Tőzsdeparkett - mi történt és miért a héten?
Heti összefoglaló a fontosabb eseményekről a BÉT-en
Hétfőn a Fed szerdán esedékes bejelentését várta a piac, a további "pénznyomda" reményében pozitív hangulat alakult ki a külföldi piacokon és a hazai börzén is. Kedden a tőzsdéket még mindig a Fed döntés előtti várakozás jellemezte. A BÉT-en az OTP árfolyamának emelkedését a kedvező piaci hangulat mellett az is segíthette, hogy Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta: a kormány célja, hogy növeljék a magyar tulajdonú pénzintézetek arányát.
BUX index heti alakulása

Szerdán a magyar börzén az összes vezető részvény gyengült. A forgalom leheletnyivel elmaradt a szokásos átlagtól. A szerda esti Fed-döntés előtti világszerte megfigyelhető bizonytalanság hatott a magyar piacra is. Csütörtökön átlagon felüli volt a forgalom a magyar tőzsdén. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed szerdán este közölte, hogy nem csökkenti a likviditásnövelő kötvényvásárlási program havi 85 milliárd dolláros keretösszegét, ami kedvezően hatott a piacokra. A nap elején Magyarországra is átgyűrűzött az optimizmus, de napközben már látszott, hogy ez nem lesz hosszú távú, elfogyott a lendület. A BUX enyhe emelkedése az Egisnek és a Molnak volt köszönhető.
A pénteki tőzsdenap a szerdai Fed-bejelentés utáni emelkedés korrekciója volt. Az amerikai kötvényvásárlások folytatása csütörtökön serkentőleg hatott a világ tőzsdéire, amit pénteken korrigáltak a piacok.
Nézzük a heti mérleget!
A vezető részvények közül az OTP a héten 1,06 százalékkal gyengült, 4285 forinton zárta a hetet. A Mol árfolyama 0,95 százalékkal 16245 forintra esett. A Magyar Telekom részvények ára 2,19 százalékkal 312 forintra csökkent. A Richter heti záróára 3660 forint lett, ez 1,21 százalékkal kevesebb, mint az előző heti. Az Egis 3,25 százalékos erősödéssel, 21 270 forinton fejezte be a hetet.