Jól zárta a tavalyi évet az Alteo
Az IFRS (nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok) alapján készült, nem auditált, konszolidált kimutatás szerint az árbevétel 32,981 milliárd forintra, a nettó eredmény 591 millió forintra nőtt tavaly. A működési eredmény 55 százalékos növekedéssel 2,565 milliárd forintra, az EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) 46 százalékkal emelkedve 5,512 milliárd forintra nőtt.
Az Alteo főként a hő- és villamosenergia-termelésből érkező bevételeknek, valamint a beruházásoknak és a felvásárlásoknak tulajdonítja a pénzügyi eredmény javulását. Kiemelték, hogy októberben egy 15 megawattos szélerőműpark került a cég tulajdonába, továbbá felújították a gibárti vízerőművet, és sikerült 10 évvel meghosszabbítani az ózdi távhőszolgáltatási szerződést. A vállalat tevékenysége két új üzletággal gyarapodott 2020-ban, nyáron kezdődött az e-mobilitás, ősszel pedig a menetrendezési szolgáltatás. Októberben az ALTEO sikeres kötvénykibocsátást is végrehajtott 3,8 milliárd forint névértékben a Növekedési kötvényprogram (Nkp) keretében, amivel kiérdemelte az év Nkp-kibocsátója díjat.
A 2020-as eredményhez hozzájárult, hogy a cég tevékenységét a gazdasági ciklus változásai kevésbé befolyásolják, így a válság sem befolyásolta jelentős mértékben. A járvány hatásai leginkább a kiskereskedelmi szegmenst érintették, de ezt a változásoknak kevésbé kitett ágazatok ellensúlyozták - írták.
A beszámolóhoz kapcsolódó vállalati közlemény szerint Chikán Attila vezérigazgató a 2024-ig tartó beruházási program folytatását nevezte a legfontosabb feladatnak a cég számára. Hozzátették, hogy az Alteo a fenntarthatóság mellett elköteleződve folyamatosan keresi a bővülés lehetőségeit, hogy innovatív szolgáltatásokat nyújtva tartósan növelje a részvényesi értéket.
A cég részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A papír pénteken 1175 forinton zárt. Egy éven belül a legmagasabb árfolyama 1260 forint, a legalacsonyabb 594 forint volt.