintra erősödött. A Magyar Telekom árfolyama 0,69 százalékkal 292 forintra emelkedett, míg a Richter 0,64 százalékkal 4539 forintra erősödött.