A Dachser globális logisztikai vállalat növekvő éves bevételről számolt be

A globális logisztikai szolgáltató, a Dachser jelentősen növekedett 2024-ben, az értékesítés 13 százalékos emelkedése révén a bevétel 8,027 milliárd eurót ért el - tájékoztatta a cég az MTI-t csütörtökön.

A Dachser globális logisztikai vállalat növekvő éves bevételről számolt be

A Dachser közleményében kiemelte, hogy a családi tulajdonban lévő vállalat más kulcsfontosságú mutatókban is jelentős éves növekedést ért el, mint például a létszám (+3300 fő), a telephelyek száma (+56) és a raktári raklaphelyek (+720 000).

A Dachser azt is közölte, a növekedés nagyrészt a DACHSER & FERCAM Italia, a Frigoscandia és a Brummer felvásárlásainak köszönhető, amelyek 2024-ben először jelennek meg a mérlegben.

Tisztán organikus értelemben, azaz felvásárlások nélkül, a Dachser 4,7 százalékkal nőtt az előző évhez képest. Ezt az európai gyűjtőhálózatának rugalmassága, valamint a légi és tengeri szállítmányozás áremelkedése eredményezte. A szállított mennyiség 7,6 százalékkal, körülbelül 83,2 millió szállítmányra nőtt, míg a szállított tömeg 10,2 százalékkal, mintegy 44,1 millió tonnára nőtt - áll a vállalat közleményében.

A Dachser közlése szerint az üzleti fejlődés lehetett volna dinamikusabb, ám Németországból és Európából is hiányzott a növekedéshez szükséges lendület.

"A magas költségek, a gyenge ipari termelés és a személyes fogyasztás csökkenése is hatással volt üzletünkre. Ezenkívül a világ számos pontján jelen levő válság folyamatos stressztesztet jelent ügyfeleink számára, és így számunkra is" - idézte a közlemény Burkhard Elinget, a Dachser vezérigazgatóját.

Hangsúlyozták: a válság idején történő befektetés erősíti a versenyképességet. Így a Dachser pénzügyi stabilitását és erejét kihasználva jelentős beruházásokat hajtott végre.

2024-ben a logisztikai szolgáltató megduplázta az előző évi vállalatfelvásárlásokra, telephelyekre, munkaerőre, digitális innovációra és klímavédelmi intézkedésekre, például az e-mobilitás bővítésére fordított kiadásait, és elérte a mintegy 490 millió eurót. 2025-re további közel 400 millió eurós beruházást terveznek a Dachser hálózatába.

A Dachser létszáma 2024-ben több mint 3300 fővel nőtt, összesen körülbelül 37 300 főre. A telephelyek száma 56-tal bővült, világszerte 433-ra. Ez magában foglalja az előző évi felvásárlásokat Olaszországban, Észak-Európában, Németországban és Ausztriában. A 2024 folyamán újonnan indult japán vegyesvállalat is szerepel a számokban - írták.

A közlemény az üzletágak eredményeit részletezve hozzátette: a Dachser Road Logistics üzletága - amely az ipari és fogyasztási cikkek (European Logistics), valamint az élelmiszerek (Food Logistics) szállítását és raktározását foglalja magában - 10,9 százalékkal, 6,4 milliárd euróra növelte bevételét 2024-ben.

A European Logistics üzletág 8,1 százalékkal, körülbelül 4,8 milliárd euróra növelte bevételét. A kezelt szállítmányok száma 6,5 százalékkal, a szállított tömeg pedig 2,8 százalékkal nőtt.

A Food Logistics üzletág új európai dimenzióba lépett a Müller 2023. évi, illetve a Frigoscandia és Brummer 2024. évi integrációjának köszönhetően. A bevétel 20 százalékkal emelkedve mintegy 1,7 milliárd euróra nőtt, a szállítmányok száma 14,3 százalékkal, körülbelül 12,4 millióra, a szállított tömeg pedig 31,5 százalékkal, mintegy 13,9 millió metrikus tonnára nőtt.

Az Air & Sea Logistics üzletág bevétele 22 százalékkal bővülve körülbelül 1,6 milliárd euróra nőtt 2024-ben. Itt a Dachser főként rövid ideig fennálló, különleges fejleményekből profitált, amelyek a légi és tengeri szállítmányozás árainak emelkedését okozták. Ezek közé tartozik a Vörös-tengeren a kapacitások szűkülésével járó válság, valamint a Kína és Európa közötti e-kereskedelem.

A Szerződéses logisztika, azaz a szállítás, a raktározás és az ügyfélspecifikus értéknövelt szolgáltatások kombinációja szintén fontos szerepet játszott a Dachser növekedési stratégiájában 2024-ben. A bővítésre irányuló beruházások és a felvásárolt vállalatok kapacitása mintegy 720 000 raklaphellyel emelte a raklaphelyek számát, összesen 3,8 millióra. A Dachser ügyfelei mostantól világszerte 190 helyszínen vehetik igénybe a raktári szolgáltatásokat.

