Mit érdemes most venni? OTP, MOL, Richter vagy MTelekom?
Pénteken az európai tőzsdék stagnáltak, csak a vállalati hírek mozgatták meg érdemben a piacot. Ilyen vállalati hír volt az, hogy a Mol az Északi-tengeren 14 kutatási-termelési licenc részesedést vásárolt. A piac korrektnek fogadta el a vételárat, és ez tükröződött vissza az árfolyam erősödésében is.
Heti statisztika
Az OTP részvények árfolyama a múlt héten 60 forinttal, 1,41 százalékkal 4195 forintra esett. A Richter papírok ára 105 forinttal, 2,3 százalékkal 4455 forintra csökkent. A Mol 410 forintot, 2,98 százalékot erősödött, 14 160 forinton zárt pénteken. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,68 százalékkal 291 forintra gyengült.
Mire számíthatunk a folytatásban, mit érdemes venni?
A választ megtudhatja friss elemzéseinkből a ProfitLine.hu elemzések rovatában.
OTP - támaszra lelt, csipegthetünk belőle