Növelte nyereségét a General Electric
A sugárhajtóműtől villanykörtéig szinte mindent gyártó, médiabirodalmat irányító és pénzügyi szolgáltatásokat is nyújtó cégóriás pénteki közleménye szerint az adózott nyereség az egy évvel korábbinál 16 százalékkal nagyobb, 3,1 milliárd dollár volt az április-júniusi időszakban.
A profit részvényenként 0,30 dollár, míg elemzők 0,27 dollárra számítottak. A Magyarországon is érdekelt társaság elsősorban a pénzügyi üzletág javuló teljesítménye révén növelte nyereségét, de iparvállalatainak megrendelései is bővültek, és a médiavállalkozások helyzete is kedvezőbb. Ugyanakkor a bevétel tovább csökkent, 37,4 milliárd dollár lett, 4 százalékkal kevesebb a tavalyinál.
A bevétel főként azért csökkent, mert karcsúsították a csoport pénzügyi ágazatát, a GE Capitalt, és csökkent az ipari berendezések értékesítése. Ugyanakkor a bevétel jövőbeni alakulását előrevetítő rendelésállomány az energetikai berendezések területén 20 százalékkal, az informatikai területen pedig 17 százalékkal bővült. A piacok az amerikai gazdaság fokmérőjének tekintik a GE eredményeit, a társaság széles tevékenységi köre és hatalmas mérete miatt. A profit az utóbbi kilenc negyedévben megszakítás nélkül csökkent, és most először haladta meg az egy évvel korábbit.
Jeff Immelt, a társaság elnök-vezérigazgatója szerint a gazdasági környezet javul, és különösen biztató, hogy a GE Capital-nél nő a bevétel és csökken a veszteség. Immelt szerint arra lehet számítani, hogy a vállalat eredménye és az osztalék növekedik 2011-ben, és az azt követő években is.
A GE részvényével pillanatnyilag - a kedvező jelentés ellenére - 3,5%-os veszteségben 14,70 USD-n kereskednek.
A GE árfolyama az elmúlt évben