A vállalat vezérigazgatója 2025-re is rendkívül kihívásokkal teli évet vár a logisztika számára, csak korlátozott növekedési ösztönzőkkel Európából. "Látjuk, hogy Európa gazdasági teljesítménye nagyrészt stagnál, ami bizonyos esetekben fájdalmas kapacitáskiigazításokkal jár."

"Ez azt is jelenti, hogy foglalkoznunk kell olyan kulcsfontosságú iparágak átalakulási folyamataival, mint például az autóipar és az energiaigényes ágazatok, így a vegyipar. Ezenkívül növekszik a globális bizonytalanság és a gazdasági visszaesések veszélye a protekcionizmus, a vámok és ellenvámok fenyegetése, valamint a geopolitikai konfliktusok miatt" - tette hozzá Burkhard Eling.

A Duna House 21,96 forint bruttó osztalékot fizet törzsrészvényenként

A Duna House az A sorozatú törzsrészvényekre darabonként 21,96 forint bruttó osztalékot fizet a 2024-es pénzügyi év után - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
2025. 07. 01. 04:00
Megosztás:

A gazdák megsegítésére javában zajlik a vízpótlás az apadó Tiszán

Csak az összefogás vezet sikerre a vízhiány és felmelegedés elleni küzdelemben - jelentette ki az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára hétfőn Csépa határában, a Tisza partján kialakított ideiglenes vízkivételi műnél.
2025. 07. 01. 03:30
Megosztás:

Magyar alapítványokat is támogatna a Morgan Stanley: 45 millió forintos támogatás innovatív civil ötletekért

Először nyílt meg magyar jótékonysági szervezetek számára a Morgan Stanley civil pályázata. A Budapesten háromezer szakembert foglalkoztató globális pénzintézet célja olyan innovatív ötletek támogatása, amelyek kézzel fogható hatást gyakorolnak a gyerekek és fiatalok egészségére, mentális jóllétére, oktatási lehetőségeire. A győztesek 100 ezer font támogatást kaphatnak, szakmai mentorálásban részesülnek, és nemzetközi kapcsolati hálót is építhetnek. A jelentkezési határidő július 7.
2025. 07. 01. 03:00
Megosztás:

Horvátországba készülsz? Akkor erre készülj, ha Zágráb felé jársz!

Nagy közúti forgalomra figyelmeztet egy nagyszabású rendezvény miatt Zágráb térségében július 4-6. között a Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség. Júlis 5-én Marko Perković Thompson ad koncertet a horvát fővárosban.
2025. 07. 01. 02:30
Megosztás:

Ne aggódj! Váláskor nem mindennek veszíted el a felét!

A házasságkötés vagyoni következményeire is érdemes időben felkészülni: a vagyonjogi szerződés nem a bizalmatlanság, hanem az előrelátás jele.
2025. 07. 01. 02:00
Megosztás:

Történelmi fordulat: belép a kriptovaluták világába Németország legnagyobb bankcsoportja, a Sparkassen

A konzervatív pénzügyi világban is eljött a változás ideje: Németország legnagyobb lakossági bankcsoportja, a Sparkassen, bejelentette, hogy kriptovaluta-kereskedési szolgáltatást indít magánügyfelei számára. Ez a lépés nemcsak a német pénzügyi rendszer szemléletváltását jelzi, hanem az európai kriptoszektor jövőjét is jelentősen befolyásolhatja.
2025. 07. 01. 01:30
Megosztás:

Törvényi döntés! Hány nap szabadságra kell, hogy elengedjék a munkavállalót nyáron?

10 gyakori kérdés a nyári szabadságokról, amiket Bartók Szandra, a Niveus bérügyviteli menedzsere állított össze.
2025. 07. 01. 01:00
Megosztás:

Aptos a törvényhozás élvonalában: Avery Ching belép a szabályozási elit klubjába

Miközben a legtöbb blokklánc-fejlesztő még mindig a technológia tökéletesítésével van elfoglalva, az Aptos társalapítója, Avery Ching már a törvényhozási szabályrendszer formálásán dolgozik. A CFTC digitális eszközökkel foglalkozó albizottságába történt kinevezése új korszakot jelez: immár a blokklánc-infrastruktúra építői is ott ülnek az amerikai pénzügyi döntéshozók asztalánál – a BlackRock és a Goldman Sachs mellett.
2025. 07. 01. 00:31
Megosztás:

Adócsökkentés a Bitcoin bányászoknak: Lummis szenátor új javaslata áttörést hozhat

Új lendületet kaphat az amerikai kriptopiac: Cynthia Lummis szenátor olyan adóreformot terjesztett elő, amely jelentősen csökkentené a Bitcoin bányászok költségeit. A javaslat nemcsak a bányászati tevékenységet tenné vonzóbbá az Egyesült Államokban, hanem újraindíthatja az intézményi befektetők érdeklődését is a szektor iránt. De mit jelent ez pontosan, és miért lehet sorsdöntő ez a lépés a kriptogazdaság jövője szempontjából?
2025. 07. 01. 00:01
Megosztás:

