Gyorstalpaló a kertápolásról: mindent a nyári gyeptrágyáról
Kezdőnek lenni nem egy hálás pozíció, ám minden megtanult praktika, minden megjegyzett trükk segíteni fog abban, hogy a kerted néhány éven belül csodakertté váljon, amelynek az egész utca csodájára jár.
Honnan tudod, hogy eljött az idő a nyári gyeptrágyázásra?
A kert nagyon sokban hasonlít egy élő szervezetre, ám egy dologra igencsak lassan képes: ez a jelzés. Míg nekünk a gyomrunk korog, mikor ideje tápanyagot szereznünk, addig a föld, csupán lassan növekedő fűvel, rosszabb esetben egyéb gyanús jelekkel tud jelezni, hogy bizony eltűnt belőle minden tápanyag.
A jól funkcionáló föld megteremtéséhez szerves DMC típusú tápanyaggondozásra lesz szükséged. A földnek humuszra van szüksége az egészséges növekedéshez, ezt azonban csak a megfelelő, növényeknek készült termékekkel juttathatod belé.
Nyáron minek tápanyagot juttatni a talajba?
Mivel egyre szélsőségesebb körülményeket tapasztalunk - mint a tavaszi hóesés -, így muszáj minden kerttulajdonosnak felelősségteljesen felkészíteni kertje talaját a különböző időjárásokra, köztük a hirtelen érkező nyári forróságra, amelyet a klíma változása hoz a nyakunkra.
A talaj támogatása nem nehéz. A gyeppel bőkezűnek kell lenni, jól el kell látni tápanyagokkal. Te is csak akkor bírod az egész napos huzavonát, ha tele van a hasad. Ne locsold a kertet agyon, sajnos a sok jóhoz hamar hozzászokik majd a talaj, és a későbbiekben ez csak gondot okoz majd. A legnagyobb melegben is csupán naponta egyszer érdemes öntözni, 35°C alatt pedig 2-3 naponta.
A talajjavítás nagyon fontos hiszen ezzel biztosíthatod, hogy minden, amit teszel a kerted érdekében, ahhoz meg van a megfelelő alapod.
Tápanyagok, amelyekre szükséged lesz
Tehát a kert földjét folyamatosan táplálni kell. A DMC Antagon talajjavítója és az Esstence Origó két nagyon fontos segítség, amellyel felkészítheted a nyárra a kertedet. A DMC egy kiváló kiegészítő, hiszen szerves alapú tápanyaggondozáshoz rájuk mindig lehet számítani.
Tápanyagozni és jó minőségű, vegyszermentes kondicionálóval rásegíteni a kertre persze nem lesz elég. A különböző növényeiddel külön-külön kell törődnöd.
Ha pedig már kezdenél belegabalyodni, hogy mihez mit és mennyit kell használni, hát készíts róluk egy listát. Minden fontos információt pötyögj le és nyomtasd ki, vagy írd ki hagyományosan egy füzetbe. Így aztán mindig mindent vezethetsz, és ha esetleg szakember segítségére szorulnál, mindenről be tudsz számolni a kis jegyzeted alapján, a bajt is sokkal hamarabb tudjátok együtt megoldani!