Okosmérők segítik a zöld átállást az MVM-nél

Az MVM Démász és az MVM Émász sikeresen pályázott az "Okosmérés elterjesztése" felhívásra, a támogatott projekttel 2025 júniusig összesen 89 103 darab okosmérőt telepítettek az ellátási területükön - közölte az MVM Démász Áramhálózati Kft., és az MVM Émász Áramhálózati Kft. közös közleményben az MTI-vel hétfőn.
2025. 06. 30. 23:30
Megosztás:

Erősítené az adatszolgáltatói fegyelmet a KSH

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektet az adatszolgáltatói fegyelem erősítésére, és közigazgatási eljárást kezdeményez azokkal a cégekkel szemben, amelyek nem tesznek eleget válaszadási kötelezettségüknek - közölte a hivatal hétfőn az MTI-vel.
2025. 06. 30. 23:00
Megosztás:

Kedden munkaszüneti nap lesz az egészségügyi dolgozóknak

Munkaszüneti nap lesz az egészségügyi dolgozóknak kedden, július elseje a magyar egészségügy napja, Semmelweis-nap.
2025. 06. 30. 22:30
Megosztás:

Törökországban mérséklődött a munkanélküliség

Törökországban az előző havi 8,6 százalékról 8,4 százalékra csökkent a munkanélküliségi ráta májusban a török statisztikai hivatal (Türkiye Istatistik Kurumu - TÜIK) hétfőn közzétett adatai szerint.
2025. 06. 30. 22:00
Megosztás:

Kétmilliárdos járműfejlesztés Győrben: új kukásautók a MOHU-tó

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. 18 kukásautót adott át Győrben a területi hulladékgazdákodási cégnek, a beruházás értéke mintegy 2 milliárd forint - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn, miután a GYHG Győri hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. szakmai központjában bemutatták a járműveket.
2025. 06. 30. 21:30
Megosztás:

Súlyosbodó cégszámcsökkenés, rekordközeli rendezetlen kilépések

Tovább gyengül a magyar építőipari vállalkozások szerkezete, május végéig rekordközeli arányban szűntek meg cégek felszámolással. A nyár azonban ezúttal nem élénkülést, hanem őszies hangulatot hozott az építőipari cégtrendbe: gyenge alapítási aktivitás, emelkedő felszámolási arány és a tavalyinál is mélyebb cégszámcsökkenés jellemezte az időszakot.
2025. 06. 30. 21:00
Megosztás:

Mesterséges intelligencia forradalmasíthatja az öregedést

A Déli Klinika hazánkban elsőként vezette be a védjegyzett Complex Longevity® programot, amely a legmodernebb technológiákra, biomarker-elemzésekre és mesterséges intelligenciára építve kínál egyedülálló, személyre szabott egészségügyi megoldásokat. A program nem csupán a hosszabb élet elérését célozza, hanem az életminőség és teljesítőképesség javítását is, a prevenciót és a folyamatos monitorozást helyezve középpontba. Az új szemlélet az egyéni biológiai adatokon alapuló, tudományosan igazolt megelőzésen és természetes beavatkozásokon nyugszik.
2025. 06. 30. 20:30
Megosztás:

2 milliárd forintból korszerűsítik a Kecskeméti Tankerületi Központ öt intézményét

Mintegy 2 milliárd forint európai uniós támogatásból korszerűsítenek a Kecskeméti Tankerületi Központhoz tartozó öt intézményt - közölte az intézmény igazgatója az MTI-vel.
2025. 06. 30. 19:30
Megosztás:

Cegléden nyit új éttermet a hazai McDonald’s

Újabb város kerül fel a hazai McDonald’s éttermek térképére: megkezdődött a lánc első ceglédi egységének építése. A tervek szerint az év második felében már vendégeket is fogad majd az étterem, amely modern megoldásokkal és személyre szabott kiszolgálással várja az érdeklődőket.
2025. 06. 30. 19:00
Megosztás:

Lezárult az akvizíció: az ALTEO tulajdonába került az egyik vezető hazai hulladékgazdálkodási vállalat

Teljesültek a zárási előfeltételei az ÉLTEX Kereskedelmi és Fuvarozó Kft. akvizíciójára irányuló adásvételi szerződésnek, amelyet 2024. december 20-án írt alá az ALTEO Nyrt. és a Global Refuse Holding Zrt., így a mai nappal az ALTEO a cég 100%-os tulajdonosává vált.
2025. 06. 30. 18:30
Megosztás:

Új nemzetközi partner a Baker McKenzie-nél

A Baker McKenzie 2025. július 1-jével Kovács Benedeket, a budapesti iroda ingatlan- és befektetési projektek praxisának vezetőjét nemzetközi partnerré választotta. Ezzel egyidejűleg Hegymegi-Barakonyi Zoltán senior counselként folytatja pályáját, az ügyvédi iroda neve pedig Fehérváry Horányi Kovács Baker & McKenzie Ügyvédi Irodára változik.
2025. 06. 30. 18:00
Megosztás: